Detroit – Colorado 2:5 (kon.) | Montreal – Buffalo 4:0 (kon.) | Tampa – Edmonton 5:3 (kon.)
Dallas – Winnipeg 3:2 (po pr.) | Arizona – Los Angeles 2:3 (kon.)
po s.n. (1:0)
HC Sparta Praha
7:6 (0:0, 2:4, 4:2 - 0:0)
HC Slavia Praha
Čtvrtek 24.02.2022, 18:00 • Sportovní hala v Holešovicích, Za Elektrárnou 419/1, 170 00 Praha 7-Bubeneč • Extraliga dorostu - o pořadí v play-off • Skupina A

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

V rámci 17. kola skupiny A Extraligy dorostu o pořadí v play-off budeme svědky pražského derby mezi Spartou a Slavií.

Domácí sparťané za sebou nemají zrovna nejpovedenější období, z posledních šesti utkání zvládli dotáhnout do vítězného konce pouze dvě (4:1 s Karlovými Vary, 1:0 s Mladou Boleslaví), ze zbytku si odnesli pouhý jeden bod a hrozivé skóre 8:24. Stavět mohou domácí na výkonu z posledního vzájemného zápasu, kdy Slavii vyloupili na jejím ledě v poměru 5:4pp. V tabulce se Sparta i přes nepřízeň posledních týdnů drží na třetím místě, na kontě má 27 bodů a skóre 55:64. Týmovou produktivitu vede s velkým náskokem Martin Vašíček (27 zápasů, 14+33), mezi obránci první místo patří Tomáši Bartoňovi (33 zápasů, 17 bodů).

Ani v případě Slavie se nedá mluvit o povedeném únoru, ze čtyř odehraných utkání vyválčili slávisté pouhé tři body za domácí vítězství s Karlovými Vary (4:2), ze všech ostatních pak odcházeli bez bodu poraženi (1:5 s Plzní, 1:2 s Libercem, 2:4 s Mladou Boleslaví). Poslední utkání na ledě soupeře, ve kterém Slavia dokázala zvítězit, bylo shodou okolností právě na ledě Sparty (4:3). V tabulce slávisté na svého rivala z pátého místa ztrácí osm bodů, na kontě mají 19 bodů se skóre 47:61. I mezi slávisty nalézáme suverénního lídra týmového bodování, a to Radka Tomase (32 zápasů, 23+21), nejpravidelněji bodujícím obráncem je pak Martin Švec (34 zápasů, 3+22).

Poslední tři vzájemné zápasy:
    HC Slavia Praha – HC Sparta Praha 4:5pp
    HC Sparta Praha – HC Slavia Praha 3:4
    HC Slavia Praha – HC Sparta Praha 6:7

HC Sparta Praha: Přikryl (Obolenski) – Marton, Bartoň (C), Byakov, Mack, Janský, Port – Stepanchuk, Vašíček, Odehnal, Jakab, Žemlička, Novák (A), Fábry, Skuratov, Žmola, Křišťan
    Trenér: František Ptáček

HC Slavia Praha: Vavřena (Vedral) – Karas, Kříženecký, Tichý M., Málek, Švec, Ciolek – Curran, Nemes, Havlíček, Tichý J., Sander (A), Hlavička, Skalský, Tomas (A), Vosmík (C)
    Trenér: Ladislav Slížek

Rozhodčí: Ovsík – Bublová, Dědek.

Na led již vidíme nastupovat hostující mužstvo, brzy budou následovat také domácí. Utkání za několik málo chvil začíná.

00:01

00:19
    První slávistický útočný pokus sparťané bezpečně likvidují.

01:10
    Kombinace hostů nakonec končí kvůli nepřesnému pasu.

02:03
    První větší zákrok zápasu si připisuje Přikryl.

02:19
    Slavia těží z dobrého napadání soupeřovy rozehrávky.

02:52
    Domácím se pokus o rychlý přechod přes pásmo nepovedl, píská se zakázané uvolnění.

03:10
    Vavřena kotouč raději podrží, bude se vhazovat.

03:27
    Z pozice mezi kruhy se teď pokoušel prosadit Křišťan, Vavřena střelu však výborným zákrokem lapačkou vyrazil.

05:05
    V rohu kluziště probíhají boje o kotouč.

