Vladivostok – Chabarovsk 2:1 (kon.) | Novosibirsk – Kunlun 3:2 (po pr.) | Barys – Nižněkamsk 1:3 (kon.)
Magnitogorsk – Omsk 3:2 (kon.) | Jaroslavl – CSKA Moskva 3:2 (po pr.) | Petrohrad – Dynamo Moskva 1:2 (0:2 po s.n.)
Soči – Čerepovec 5:4 (kon.) | Spartak Moskva – Jekatěrinburg 5:2 (kon.) | Minsk – Jokerit 5:3 (kon.)
Kazaň – Ufa 2:4 (kon.) | Riga – N.Novgorod 1:3 (kon.)
Spartak Moskva
5:2 (4:2, 0:0, 1:0)
Avtomobilist Jekatěrinburg
Neděle 12.12.2021, 15:00 • Dvorec Megasport, Moskva • KHL

Ode mne je to vše. Přeji pěkný podvečer. (17:21:54)

Trestné minuty: 4:14

Zápas končí! Sparta Moskva svůj náskok ve třetí třetině udržel a v samotném závěru ještě přidal trefu do prázdné branky. Všechno důležité se stalo v na góly bohaté první třetině, kterou domácí tým vyhrál 4:2 a vybudoval si tak klíčové vedení. Jekatěrinburg se ve třetí třetině snažil, nepovedenou první i druhou třetiny ale napravit nedokázal.

59:59 Ivan DROZDOV - 5:2

59:59
    Spartak právě vstřelil branku!
    Sekundu před koncem ještě přichází domácí trefa do odkryté branky. IVAN DROZDOV nabral rychlost na pravém křídle a prakticky až dovezl puk za čáru.

59:36
    Andrej Skovronskij jen vyráží puk po nahození ze středního pásma do rohu kluziště, aby nedošlo k přerušení hry.

59:04
    Asi dvacet sekund se dařilo Spartaku držet svého soupeře v jeho pásmu. Tohle už bude pro Jekatěrinburg hodně těžké.

58:32
    Hostující tým si v útočném pásmu přihrává už v šesti, zatím si však nepřipravil pozici pro střelu.

58:02
    Teď už se hosté rozestavili v útočném pásmu a přišla střela od modré čáry, Puk ale mířil přesně na brankáře. Následně přichází oddechový čas Avtomobilistu.

57:17
    Necelé tři minutky už mají hokejisté Jekatěrinburgu k tomu, aby se jim podařilo smazat dvoubrankové manko. Navíc se bude vhazovat v jejich obranném pásmu.

56:33

56:09
    Poslední dvě přesilové hry domácího celku působí tak, že se Spartak snaží hlavně nevyrobit nějakou chybu a ne ani tak moc na to, aby svůj náskok třeba ještě navýšil.

55:22
    Spartak kombinoval v útočném pásmu, poté však přišla zbytečná ztráta kotouče a domácí museli rychle do obrany, aby náhodou nepřišel nějaký rychlý protiútok.

54:45
    Po zbytečném faulu Ryana Spoonera, který vysekl hůl soupeři v útočném pásmu, se šance Jekatěrinburgu na vyrovnání ještě ztenčují.

54:33
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Ryan Spooner – 2 min., sekání).

53:54
    Po skrumáží před domácí brankou kotouč vyplaval takovým způsobem, že se odklouzal až do středního pásma.

53:23
    Hostující tým se snaží, kontaktní gól však ne a ne přijít a čas už se pomalu začíná krátit.

Filip Krůza

Branky a nahrávky: 5. Lehterä (Širokov, Chochlačov), 7. Drozdov (Emil Pettersson, Jake Virtanen), 8. Soloduchin (Chafizov, Avcin), 15. Heed (M. Cyplakov), 60. Drozdov – 7. Spooner (B. Macek), 9. P. Cormier (Romancev, S. Bočarov)

Spartak Moskva: Skovronskij (Krasikov) – Nikišin, Heed, Ručkin, D. Višněvskij (A), J. Jeřábek, Bryncev, Mamkin, N. Sokolov – Lehterä (A), Širokov (C), Chochlačov – Emil Pettersson, Drozdov, Jake Virtanen – M. Cyplakov, Kugryšev, D. Kvartalnov – Soloduchin, Avcin, Chafizov.
    Avtomobilist Jekatěrinburg: Šikin (8. Galkin) – Blacker, Gurkin, Ščemerov, Trjamkin (C), Rylov, Alexej Vasilevskij (A), Zborovskij, Valerij Sitnikov – Prince, Šumakov, S. Da Costa – B. Macek, Bělousov, Spooner – P. Cormier (A), S. Bočarov, Romancev – Chripunov, P. Kulikov, I. Ovčinnikov.

Rozhodčí: Bělov, Oskirko – Ponamarenko, Šeljanin