Arizona – Anaheim 4:3 (kon.) | Edmonton – Winnipeg 4:3 (kon.) | Montreal – Ottawa 2:1 (kon.)
Philadelphia – Washington 3:1 (kon.) | Boston – NY Rangers 3:4 (po pr.) | Detroit – Columbus 5:1 (kon.)
Nashville – Tampa 6:1 (kon.) | St. Louis – Chicago 1:5 (kon.) | Seattle – Calgary 1:4 (kon.)
Pittsburgh – Detroit 5:1 (kon.)
Montreal Canadiens
2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Ottawa Senators
Neděle 03.10.2021, 01:00 • Bell Centre, Montreal • Příprava NHL

Ode mne je to v tuto chvíli vše, děkuji vám za pozornost a těším se na některý z příštích přenosů, nejen z NHL. Hezký den! (03:37:50)

Zápas s velmi zajímavým vývojem sehrály dva kanadské celky v rámci přípravy na novou sezonu NHL. Šťastnější mohou být hokejisté Montrealu, kterým se sice příliš nepovedla první třetina, do druhé ovšem vstoupili úplně jinak a odměnou jim byla vyrovnávací branka. Na začátku třetí části se pak ze slotu prosadil Suzuki a tento gól byl i vítězným – Ottawa nenašla odpověď a ve finální fázi nedokázala dotáhnout své akce do konce.

59:52
    Montreal vyhazuje přes všechny čáry, Ottawa zřejmě nedokáže vyrovnat ani v šesti hráčích na ledě.

59:34
    Ottawě se nedaří udržet před Primeauem.

58:50
    Ottawa zkusí hru bez brankáře.

58:37
    Gustavsson už vyjížděl z branky na střídačku, v ten moment však Suzuki z vlastního pásma vystřelil směrem na prázdnou klec Ottawy a trefil tyčku!

57:57
    Ottawa vrhá všechny síly do útoku, ale například Gallagher je při bránění hodně nepříjemný.

56:52
    Nepřesná rozehrávka Ottawy, Montreal vrací hru zpět do svého útočného pásma.

55:37
    Stützle vystřelil z otočky, ale Primeau byl na zemi včas a zasáhl betonem.

54:23
    Velmi pohledná kombinace Montrealu, kterou mohl zakončit Belzile, ale na prudkou střílenou přihrávku nakonec nedosáhl.

53:02
    Montreal prohrál první buly přesilovky a tak musí složitě zakládat akce až z vlastního pásma.

52:48
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Brännström – 2 min., podrážení).

52:22
    Borque se podél mantinelu neprotáhl.

51:43
    Primeau vytasil lapačku proti střele Bernard-Dockera.

50:05
    Komerční přestávka.

49:25
    Obránce Thomson neměl komu přihrát, a tak udělal několik rychlých kroků a nahodil puk na zadní mantinel.

48:15
    Brannstrom zblokoval tvrdou střelu Lehkonena.

47:23
    Perfektně hrající první obrana Canadiens odzbrojila soupeře a založila útok pro své spoluhráče.

46:23
    Protiútok Ottawy zhatil signalizovaný ofsajd.

45:12
    Toffoli trefil z úhlu pravou tyč Gustavssonovy klece!

43:30
    Ottawa opět zaspal vstup do třetiny, Montreal se daleko více drží na kotouči.

42:50
    Gallagher se důrazně tlačil do branky, k zakončení se ale neprodral.

41:23
    Romanov hbitě vybruslil dopředu s pukem na holi a zbavil se tak dotírajícího protihráče.
    40:21 SUZUKI - 2:1

40:21
    Montreal právě vstřelil branku!
    Krátce po začátku poslední třetiny posílá domácí do vedení NICK SUZUKI přesnou střelou z mezikruží, na kterou mu zpoza branky chytře nahrál Toffoli. Asistence: Tyler Toffoli a Jeff Petry.

40:01
    Střídání v týmu Ottawa Senators: ze hřiště odchází Forsberg, přichází Gustavsson.

