Detroit – NY Islanders 4:3 (po pr.) | Washington – Columbus 3:1 (kon.) | Boston – Tampa 2:3 (po pr.)
Ottawa – Colorado 6:5 (po pr.) | Nashville – Montreal 4:3 (po pr.) | Minnesota – Toronto 4:3 (2:1 po s.n.)
Carolina – Buffalo 6:2 (kon.) | NY Rangers – Chicago 3:2 (kon.) | Vancouver – Pittsburgh 1:4 (kon.)
Nashville Predators
4:3 (1:0, 1:2, 1:1 - 1:0)
Montreal Canadiens
Neděle 05.12.2021, 01:15 • Bridgestone Arena, Nashville • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Přeji vám krásnou noc u sledování online přenosu z nejlepší hokejové soutěže světa. V Bridgestone Areně v Nashvillu se proti sobě postaví domácí Predators a Canadiens z Montrealu. Přenosem vás provede Igor Mainka.

Montreal Canadiens neprožívá příliš povedené období. Finalista loňského ročníku neodstartoval vůbec dobře a po 25 odehraných zápasech je se čtrnácti body na třetím místě od konce ve Východní konferenci. Méně bodů v NHL získali pouze Islanders, Coyotes a Senators.

Nepovedené výsledky odskákal generální manažer Marc Bergevin. Spolu s ním skončili také asistent Trevor Timmins a viceprezident Paul Wilson. Viceprezidentem hokejových operací byl jmenován Jeff Gorton.

Kanadský tým z posledních deseti zápasů vyhrál pouze dva, jedním z nich byl i domácí duel proti Nashvillu v poměru 6:3. Stejným výsledkem zvítězili také v Pittsbrughu.

Nashville je v těchto týdnech jako na houpačce. Predátoři z posledních desíti zápasů vyválčili deset bodů za pět vítězství a pět proher. V posledním utkání nedokázali vstřelit gól Bostonu a doma prohráli 0:2.

Západní konferenci zatím vede Calgary Flames s 35 body. O deset bodů méně má právě Nashville, kterému to stačí pouze na jedenáctou příčku.

David Rittich (NSH) – 3 zápasy, 1-1, 9 ink. gólů, úspěšnost 88,8%

Nashville Predators: Saros (Rittich) – Josi, Fabbro, Ekholm, A. Carrier, Borowiecki, Benning – F. Forsberg, Mikael Granlund, Duchene – Tolvanen, Johansen, Kunin – Trenin, Sissons, Jeannot – Cousins, Novak, Tomasino.

Montreal Canadiens: J. Allen (Montembeault) – Chiarot, Kulak, A. Romanov, D. Savard, Norlinder, Ch. Wideman – Lehkonen, Suzuki, Toffoli – Drouin, Poehling, Armia – M. Hoffman, Dvorak, Caufield – Pezzetta, M. Perreault, Evans.

Brankář David Rittich dnes odstartuje zápas na lavičce. Po devíti zápasech se vrací do sestavy Hoffman. Domácí nastoupí ve stejné sestavě jako proti Bostonu.

V utkání budou rozhodovat přesilovky. Montreal je nejhorší v jejich bránění, naopak Nashville má v této sezóně sedmou nejlepší přesilovku.

00:01

00:28
    Hned v první minutě si domácí zahrají přesilovou hru. Hoffman v útočném pásmu podrazil u mantinelu Tolvanena a čeká ho dvouminutový trest.

01:17
    Duchene dostal přihrávku od levého mantinelu mezi kruhy, jeho střelu z první vyrazil vedle branky gólman Allen. Těsně před tím vystřelil přes obránce Johansen, ale i s tímto pokusem si brankář Montrealu poradil.

01:38
    Johansen pálil po přihrávce od modré z pravého kruhu, ale opět byl úspěšnější gólman Allen.

02:19
    Z druhého kruhu zkoušel štěstí Kunin, jenže jeho prudká střela minula branku.

02:33
    Hoffman je zpět na ledě, Montreal je v plném počtu.

03:18
    Delší souboj u mantinelu poblíž Sarosovy branky vyhráli domácí hráči a mohou založit útok na montrealskou branku.

