Riga – Kazaň 1:3 (kon.) | Spartak Moskva – Barys 5:2 (kon.) | Viťaz – Ufa 2:4 (kon.)
Spartak Moskva
5:2 (0:2, 2:0, 3:0)
Barys Nur-Sultan
Čtvrtek 18.11.2021, 17:30 • Megasport Arena (Moskva) • KHL

Děkujeme za pozornost a přejeme hezký večer. (20:08:01)

Česká a slovenská stopa

Jakub Jeřábek (SPM) 0+0, 0 střel, čas na ledě 16:46
    Tomáš Jurčo (AST) 0+0, 4 střely, čas na ledě 14:55

Spartak po velkém obratu porazil Barys a ukončil černou sérii

Spartak se potřeboval dostat z krize, tomu ale po první třetině vůbec nic nenasvědčovalo. Daleko nebezpečnější byl totiž Barys, který udeřil hned dvakrát. A to mu ještě lotyšsko-česká dvojice sudích jeden gól (správně) neuznala. Půjdeme-li po stopách regulérních branek, zjistíme, že skóre otevřel Nikita Michajlis a na jeho trefu navázal Jegor Petuchov. V závěru třetiny Pettersson při snaze o kontaktní gól nastřelil jen tyč a zápas tak měl lépe rozehraný Barys.

Jenže Spartak ve druhé části zlepšil hru. Loktionov ani Kugryšev své šance ještě nevyužili, ale dva další borci už ano. Na dostřel svůj tým dostal Alexandr Chochlačov, vyrovnání pak obstaral Jori Lehterä. Ruský celek tedy smazal dvougólovou ztrátu a do třetí periody vstoupil za stavu 2:2.

A právě v poslední třetině Spartak exceloval nejvíce, když v rozmezí tří minut vstřelil tři góly. Jori Lehterä svou druhou trefou v zápase dokonal obrat, Dmitrij Kugryšev v samostatném úniku zvýšil náskok a Alexandr Nikišin skóre uzavřel gólem na 5:2.

Po třech prohrách v řadě tak má Spartak důležité vítězství, jímž si upevnil osmou pozici v tabulce Západní konference.

Střely na branku: 29:25 (9:14, 13:6, 7:5).

59:40
    Závěr už si Spartak bezpochyby pohlídá a po třech prohrách konečně zapíše i nějaké to vítězství.

58:51
    Dietzovi najížděl z levé vlny Tomáš Jurčo, jeho křižná střela neměla daleko k tomu, aby zapadla k tyči.

57:32
    Ani za krajně nepříznivého stavu Kazaši nesložili zbraně a ještě chtějí potrápit defenzivu Spartaku, kolem které teď bylo velké haló.

56:47
    Na opačné straně Valerij Orechov důkladně provětral Krasikovovu lapačku.

56:06
    Domácí tým porušil ofsajdové pravidlo, v přechodu do útoku byl příliš netrpělivý Nikolaj Čebykin.

54:38
    Andrej Loktionov neustál souboj s vracejícím se protivníkem, na nadějné zakončení akce tak může zapomenout.

52:58
    Střídání v týmu Barys Nur-Sultan: ze hřiště odchází Joni Ortio, přichází Nikita Bojarkin.
    52:58 Alexandr NIKIŠIN - 5:2

52:58
    Spartak právě vstřelil branku!
    Ve třetí třetině je na ledě jen jedno mužstvo. ALEXANDR NIKIŠIN si na levé straně našel přihrávku a z vrcholu kruhu pro vhazování Ortia překvapivě prostřelil. Finský gólman se po pátém inkasovaném gólu pakuje z branky, kde ho vystřídá Nikita Bojarkin. Asistence: Dmitrij Kugryšev a Nikolaj Čebykin.

52:02
    Jakob Lilja se nabízel na zadní tyči. Přihrávku tam vážně dostal, ale už ji nezpracoval.

51:42
    Jeden z rozhodčích se svíjí v bolestech poté, co ho trefil tvrdý puk. Je jím Nikita Viljugin, který si postižené místo nechává ledovat.
    51:09 Dmitrij KUGRYŠEV - 4:2

51:09
    Kvartalnov dlouhou přihrávkou podél střídaček vybídl k brejku DMITRIJE KUGRYŠEVA, ten snadno přebruslil vracejícího se Morrowa a střelou kolem lapačky zvýšil na 4:2! Asistence: Danila Kvartalnov a Alexandr Bryncev.

Lukáš Jasoněk

Branky a nahrávky: 34. Chochlačov (Drozdov, Heed), 40. Lehterä (Heed, Chochlačov), 50. Lehterä (Emil Pettersson), 52. Kugryšev (D. Kvartalnov, Bryncev), 53. Nikišin (Kugryšev, Čebykin) – 8. Michajlis (Valk), 12. Petuchov (Asetov, Orechov)

Spartak Moskva: Krasikov (Skovronskij) – Nikišin, Heed, J. Jeřábek, D. Višněvskij (C), Ručkin, Bryncev, Savikov, Jevenko – Chochlačov (A), Lehterä, Emil Pettersson – Jake Virtanen, Loktionov (A), Drozdov – Čebykin, D. Kvartalnov, Kugryšev – Soloduchin, Švyrjov, Avcin.
    Barys Nur-Sultan: Ortio (53. Bojarkin) – Alsing, Martinsson, D. Dietz (C), Morrow, Orechov, R. Savčenko – Jurčo, Vey, Frattin – Michajlis (A), Valk, J. Lilja – J. Berglund, Kunyk, R. Starčenko (A) – Petuchov, Gurkov, Asetov – Šaichmeddenov.

Rozhodčí: Ansons, Fraňo – Berseňov, Viljugin

Diváci: 1 255