Arizona – Anaheim 4:3 (kon.) | Edmonton – Winnipeg 4:3 (kon.) | Montreal – Ottawa 2:1 (kon.)
Philadelphia – Washington 3:1 (kon.) | Boston – NY Rangers 3:4 (po pr.) | Detroit – Columbus 5:1 (kon.)
Nashville – Tampa 6:1 (kon.) | St. Louis – Chicago 1:5 (kon.) | Seattle – Calgary 1:4 (kon.)
Pittsburgh – Detroit 5:1 (kon.)
Detroit Red Wings
5:1 (2:0, 1:0, 2:1)
Columbus Blue Jackets
Neděle 03.10.2021, 01:00 • Little Caesars Arena, Detroit • Příprava NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Hezkou nedělní noc, NHL nezastavuje a i dnes v noci má na programu několik přípravných duelů. My se v tomto on-line textovém přenosu zaměříme na zápas mezi Detroitem a Columbusem. Tímto zápasem vás provede Radim Polák, který vám zároveň přeje příjemnou zábavu u jeho sledování.

Detroit Red Wings: Greiss (Pickard) – Leddy, Hronek, Renouf, Newpower, Seider, DeKeyser, Brubacher – Zadina, Raymond, Hirose, Barber, Rowney, Pearson, Shine, Yan, Larkin, Spezia, Ťjuťajev, Velleno

Columbus Blue Jackets: Merzlikins (Greaves) – Peeke, Harrington, Bean, Kukan, Simpson, Carlsson – Hofmann, Danforth, Sikura, Foudy, Cassels, Texier, Bemström, Meyer, Gaudet, Scott, Slaker, Roslovic.

00:01

00:22
    První domácí formace se ubránila a zkusila své štěstí sama v útočném pásmo. Zatím se to obejde bez střely.

00:48
    První domácí střela a zákrok Merzlikinse příchází až v tuto chvíli. Hostující brankář musel zasáhnout proti střele Hiroseho.

01:16
    Detroit právě vstřelil branku!
    Na úvodní branku utkání jsme tedy dlouho nečekali. TARO HIROSE dostal skvělou přihrávku, po které si trochu povyjel do lepšího střeleckého úhlu a střelou na zadní tyč překonal lotyšského brankáře – 1:0.. Asistence: Riley Barber a Nick Leddy.
    01:16 HIROSE - 1:0

01:39
    Parádní vstup do utkání zažívá domácí tým. Columbus nevstoupil do dnešního utkání pravou nohou a zaslouženě prohrává.

02:04
    Už se zdálo, že Greiss bude poprvé v zápase zasahovat, ale nakonec se střele k němu vůbec nedostala.

02:41
    Domácí tým má výhodu, hostující tým se provinil proti pravidlům a některý z jeho hráčů si půjde odpočinout na trestnou lavici.

02:44
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Dean Kukan – 2 min., držení).

02:56
    Detroit se drží v útočném pásmu, kde s přehledem kombinuje. Columbus pouze vykrývá volné prostory.

03:22
    Hosté vyhodili puk až teď a můžou jít rychle vystřídat. V této třetině mají výhodu, že střídačka je u jejich pásma.

03:53
    Hronek se už napřahoval ke střele, ale ještě přihrál Seiderovi. Ten vypálil na branku, kterou bohužel netrefil.

04:22
    Seider skvěle přihrál Zadinovi, ale ten vůbec netrefil hostující branku. Přesilovka se blíží ke svému konci.

04:44

04:59
    Columbus sice přežil své oslabení, ale šichta v jejich pásmu ještě nekončí. Detroit se této výhody nechce vzdát a neustále krouží kolem jejich branky.

05:27
    Ťjuťajev se kličkou zbavil jednoho protihráče, ale na toho druhého už nevyzrál.

05:52
    Už se zdálo, že se hráčům Columbusu podaří vyhodit, ale to se nestalo. Detroit je neustále nastěhovat před jejich brankou.

06:12
    Na chvilku se puk dostal do středního pásma, ale po chvíli se opět navrátil do útočného pásma Red Wings.

