Nashville – Carolina 4:3 (kon.) | Florida – Tampa 2:4 (kon.) | Colorado – Dallas 4:2 (kon.)
Toronto – Ottawa 4:1 (kon.) | NY Islanders – NY Rangers 4:5 (po pr.) | Columbus – Pittsburgh 3:4 (po pr.)
San Jose – Vegas 4:0 (kon.) | Chicago – Minnesota 5:1 (kon.) | Vancouver – Edmonton 2:3 (kon.)
Los Angeles – Anaheim 3:4 (1:2 po s.n.)
Vancouver Canucks
2:3 (0:2, 0:1, 2:0)
Edmonton Oilers
Neděle 10.10.2021, 03:10 • Rogers Arena, Vancouver • Příprava NHL

To je tedy ode mě vše. Já se s vámi loučím a někdy zase u dalšího on-line přenosu z NHL na počtenou. (05:39:18)

Československá stopa v utkání:

Do tohoto zápasu nezasáhl žádný český ani slovenský hráč.

V oslabení: 0:1

Velkou část třetí třetiny to vypadalo, že se domácím v tomto zápase pomalu ani nepodaří skórovat, ale kontaktní branka šest minut před koncem ještě udělala ze zápasu pořádné drama.

Na teč Di Giuseppeho totiž ještě při závěrečné power play dokázal navázat svou tečí J. T. Miller a jen dvě vteřiny před koncem dokonce mohl vyrovnat Ekman-Larsson, ale toho již vychytal Skinner.

Edmonton Oilers tedy zakončil přípravu na nový ročník NHL výhrou 3:2 ve Vancouveru, ikdyž v tomto utkání nenastoupili dvě největší zbraně Olejářů, a to Connor McDavid a Leon Draisaitl. I přes výhru však byla jejich absence hodně citelná, protože Vancouver byl v tomto utkání lepším týmem.

59:58
    Ekman-Larsson mohl vyrovnat stav utkání, když se k němu odrazil puk mezi kruhy a jeho pohotovou střelu Skinner dokázal vyrazit svým betonem! Tak to byl skvělý zákrok v samotném závěru utkání.

59:29
    Edmontonu se podařilo dostat puk ze svého obranného pásma.

59:20
    Pettersson vyslal z pravého kruhu hodně nepřesnou střelu.

58:48
    Domácí trenér si ihned bere svůj oddechový čas.

58:48
    Evan Bouchard (EDM) putuje po třetí v tomto utkání na trestnou lavici, když dostává dvě minuty za hákování.

58:38
    Domácí si navíc nyní ještě vybojovali faul!

58:18
    Domácí hokejisté jsou opět v šesti hráčích!
    57:42 MILLER - 2:3

57:42
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Tak tu máme ještě pořádně drama! Pettersson přihrál puk na levou stranu Hughesovi, který vyslal rychlou přihrávku přímo na hůl J.T. MILLERA, který jej usměrnil za záda Skinnera. Asistence: Quinn Hughes, Elias Pettersson.

57:23
    Hughes nahrál křižně Petterssonovi, avšak jeho pohotová střela letěla mimo bránu.

57:07
    Vancouver se zatím stále drží ve svém útočném pásmu.

56:37
    Hughes poslal střílenou přihrávku na teč, ale Horvat kotouč tečoval mimo bránu Edmontonu.

56:18
    Demko je na střídačce a domácí hrají v šesti!

56:18
    Dowling ze středního pásma nahodil puk přímo do lapačky Skinnera, který si jej zde raději i ponechal a vhazovat se bude po jeho pravici.

56:04
    Turris se dostal do velmi nebezpečného zakončení z hranice pravého kruhu, ale jeho střela mířila přímo do středu, kde byl Demko.

55:18
    Schenn od modré nahodil puk na bránu Edmontonu, jenže obránce Vancouveru nakonec prostor mezi třemi tyčemi netrefil.

