Vladivostok – Chabarovsk 2:1 (kon.) | Novosibirsk – Kunlun 3:2 (po pr.) | Barys – Nižněkamsk 1:3 (kon.)
Magnitogorsk – Omsk 3:2 (kon.) | Jaroslavl – CSKA Moskva 3:2 (po pr.) | Petrohrad – Dynamo Moskva 1:2 (0:2 po s.n.)
Soči – Čerepovec 5:4 (kon.) | Spartak Moskva – Jekatěrinburg 5:2 (kon.) | Minsk – Jokerit 5:3 (kon.)
Kazaň – Ufa 2:4 (kon.) | Riga – N.Novgorod 1:3 (kon.)
HC Sibir Novosibirsk
3:2 (1:0, 1:0, 0:2 - 1:0)
Red Star Kunlun
Neděle 12.12.2021, 11:30 • Ledovyj dvorec sporta, Sibir • KHL

Z tohoto nečekaně dramatického střetnutí je to vše. Děkujeme za pozornost a užijte si zbytek třetí adventní neděle. Na viděnou. (14:17:24)

Další utkání sehraje Novosibirsk 21. prosince doma proti Jaroslavli. Kunlun bude o den dříve hostit Ufu.

Novosibirsk zůstal v tabulce Východní konference na šestém místě. Před sedmým Jekatěrinburgem má náskok sedmi bodů. Kunlun po ranní výhře Vladivostoku dočasně klesl na poslední pozici, díky bodu se ale vrátil znovu před Admiral.

Hity – 11:13

Kdo by to byl po dvou třetinách řekl, že se zápas změní v takové drama? Novosibirsk vedl po trefách Setdikova a Korotkova 2:0 a s přehledem kontroloval dění na ledě. Pak ale domácí nevyužili několik jasných šancí na třetí gól a přišel trest na druhé straně, když v 52. minutě vykřesal naději Parker Foo. Silně favorizovaný Sibir posléze opět neproměnil několik slibných možností, v závěru těsně minul i odkrytou branku. A tak přišel šok. Vteřinu před třetí sirénou prostřelil Krasotkina po vyhraném buly se štěstím Wong a poslal duel do prodloužení. V tom se nakonec přeci jen radoval domácí celek, který spasil druhou trefou v utkání Setdikov. Ten si udělal z obránců "kužely" a sólo završil zakončením mezi nohy bezradného Chana.

63:06 Nikita SETDIKOV - 3:2

63:06
    Sibir právě vstřelil branku!
    Novosibirsk se nakonec přeci jen raduje z vítězství. Spencer Foo a Ryan Sproul se nedohodli při bránění NIKITY SETDIKOVA a ten se tak dostal s pukem až přímo před Chana, kterému nasadil jesličky. Bez asistence.

62:17
    Michal Čajkovský dostal zleva nabito na střelu. Ani šikovný Slovák ale nemířil na konci přečíslení přesně.

61:48
    Brandon Yip se zleva dostal za obranu a mohl dokonat obrat! Anton Krasotkin konec zápasu odmítl!

61:25
    Hra se přesunula na druhou stranu. Vjačeslav Litovčenko mířil z otočky jen do Chanova betonu.

60:43
    V úvodu prodloužení jsou aktivnější hosté. Aktuálně drží kotouč za brankou Krasotkina.

60:01

60:00
    59:59 Tyler WONG - 2:2

59:59
    Red Star Kunlun právě vstřelil branku
    Tak to je neskutečné! Hosté srovnávají jen vteřinu před sirénou na 2:2 a vynucují si prodloužení! Po vyhraném vhazování se dostal puk na střed k TYLERU WONGOVI, který střílel přes clonícího protihráče. Krasotkinovi propadl puk pod levou rukou za záda. Asistence: Luke Lockhart a Ryan Sproul.

Filip Lefenda

Branky a nahrávky: 11. Setdikov (N. Korotkov, T. Murphy), 26. N. Korotkov, 64. Setdikov – 52. P. Foo (Lockhart, Sproul), 60. Tyler Wong (Lockhart, Sproul)

HC Sibir Novosibirsk: Krasotkin (A. Achmetov) – T. Murphy, Jokipakka, D. Bodrov (A), Kudako, J. Alanov, Čajkovský, D. Ovčinnikov, N. Jefremov – Kručinin, N. Shore, O. Li – Milovzorov, Pjanov, Šarov (A) – N. Korotkov, Goluběv, Setdikov – Česalin (C), Litovčenko, A. Jakovlev.
    Red Star Kunlun: Chan (P. O'Brien) – Joe, Sproul, T. Schultz, D. Osipov, Fram, Jen, P. Čang – P. Foo, Lockhart, S. Foo (A) – C. Čang, Riche, Werek – Čung, Tyler Wong (A), Yip (C) – Guo, Ying, Yan.

Rozhodčí: Ansons, Judakov – Zacharov, Strelcov