06:43
    Kukan měl velké štěstí, že tentokrát jeho zákrok byl přehlédnut. Nikdo by se nemohl divit, kdyby opět navštívil trestnou lavici.

07:09
    Probíhá komerční přestávka.

07:14
    Vhazování před domácí brankou dopadlo lépe pro hostující tým, který ale Greisse nedokázal ohrozit.

07:36
    Hirose se žene za druhou branku v utkání. Ta ovšem ale pro tuto chvíli nepříjde.

07:59
    Skvělá obrana domácího týmu, který opět získal puk na svou stranu a může zaútočit.

08:13
    Dost opožděný hvizd, ale přece jenom to bude zakázané uvolnění domácího týmu.

08:32
    DeKeyser se skvěle vrátil a zablokoval následnou střelu jednoho z hostujících hráčů. Blue Jackets zůstávají nastěhování před brankou Greisse.

09:02
    Roslovic si dal načas s přihrávkou a to se mu stalo osudné, jelikož o puk v rychlosti přišel.

09:36
    Máme za sebou necelých deset minut první třetiny a musíme podotknout, že Detroit zaslouženě vede.

09:52
    Hirose se dostal do menší potyčky s Kukanem. Rozhodčí je musí od sebe oddělit, ale tresty zatím neudělí.

10:26
    Hráči Columbusu se snaží držet puk na svých hokejkách, naopak Detroit vysouvá napadání a na rozehrávku už útočí v útočném pásmu.

11:12
    Boj o puk ve středním pásmu dopadnul lépe pro domácí celek. Shine se sposléze dostal do zajímavé šance, kterou ovšem nedal.

11:46

11:56
    Vhazování před Greissovou brankou dopadlo lépe pro Columbus, ale stejně puk skončil ve středním pásmu.

12:18
    Harrington uklidnil hru a zavezl puk za vlastní branku. Počká na dostřídání svého týmu a poté založí akci.

12:46
    Greiss se už připravoval k zákroku, ale Hronek si sám se střelou poradil. Parádní obětavost českého obránce.

13:10
    Tentokrát je to Leddy, který si vzal puk pod kontrolu a vyčká na všechny přítomné za vlastní brankou.

13:36
    Hráči Columbusu střílí co to dá, ale jejich střelám chybí zásadní věc. Přesnost. Greiss bývá většinou bez práce.

14:13

14:22
    První třetina se nám pomalu blíží ke svému konci. Dočkáme se ještě nějaké zajímavé akce nebo si to týmy nechávají na později?

14:39
    Larkin vyvinul tllak na soupeře, ale ten neudělal chybu a puk podržel na své hokejce. Columbus míří vstříc Greissovi.

14:57
    Hostující brankář musel vyjet za svou branku, kde puk odpálil daleko do bezpečí před dotírajícím útočníkem.

15:17
    Barber se dostal do střelecké pozice po skvělé přihrávce Seidera. Bohužel pro tým, tak první jmenovaný branku přestřelil.

15:46
    Roslovic udržel puk v útočném pásmu, ale nemá komu přihrát, a tak otáčí hru na druhou stranu pásma.

16:19
    Greiss si tuto žabičku pohlídal a dokázal ještě konstruktivně přihrát na obránce.

16:39
    Hostující tým napadá pouze ve dvou hráčích, což nedělá Detroitu vůbec žádný problém.

16:58
    Merzlikins si připsal další zákrok, když si musel poradit se střeleckým projektilem od modré čáry.

17:15
    Seider pouze nahodil puk do útočného pásma a doufal, že někdo z jeho spoluhráčů se za pukem rozjede.

17:47
    Zadina se stal obětí nedovoleného zákroku, ale píšťalka rozhodčího zůstala opět ticho.

18:07
    Larkin neudržel puk proti přesile hráčů soupeře. Columbus se snažil využít příležitosti, ale Greisse neohrozil.

