Colorado – Toronto 5:4 (po pr.) | Tampa – Boston 2:5 (kon.) | Philadelphia – San Jose 2:3 (po pr.)
Carolina – Florida 3:4 (po pr.) | Columbus – New Jersey 4:3 (kon.) | Arizona – Nashville 2:4 (kon.)
Minnesota – Washington 3:2 (2:0 po s.n.) | Vancouver – Ottawa 0:0 (odl.) | Vegas – Chicago 1:2 (kon.)
Anaheim – NY Rangers 1:4 (kon.) | Los Angeles – Detroit 4:0 (kon.) | St. Louis – Dallas 2:1 (kon.)
St. Louis Blues
2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
Dallas Stars
Neděle 09.01.2022, 20:00 • Enterprise Center, St. Louis • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

V dalším zápase NHL se proti sobě utkají týmy St. Louis Blues a Dallas Stars. Naposled se spolu tato mužstva utkala v prosinci na ledě St. Louis, které zvítězilo v poměru 4:1. Dnes se bude hrát v Enterprise Center. Úvodní buly je naplánováno na 20:00.

St. Louis Blues se aktuálně v Centrální divizi nachází na 2. místě se 45 body a skóre 124:97. Po prohře 3:5 v Pittsburghu přivítalo St. Louis na svém ledě Washington Capitals. Hosté sice šli do vedení už ve 3. minutě, ale po první třetině bylo srovnáno na 1:1. Ve druhé periodě Blues přidali tři branky a v poslední dvacetiminutovce jednu. St. Louis tak vyhrálo 5:1.
    Dallas Stars se momentálně nachází na 6. pozici s 34 body a skóre 88:90.

Československá stopa:

Andrej Sekera (DAL)
    Radek Faksa (DAL)

St. Louis Blues: Binnington (Husso) – Parayko (A), Mikkola, Faulk, Krug, Bortuzzo, M. Scandella – Bučněvič, R. O'Reilly (C), I. Barbašev – Kyrou, R. Thomas, B. Schenn – Perron, Sundqvist, Saad – K. Kostin, Bozak, L. Brown.

Dallas Stars: Holtby (Oettinger) – J. Klingberg, R. Suter, M. Heiskanen, Lindell (A), Hakanpää, Sekera – Pavelski, Hintz, J. Robertson – Seguin (A), Jamie Benn (C), Gurjanov – Glendening, Faksa, M. Raffl – A. Radulov, Peterson, Kiviranta..

00:01

00:14
    Na začátku utkání se St. Louis dopustilo ofsajdu a následuje vhazování ve středním pásmu.

00:46
    Braden Holtby bude muset být připraven, protože se Dallas dopustil zakázaného uvolnění.

01:19
    Domácí mužstvo se snažilo držet puk v útočném pásmu, ale nakonec z toho nebylo nic nebezpečného.

01:46
    Stars měli tlak do brány soupeře, ale Jordan Binnington byl připraven a vyrazil kotouč.

02:19
    Následně už je St. Louis opět usazeno ve třetině soupeře, ale zatím se domácí nedostali ke střele.

03:20
    Jordan Kyrou nabral rychlost po pravém křídle, ale jeho pokus nebyl dobrý, neboť letěl vedle svatyně soupeře.

04:02
    St. Louis Blues nyní převzalo iniciativu a snaží se vymyslet kombinaci, které povede k úvodní brance.

04:35
    Zatím je to ale spíše boj především ve středu hrací plochy, kdy mají Blues kotouč častěji na svých holích.

04:56
    Následně se ale domácí celek dopustil zakázaného uvolnění a hra se přesune před bránu Binningtona.

05:50
    Dallas se nemůže dostat ke kotouči a St. Louis je v úvodu zápasu o něco aktivnějším celkem, ovšem není to žádný tlak.

06:26
    Nyní ale Stars předvedli velmi dobrý presink a z úhlu pálil hostující hráč, ovšem Jordan Binnington byl natlačen u pravé tyče a nepustil kotouč.

06:56
    Tyler Bozak dával zpoza brány na druhé straně kluziště puk před ní, ale jeho spoluhráč nedokázal zakončit.

07:23
    Joel Kiviranta to zkusil z levého kruhu, ale puk skončil v připravené lapačce Jordana Binningtona.

08:26
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Miro Heiskanen – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu).

08:36
    Braden Holtby si poradil se střelou krátce po buly a schoval puk v lapačce.

09:06
    Hostům se povedlo vyhodit kotouč do bezpečí, ale netrvalo to dlouho a Blues jsou zpět v útočné třetině.

09:30
    Nyní se ale Stars dostali opět k puku a přesilovka St. Louis není zrovně dobrá.

10:16
    Znovu se Stars podařilo dostat ke kotouči a následně jej vyhodit pryč.