54:51
    Od modré čáry se na druhé straně snažil ohrozit Demka Keith, ale domácí brankář jeho střelu zastavil bez větších potíží.
    53:44 Di GIUSEPPE - 1:3

53:44
    Tak přeci jen se domácí fanoušci dočkávají nějaké branky jejich oblíbenců, když Highmore střílel z pravého kruhu a jeho střelu ještě tečoval PHIL DI GIUSEPPE přesně mimo dosah Skinnera. Asistence: Matthew Highmore, Justin Dowling.

53:12
    Tak to byla snad největší tutovka domácích v utkání, když Pettersson obdržel přihrávku mezi kruhy, kde byl zcela volný a Skinner byl navíc úplně mimo bránu, ale švédský útočník netrefil klec.

52:45
    Vancouver drží puk za svou bránou, odkud se domácí hokejisté pokusí rozjet svou další ofenzivní akci.

52:08
    Kotouč byl nyní zblokován ze středního pásma mimo hrací plochu, a tak se bude vhazovat před domácí střídačkou. Hra však bude pokračovat až po reklamní pauze.

51:41
    Podaří se Vancouveru v tomto utkání vstřelit alespoň jednu branku? Už na to domácím zbývá pouhých osm minut a pár vteřin.

50:37
    Skinner si připsal další úspěšný zákrok po střele Dowlinga, avšak tohle byl spíš jeden z lehčích zákroků.

49:52
    Highmore vjel s pukem do útočného pásma, kde se následně rozhodl hned vystřelit, jenže trefil jen Koekkoeka stojícího před ním.

49:12
    Nicméně po střele Boucharda od modré už o zákroku Demka není pochyb, protože kotouč letěl přímo do loga na dresu domácího brankáře.

48:51
    Až nyní si zřejmě připsal Demko úspěšný zákrok po střele Ceciho od modré čáry. Ikdyž tohle zakončení mohl zlikvidovat i clonící hráč Edmontonu.

48:23
    Edmonton hodně dobře sbírá čas v útočném pásmu, kde si hosté jen přihrávají kolem brány a vůbec nestřílejí na bránu Vancouveru.

47:54
    Rathbone vyvezl puk až do útočného pásma, jenže zde jej pouze nahodil a následně odešli domácí střídat.

47:00
    Hostující hokejisté už deset hracích minut v kuse neohrozili domácího brankáře.

46:02
    Di Giuseppe dojel nahozený puk za bránou Edmontonu, jenže zde byl úplně sám hned na trojici hostujících hráčů, a tak o kotouč rychle přišel.

45:18
    Po vyhraném vhazování se ke střele od modré dostal právě Schenn, ale jeho nahození jen skončilo v lapačce Skinnera. Edmonton nyní může alespoň v klidu vystřídat.

45:10
    Lagesson teď schytal u mantinelu hodně tvrdou ránu od domácího Schenna, ale obránce Edmontonu předtím ještě stihl odehrát puk na icing.

44:24
    Garlandovo zakončení z levého kruhu bylo bránícím hráčem přizvednuto až do ochranné sítě. Vhazovat se bude po pravici Skinnera.

43:59
    Miller udělal velmi pěknou stahovačku k tělu mezi kruhy a následně přihrál na levou stranu Chiassonovi, jenže ten už to měl z hodně velkého úhlu a navíc byl Skinner u své tyče připravený.

43:07
    Oilers kombinovali ve svém útočném pásmu, ale nakonec z toho nebylo žádné zakončení směrem na bránu Demka.

42:24
    Garland velmi dobře zavezl po pravém křídle do útočného pásma a následně posunul puk na střed volnému Petterssonovi, avšak ten svou střelu poslal přímo do hrudi Skinnera.

41:54
    Trestné lavice jsou opět prázdné, a tak se už pokračuje v plném počtu hráčů na obou stranách.

41:09
    Víc na puku jsou hokejisté Edmontonu, kteří kotouč domácím vůbec nechtějí půjčit.

40:06
    Vzhledem k vyloučeným hráčům v závěru druhé třetiny, si začátek poslední části zpestříme hrou ve čtyřech na obou stranách.

40:01
    Oilers se ve druhé části podařilo navýšit své vedení o další branku!

