Nové Zámky – Michalovce 3:5 (kon.) | Spišská N. Ves – Zvolen 3:4 (kon.) | Nitra – Košice 3:5 (kon.)
HC Slovan – Trenčín 6:1 (kon.) | Poprad – Lipt. Mikuláš 0:0 (odl.) | Prešov – Banská Bystrica 2:1 (kon.)
HK Spišská Nová Ves
3:4 (0:1, 1:3, 2:0)
HKM Zvolen
sk Pátek 29.10.2021, 18:00Tipos Extraliga (SR) • 12. kolo

Brynziari to zvládli a udržali puk v rohu. Spišiaci napriek druhej tretine odohral s majstrom zatiaľ najlepší výsledok. Na body to však napokon nestačilo. Myslím však, že predlženie by si po takejto tretine zaslúžili. Môžu byť však dobre naladení do nedeľného kola, ktoré odohrajú v Prešove a následne cestujú do Nitry. (20:26:29)

59:53
    Zakázané uvoľnenie hostí.

59:27
    Petgrave nezachytil puk na modrej, no už mieri do útoku.

59:24
    Strelecký pokus cez celé klzisko sa do prázdnej brány nezmestil.

59:02
    Ščurko vypálil od modrej, no nepresne.

58:03
    Surák opustil bránu.

57:54
    Zvolen je v útoku a zbiera cenné sekundy.

57:33
    Dnešné stretnutie sleduje 1000 divákov.

57:33
    Fanúšikovia sa bavia a ženú nováčika vpred za vyrovnaním.

57:33
    Oddychový čas domácich.

57:08
    Spišská Nová Ves dala gól!
    Čo sa nepodarilo v presilovke, prišlo v plnom počte. Postaral sa o to Hamráček, ktorý sa najlepšie zorientoval v pred bránkovom priestore.
    ASISTENCIA: Štrauch.

56:19
    Hostia v plnom počte. Mohli aj zvýšiť v záverečných sekundách oslabeniach. Surák, to zvládol.

55:26
    Domáci štadión sa už tešil, no predčasne. Hráme ďalej v útoku sú domáci.

54:40
    Domáci hrajú tretiu presilovku v rade, no stav sa nemení. Mohli však hrať presilovku o dvoch hráčov keď kapitán HKM si neudržal nervy na uzde.

54:08
    Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Leskinen – 2 min., podrazenie).

53:27
    Hostia v plnom počte.

53:15
    Jedlička zbiera cenné sekundy v strednom pásme.

53:02
    Zvolen sa oslobodil.

52:54
    Brankár radšej prerušil hru.

52:45
    Domácim táto presilovka vychádza a ohrozujú súpera veľmi často, no nepresne.

52:00
    Pred Rahmom je husto, a hokejkový súboj o puk, ktorý je veľmi ťažko vidieť.

51:27
    Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Kubka – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

50:56
    Krieger dostal puk v strednom pásme a okamžite otáča hru. Domáci si zahrajú presilovku.

50:35
    Zakázané uvoľnenie hostí bolo zrušené.

50:30

50:30
    Trma vrma pred bránou hostí sa gólom neskočila.

50:25

49:53
    Atwal sa presunul na ľavé krídlo a číha na svoju šancu.

48:57
    Nieminen sa prezentoval tvrdou strelu z náprahom. No neprestrelil obranu hostí.

48:39
    Ščurko netrafil letiaci puk, aby ho dostal do odkrytej časti brány.

48:25
    Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Hraško – 2 min., hákovanie).

48:06
    Oba celky striedajú počas hry, dopredu idú Rysy.

47:40
    Zvolenčania tentoraz v protiútoku neuspeli.

46:45
    Hostia poslali puk, len do stredného pásma.

46:30
    Domáci rýchlo kombinujú a útočia vo trojici.

46:00
    Viedenský sa skúsil dostať do útoku po pravej strane, no bol zastavený.

45:42
    Vhadzovanie pred Surákom.

45:42

45:32

45:27
    Hamráček to vpálil, len na zadný mantinel.

45:16
    Rahm si pripísal dôležitý zákrok po tom čo domáci kombinovali po obvode.

44:37
    Ščurko cloní pred bránou. Zvolen však stíha pokrývať hráčov.

44:23

44:08
    Hostia sa oslobodili po veľkej šanci Petgraveho.

43:32
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Diakov – 2 min., držanie).