04:13
    Benning se pokusil nahodit od modré, ale jeho střelu zblokoval k mantinelu Toffoli.

04:52
    Nashville právě vstřelil branku!
    Tak to byl nečekaný gól! Kunin zavezl puk do útočného pásma, před soubojem u mantinelu přihrál na modrou čáru Ekholmovi, který dělovkou vymetl pavučinu v levém horním rohu Allenovy branky! Střelu ještě tečoval EELI TOLVANEN! Asistence: Mattias Ekholm, Luke Kunin – 1:0!
    04:52 Eeli TOLVANEN - 1:0

06:33
    Po střele Fabbra musel zasáhnout brankář Allen, který jeho pokus dokázal zkrotit.

07:16
    Caufield zavezl puk po pravé straně do útočného pásma, ale jeho nahození zcela minulo domácí branku.

07:27
    Při útočné akci domácích si před branku najel Granlund a Savard jej krosčekoval do branky. Jeden z rozhodčích tento čin viděl a hráče Montrealu vyloučil na dvě minuty za nedovolené bránění. Domácí si zahrají druhou přesilovku.

08:15
    Tvrdá střela Carriera od modré čáry, brankář Allen puk vyrazil vedle branky, stejně tak si o pár sekund později poradil se střelou z levého kruhu.

09:07
    Forsberg si najel od modré čáry do pravého kruhu, odkud zápěstím vypálil vedle levé spojnice tyčí.

09:42
    Hosté přežili i druhé oslabení v utkání, přesto po deseti minutách prohrávají 1:0.

10:58
    Po ztrátě domácích hráčů se k puku dostal mezi kruhy Poehling, ale trvalo mu dlouho, než si puk zpracoval na hokejku. Soupeř jej následně obral o puk u mantinelu.

11:56
    Diváci vidí spoustu nahození, která nenesou ani jednomu týmu úspěch. Hokej nic moc.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

12:21
    Přesilovku si zahrají hráči Montrealu. Na dvě minuty za vysokou hůl byl vyloučen Ryan Johansen, který fauloval v útočném pásmu Savarda.

12:40
    Domácím se podařilo vyhodit puk z vlastního pásma až za branku Montrealu.

13:15
    Puk putoval po trase Chiarot, Drouin k Dvorakovi, který z první vystřelil do clonícího hráče.

14:07
    Caufieldovu střelu z levé strany vyrazil brankář Saros vedle sebe, kde se snažil puk dorazit Poehling, ale puk nedokázal zvednout nad Sarosův beton. Pár sekund předtím pálil z pravého kruhu do Sarose Toffoli.

14:27
    Suzuki si od levého mantinelu najel na vrchol kruhu a prudkou střelou donutil k zásahu brankáře Sarose.

15:00
    Ani dvě střely Romanova od modré čáry neslavily úspěch. První pokus vyrazil brankář Saros, druhý zblokoval Tolvanen do ochranné sítě.

15:17
    Granlund zkoušel využít chybu brankáře Allena, který zahrál puk holí do rohu. Granlund nahodil puk na branku, ale Allen jej vyrazil k zadnímu mantinelu.

15:54
    Granlund se snažil vystřelit z levého kruhu, zamíchal s pukem, aby si udělal prostor, ale nepovedlo se. Jeho pokus odrazil do ochranné sítě Savard.

16:15
    Velká šance Cousinse, který se dostal mezi kruhy k odražené střele, ale puk poslal k levé tyči, kam se stihl Allen přesunout a puk si srazit do těla.

17:27
    Krátká zpětná přihrávka od Novaka a Sissons bleskovou střelou z pravého kruhu trefil Savarda, od kterého puk zamířil mimo hřiště.

18:10
    Kulakovo nahození od modré čáry dobře viděl Saros a puk raději přikryl svou lapačkou.

18:43
    Nepříjemné nahození Granlunda od mantinelu před branku, puk tam ale netrefil Sissons.

18:50
    Josi kroužil před Suzukim s pukem, ten neudržel nervy a soupeře zahákoval. Následují dvě minuty pro hráče Montrealu a přesilovku Nashvillu.