Statistiky po druhé třetině:

Střely na bránu: 18:13
    Zblokované střely: 5:12
    Hity: 15:13
    Vyhraná vhazování: 22:8

Edmontonu se ve druhé třetině podařilo vstřelit další branku, když se hostující hokejisté navíc prosadili při vlastním oslabení. Yamamoto totiž nedal ve svém úniku žádnou šanci Demkovi, protože poslal puk pod břevno jeho klece.

Vancouver se snažil vstřelit kontaktní branku, jenže si domácí střelci zatím nepřišli ani na druhého maskovaného muže mezi třemi tyčemi Olejářů, protože ve druhé třetině nahradil Koskinena Skinner.

40:00

39:54
    Ještě zde máme po jednom dvouminutovém trestu za hrubost na obou stranách, když jsou vyloučeni Connor Garland (VAN) a Tyler Benson (EDM).

39:54
    Garland nahodil puk směrem na Skinnera, který jej chtěl rychle rozehrát, ale píšťalka rozhodčího byla rychlejší.

39:47
    Ekman-Larsson nedokázal udržet puk v útočné třetině, čehož si rozhodčí všimli a odpískali ofsajd.

39:31
    Nic z toho však nebylo, a tak se ještě o útok můžou pokusit domácí hokejisté.

39:07
    Edmonton se snaží držet kotouč ve svém útočném pásmu, kde si zatím hosté jen přirhávají.

38:13
    Keith jen o mantinel vyhodil puk do středního pásma, aby tak osvobodil Edmonton z menšího zámku první formace Vancouveru.

37:46
    Myersovo rázné nahození od modré čáry musel Skinner vyrazit svým betonem.

36:37
    Koekkoek svou střelu od modré schoval za několik hráčů, ale Demko si nakonec nějakou skulinku našel, kotouče si všiml a následně jej i vyrazil.

35:49
    Ofenzivní akce Edmontonu končí na útočné modré, kde se hostující hokejisté dostali do ofsajdu.

35:28
    Pettersson obdržel dlouhou přihrávku na útočnou modrou a ikdyž měl vedle sebe obránce Edmontonu, tak se mu podařilo vyslat střelu bekhendem, jenž proletěla kolem vzdálenější tyče hostující klece.

35:13
    O puk se dlouho bojovalo za bránou Vancouveru, odkud jen nakonec domácí vydolovali na své hokejky.

34:41
    Keith nyní poslal hodně nepřesnou dlouhou přihrávku na Yamamota, která končí až na zakázaném uvolnění.

34:20
    Hyman obkroužil s pukem domácí bránu, ale už se mu nepodařilo zasunout puk za Demka.

33:57
    Oilers svou druhou přesilovou hru v zápase nedokázali využít, ale i tak se ještě hosté drží ve své útočné třetině.

33:20
    Nugent-Hopkins poslal hodně nepřesnou zadovku na Keitha, který byl úplně jinde, a tak puk míří do středního pásma.

32:51
    Bouchardova střela od modré byla tentokrát zblokována některým z bránících hráčů.

32:16
    Oilers se sami vyhnali ze svého útočného pásma, když Nugent-Hopkins nezpracoval prudkou přihrávku za bránou Vancouveru.

31:50
    J.T. Miller (VAN) putuje znova v utkání na trestnou lavici, když tentokrát dostává dvě minuty za vysokou hůl. V předchozím případě skončil jeho pobyt předčasně. Bude tomu tak i nyní?

31:25
    Nyní už však musel Skinner předvést další zákrok, protože na něj z levého kruhu vystřelil Highmore.

31:17
    Myers nahodil puk směrem na bránu Edmontonu, kde jej ještě tečoval Pettersson, jenž však usměrnil kotouč lehce mimo klec Skinnera.

30:30
    Ani další střelecký pokus Keitha neskončil v bráně, když byla jeho střela zblokována až do ochranné sítě.

30:21
    Keith obdržel přihrávku na modrou čáru, jenže jeho následná střela byla hodně nepřesná.

29:22
    Shore se snažil prokličkovat hned mezi trojicí domácích hráčů, avšak kotouč mu nakonec ujel až do rohu kluziště.