10:26

10:32
    Logan Brown se dostal do zakončení už po přesilovce, ale Braden Holtby musel být připraven, což také byl a připisuje si úspěšný zákrok.

11:28
    Jordan Binnington tentokrát vypomohl svému celku, když rozehrál kotouč u své branky.

11:58
    Alexandr Radulov se nedostal po pravé straně dál a přišel o puk.

12:51
    Nyní opět k vidění není nic moc nebezpečného a hraje se především ve středu hrací plochy.

13:39
    Jordan Kyrou se ale prodral do útočného pásma a posunul kotouč svému spoluhráči, který vypálil, ovšem Braden Holtby byl připraven.

14:29
    Zatím tento zápas rivalů z centrální divize je spíše pod očekáváním a šancí je pramálo.

14:56
    Ryan O'Reilly číhal před bránou soupeře na přihrávku, kterou nakonec dostal a puk se od něj odrazil těsně vedle pravé tyče.

15:22
    Robert Bortuzzo tentokrát spíše jen odevzdal kotouč svému soupeři a Dallas tak může vymyslet novou útočnou akci.

16:00
    David Perron dostal přihrávku a dostal se středem hrací plochy do šance, ale nezakončil a brankáři Bradenu Holtbymu navíc spadla maska, což znamená přerušení hry a komerční přestávku.

16:45
    Znovu se hraje ze strany na stranu bez vážnějších šancí.

17:23
    Braden Holtby sice chytil nahozený puk do lapačky, ale okamžitě jej rozehrál.

17:56
    Dallas se nyní nemůže dostat ke střele a od 5. minuty vyprodukoval na bránu Binningtona jediný pokus.

18:20
    Střela domácího hráče z levé strany byl zblokován.

18:51
    Nyní rozhodčí odpískali ofsajd domácího celku a následuje tak vhazování ve středním pásmu.

19:40
    Jamie Benn předvedl skvělou stahovačku a následně zakončoval bekhendem, ovšem Jordan Binnington si připsal úspěšný zákrok!

20:00
    První třetina branku nepřinesla.

První perioda je u svého konce a branky jsme se bohužel nedočkali. St. Louis Blues je od úvodu o něco aktivnějším celkem směrem dopředu, ale největší šanci první části měl těsně před koncem Jamie Benn, ovšem jeho bekhendový pokus skončil na zákroku Binningtona.

Další třetina začne přibližně v 20:58.

20:01

20:23
    Dallas se na začátku druhé periody dopustil zakázaného uvolnění a hra se tak přesune před Bradena Holtbyho.

20:49
    Jason Robertson z pravé strany posunul kotouč před bránu na Joe Pavelského, ale ten neprotlačil puk za záda Binningtona.

20:55
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Niko Mikkola – 2 min., hákování).

21:46
    Přesilová hra se ale Stars zatím moc nedaří, protože St. Louis dokázalo několikrát vyhodit puk ze svého pásma.

22:12
    Další střelecký pokus ze strany hostů, ovšem obrana St. Louis si poradila.

22:55

23:28
    Hodně přísné zakázané uvolnění domácího celku, když Marco Scandella ve středním pásmu bekhendem nahodil kotouč.

23:58
    Radek Faksa číhal před domácí bránou na přihrávku, ale hůl nenastavil dobře a jeho pokus tak letěl vedle.

24:26
    John Klingberg se opřel do puku na pravé straně, ale jeho střela skončila v ochranné síti.

24:56
    Alexandr Radulov zakončoval bekhendem, ale jeho pokus skončil jen vedle brány soupeře.

25:33
    Braden Holtby si po několika minutách konečně sáhl na kotouč, jelikož přišla střela z pravé strany.

25:38
    Ryan O'Reilly to zkoušel z levé strany, ale jeho pokus byl zblokovaný do ochranné sítě.

26:26
    Braden Holtby vyrazil kotouč, který mířil na jeho hruď z pravé strany a Dallas může jít dopředu.

26:50
    Ovšem St. Louis je poslední minuty více na kotouči, ale stále čekáme na tu první branku, která nám otevře dnešní zápas.

27:01
    Jordan Binnington si raději stáhl puk pod svou lapačku a následuje komerční přestávka.

27:38
    Jacob Peterson se dostal středem hřiště do zakončení, ale jeho pokus byl rovněž zblokován.

28:30
    Střela Tylera Bozaka od modré čáry byla tečována, ale skončila vedle branky Dallasu.

29:16
    Dallas právě vstřelil branku!
    Hosté otevírají brankový účet zápasu a vedou 1:0! JASON ROBERTSON se po přihrávce Heiskanena snažil zakončit, ovšem nejprve trefil brusli svého spoluhráče Pavelského, ale jeho druhé zakončení už skončilo za brankovou čárou, což potvrdil videorozhodčí. Asistence: Joe Pavelski a Miro Heiskanen.
    29:16 Jason ROBERTSON - 0:1

30:00
    Po polovině základní hrací doby tak Dallas vede v St. Louis 1:0.