19:34
    Domácí dlouho drželi puk v útočném pásmu, až od modré vypálil Duchene, ale netrefil branku. Následně hráči Montrealu vyhodili puk.

19:59
    Obrovská šance v samém závěru třetiny! Hosté ujeli do situace dva na brankáře Sarose, ale Toffolimu nezbýval čas, proto zvolil střelu k levé tyči, kterou Saros vyrazil!

20:00

V první třetině jsme neviděli nějaký krásný hokej. Spíš to byl boj o nahozené puky. Domácí ani jednu ze svých tří přesilovek nevyužili, přesto jdou do šatny za příznivějšího stavu. Pomohla jim k tomu střela Ekholma od modré čáry a následná teč Tolvanena. Hosté moc šancí neměli. Uvidíme, co nám nabídne druhá třetina.

Střely na branku: 12:9.

20:01

20:52
    Montreal přežil oslabení dohrávané v druhé třetině. Dobrou pozici měl Kunin, který se snažil u branky Montrealu najít skulinku mezi Allenovým betonem a tyčí, ale nenašel.

21:59
    Ostrá bitka mezi Borowieckim a Pezzettou u Allenovy branky. Oba hráči dostali za bitku pětiminutový trest. Začalo to nepříjemným zákrokem u mantinelu, na který Pezzetta narazil jednoho z domácích hráčů.

22:16
    Přečíslení Montrealu dva na jednoho, Caufield vzal akci na sebe a střelou z levého kruhu trefil jen brankáře Sarose.

22:20
    Po vítězném buly střílel z levého kruhu Toffoli, ale netrefil branku.

23:57
    Parádní zákrok brankáře Sarose proti střele Hoffmana. Obránce Montrealu dostal přihrávku od pravého mantinelu z hole Suzukiho a střelou z mezikruží nechal vyniknout brankáře Predátorů.

24:11
    Montreal si zahraje přesilovku. Na dvě minuty za držení hole byl vyloučen Alexandre Carrier.

24:48
    Montreal právě vstřelil branku!
    Canadiens využili přesilovou hru! Montreal nepustil Nashville z obranného pásma, Suzuki od Widemana přihrávku do pravého kruhu, kde si nachystal puk a zápěstím jej vystřelil do levého horního rohu! Asistence: Chris Wideman, Cole Caufield – 1:1!
    24:48 Nick SUZUKI - 1:1

26:51
    Dvorak si udělal prostor v pravém kruhu a vystřelil na branku, Saros puk betonem vyrazil vedle sebe, ale Armia už kotouč nedokázal dorazit za brankovou čáru.

28:02
    Novak si najel po levém křídle do kruhu a zápěstím vystřelil na branku Montrealu. Allen jeho pokus k pravé tyči schoval do lapačky.

28:16
    Po buly pálil od modré čáry Carrier, jeho prudkou střelu Allen vyrazil vedle branky.

28:24
    Střelu Fabbra od pravého mantinelu zkrotil brankář Allen.

30:01
    Canadiens jdou do vedení! Dvorak dojel nahozený puk za mantinelem, zpětnou přihrávkou uvolnil Toffoliho, ten našel v pravém kruhu Savarda, který měl dobrou střeleckou pozici. Jeho ránu vyrazil brankář Saros vedle sebe a CHRISTIAN DVORAK dorazil puk do domácí branky! Asistence: David Savard, Tyler Toffoli – 1:2!
    30:01 Christian DVORAK - 1:2

30:01
    Domácí trenér si vzal trenérskou výzvu na nedovolené bránění brankáři, ale rozhodčí posoudili situaci jako dovolenou a gól platí. Montreal bude hrát přesilovou hru.

30:52
    Nepříjemná střela Hoffmana po ledě, brankář Saros pravým betonem puk vyrazil vedle branky.

30:57
    Carrier ve snaze trefit puk ve vzduchu trefil hlavu Perrealuta a nabídl hostům více než minutovou dvojnásobnou přesilovku.

31:20
    Hoffmanova střela z úhlu Sarose nepřekvapila.

31:41
    Po střele Widemana z levého kruhu se puk odrazil od tyče mimo hrací území.