40:01

Ráz druhé třetiny hodně změnila vyrovnávací branka Gallaghera z 34. minuty. Do té doby si totiž Montreal hodně šel za vyrovnáním, byl mnohem lepším týmem a vytvořil si hned několik příležitostí. V posledních pěti minutách prostřední dvacetiminutovky se naopak Canadiens stáhli a odolávali tlaku Ottawy.

40:00

39:51
    Zřejmě poslední buly druhé třetiny – vhazuje se po levici Primeaua.

39:28
    Montrealu se podařilo zpevnit obranu a odolat tlaku soupeře, který si chce vedení vzít zpět.

39:01
    Další tvrdý hit v podání montrealského obránce, tentokrát se předvedl Jeff Petry.

38:00
    Dvakrát po sobě nadějně střílel Stützle z levého kruhu, Primeau ale dvakrát zasáhl vyrážečkou.

36:15
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Xhekaj – 2 min., vysoká hůl).

34:44
    Ottawu obdržená branka probrala, její čtvrtá lajna se teď prezentuje velmi dobrým pohybem.
    33:35 GALLAGHER - 1:1

33:35
    Nepovedenou rozehrávku ottawského obránce vystihl BRANDON GALLAGHER, a protože Forsberg nebyl příliš připravený a musel rychle zakleknout, dokázal Gallagher využít momentu překvapení a vypálil přesně do levého horního rohu soupeřovy branky. Bez asistence.

32:02
    Brännström z dobré pozice úplně minul branku Montrealu.

31:40
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Reinhardt – 2 min., nedovolené bránění).

30:08
    Beaudin bekhendem prověřil Forsberga, který musel rychle na zem a zasahovat betony.

29:29
    Baddock v brankovišti jen tak tak nedosáhl na dorážku, která bývala mohla být velmi nebezpečná.

28:12
    Montreal se usilovně snaží vyrovnat, sílící tlak ale překazila chybná rozehrávka u modré čáry.

27:00

26:13
    Petry po návratu na led dobruslil nahozený kotouč a předložil ho do vyložené šance Beaudinovi, kterého ovšem z bezprostřední blízkosti vychytal lapačkou Forsberg.

24:50
    Spíše to vypadá, jako kdyby hrál přesilovou hru Montreal. Jeho hráči se v oslabení hned dvakrát dostali do protiútoku.

23:53
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Petry – 2 min., hákování).

22:43
    Romanov od modré tvrdě vypálil bez přípravy.

21:59
    Do druhé části vstoupili mnohem aktivněji domácí, mají lepší pohyb a vyhrávají většinu soubojů.

20:15
    Puk ovšem opravdu v brance nebyl, pouze proletěl brankovištěm.

20:14
    Neuvěřitelná situace – Suzuki se obtočil kolem branky a v tu chvíli si všichni v hale mysleli, že padl gól. Až na rozhodčího, který nepískl, a tak se oslavná světla zase zhasla, Suzuki se přestal radovat a hra pokračovala dál.

20:01

Nepříliš otevřený hokej je k vidění v montrealském Bell Centre. Obě mužstva se navzájem moc nepouštějí do předbrankového prostoru, a přestože hra je koukatelná a rychle se přelévá ze strany na stranu, moc povedených akcí k vidění nebylo. Výjimkou budiž jediný gól první třetiny, když se v 14. minutě prosadil Connor Brown.

20:00

19:54
    Ubráněné oslabení i hit Romanova by mohly do další třetiny domácí povzbudit.

19:30
    Dobrá šance Gallaghera, který se do puku opřel z levého kruhu.

19:19
    Romanov u mantinelu tvrdě dohrál Greiga.

18:30
    Suzuki výborně napadal rozehrávku hostů, kteří se tak do útoku dostávají hodně těžko.

17:54
    Ottawa opět jen honí puk po mantinelu v útočné třetině.

16:59
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Xhekaj – 2 min., krosček).

14:39
    Kulak vybojoval kotouč v rohu vlastní třetiny a založil tak akci Montrealu.
    13:36 BROWN - 0:1

13:36
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Autorem branky je CONNOR BROWN, který výborně clonil před brankou a kromě toho také dokonale tečoval střelu Brannstroma od modré. Asistence: Erik Brannstorm a Josh Brown.