30:50
    Domácím se opět nepodařilo projít dopředu s pukem u hokejek.

31:05
    Jamie Benn se ocitl ve velké šanci po obrovské chybě domácí obrany, ale Jordan Binnington si připisuje skvělý zákrok!

31:24
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (John Klingberg – 2 min., vysoká hůl).

32:10
    Přesilová hra Blues se ve druhé třetině rozjela pořádně a domácí vyprodukovali několik střel.

32:41
    Jordan Kyrou to zkoušel tentokrát z pravé strany, ale jeho pokus byl zblokován do ochranné sítě.

33:24

33:37
    Dallas se nyní dopustil pouze ofsajdu a následuje buly ve středním pásmu.

34:34
    Hosté se znovu vydali dopředu, ale nakonec z toho nebylo nic nebezpečného.

35:16
    Nyní se svádí velké boje o puk ve třetině hostů a St. Louis se nemůže dostat ke střele.

35:30
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Jamie Benn – 2 min., vysoká hůl).

36:26
    Domácí celek opět drží na začátku přesilovky svého soupeře pod tlakem, ale Stars se podařilo vyhodit puk.

36:56
    Michael Raffl se v oslabení dostal do úniku po pravé straně, ale Jordan Binnington předvedl skvělý zákrok a podržel St. Louis ve hře!

37:30

38:15
    Dallas se snažil něco vymyslet na pravé straně, ale nakonec přišel o puk.

38:22
    Jordan Binnington raději přikryl kotouč svou lapačkou a přerušil tak hru.

39:13
    Domácí celek se ještě snaží něco vymyslet po pravém křídle, ale nevypadá to na nic vážnějšího.

39:35
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Robert Thomas – 2 min., podrážení).

40:00

Druhá dvacetiminutovka je u svého konce a Dallas Stars vede nad St. Louis Blues 1:0. Hosté začali druhou periodu přesilovkou, která ale nepřinesla nic vážnějšího. Těsně před prolomením do druhé půle základní hrací doby jsme byli svědky první branky v utkání, o kterou se postaral Jason Robertson a poslal Dallas do vedení. Následně sice mělo St. Louis dvě přesilové hry, ale ani v jedné nedokázalo srovnat. Těsně před koncem druhé třetiny fauloval Thomas a Dallas tak začne třetí periodu v početní výhodě.

Další třetina začne přibližně v 21:52.

40:01

40:53
    Jordan Binnington měl práci na začátku třetí periody, jelikož Dallas hraje přesilovou hru ještě ze druhé třetiny.

41:30
    John Klingberg pálil od modré, ovšem ani jeho pokus neskončil v síti, ale zblokován.

41:35

42:01
    Následně přišla střela domácího hráče, která byla zblokována do zámezí.

42:29
    Brandon Saad se ocitl v dobré šanci po chybě soupeře, ale Braden Holtby jej vychytal.

43:08
    Posléze Stars jen vyhodili kotouč na zakázané uvolnění a následuje buly v hostující třetině.

44:05
    Tlak St. Louis ovšem pokračuje a jsou jednoznačně aktivnějším celkem.

44:36
    Pavel Bučněvič dostal nabito, ale jeho rána z levého kruhu skončila jen na zákroku Holtbyho.

45:50
    Brayden Schenn nahazoval puk z levé strany před bránu, ale opět z toho není branka.

46:20
    Aktivita Blues je obrovská, ovšem stále St. Louis nemůže srovnat stav zápasu.

46:55
    Hosté nyní vyhodili puk pouze na zakázané uvolnění a hra se tak vrátí před Holtbyho.

47:20
    Robert Thomas zakončoval z otočky, ale Braden Holtby jeho dorážku vyrazil skvěle betonem a podržel Dallas ve vedení!

47:43
    Puk už se dotkl ochranné sítě a rozhodčí tak přerušili hru.

49:14
    Oskar Sundqvist zakončoval zpoza brány, ale opět byl Braden Holtby připraven.

50:00
    Zbývá posledních deset minut základní hrací doby a nyní by mělo St. Louis zapnout na 100 %.

50:27
    Ryan Suter pálil rychle zápěstím z mezikruží, ale nedokázal prostřelit hradbu domácích hráčů.

50:46
    Tyler Seguin byl v útočné třetině příliš brzo a ocitl se jen v ofsajdu. Následuje komerční přestávka.

51:36
    Torey Krug pálil z levé strany, ale Braden Holtby jeho ránu vyrazil lapačkou a druhý pokus Kruga už chytil do své moci!

51:50
    Colton Parayko pálil, ale Roope Hintz zblokoval jeho zakončení.