18:43
    Tohle byla hokejová nádhera se šťastným koncem. CHASE PEARSON se dostal k puku ve svém obranném pásmu, projel celé hřiště a s pomocí hostujícího obránce dostal puk za záda Merzlikins e. Domácí tedy odskakují na rozdíl dvou branek – 2:0. Asistence: Nick Leddy.
    18:43 PEARSON - 2:0

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:09
    Merzlikins má na svém kontě další úspěšný zásah. Po krátké pauze se bude vhazovat před jeho brankou.

19:32
    Detroit neudržel výhodu útočného pásma, puk skončil v tom středním a je na hokejkách hráčů soupeře.

19:55
    Před závěrem třetiny si i Greiss připsal jeden úspěšný zákrok. Vhazovat se bude před jeho brankou.

20:00

První třetina je úspěšně za námi. Detroit je na ledě zatím lepším týmem a zaslouženě po brankách Hiroseho a Pearsona vede nad Columbusem 2:0. Hosté z Ohia budou muset v dalších třetinách zabrat, aby vůbec mohli pomýšlet na výkon, který by se vyrovnal jejich dnešním hostitelům.

Počet střel na branku: 7 – 5

Další třetina začne přibližně v 2:02.

20:01

20:15
    Domácí tým by rád začal tam, kde v první třetině skončil. Zadina po patnácti sekundách prověřil hostujícího brankáře.

20:36
    Columbus vysunul své napadání až do útočného pásma, ale stejně nedokáže získat puk pro sebe.

21:11
    Hirose uspěl proti přesile a ještě nádherně přihrál na rozjetého Leddyho. Velká škoda, že si obránce zapomněl puk za sebou.

21:50
    Ťjuťajev nahodil puk na hostující branku, ale to bylo tak všechno co tento útok s ním dokázal.

22:14
    Hofmann se prokličkoval do zakončení, které bylo později zblokováno do rohu kluziště.

22:47
    Columbus poprvé vystrkuje růžky a čím dál víc ohrožuje čisté konto Greisse. Obrana ho ale zatím podrží.

23:19
    Kukan se musel natáhnout, ale zvládnul udržet útočné páso. Detroit je v tomto střídání jako na kolotoči.

23:54
    Domácí tým začíná být nebezpečně pod velkým tlakem ze strany svého soupeře.

24:17
    Druhá formace Columbusu začíná diktovat tempo od středního pásma po útočné. Opravdu parádní práce.

24:39
    Leddy neměl čas na zpracování, protože u něj byli hned dva soupeři, kteří se ho snažili připravit o puk.

25:07
    Ze souboje Larkina s Roslovicem vyšel vítězně domácí hráč, který navíc rozehrál zaímavou akci svého týmu.

25:49
    Prostřední část tohoto utkání je zatím velmi vyrovnaná. V Detroitu navíc čekáme na zajímavou šanci.

26:26
    Yan napadal rozehrávku soupeře sám. Jeho snažení bylo předurčené k neúspěchu. Columbus si s ním dokázal poradit.

26:46
    Plynulá hra ve druhé třetině pokračuje, rozhodčí nemá důvod tento zápas přerušovat.

27:06
    Leddy si počkal na hostujícího útočníka, kterého čistým způsobem poslal k ledu. Rozhodčí nechává hru pokračovat.

27:21

27:29
    Greiss dnes opět drží svůj tým opravdu skvělým výkonem v brankovišti. Columbus si na něj ještě nepřišel.

27:56
    Hostující tým je na dostřel branky, ale obrana domácího týmu je zatím ke střele nepustila.

28:18
    Nejprve to byl Roslovic na jedné straně, poté Larkin na druhé. Ale ani jeden z hráčů svůj samostatný nájezd nevyužil.

29:12
    Pomalu se dostáváme do druhé poloviny tohoto utkání. Detroit i nadále vede nad svým sokem o dvě branky.

29:36
    Roslovic chtěl z vlastního vápna rozehrát rychlou akci svého týmu, ale to se úplně podle jeho představ nepovedlo.

30:16
    Boj o puk se odehrává převážně ve středním pásmu. Momentálně si ani jeden tým neužije kontroly puku pro vlastní potřeby.