32:11
    Hosté v závěru dvojnásobné přesilovky zakombinovali s akcí téměř do prázdné branky, ale nejprve Suzuki nedokázal uklidit puk do branky a o pár sekund později Toffoli zametl kotouč pod Sarose místo do branky.

32:45
    Domácí vyhodili puk k brance Montrealu, hosté musí zakládat útok z vlastní třetiny.

33:07
    Nashville je v plném počtu, poté co přežil dlouhé oslabení.

34:37
    Nepovedená střela Carriera odstartovala protiútok Montrealu, ale Suzuki vyřešil situaci dva na jednoho špatně, přihrávkou trefil vracejícího se hráče Nashvillu.

35:43
    Další zkažené přečíslení dva na jednoho, tentokrát bylo mnohem lepší, jenže Poehling přihrávkou nedokázal najít svého spoluhráče u levé tyče.

37:24
    Domácí zavřeli Montreal v obranném pásmu a nakonec to tam spadlo. Nahození Ekholma od modré čáry srazil ze vzduchu TANNER JEANNOT do branky za bezmocného Allena! Asistence: Mattias Ekholm, Alexandre Carrier – 2:2!
    37:24 Tanner JEANNOT - 2:2

38:34
    Nashville je v tlaku, po přihrávce Carriera zpoza branky střílel z mezikruží Duchene, ale v gólové pozici minul soupeřovu branku!

39:22
    Nahození Savarda od modré čáry prolétlo kolem levé tyče až do zadního mantinelu.

39:55
    Velká šance Nashvillu, Granlund našel přihrávkou z levého kruhu na druhé straně Forsberga, ten si stáhl puk na bekhend a zkusil překonat ležícího Allena. Neuspěl první střelou, ani dorážkou!

39:57
    V téže akci Hoffman zahákoval Granlunda a domácí budou dohrávat druhou třetinu v početní výhodě.

40:00

Druhá třetina už byla mnohem zajímavější a prosadili se i hosté. Nejprve Suzuki krásnou střelou využil přesilovku, v polovině zápasu pak prokázal důraz před brankou Dvorak a Montreal rázem vedl. Kanaďanům vydrželo vedení do 38. minuty, kdy Jeannotovu teč Ekholmovy střely posvětil videorozhodčí.

Čeká nás zajímavá třetí část, do které domácí vstoupí v početní výhodě.

Střely na branku: 24:18 (12:9 ve 2. třetině)

40:01

40:39
    Střela Forsberga z pravého kruhu mířila k druhé tyči, ale brankář Allen natáhl ruku a puk vyrazil mimo branku.

42:04
    Montreal se tomuto oslabení ubránil a nyní zamířil do útočného pásma.

42:29
    Canadiens v třetině Predators dlouho nevydrželi, brankář Saros čeká na první zákrok ve třetí části.

43:10
    A Saros první střelu třetí části pustil do brány. Caufield sebral puk ze souboje u mantinelu, nabruslil si do útočného pásma a přihrávkou za kruhy uvolnil BRETTA KULAKA, který přesnou střelou do horní poloviny brány vrátil Montrealu vedení! asistence: Cole Caufield, Tyler Toffoli – 2:3!
    43:10 Brett KULAK - 2:3

43:39
    Kunin tvrdě sejmul Armiu, to se nelíbilo Kulakovi, sundal rukavice a rozdal si to s domácím útočníkem. Oba nyní čeká pětiminutová pauza na trestné lavici za bitku.
    43:39 Bitka – Luke KUNIN vs. Brett KULAK

44:25
    Norlinder našel přihrávkou z levého rohu na modré čáře Hoffmana, který natáhl ke střele, ale puk prolétl kolem pravé tyče vedle branky.

45:30
    Na druhé straně se uvolnil Novak, vybruslil si z pravého kruhu a zápěstím vypálil puk mimo branku. Zkoušel trefit levý horní roh.

46:15
    Trenin hledal přihrávkou zpoza branky někoho před brankovištěm, ale tam nikdo nebyl.

46:32
    Tečovaná střela Fabbra od modré čáry prolétla nad Allenem a vylétla kousek od pravé tyče.