28:50
    Bouchard nahodil kotouč směrem na na domácí bránu, kde jej Demko vykopl svým betonem.

28:06
    Tak tohle oslabení vyšlo Edmontonu na jedničku s hvězdičkou, když v něm zaprvé neinkasovali a naopak se jim podařilo vstřelit třetí branku.

27:39
    Sceviour vyvezl puk do středního pásma, odkud jej nahodil za bránu Vancouveru.
    26:26 YAMAMOTO - 0:3

26:26
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Olejáři se prosazují ve svém oslabení! Hughes si příliš zahrával s pukem mezi dvěma hráči, kteří toho využili a o puk jej obrali a díky tomu šli hosté do rychlého protiútoku, kde Ryan posunul puk do jízdy rychlejšímu KAILERU YAMAMOTOVI, který tváří v tvář Demkovi poslal kotouč pod břevno. Asistence: Derek Ryan.

26:03
    Canucks si zahrají už třetí přesilovou hru, protože je na dvě minuty za nedovolené bránění vyloučen Krys Russell (EDM).

25:46
    Pettersson si parádně s Hughesem vyměnili křižně puk a švédský útočník se díky tomu dostal do dobré pozice, jenže jeho střela byla zblokována.

24:43
    Pearsonova střela z pravé strany byla přizvednuta Keithem až do ochranné sítě. Vhazovat se bude po levici Skinnera.

24:22
    Během krátké chvíle byly nyní domácím odpískány hned dvě zakázané uvolnění za sebou.

23:59
    McLeod se snažil překvapit Demka střelou zpoza jeho brány, ale brankář Vancouveru byl na své tyčce, jak přilepený a puk se od něj jen odrazil.

23:35
    Koekkoek nahodil puk od modré čáry, jenže ten nakonec letěl hodně mimo bránu Vancouveru.

22:58
    Foegele se při protiútoku snažil dostat puk na svého spoluhráče, jenže tento pas zastavil bránící Hughes.

22:34
    Máme zde první střelu ve druhé části, když Myers dostal nabito na hranici levého kruhu, avšak jeho dělovku utlumil ve své výstroji Skinner, jenž tak registruje i první zákrok v zápase.

22:16
    Oilers jen protečovali kotouč do útočného pásma, aby se proti nim nepískalo zakázané uvolnění.

21:39
    Puk je opět u Demka a do konce Bouchardova trestu zbývají poslední vteřiny.

21:10
    Tahle přesilová hra zatím Vancouveru absolutně nejde, když se domácí nemohou pořádně usadit v útočné třetině.

20:50
    Keith sebral puk u mantinelu a okamžitě jej poslal co nejdále od svého brankáře.

20:18
    Domácí začínají druhou třetinu v početní výhodě, ale nyní si sami zavazeli při přechodu útočné modré.

20:01
    Edmonton hned do druhé třetiny střídá své brankáře, když Koskinen přepouští místo mezi třemi tyčemi Skinnerovi.

20:01
    Edmonton v první části odskočil Vancouveru na rozdíl dvou branek!

Statistiky po první třetině:

Střely na bránu: 11:7
    Zblokované střely: 3:4
    Hity: 10:5
    Vyhraná vhazování: 10:6

Prvních dvacet minut je pryč a do šaten po nich odcházejí šťastnější hosté z Edmontonu, kteří po brankách Boucharda a Perliniho vedou nad Vancouverem 2:0.

Nutno však dodat, že Canucks byli v mnohem lepším týmem, jenže se jim nepodařilo jejich snahu přetavit v nějakou branku. Toho tedy využili Olejáři, jenž se trefili dvakrát v rozmezí 49 vteřin.

20:00

19:52
    Jenže Vancouver se po úspěšném vhazování sám vyhnal do středního pásma, a tak se v první třetině už nic zajímavého nestane.

19:42
    Evan Bouchard (EDM) jde po druhé v utkání na trestnou lavici, když nyní dostává dvě minuty za hákování.

19:42
    Horvat se velmi dobře prodral až před Koskikena, na kterého si však se svým bekhendovým zakončením nepřišel. Nicméně útočník Vancouveru byl u svého průniku faulován.