43:21
    Zvolenčania sa nevedia vrátiť do zápasu a súper je v hernej prevahe.

43:03
    Tyczynskí mohol sám skúsiť prekonať brankára v poslednej chvíli sa obrancovia vrátili.

Rahm, radšej prerušil hru.

42:25
    Domáci zatlačili súpera v pásme, puk je však v pravom rohu.

40:38
    Na dva krát, no predsa sa domácim podarilo puk doraziť už za ležiaceho Rahma. Zaslúžil sa o to kapitán RAPAČ.
    Asistencia : Petgrave.
    Avizovaný trest bol tak zrušený.

40:03
    Malina sa snažil zastaviť Mikuša no neuspel.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Tretina sa začne o 4 minúty.

Po vyrovnanej prvej tretine domáci nastúpili na ľad ofenzívne naladení. Majster však vedie rozdielom triedy po využitých protiútokoch. Domáci mali síce viac z hry, viac kombinovali, dokázali súpera uzavrieť v pásme, no zabúdali na zadné vrátka. Proti tak skúsenému mužstvu sa im bude otáčať veľmi ťažko. Uvidíme, čí sa im podarí zdramatizovať zápas.

38:35
    Torok bekhendom nahodil puk až za Suráka.

37:47
    Hraško odstavil Česánka a nepustil tak puk z útočnej tretiny Zvolena.

37:25
    Vhadzovanie pred Surákom po protiútoku hostí.

36:59
    Romaňák bojuje o puk v rohu spolu s Pulišom.

36:52
    Ščurko po strete na osy ihriska ostal na ľade a hra sa pre istotu prerušila.

36:10
    Varrtovník nahodil puk do útočnej tretiny a tam ho získal Džugan.

36:08
    Domáci hráči komunikujú s rozhodcami v rohu klziska.

35:57

35:51
    Ofside domácich.

35:19
    Bryndziari sa vrátili k svojej hre a zatlačili na súpera v útoku.

34:27
    Tyczynskí sa skúsil natlačiť do brány s protiútoku, no neuspel.

33:33

32:32
    Zápas nabral rýchlejšie obrátky a pritvrdilo sa. Zobudili sa i fanúšikovia.

31:47
    Brankár HKM, už bol položený, no zastúpili ho obrancovia a domáci tak neskórovali.

31:39
    Spišiaci zostávajú pri útočnej sfére a Rahám má plné ruky práce.

30:45
    Fínska posila sa presadila pri svojom debute Nieminen znižuje na 1:4.
    Asistencia: Kuru.

30:19
    Tyczynskí sa snažil presadiť popri striedačkách, no bol zdvojený.

29:46
    Ofsajd hostí bol zrušený a môžu sa rozostaviť.

29:15

29:08
    Bryndziari sa úspešne bránia v strednom pásme.

28:14
    Zvolenská brána zívala prázdnotou, obrovská šanca domácich. Puk však skončil na zadnom mantineli.

27:15
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Puliš – 2 min., nedovolené bránenie).

27:04
    Zvolen dal gól!
    Hoci sme, len v druhej tretine. Majster už vedie markantným rozdielom. Vartovníka z trestnej vyhnal KRIEGER.
    Asistencia: Zuzin.

26:28
    Torok sa pokúsil z modrej prepáliť všetko čo mu stálo v ceste.

26:16
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Vartovník – 2 min., podrazenie).

Giľak na vhadzovaní neuspel, no bojuje o puk.

26:06

26:06
    Ofsajd Spišiakov.

25:30
    Ouellet sa obtočil a skúsil to z ľavého krídla.

24:30
    Obraz hry sa nám nemení a domáci sú stále viac aktívni, viac na puku a v opticky hernej prevahe.

23:20
    Zvolenčanom stačí čakať na protiútoky, ich produktivita je skvelá. Spišiaci sa nestihli vrátiť a CSANYI sa bez problémov zapísal do listiny strelcov.
    Asistencia: Marcinek, Hain

23:04
    Bryndziari sa v tejto fáze nevedia dostať k puku.

22:26
    Domáci útočia, hrozia i kombinujú, no v koncovke im to stále škrípe.

21:27
    Protiútok hostí znamená ich vedenie 0:2. Surák túto situáciu mohol zvládnuť. Zvyšuje DIAKOV.
    Asistencia: Puliš.