30:45
    Lotyšský brankář ve službách Columbusu už si chystal lapačku, ale puk si dřív sebral jeden z jeho obránců.

31:09
    Seider si počkal na dostřídání svého týmu a až poté rozehrál další domácí akci v tomto utkání.

31:46
    Columbus by rád přešel do útočného pásma, ale kombinace začíná opět váznou. Je tady zakázané uvolnění.

31:47
    Střídání v týmu Detroit Red Wings: ze hřiště odchází Thomas Greiss, přichází Calvin Pickard.

31:57

32:06
    Sikura se protáhnul kolem mantinelu do útočného pásma, ale to bylo tak všechno co tento útočník dokázal.

32:36
    Columbusu chybí větší podporu útočníků před domácí brankou. Detroit je zatím skvěle pokrývá.

32:57
    Tohle bylo tentokrát nedorozumění na domácí straně, rozhodčí odpískal zakázané uvolnění.

33:17
    Coluimbus drží kotouč na svých hokejkách a krouží po středním pásmu. Detroit opět skvěle vysunul obránce na modrou čáru.

33:51
    Pickard si msuel pohlídat toto nahození od modré čáry, ale nakonec tento brankář nemusel zasahovat.

34:05
    Detroit si zahraje přesilovku, v tuto chvíli má výhodu v poli o jednoho hráče.

34:14

34:14
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Cole Cassels – 2 min., hákování).

34:33
    Domácí tým zvýšil na rozdíl tří branek. DYLAN LARKIN dostal do jízdy skvělý puk od Nicka Leddyho a poté dokázal propasírovat puk před Merzlikinse až do branky – 3:0. Asistence: Leddy a Veleno.
    34:33 LARKIN - 3:0

34:33

34:57
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Dan Renouf – 2 min., krosček).

35:02
    Columbus vyhrál buly v útočném pásmu a může kombinovat ve své první početní výhodě.

35:26
    Domácí tým se ale skvěle brání a nepřipouští nějaké ohrožení vlastní branky.

35:47
    Hosté sice drží pásmo a kombinuje, ale zatím tomu chybí nějaký střelecký pokus, který by Pickarda prověřil.

36:17
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Filip Hronek – 2 min., krosček).
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Justin Danforth – 2 min., vražení na hrazení).

36:26
    Domácí tým vyhrál vhazování a ihned puk odpálil přes celé hřiště do bezpečí. Hostující hráči se tedy musí vrátit.

36:48
    Hostující přesilovka zatím postrádá tempo. Pro Detroit to nedělá žádný problém, aby soupeře a jeho nájezdy na branku pokrýval.

36:57
    Oba týmy hrají v plném počtu.

37:32
    Pickard si musel dát pozor před Roslovicem, ale ten nakonec zvolil přihrávku zpět místo střely na branku.

37:59
    Hirose chtěl poslat puk po mantinelu na druhou stranu, ale jeho úmysl přečetl jeden z obránců.

38:17
    Hostující tým místo střel volí taková ledabylá nahození na domácí branku. Zrovna tohle Pickardovi vrásky na čele nepřidá.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:27
    Hronek přihrál Larkinovi, který málem dal svůj druhý gól v zápase. Merzlikins vytáhnul pěkný zákrok lapačkou.

39:55
    Columbus je v závěru druhé třetiny pod tlakem, ale Detroit zřejmě z toho nic zásadního nevytěží.

40:00

Druhá třetina už byla o něco vyrovnanější, ale i přesto se Columbus nedostal na střeleckou listinu. To ovšem neplatí u domácího týmu, který ve druhé třetině odskočil na rozdíl tří branek zásluhou svého kapitána Larkina. Detroit tedy vede před poslední třetinou 3:0 a je blízko k vítězství.

Počet střel na branku: 16 – 12

Další třetina začne přibližně v 2:58.

40:01

40:06
    Hosté z Columbusu mají ve třetí třetině před sebou velmi těžký úkol, musí dotahovat manko.