19:22
    Höglander se snažil prodrat po pravém křídle do útočného pásma, ale jeden z obránců mu zde vystavil stopku u mantinelu.

18:32
    Tak to je pro domácí hodně studená sprcha, když Canucks byli v utkání lepším týmem, jenže během necelé minuty Vancouver prohrává o dvě branky.
    17:09 PERLINI - 0:2

17:09
    Tak to byla nádherná akce v podání Olejářů!!! Russell posunul puk do středu Sceviourovi, který si to namířil na Demka, avšak před ním poslal zpět přihrávku přímo na hůl BRENDANA PERLINIHO, jenž už musel pouze trefit zcela odkrytou bránu domácích. Asistence: Colton Scevirour, Krys Russell.
    16:20 BOUCHARD - 0:1

16:20
    Oilers využívají přesilovou hru! Hosté to udělali jednoduše, když poslali kotouč na modrou čáru EVANU BOUCHARDOVI, jehož dělovka se zastavila až v síti za zády Demka. Asistence: Kyle Turris, Ryan Nugent-Hopkins.

15:52
    Po dalším úspěšném zákroku domácího brankáře se k puku dostal Canucks, kteří jej ihned vyhodili z obranného pásma.

15:29
    Nugent-Hopkins se rozhodl vystřelit z levého kruhu a Demko jeho střelu vyrazil za svou klec.

15:20
    Přesilovou hru si nyní poprvé v utkání vyzkouší i hostující hokejisté, protože na dvě minuty za nedovolené bránění putuje za katr J.T. Miller (VAN).

15:00
    Vše nakonec končí zakázaným uvolněním Vancouveru, což bylo hodně laciné, když jeden z domácích hráčů neudělal ještě krok dopředu přes červenou.

14:40
    V posledních momentech můžeme sledovat hodně nezáživnou pasáž hry, když se ani jeden z týmů nemůže pořádně dostat do svého útočného pásma.

13:32
    Oilers se hnali do útoku, jenže McLeod před modrou zapomněl puk za sebou, a tak z toho nic nebylo.

12:48
    Ekman-Larsson už dle čárových rozhodčích neudržel puk v útočném pásmu, a tak je domácím hokejistům odpískán ofsajd.

12:08
    Po delší době se do akce dostal i domácí brankář Demko, který i svůj druhý zákrok v zápase udělal svou holí.

11:34
    Po střele Schenna se kotouč nebezpečně pohyboval před bránou Edmontonu, kde se k dorážce dostal i jeden z domácích, ale ten jej poslal hodně mimo.

11:01
    Poolman zkusil nahodit puk od modré čáry, jenže ten byl nakonec zblokován do rohu kluziště.

10:11
    Na druhé straně to od modré čáry zkusil obránce Schenn, ale tohle byl hodně jednoduchý zákrok pro Koskinena.

09:54
    Keith obdržel hodně těžkou přihrávku na modrou, kterou musel zpracovávat až ve středním pásmu, a Olejáři tak musejí pryč z útočné třetiny.

09:08
    Edmonton je již kompletní, a hosté tak přežili své první oslabení bez inkasované branky.

08:50
    Vancouver je opět vyhnán ze svého útočného pásma.

08:24
    Miller nezpracoval přihrávku od Hughese a díky tomu si kotouč sebral Ceci, který jej vyhodil přes všechny čáry.

07:58
    Až nyní se domácí pokusili zakončit, ale střela Hughese byla zblokována mimo bránu Oilers.

07:18
    Edmontonu se podařilo vyhrát následné vhazování a poslat puk do středního pásma.

07:07
    Nicméně je tu první přesilová hra v utkání, kterou si svou aktivitou vybojovali právě domácí hokejisté. Na dvě minuty za je vyloučen Evan Bouchard (EDM).

06:52
    Vancouveru se z rohu kluziště podařilo prodrat puk až před Koskinena, kde se domácí snažili dotlačit kotouč za hostujícího brankáře, avšak neúspěšně.

06:20
    Je tu odpískané další zakázané uvolnění hostujícího celku.