13:00
    Romanov nahodil puk od mantinelu do brankoviště, kde tečoval Gallagher. Forsberg zasáhl na poslední chvíli.

12:10
    Prudká střela Xhekaje od modré skóre nezměnila, ani následná dorážka Dauphina.

11:11
    Následuje komerční přestávka.

10:00
    Sherwood velmi nebezpečně vypálil z vrcholu kruhu, montrealský brankář se štěstím vyrazil puk levým betonem.

09:33
    Přihrávka rukou přerušuje další akci hostů.

09:00
    Hosté už kombinují před Peimeauem, ale zatím bez výsledku v podobě střely.

08:44
    Ottawě se nedaří dostat do pásma.

08:16
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Baddock – 2 min., krosček).

06:45
    Další protiútok 2 na 1, tentokrát v podání Thomsona s Tierneym, který se postaral o první ottawskou střelu v zápase.

06:00
    Shaw s Greigem ujeli v oslabení do situace 2 na 1, prvně jmenovaný přihrával, ale Romanov se dobře vrátil a Greiga v pravou chvíli odzbrojil.

05:30
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Brannstrom – 2 min., sekání).

05:10
    Protiútok Canadiens zastavil ofsajd.

04:32
    Primeau zatím příliš práce nemá, Ottawě se nedaří dostat do střeleckých pozic.

03:00
    Už v plném počtu teď Senátoři přenášejí hru do svého útočného pásma.

02:45
    Přesilovka Montrealu příliš nebezpečná nebyla, Ottawa většinu střel zblokovala.

01:12
    Borque z levého křídla zkusil překvapit Forsberga střelou na bližší tyč.

00:18
    Účty ze včerejšího zápasu si hned v první minutě dnešního utkání potřebovali vyřídit Sabourin a Baddock. Celou situaci vyprovokoval mimo hru ottawský Sabourin, takže Montreal si zahraje přesilovou hru. Bitka samotná přitom nijak moc vážná nebyla.

00:17
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Baddock – 5 min., bitka).

00:17
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Sabourin – 5 + 2 min., bitka).

00:10
    Úvodní buly vyhráli Canadiens a Forsberg si už po deseti vteřinách připsal první zákrok zápasu.

00:01

Montreal Canadiens: Primeau (McNiven) – Romanov, Petry, Kulak, Fairbrother, Xhekaj, Wideman – Toffoli, Suzuki, Gallagher – Lehkonen, Poehling, Ylönen – Dauphin, Perreault, Bourque – Baddock, Beaudin, Belzile.

Ottawa Senators: Forsberg (Gustavsson) – Brännström, Brown, Aspirot, Bernard-Docker, Heatherington, Thomson – Stütze, Tierney, Brown – Sherwood, Greig, Shaw – Reinhardt, Kastelic, Sabourin – Aberg, Agozzino, Sokolov.

Montreal má za sebou v přípravném období tři utkání. S Torontem na sklonku září nejprve prohrál 1:4, aby o dva dny později na domácí půdě zvítězil 5:2. Povede se Canadiens oplatit porážku také Ottawě?

Senátoři kromě duelu s Montrealem rovněž odehráli dva přípravné zápasy. Winnipeg zdolali 3:2 po prodloužení a ve čtvrtečním utkání s Toronta padli 0:4. K druhému venkovnímu utkání teď zajíždí do známého francouzsky mluvícího města – zadaří se jim na půdě rivala?

Oba celky už v rámci letošní přípravy jednou síly změřily, a to dokonce přesně před 24 hodinami. Na domácím ledě se radovala Ottawa, která zvítězila vysoko 7:2. V základní části minulé sezony přitom utkání těchto dvou celků často končila remízou, hned šestkrát zápasů šlo do prodloužení.

Přeji Vám pěknou noc při sledování textového přenosu z přípravy na nový ročník NHL. Dnes se společně můžeme těšit na duel mezi Montreal Canadiens a Ottawa Senators, který začne v 01:00 hodin středoevropského času. Příjemnou zábavu!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Dominik Dubovči

Branky a nahrávky: 34. Gallagher, 41. Suzuki (Toffoli, Petry) – 14. Brown (Brannstorm, Brown)