47:11
    Po přihrávce Josiho z mezikruží si Granlund nachystal puk na střelu, ale z pravého kruhu neprostřelil Allena. O pár vteřin později se mu to nepodařilo ani z bezprostřední blízkosti, když zkoušel mícháním rozhýbat gólmana Montrealu.

48:50
    Allen si připsal další zákrok, poté co na něj z levé strany vystřelil obránce Borowiecki.

49:03
    Nashville uspěl na buly, rozjel v útočném pásmu krátký kolotoč, po kterém Montreal vyhodil puk na zakázané uvolnění.

49:34
    Série ztracených kotoučů, nejprve puk na modré ztratil Fabbro, Evans si nabruslil do útočného pásma, připravil si puk na střelu, ale byl o něj připraven.

50:12
    Domácím se povedlo vyrovnat! Kunin vybojoval puk za brankou, od modré vystřelil obránce Benning, brankář Allen nedokázal zkrotit kotouč, čehož využili dorážející Johansen s LUKEM KUNINEM, kteří dometli puk za brankovou čáru! Asistence: Ryan Johansen, Matt Benning – 3:3!
    50:12 Luke KUNIN - 3:3

51:14
    Sraženou střelu Dvoraka z pravého kruhu zachytil u levé tyče Suzuki, puk si srazil rukavicí na led, ale následně jej poslal do boční sítě.

52:19
    Tvrdá střela Borowieckého z vrcholu levého kruhu nedoletěla k brance, obránci Montrealu byli dobře postaveni.

52:47
    Rozhodčí si všimli, že hostů bylo na ledě šest a domácí budou hrát v početní výhodě. Na trestnou lavici odjel Drouin.

52:55
    Po rychlé kombinaci střílel z mezikruží Duchene, jeho rychlou střelu ale zneškodnil vynikajícím zákrokem brankář Allen.

54:08
    Josi prudce vypálil od modré čáry, Allen vyrazil puk pouze před sebe a následně jeden z jeho spoluhráčů odpálil kotouč až do pásma Nashvillu.

54:43
    Allen si připsal další úspěšný zákrok, Tolvanen zamířil pod rameno montrealského brankáře, ale ten včas připažil.

55:06
    Montreal je v plném počtu, navíc se vymanil z nepříjemné situace, kdy byl soupeř nastěhován v jeho třetině.

55:48
    Nahození Carriera od modré čáry srazili hráči Montrealu mimo hrací plochu.

56:20
    Drouin vyhodil puk mimo hrací plochu, hra se znovu stěhuje před Allena.

56:23
    Tečovaná střela Duchenea zamířila do ochranné sítě.

56:41
    Po špatné přihrávce z domácí strany rozhodčí odpískali zakázané uvolnění. Nyní musí zpozornět gólman Saros.

56:49
    Domácí vyhráli buly a vyvezli puk z obranného pásma. Oba celky hrají tak trochu na jistotu.

57:35
    Nahození Widemana od středové čáry sebrali domácí hráči, kteří také nahodili puk vedle branky.

58:20
    Obrovská šance Montrealu! Saros ukázal svůj um, když zneškodnil samostatný únik Lehkonena. Domácí obrana zcela zapomněla na finského útočníka, ten mířil svou střelu k pravé tyči, ale neuspěl.

58:55
    Na druhé straně zachránil Montrealu bod brankář Allen, když domácí jeli sami dva na gólmana Montrealu, Granlund to vzal na sebe, sjel si před brankáře, ale ten se nenechal položit na zem a domácího hráče vykryl!

59:23
    Zpoza branky si vybruslil Duchene, zkoušel rozpohybovat gólmana, aby mu uvolnil nějaké místo, jenže to se mu nepovedlo a puk poslal do Allenových betonů.

60:00

Po dramatickém závěru si oba týmy rozdělí po bodu. O druhý bonusový si to rozdají v prodloužení, případně v nájezdech.

60:01

60:30
    První půlminutu strávili na kotouči domácí hráči, ale bez střeleckého pokusu.

60:46
    O první střelu se pokusil Granlund, jeho pokus z levého kruhu srazil bránící hráč do ochranné sítě.