05:53
    Rathbone byl znova v akci, když tentokrát jen nahodil puk na hostující klec, a ten byl ještě lehce tečován, a nadělal tak Koskinenovi velké potíže, aby jej nakonec ukryl někde pod svým tělem.

05:32
    Rathbone na modré udělal ještě pár kroků dopředu a poté vyslal hodně nepříjemnou střelu směrem na hostující klec, kde Koskinen kotouč vyrazil.

05:17
    Schenn poslal obloukem puk až na zakázané uvolnění a vhazovat se bude před Koskinenem.

04:48
    Hned po vhazování pálil od modré Russell a jeho ránu musel Demko vyrazit nad svou klec.

04:36
    Koekkoek přebruslil Höglandera a díky tomu je odpískáno zakázané uvolnění domácích.

03:41
    Miller před Koskinenem tečoval nahozeni Myerse a finský brankář kotouč vyrazil za svou klec.

03:34
    Dlouhá přihrávka na Yamamota končí až na zakázaném uvolnění a hra se tedy přesune před Koskinena.

02:48
    Keith na modré naznačil střelu příklepem a poté pouze nahodil puk na Demka, avšak kotouč letěl mimo bránu.

02:06
    Akce Vancouveru je zastavena hvizdem čárového rozhodčího, když se domácí dostali do ofsajdu.

01:22
    Myers se dostal až do zakončení z mezikruží, ale jeho bekhend mířil mimo bránu Edmontonu.

01:00
    Tak nám zápas začíná hodně zostra, když dvě minuty za hrubost dostávají Alex Chiasson (VAN) a Slater Koekkoek (EDM).

00:09
    Úvodní vhazování patřilo hostům, kteří ihned nahodili puk do útočného pásma, kde si jej za svou bránou bere Hughes.

00:01

Vancouver Canucks: Demko (Halák) – Schenn, Rathbone, Poolman, Ekman-Larsson, Hughes, Myers – Pearson, Pettersson, Garland – Highmore, Horvat, Chiasson – Petan, Miller, Höglander – Di Giuseppe, Dowling, Podkolzin.

Edmonton Oilers: Koskinen (Skinner) – Keith, Ceci, Koekkoek, Bouchard, Lagesson, Russell – Hyman, Nugent-Hopkins, Yamamoto – Foegele, Ryan, Puljujärvi – Benson, McLeod, Sceviour – Perlini, Shore, Turris..

Naopak je tomu u Edmontonu. Olejáři ze sedmi zápasů zvítězili hned v pěti případech. Tým okolo Connora McDavida už v přípravě ukazuje, že přesilovka bude v nadcházející sezóně znovu jednou z jejich nejlepších zbraní a možná bude dokonce jednou z nejlepších v celé lize.

Domácí Vancouver má za sebou šest přípravných utkání, když Canucks dokázali zvítězit pouze dvakrát a vždy to bylo na domácím ledě. Jediný, kdo odjížděl z Rogers Arény jako vítěz, byl nováček letošního ročníku Seattle Kraken. Se svým novým nejbližším soupeřem navíc Canucks nezvládli ani své venkovní představení, které proběhlo ve Spokane.

Vítáme vás u posledního dne přípravy NHL. Z jedenácti zápasů, jenž v noci ze soboty na něděli proběhnou, se konkrétně zaměříme na kanadskou bitvu.

V Rogers Aréně totiž domácí Vancouver Canucks přivítá Edmonton Oilers. Zápas vypukne něco málo po třetí hodině ranní.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:10.

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 54. Giuseppe (Highmore, Dowling), 58. Miller (Hughes, Pettersson) – 17. Bouchard (Turris, Nugent-Hopkins), 18. Perlini (Sceviour, Russell), 27. Yamamoto (Ryan)

Vancouver Canucks: Demko (Halák) – Schenn, Rathbone, Poolman, Ekman-Larsson, Hughes, Myers – Garland, Pettersson, Chiasson – Pearson, Horvat, Höglander – Petan, Miller, Podkolzin – Di Giuseppe, Dowling, Highmore.

Diváci: 9 350