Sparta – Olomouc 3:4 (1:2 po s.n.) | Třinec – Plzeň 2:3 (kon.) | Litvínov – Liberec 2:0 (kon.)
Vítkovice – K. Vary 6:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Pardubice 2:4 (kon.) | Kometa Brno – Zlín 2:1 (po pr.)
Motor ČB – Kladno 3:2 (kon.)
po prodl.
HC Kometa Brno
2:1 (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)
PSG Berani Zlín
Neděle 12.12.2021, 17:00 • Winning Group Arena • Tipsport extraliga (ČR) • 32. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Moravské derby mezi Brnem a Zlínem skončilo dvoubodovým triumfem domácího celku, který tak natahuje vítěznou sérii na pět zápasů v řadě. Berani se určitě za dnešní výkon nemusejí stydět a bod je v jejich situací určitě cenou kořistí z jižní Moravy. To je pro malou chvíli z Tipsport extraligy vše. Následuje komerční přestávka. Já vám poděkuji za pozornost při sledování přenosu a přeji příjemný zbytek nedělního večera.

  Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni:

  JAKUB SEDLÁČEK (KOM)

  LIBOR KAŠÍK (ZLN) (19:32:30)
   
  Konec zápasu.
  60:16 Adam ZBOŘIL - 2:1
   
  60:16
  Kometa právě vstřelila branku!
  Tak tohle byla rychlovka! Hned po buly zavezl puk do útočného pásma Horký a předložil jej ADAMU ZBOŘILOVI, nejprve tato spolupráce k brance nevedla, ale celá akce se pak zopakovala vzápětí ještě jednou a napodruhé už Zbořil Kašíka překonal a rozhodl proti svému bývalému zaměstnavateli o bonusovém bodu pro brněnskou Kometu. Asistence: Luboš Horký.
   
  60:01
  Na startu prodloužení se puk dostává pod kontrolu brněnských hráčů.
   
  60:01
  Začalo prodloužení.
   
  Základní hrací doba je minulostí. Zlín si z Brna odveze minimálně jeden cenný bod a můžeme konstatovat, že zcela oprávněně. Berani se po nevýrazné první třetině vzpamatovali a byli Kometě minimálně vyrovnaným soupeřem. Ve třetí třetině pak Zlín získal možnost přesilové hry, kterou využil exbrněnský obránce Ondřej Němec. Zbytek třetí třetiny přinesl opatrný hokej z obou stran, o vítězi tak bude muset rozhodnout až prodloužení případně samostatné nájezdy. Prodloužení odstartuje v 19:28.
   
  60:00
  Třetí třetina skončila.
   
  59:52
  Ještě se píská zakázané uvolnění Zlína.
   
  59:30
  Ani jeden z týmu se v poslední minut základní hrací doby nehrne do útoku, Ďaloga teď dlouho držel puk za vlastní brankou, než se pokusil o rozehrávku.
   
  58:47
  Mueller předložil puk Krištofovi, ten to zkusil střelou nad vyrážečku Kašíka, ale právě tuto část výstroje zlínský brankář úspěšně použil na likvidaci pokusu brněnského borce.
   
  58:39
  Zlín se snažil usadit v útočném pásmu, Holland ve snaze vyhnat hosty z obranné třetiny poslal puk na brněnskou střídačku.
   
  58:00
  Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.
   
  57:15
  Hejcman našel před brankou dobře postaveného Vladimir Michasjonoka, ten však ideální možnost pro zakončení prováhal, následný odražený kotouč ukryl pod rukavicí Sedláček.
   
  56:45
  Puk z hole Ference zachytil Bartejs a černý kus gumy zůstal ukryt ve výstroji brněnského zadáka, Zlínští se snažili jej z Bartejse dostat, ale mezitím rozhodčí hru přerušil.
   
  55:52
  Zbořil poslal puk před branku Horkému, jeho bekhend však nebyl přesný a Kašík ani nemusel zasahovat.
   
  55:02
  Hra nepřináší momentálně zrovna atraktivní obrázek, jde vidět, že oba celky jsou opatrné a nechtějí s blížícím se koncem třetí třetiny udělat rozhodující chybu.
   
  53:42
  Gulaši se s nahozením unáhlil, píská se zakázané uvolnění Brna a Zlín tak lacino získává možnost ohrozit Sedláčka.
   
  53:01
  Další brněnská snaha o průnik do zlínské třetiny končí ofsajdem, byla vyhlášena komerční přestávka.

  Jan Tajzler

  Branky a nahrávky: 16. P. Mueller (Zaťovič, Gulaši), 61. A. Zbořil (L. Horký) – 46. O. Němec (Mallet, Suhrada)


  HC Kometa Brno: J. Sedláček (Tomek) – Ďaloga, Bartejs, Kučeřík, R. Holland, Gulaši (A), Roth, Fajmon – Zaťovič (C), Krištof, P. Mueller (A) – P. Kratochvíl, A. Zbořil, L. Horký – Ostřížek, Rákos, Vincour – Meluzín, Dočekal, Magee.
  Trenér: Kalous

  PSG Berani Zlín: Kašík (Huf) – Mamčics, Gazda, Suhrada, O. Němec (A), Žižka, Ferenc, M. Novotný – Mallet, Honejsek, Okál – Kubiš (C), P. Sedláček (A), O. Flynn – Zabusovs, Hejcman, Michasjonok – Vopelka, R. Veselý, Fryšara.
  Trenér: Jenáček

  Rozhodčí: Hradil, Kubičík – Lederer, Kis