Riga – Kazaň 1:3 (kon.) | Spartak Moskva – Barys 5:2 (kon.) | Viťaz – Ufa 2:4 (kon.)
HC Viťaz Moskevská oblast
2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Salavat Julajev Ufa
Čtvrtek 18.11.2021, 17:30 • Ledovyj dvorec Viťaz • KHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (20:52:36)

Utkání sledovalo 1 000 diváků.

Československá stopa v utkání

Do zápasu nenastoupil žádný česný, nebo slovenský hráč.

Trestné minuty: 8:10

Utkání je u konce a hostující tým jej dotáhl k výhře a zisku bodů. Ve třetí třetině se Viťazu nedařilo srovnat ztrátu, naopak Salavat udeřil hned dvakrát. Ve 48. minutě skóroval Dinar Chafizullin a v 51. minutě využil volného prostoru Teemu Hartikainen. Vše vypadalo jasně, domácí Ildar Šiksatdarov pak ale v 53. minutě snížil a ještě pro Viťaz vykřesal naději na případný zvrat. Víc se už ale domácím nepodařilo a duel tak skončil výsledkem 2:4. Viťaz je tak po této prohře stále v Západní konferenci poslední se 17 body, Ufě patří ve Východní konferenci třetí místo se 42 body.

59:24
    A po oddechovém času je tu už zmíněná prázdná branka – Ježov je na střídačce.

59:24
    Vhazovat se bude v pásmu Ufy, předtím ale ještě proběhne time-out domácích.

58:44
    Domácím se ovšem nedaří se usadit v útočném pásmu, tohle na odvolaného brankáře nevypadá.

57:46
    Už je po přesilovce, Viťaz je v plném počtu a za chvíli se zajisté pokusí o power-play.

57:20
    Teď se hosté sami zbavili útočného pásma, puk jednomu z hráčů přeskočil hůl.

56:24
    Tvrdá střela od modré čáry, na tohle měl ale Ježov velice dobrý výhled a puk srazil. Salavat ale pokračuje v tlaku.

55:46
    Vylučuje se na straně Viťazu, dvě minuty za držení hole dostal Valtteri Kemiläinen.

55:19
    Alexandr Kadějkin se zleva nacpal před Ježova, zblízka ale neprocedil puk k první tyčce.

54:52
    Vhazuje se u Šaryčenkova, hosté touží po dalším snížení.

53:36
    Nepřesný pas na Smirnova, puk mu utekl od hole až za Šaryčenkovu branku.
    52:47 Ildar ŠIKSATDAROV - 2:4

52:47
    Viťaz právě vstřelil branku!
    No vida, přesto je sníženo. I hosté se dopustili chyby tím, že nechali volného soupeře a ILDAR ŠIKSATDAROV pohotovým švihem překonal Šaryčenkova – 2:4. Asistence: Jaroslav Busygin.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 31. M. Aaltonen (Kemiläinen), 53. Šiksatdarov (Busygin) – 18. N. Kuljomin, 36. Panin (Kartajev, Platt), 48. Chafizullin (Markus Granlund), 51. Hartikainen (P. Larsen, Markus Granlund)

HC Viťaz Moskevská oblast: I. Ježov (Kloberdanec) – Busygin, Kemiläinen, Jegor Voronkov, K. Ljamin (A), Borodkin, Rydčenko – Šiksatdarov, M. Aaltonen (A), Ojamäki – Audette, I. Zinčenko, Zubov – N. Gončarov, Malychin (C), Smolin – Ivaňuženkov, Rasskazov, Smirnov – G. Nesterov, Volodin.
    Salavat Julajev Ufa: Šaryčenkov (Metsola) – P. Larsen, Chafizullin, Muchamadullin, Naumenkov, Zubarev, Panin (C), J. Birjukov – Hartikainen (A), S. Manninen, Markus Granlund – N. Kuljomin, Kadějkin (A), Šmeljov – Baškirov, Chochrjakov, Sannikov – V. Tichonov, Kartajev, Platt – Alalykin.

Rozhodčí: Romaško, Judakov – Strelcov, Judin

Diváci: 1 000