60:54
    Po buly pláchl na branku Nashvillu Hoffman, nachystal si puk na forhendovou stranu a vystřelil k levé tyči. Saros se natáhl a puk zkrotil.

61:28
    Caufield dostal přihrávku k pravému rohu, vyjel si před branku, ale přes Sarose puk neprotlačil.

61:39
    Na druhé straně střílel z pravé strany Granlund, ale ani tento pokus brankář za svá záda nepustil.

61:46
    Po buly se znovu dostal do úniku hráč Montrealu, ale střelu Toffoliho z pravého kruhu vyrazil brankář Saros vedle branky.

62:30
    Allen předvedl parádní zákrok, poté co si jeden z hráčů Nashvillu položil obránce a přihrál volnému Tomasinovi, který z první trefil beton gólmana Montrealu.

63:42
    Caufield zkoušel vystřelit přes bránícího hráče, ale trefil jeho nohy. Následně jeho spoluhráč vjel do domácí branky.

63:46
    Dvorak střílel po buly z vrcholu levého kruhu, avšak přestřelil domácí branku.

64:49
    Montreal špatnou přihrávkou nabídl soupeři kotouč na poslední půl minutu. Domácí toho využili, Granlund objel branku po mantinelu ve směru hodinových ručiček, přihrál k druhé tyči FILIPU FORSBERGOVI, který z velkého úhlu napálil puk do horní poloviny branky! Asistence: Mikael Granlund, Roman Josi – 4:3!
    64:49 Filip FORSBERG - 4:3

Třetí třetina jednoznačně patřila domácím hráčům, kteří soupeře přestříleli vysoko 17:2. Velký podíl na tom měla první střela montrealského Kulaka, díky které se Canadiens dostali do vedení 3:2. Kunin v 51. minutě vyrovnal a v závěru třetí části mohly jít oba celky do vedení, ale výborné zákroky předvedli oba gólmani.

V prodloužení už každý chvilku tahal pilku. Montrealu se povedlo dvakrát ujet, ale brankáře Sarose neobelstili. To se povedlo až v závěru Forsbergovi, který z velkého úhlu dostal puk pod horní tyč a rozhodl o druhém bodu pro Nashville.

Zblokované střely: 9 – 13

Získaný bod udržel Montreal ve východní konferenci na 14. místě před Islanders a Ottawou, kteří také dnes v noci bodovali. Nashville po vítězství poskočil o čtyři pozice na sedmé místo.

Oba týmy sehrají další zápas až ve středu ráno. Nashville doma přivítá Detroit a Montreal pocestuje na led Tampy Bay.

Z tohoto utkání je to vše. Děkuji vám za pozornost a pokud se ještě chystáte spát, tak dobrou noc, jinak krásnou neděli. Od klávesnice se s vámi loučí Igor Mainka. (04:34:42)

Igor Mainka

Branky a nahrávky: 5. Tolvanen (Ekholm, Kunin), 38. Jeannot (Ekholm, A. Carrier), 51. Kunin (Johansen, Benning), 65. F. Forsberg (Mikael Granlund, Josi) – 25. Suzuki (Ch. Wideman, Caufield), 31. Dvorak (D. Savard, Toffoli), 44. Kulak (Caufield, Toffoli)

Nashville Predators: Saros (Rittich) – Josi (C), Fabbro, Ekholm (A), A. Carrier, Borowiecki, Benning – F. Forsberg, Mikael Granlund (A), Duchene – Tolvanen, Johansen, Kunin – Trenin, Sissons, Jeannot – Cousins, Novak, Tomasino.
    Trenér: Ducharme.

Montreal Canadiens: J. Allen (Montembeault) – Chiarot (A), Kulak, A. Romanov, D. Savard, Norlinder, Ch. Wideman – Lehkonen, Suzuki (A), Toffoli (A) – Drouin, Poehling, Armia – M. Hoffman, Dvorak, Caufield – Pezzetta, M. Perreault, Evans.
    Trenér: Hynes.

Rozhodčí: South, Sutherland – Cherrey, Hunt.

Diváci: 17159