Boston – Minnesota 2:3 (kon.) | Buffalo – San Jose 2:3 (kon.) | Tampa – Calgary 4:1 (kon.)
New Jersey – Columbus 3:1 (kon.) | Philadelphia – Pittsburgh 2:6 (kon.) | Dallas – Florida 6:5 (2:0 po s.n.)
Colorado – Winnipeg 7:1 (kon.) | Arizona – Chicago 6:4 (kon.) | Vegas – NY Rangers 5:1 (kon.)
Seattle – Ottawa 0:0 (odl.) | Los Angeles – Nashville 2:4 (kon.)
Boston Bruins
2:3 (1:2, 1:1, 0:0)
Minnesota Wild
Pátek 07.01.2022, 01:00 • TD Garden, Boston • NHL

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (03:55:58)

Kdo se postavil do brankoviště?

Jeremy Swayman (BOS) – 27 zákroků, 3 OG, úspěšnost 90%, odchytal 58:39
    Kaapo Kähkönen (MNS) – 36 zákroků, 2 OG, úspěšnost 94,7%, odchytal 59:16

Česká a slovenská stopa

David Pastrňák (BOS) – 0+0, +/- 0 účast, 6 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 18:42

Tři hvězdy utkání

1. Matthew Boldy (MNS) 1+0
    2. Taylor Hall (BOS) 1+0
    3. Jonas Brodin (MNS) 0+2

Je konec. Minnesota Wild vyhrála nad Bostonem Bruins 3:2.
    Už v 7. minutě poslal domácí z přesilovky do vedení Hall, ovšem v 16. minutě nejprve rovněž v přesilovce srovnal Kaprizov a o minutu později také v početní výhodě otočil vývoj zápasu Sturm. Ve 33. minutě šla Minnesota do dvoubrankového vedení po gólu Boldyho. Ve 36. minutě sice snížil v přesilové hře Marchand, ale třetí třetina i přes velké šance ke konci nepřinesla branku.

Dnešní utkání sledovalo 17 850 diváků.
    Minnesota zvítězila v Bostonu 3:2.

59:59
    David Pastrňák se po posledním buly dostal také do zakončení, ale jeho pokus byl zblokován.

59:58
    Brad Marchand se po buly dostal k další střele, ale Kaapo Kähkönen si připisuje nesmírně důležitý zákrok!

59:56
    Fantastický Kaapo Kähkönen, který vyrazil střelu Marchanda a následně si poradil také s dorážkami Foligna a Coyleho!

59:46
    Nyní se hosté provinili zakázaným uvolněním a následuje vhazování před bránou Kaapo Kähkönenem.

59:26
    Minnesotě se opět podařilo vyhodit puk.

59:02
    Nyní rozhodčí odpískali vysokou hůl domácího hráče a následuje tak vhazování ve středním pásmu.

58:47
    Hosté trefili tyč prázdné brány!

58:37
    Oddechový čas pro domácí.

58:37
    Patrice Bergeron pálil z pravé strany, ale Kaapo Kähkönen chytil puk do lapačky.

58:36
    Boston Bruins hraje bez brankáře!

58:20
    Hosté drží stále kotouč a konec zápasu zvládají velmi dobře.

58:00
    Minnesota skvěle zvládá držet Boston daleko od své svatyně.

57:40
    Erik Haula ale neprošel přes Foligna a Bruins musí zpět do svého pásma.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 7. T. Hall (M. Reilly, Haula), 36. B. Marchand (Bergeron) – 16. Kaprizov (Zuccarello, K. Fiala), 17. N. Sturm (J. Brodin, Dewar), 33. Boldy (M. Foligno, J. Brodin)

Boston Bruins: Swayman (Ullmark) – Carlo (A), M. Reilly, Grzelcyk, J. Moore, Clifton, Forbort – Craig Smith, Bergeron (C), B. Marchand (A) – Pastrňák, Haula, T. Hall – O. Steen, Coyle, N. Foligno – Blidh, Lazar, Frederic.
    Trenér: Bruce Cassidy

Minnesota Wild: Kähkönen (A. Hammond) – Dumba (A), J. Brodin, Goligoski, Merrill, D. Kulikov, Jordie Benn, Addison – Zuccarello (A), Hartman, Kaprizov – K. Fiala, Rossi, M. Foligno (A) – F. Gaudreau, Boldy, R. Pitlick – N. Sturm, Dewar.
    Trenér: Dean Evason

Rozhodčí: Syvret, Rooney – Gibbons, Deschamps

Diváci: 17 850