52:44
    David Perron to zkoušel z úhlu, ale Holtby jeho pokus vyrazil. Následně to ještě zkoušel Marco Scandella, ale ani ten neuspěl.

53:10
    Justin Faulk pálil od modré, ale ani on neuspěl a minul bránu soupeře.

53:17
    Tlak domácích je velký, ale Braden Holtby byl znovu připraven a chytil puk do své lapačky.

53:17
    Oddechový čas pro hosty.

53:41
    Dallas se dostal do rychlého protiútoku a Radek Faksa pálil z levé strany, ovšem Jordan Binnington jeho pokus vychytal.

53:50
    Jordan Kyrou unikl po pravé straně po chybě Ryana Sutera, ale Braden Holtby si připisuje další fantastický zákrok!

54:25
    Znovu se Kyrou snažil prodrat středem hrací plochy, ale tam byla cesta uzavřená.

54:59
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (David Perron – 2 min., podrážení).

55:19
    Joe Pavelski po velmi dobré kombinaci pálil z mezikruží, ale jeho rána vyrazil Jordan Binnington.

55:52
    Domácí se nyní vysvobodili vyhozením kotouče přes celé kluziště.

56:28
    Dallas už je ve třetině soupeře, kde drží puk.

56:50
    Znovu se Blues podařilo vyhodit přes celé kluziště a hosté musí zpět.

56:59

57:05
    Michael Raffl se dostal ještě do zakončení, ale Jordan Binnington už puk nepustil.

57:32
    Esa Lindell dokázal vyhodit puk do středního pásma.

57:52
    Znovu se Dallasu podařilo vyvést puk do bezpečí.

58:00
    St. Louis Blues hrají bez brankáře!

58:08
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Jamie Benn – 2 min., hákování).

58:08
    Tohle je velká šance pro domácí na srovnání, neboť budou hrát 6 na 4!

58:22
    Hosté vyhodili puk přes celé kluziště a čas Blues běží hodně rychle.

59:13
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Je srovnáno na 1:1! Obrovský tlak domácích nakonec končí gólem. Torey Krug pálil, ovšem jeho pokus šel vedle brány, ale následně se kotouč vrátil zpět před bránu a RYAN O'REILLY dokázal trefit odkrytou svatyni. Asistence: Torey Krug a Jordan Kyrou.
    59:13 Ryan O'REILLY - 1:1

59:13
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Miro Heiskanen – 2 min., sekání).

59:31
    Tak to je neskutečné, jelikož domácí v poslední minutě otáčejí celý zápas! Domácí měli přesilovou hru, kdy JORDAN KYROU poslal z levé strany puk před bránu, kde trefil nohu Janiho Hakanpy a ten si dává vlastní branku! Bez asistence.
    59:31 Jordan KYROU - 2:1

59:40
    Dallas Stars to ještě zkouší bez brankáře!

59:50
    Hostům se nedaří dostat do útočného pásma a Blues vyhazují puk do bezpečí.

St. Louis v neskutečném závěru porazilo Dallas 2:1!

Je konec! St. Louis Blues nakonec zvítězilo nad Dallasem Stars 2:1 v neskutečně hektickém závěru utkání.
    Těsně před prolomením do druhé půle základní hrací doby jsme byli svědky první branky v utkání, o kterou se postaral Jason Robertson a poslal Dallas do vedení. Do třetí periody vstoupilo domácí mužstvo velice aktivně, ale gól stále nemohlo dát a čas rychle běžel. V 58. minutě se ovšem nechal vyloučit Jamie Benn a St. Louis získalo přesilovou hru, kterou 47 vteřin před koncem využil O'Reilly a srovnal na 1:1. Během toho se ale hosté dopustili dalšího faulu a Blues tak pokračovali v přesilovce, kterou o 18 vteřin později využil Kyrou a postavil Enterprise Center vzhůru nohama.

Kdo se postavil do brankoviště?

Jordan Binnington (STL) – 26 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96,3%, odchytal 58:48
    Braden Holtby (DAL) – 29 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,5%, odchytal 59:31

Česká a slovenská stopa

Radek Faksa (DAL) – 0+0, +/- 0 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 14:50
    Andrej Sekera (DAL) – 0+0, +/- 0 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 10:39

Tři hvězdy utkání

1. Jordan Kyrou (STL) 1+1
    2. Ryan O'Reilly (STL) 1+0
    3. Jordan Binnington (STL) 26 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96,3%

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (22:42:08)

Michal Raška

Branky a nahrávky: 60. R. O'Reilly (Krug, Kyrou), 60. Kyrou – 30. J. Robertson (Pavelski, M. Heiskanen)

Trenér: Craig Berube

Trenér: Rick Bowness

Rozhodčí: L'Ecuyer, Syvret – Baker, Kovačik