40:36
    Hronek byl pod tlakem, ale nakonec dokázal rozehrát na deKeysere, který hru uklidňuje za svou brankou.

41:13
    Hirose prohrál souboj s gravitací a z celé domácí akce tedy nic zásadního nebude.

41:26
    Přece jenom Veleno chtěl navázat na Hiroseho, ale ani tento domácí útočník neudělal díru do hostující obrany.

41:50
    Kukanova rána byla zablokována mimo hrací plochu, vhazovat se bude před Pickardovou brankou.

41:55
    Columbus právě vstřelil branku!
    Vhazování před domácí brankou dopadlo lépe pro hostující tým. Střelu Harringtona vyrazil Pickard pouze před sebe, kde byl připravený CARSON MEYER a ten se nemýlil – 3:1. Asistence: Scott Harrington a Cole Cassels.
    41:55 MEYER - 3:1

42:34
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Tyler Sikura – 2 min., podrážení).

42:57
    První útočná akce v početní výhodě nevyšla, navíc se Detroit musí vrátit s odvážným soupeřem.

43:16
    Scott dělá problémy rozehrávce domácího týmu. Skvělá poziční práce od tohoto šikovného hráče.

43:43
    Hronek měl otevřenou cestu k brance, ale zazmatkoval a ještě zbytečně přihrával.

44:00
    Přesilová hra se pomalu blíží ke svému konci a domácí tým si ještě nevypracoval nějakou zajímavou šanci.

44:34

45:11
    Zadina nabral rychlost přes střední pásmo se dostal do toho útočného, ale branku Columbusu už neohrozil.

45:36
    Hosté začínají být nebezpeční, domácí tým by se měl vrátit ke hře z první třetiny.

46:17
    Dva hostující hráči se vydali vstříc početní převaze. Jak se dalo předpokládat, tak nic z toho nebylo.

46:39
    Hronek opět zaváží puk za vlastní branku, kde bude čekat. Hra se poněkud uklidnila.

47:07
    Zadina se dotknul puku ve středním pásmu, takže zakázané uvolnění z toho nebude.

47:26
    Jeden z domácích hráčů nahodil puk do útočného pásma a zamířil na střídačku.

47:51
    Roslovic dnes patří k nejaktivnějším hráčům Columbusu. Toto tvrzení potvrdil i v tomto případě, když zaměstnal Pickardovu lapačku.

48:20
    Seider se vydal na útočný výlet a daleko se tento domácí obránce nedostal.

48:37
    Třetí třetina plyne velmi rychle, v této části se příliš moc nepřerušuje. Columbus bude hrát přesilovku.

49:10

49:10
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Tyler Spezia – 2 min., sekání).

49:30
    Columbus se usadil v útočném pásmu, kde kombinuje. Pickard musí být připraven.

49:46
    Veleno skvělým a hlavně čistým způsobem získal puk pro svůj tým. Navíc nezmatkoval a když mohl, tak podržel puk.

50:06
    Raymond jel v oslabení na hostujcího brankáře, ale gól nedal. Do branky dostal místo puku samotného brankáře.

50:51
    Detroit hraje své oslabení naprosto s přehledem a nepouští svého soupeře k ohrožení jeho branky.

51:10

51:29
    Pickard na poslední chvíli odehrál puk před dotírajícím útočníkem. Detroit míří do útoku.

51:50
    Na ledě je první domácí útok s Larkinem. Detroit byl na chvíli v útočném pásmu, ale tam se na nic nezmohl.

52:20

53:00
    Detroit se opět nadechuje k tlaku v útočném pásmu, ale zatím jim jejich snahu kazí nepřesnost v kombinaci.

53:24
    Merzlikins si zpracoval puk a mohl v klidu rozehrát na volného obránce. Detroit totiž prostřídával.

53:49
    Ani jeden tým si teď neužije puku na moc dlouho. V posledních desítkách sekund je to hokej nahoru dolů.

54:08

54:08
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Cole Cassels – 2 min., vražení na hrazení).

54:22
    Tato přesilová hra by mohla rozhodnout. Detroit se ihned po buly nastěhoval do útočného pásma.