20:21
    Ščurko skúsene vyviezol puk a upokojil hru. Domáci sú v útočnej tretine, no za bránou súpera.

20:07
    Po tvrdom strete na mantinel sa hra prerušila. Kuru i Jedlička sú v poriadku.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Hráči sú už na ľadovej ploche.

Prvú 20 minútovku máme za sebou a HKM v nej výrazne dominoval od začiatku. Čo sa im rozhodne vyplatilo a skoro otvorili zápas. Domáci sa v tomto zápase budú musieť zamerať na disciplínu a využívať ponúknuté šance, ak chcú v zápase uspieť.
    Tretina sa začne p 15 minút.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:58
    Domáci to prešpekulovali a stratili puk.

19:48

19:39
    Rysy striedajú, no Zvolen sa nikam neponáhľa.

19:18
    Beží posledná minúta tejto tretiny.

18:37
    Giľák obkorčuľoval bránu súpera, no skončil v rohu.

18:06

17:47
    Petgrave sa zapojil do peknej kombinácie, no Rahm bol pripravený.

17:19
    Hostia vytlačili hru do rohu a následne sa oslobodili.

16:49
    Domáci zatlačili súpera v pásme, no vyrovnať sa im zatiaľ nedarí.

16:06
    Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Leskinen – 2 min., hákovanie).

14:33
    Tvrdá nepresná strela skončil na zadnom mantinely.

13:53
    Krieger sa snažil presadiť cez hustú obranu domácich, no neuspel.

13:30
    Hostia sa oslobodili.

13:13
    Zvolenčania zachytili pokus o vyhodenie a Spišiaci sú tak stále v rovnakom zložení.

12:58
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Kuru – 2 min., podrazenie).

12:11
    Mikuš udržal puk na útočnej modrej a HKM zoviera súpera v obrovskom tlaku.

11:48
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Novák – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

11:44
    Hostia si zahrajú presilovku.

10:59
    Romaňák zvládol buly a domáci sú v pásme. Kombinujú z poza brány.

10:56
    Ofsajd pre HKM.

10:30
    Zuzin sa po prehratom buly predsa dostal k puku a Surák si pripísal ďalší zákrok.

10:26
    Šarvátka pred Surákom a rozhodcovia hru prerušili.

9:47
    Obrovská šanca domácich, Atwal však dorážku nedostal do brány.

9:45

8:55
    Domáci sa nevedia dlho udržať v útočnej tretine, HKM znova otáča hru.

8:13
    Puk sa do hry dostal až na tretí krát Marcinek okamžite pálil.

8:11
    Vhadzovanie pred Surákom sa zopakuje.

8:04

7:35
    Štrauch podporoval útok domácich, no súper ich za svoju obrannú čiaru nepustil.

7:26
    Surák si nahodený puk radšej ponechal a prerušil hru.

7:17
    Ofsajd hostí.

6:42
    Petgrave bol vytlačený až do vlastného pásma, no Rysy ostávajú pri puku.

6:03
    Vartovník obohral pri mantineli dvoch hráčov a vybojoval puk.

5:42

5:16
    Prihrávka rukou prerušila hru.

5:02
    Domáci neustali trvajúci nápor hostí a inkasujú. Prvý zásah zaznamenal Csányi.
    Asistencia: Mikuš

4:17
    Veľká chyba domácich sa gólom neskončila, no musia sa urputne brániť.

2:25
    Vidíme rýchlu päť minútovú, časť hry. Pri puku je Zvolen, no hrá vo svojej tretine.

2:13
    Oba celky striedajú počas hry, toto bola nepríjemné pre Spišiakov keď sa puk dostal k ich striedačke no zvládli to.

2:10
    Vhadzovanie pred Rhamom.

1:53
    Puliš prišiel pomôcť Zuzinovi vybojovať puk do rohu, no hra sa prerušila.

1:15
    Prvý strelecký pokus domácich zaznamenal Vartovník.

1:06
    Hostia zaznamenali prvú strelu v zápase.

0:29
    Štrauch si vymenil miesto i puk s Tyczynskím a postupujú dopredu.

0:20
    Máme tú prvé prerušenie, vhadzovať sa bude pred Surákom.

