Vladivostok – Chabarovsk 2:1 (kon.) | Novosibirsk – Kunlun 3:2 (po pr.) | Barys – Nižněkamsk 1:3 (kon.)
Magnitogorsk – Omsk 3:2 (kon.) | Jaroslavl – CSKA Moskva 3:2 (po pr.) | Petrohrad – Dynamo Moskva 1:2 (0:2 po s.n.)
Soči – Čerepovec 5:4 (kon.) | Spartak Moskva – Jekatěrinburg 5:2 (kon.) | Minsk – Jokerit 5:3 (kon.)
Kazaň – Ufa 2:4 (kon.) | Riga – N.Novgorod 1:3 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk
3:2 (1:0, 2:0, 0:2)
Avangard Omsk
Neděle 12.12.2021, 13:00 • Arena Metallurg • KHL

Statistiky zápasu

Střely na bránu 33:31 (16:6, 10:10, 7:15)

Peter Cehlárik (OMS) 0+0, 2 střely, čas na ledě 17:20

V souboji lídra ligy s obhájcem titulu slaví domácí. Omsku se sice podařilo v závěrečné třetině snížit s pomocí vlastního gólu tříbrankové manko, ale na více už nedosáhli.
    Pokračují tak série střídavých vítězství a porážek obou mužstev, aktuálně jsou na čísle sedm. Magnitogorsk si třetím výsledkem 3:2 v řadě upevnil vedení v lize.

59:28
    Hosté vybojovali kotouč a Karpov ho jen na jistotu posouvá za červenou čáru.

58:41
    Vyhozený puk minul o pár decimetrů prázdnou bránu Omsku.

58:19
    Šimon Hrubec zůstává na střídačce, hosté jdou na vhazování v útočném pásmu v šesti.

58:19
    Oddechový čas pro hosty.

57:14
    Několenko sebral další z nastřelených puků o zadní mantinel, které hosté vůbec nedokáží pokrývat. Po krátkém oblouku však nedokázal trefit přes padajícího Hrubce.
    55:20 Nikolaj PROCHORKIN - 3:2

55:20
    Avangard právě vstřelil branku!
    Vlastní gól dramatizuje závěr zápasu. Švih NIKOLAJE PROCHORKINA z pravého kruhu vyrážel Olkinuora nešťastně jen do brusle vlastního obránce Zemčonka a od ní míří kotouč za brankovou čáru.
    Asistence: Alexej Běreglazov, Nail Jakupov.

55:06
    Skoro čtyři a půl minuty se hrálo bez přerušení. To nastává až poté, co puk opustil hrací plochu. Po komerční přestávce má obhájce titulu necelých pět minut na likvidaci dvoubrankového manka.

54:11
    Zpětná přihrávka se dostala před Šaripzjanova, který mířil pod víko, trefil však nad.

53:30
    Sledujeme plynulou pasáž hry bez šancí, což vyhovuje pochopitelně domácímu celku.

52:00
    Dnešní utkání sleduje 1911 diváků.

50:40
    Po pěkné výměně puku v rychlosti střílí z mezikruží Sošnikov jen do hrudi magnitogorského brankáře.

49:01
    Kapitán Avangardu Jemelin si opět najel k domácímu brankovišti, prudkou přihrávku zpoza brány však netrefil a ještě si ublížil při ošklivém střetu s Curriem.

48:12
    Maxim Karpov střílí z plné jízdy přes obránce, Hrubcova lapačka zasahuje včas.

47:25
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Philippe Maillet – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Arsenij Gricjuk – 2 min., hrubost).

Karel Jedlička

Branky a nahrávky: 14. S. Košelev (Currie, Hultström), 24. Čibisov (Minulin), 27. S. Košelev (Čibisov, Currie) – 47. Jemelin (K. Semjonov, Tolčinskij), 56. Prochorkin (Běreglazov, N. Jakupov)

Metallurg Magnitogorsk: Olkinuora (Moisejev) – J. Jakovlev (C), Zemčonok, Minulin, Hultström, Makljukov, M. Grigorjev, J. Chabarov – Čibisov, Currie, S. Košelev – Leipsic, Zernov, M. Karpov – Goldobin, Maillet, Korostěljov – Nikoncev, A. Několenko, Akolzin.
    Trenér: Vorobjov

Avangard Omsk: Š. Hrubec (Mišurov) – Jemelin (C), Kaski, K. Gotovec, Běreglazov, Šaripzjanov, Pokka, Čisťakov – C. Knight, Gricjuk, Sošnikov – Cehlárik, K. Semjonov, Tolčinskij – N. Jakupov, Prochorkin, I. Tělegin – Dědunov, Kablukov, N. Komarov.
    Trenér: Hartley

Rozhodčí: Běljajev, Odinš – Ivanov, Sivov