54:44
    Máme tady další branku z přesilové hry. Na konci skvělé kombinace domácího týmu byl JOE VELENO, který byl na hranici brankoviště připraven zamést puk do branky – 4:1. Asistence: Dylan Larkin a Lucas Raymond.
    54:44 VELENO - 4:1

54:44

55:16
    Pickard měl obrovské štěstí, na střelu od modré nedosáhnul. Nakonec domácího brankáře zachránila jeho branková konstrukce.

55:53
    Hosté by rádi podrželi puk a založili nějakou zajímavou šanci. To jim ovšem kazí skvěle napadání domácího týmu.

56:14
    Foudy si nepohlídal přechod do útočného pásma a byl mu odpískán ofsajd. Následuje vhazování ve středním pásmu.

56:45
    Buly před hostující brankou dopadlo sice lépe pro domácí tým, ale nakonec puk míří na hostující hokejky.

57:03
    Konec se blíží. Uvidíme, zda hostující trenér sáhne po hře bez brankáře v šesti lidech.

57:19
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Jake Gaudet – 2 min., podrážení).

57:28
    Hronek natáhnul od modré čáry ke střele, která nezamířila mezi tři tyče. Nakonec se puk od mantinelu odrazil pryč z pásma.

57:53
    Další nedorozumění v domácí kombinace, hosté se lehce ubránili a můžou jít prostřídat svou obrannou formaci.

58:16
    Hronek opět zakládá další akci od vlastní branky, ale musí se vrátit pro puk, protože ho za sebou zapomněl.

58:45
    Domácí přesilové hry jsou dneska velmi nebezpečné. Domácí Raymond si všimnul volného kapitána DYLANA LARKINA, který si puk zpracoval a poté přesně vystřelil. Hostující brankář byl bez šance – 5:1. Asistence: Lucas Raymond a Taro Hirose.
    58:45 LARKIN - 5:1

58:55
    Hostující tým nezvládá dnešní zápas a rozhodčí musí řešit potyčky před hostující brankou.

58:55
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Dennis Yan – 2 min., hrubost).

59:01
    Byla ohlášena poslední minuta tohoto zápasu.

59:14
    Columbus s přehledem kombinuje v útočném pásmu, ale zatím bez střeleckého pokusu.

59:39
    Hronek vypíchnul puk a ten se dokutálel do středního pásma. Zdá se, že v tomto zápase se už nic zásadního nestane.

Je dobojováno! Domácí tým odehrál skvělé utkání a po zásluze vyhrál vysoko 5:1. Největší zásluhu na tomto vítězství má navrátilec do sestavy Dylan Larkin, který ke svým dvou trefám přidal i jednu asistenci. Za hostující tým korigoval výsledek utkání ve třetí třetině Carson Meyer. Jenže to nebylo zdaleka všechno. Po konci utkání si to týmy rozdaly v samostatných nájezdech. V této činnosti byli úspěšní hráči Columbusu, který tento rozstřel vyhráli.

Počet střel na branku: 23 – 20 (7-5, 9-7, 7-8)

Filip Zadina (DET) 0+0, 0 účast, 1 střela na branku, TM 0, čas na ledě 16:42

To by bylo z mé strany všechno, Já se s vámi loučím, přeji příjemný start do nového dne a u hokeje zase někdy na počtenou. (03:53:08)

Radim Polák

Branky a nahrávky: 2. Hirose (Barber, Leddy), 19. Pearson (Leddy), 35. Larkin (Leddy, Veleno), 55. Veleno (Larkin, Raymond), 59. Larkin (Raymond, Hirose) – 42. Meyer (Harrington, Cassels)

Detroit Red Wings: Greiss (32. Pickard) – Leddy, Hronek, Renouf, Newpower, Seider, DeKeyser, Brubacher – Zadina, Raymond, Hirose, Barber, Rowney, Pearson, Shine, Yan, Larkin, Spezia, Ťjuťajev, Veleno

Rozhodčí: Halkidis, Luxmore – Marquis, Apperson

Diváci: 14 827