0:04
    Úvodné buly zvládli hostia.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

HK Spišská Nová Ves: Surák, (Jančura)- Petgrave, Malina, Ouellet, Atwal, Romaňák, Ordzovenský,(A) Česánek, Tomala, – Nieminen, Kuru, Rapáč (C)- Ščurko, Štrauch, Tyczynskí,- Hamráček, Vartovník,(A) Giľák,- Novák, Džugan, Olejník

HKM Zvolen: Rahm- (Ttrenčan) – Hain, Gubačok, Diakov, Kotvan, Hraško( A), Kubka, Roy- Ully, Saracino, Krieker, – Puliš (C), Zuzin, (A), Leskinen, – Torok, Mikuš, Marcinek, – Csányi, Jedlička, Viedenský,

Rozhodca: Kalina, Snášel. ml, – Knižka, Crman, – Ország.

V dnešnom zápase uvidíme i novú posilu Spišiakov. Hovorím o 25 ročnom útočníkovi Ottovi IIvarim Nieminenovi, Doteraz pôsobil výhradne vo svojej rodnej krajine, vo Fínsku.
    Novovešťania si od neho sľubujú kreatívnu hru a zvýšenie produktivity mužstva.

Takto tesne pred zápasom Vás chceme informovať o avizovanej zmene programu. HK Spišská Nová Ves mala 5.11.2021 odohrať zápas s Nitrou na domácom ľade. Vzhľadom na zhoršujúcu sa situáciu s ochorením Covid- 19 sa kluby vzájomne dohodli na tom, že zápas sa odohrá na nitrianskom ľade.
    Rytieri, by mali na Spiš pricestovať 10.12.2021.

Príjemný piatkový večer prajem všetkým hokejovým fanúšikom.
    Spišiaci dnes hrajú štvrtý domáci zápas v rade. Sériu na domácom ľade ukončia s majstrom, otázne je s akým výsledkom.
    Mužstvá sa v tejto sezóne stretnú už tretí krát. 14.9.2021 Odohrali spolu duel v rámci Tipsport Kaufland Capu. O 10 dní neskôr nováčik cestoval na stred republiky, pri prvom kole Extraligovej sezóny.

Oba stretnutia vyšli v prospech HKM s tým, že Rysy od Bryndziarov za každým inkasovali päť gólov, ale nastavili stúpajúci trend. Nováčik v domácom stretnutí nedokázal Zvolenu streliť, ani čestný zásah, no pod Pustým hradom sa dokázali presadiť dva krát. 5:2 (1:1, 2:1, 2:0). Uvidíme, či sa im do tretice podarí súpera zlomiť, alebo si aspoň pripísať nejaké body do tabuľky.

Po poslednom hranom kole sa nám tabuľka trochu pozmenila. Máme nového lídra v podobe Slovana. Zmena sa dotkla aj hráčov HKM Zvolen. S Košicami prehrali 6 bodový zápas a pretrhli tak päť zápasovú šnúru víťazstiev. Košice tu svoju paradoxne naštartovali na Spiši.
    Bryndziarov táto prehra bolela dva krát toľko, pretože práve Oceliari ich vystriedali na 4 priečke. Viac ako výsledok 6:2 ich mrzela predvedená hra.
    Väčšinu zápasu nedokázali dodržiavať svoj herný systém, boli málo aktívni, málo agresívni, slabo korčuľovali a nedokázali sa udržať na puku. Nakopnúť ich, však môže tretia tretina, v ktorej to už bol Zvolen, aký poznáme a všetko nasvedčuje tomu, že Spišiaci to, ani dnes nebudú mať ľahké.

Stretnutie sa začne už v klasickom čase, teda o 18:00. Čo sa týka spodnej časti tabuľky tam taktiež nastali zmeny. Prešov sa odlepil od dna, kde ho vystriedali Nové Zámky. Pred dnešným kolom máme tri mužstvá s rovnakým počtom bodov. (11) Spišiaci sa vtesnali medzi Liptákov a Koňarov. V prospech nováčika hovorí aj výhra vo vzájomnom zápase. Teda je viac ako pravdepodobné, že v dnešnom 12. kole môžu rozhodovať maličkosti, či jednotlivé bodíky.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Dana Kontuľová

Branky a nahrávky: 31. Nieminen (Kuru), 41. Rapáč (Petgrave), 58. Hamráček (Štrauch) – 6. Csányi (Mikuš), 22. Diakov (Puliš), 24. Csániy (Marcinek, Hain), 28. Krieger (Zuzin)

Rozhodčí: Kalina, Snášel. ml, – Knižka, Crman, – Ország