05:53
    Kotouč teď přeskočil hůl slávistického hráče, který se jej snažil tečovat, píská se tak hostující zakázané uvolnění.

06:22
    Vašíček teď doslova namazal Skalskému do velké možnosti, svou chybu ale dokázal napravit a kotouč soupeři včas z hole vypíchl.

07:19
    Slávisté svého soupeře teď obléhají v jeho vlastním pásmu, k nebezpečnějším střeleckým pokusům se však nedostávají.

08:36
    Skalský přichází o puk, akce hostů tím tak končí.

09:23
    V situaci 2 na 1 se teď objevili Kříženecký s Málkem, finální fáze jim však nevyšla a Sparta tak nadále odolává!

10:00
    Přikryl nyní zákrokem až lovil kotouč z čáry a svůj tým tak opět podržel!

11:15
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Jakub Málek – 2 min., držení).

11:30
    Velká škoda pro Odehnala, který teď svou čepelí minul kotouč před odkrytou brankou soupeře.

12:28
    Portův přízemní pokus se více neujal.

12:58
    Další střela z hole Vojtěcha Porta, tentokrát očividně razantnější pokus končí na zadním mantinelu.

13:56
    Ofsajd zastavuje sparťanskou akci.

14:40
    Hlavička před brankou našel Nemse, jeho bekhendové zakončení ovšem postrádalo gólové parametry.

15:26
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Márton Nemes – 2 min., podrážení).

15:53
    Dobré napadání Tomase, který se teď při vlastním oslabení zmocnil kotouče ve středním pásmu.

16:33
    Spartě se nedaří získat si opět výhodu útočné třetiny.

17:26
    Slavia s přehledem zvládla ubránit i druhé vlastní oslabení v zápase.

18:16
    Ranou z první z prostoru mezi kruhy se teď prezentoval Tomas, po jeho projektilu zazněla levá tyčka domácí branky!

19:06
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Bogdan Stepanchuk – 2 min., sekání).

19:23
    Tečovanou střelu si Přikryl dokázal najít a zpracovat.

19:30
    Málkovo nahození se neujalo tak, jak by si on sám představoval, bude se opět vhazovat.

19:45
    Sparta vyhazuje a tím se také osvobozuje.

20:00

Viděli jsme první třetinu, ve které měli o něco více ze hry hosté, kteří těžili zejména z aktivního pojetí hry a dobrého napadání. Když však žádný z týmů nedokázal využít ani jim nabídnuté přesilovky, jde se do kabin za nezměněného stavu 0:0.

Další třetina začíná přibližně v 18:44.

Obě mužstva se již opět vracejí na ledovou plochu, druhá třetina za malou chvíli začíná.

20:01

20:09
    Sparta právě vstřelila branku!
    Fábry teď rozjel bleskovou individuální akci, na jejímž konci nalezl mezi kruhy MARTINA VAŠÍČKA, který se tváří v tvář Vavřenovi nemýlil! Asistence: Andrej Fábry, Vojtěch Port.

21:00
    Zcela osamocen teď na Vavřenu mířil Novák, brankář Slavie ale napodruhé svůj celek podržel!

22:13
    Křišťanův průnik teď zvládla zastavit slávistická obrana.

22:48
    Ani za sebou jdoucí pokusy Byakova s Janským druhým gólem nekončí.

24:07
    Slavia právě vstřelila branku!
    Nepřesnou Portovu rozehrávku teď vystihl Tichý, který následně před brankou nalezl volného MÁRTONA NEMESE, jehož zakončení pod horní víko znamená vyrovnání! Asistence: Jan Tichý.

25:56
    Přihrávkou přes šíři hřiště teď nalezl Švec osamoceného MAXMILIANA CURRANA, který ranou z první dokončuje rychlý slávistický obrat! Asistence: Martin Švec, Jakub Málek.

27:04
    Hosté drží kotouč za vlastní brankou.

27:31
    Sanderova střela z levého kruhu nepředstavovala pro branku domácích velké nebezpečí.

27:33
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Tadeáš Mack – 2 min., podrážení).

28:26
    Tomasova střela z první končí na zadním mantinelu.

28:53
    Sešívaná jízda pokračuje, Švecovu střelu od modré čáry precizní tečí přesměroval DANIEL KŘÍŽENECKÝ a brankář Přikryl se tak mohl za kotoučem jen ohlížet! Asistence: Martin Švec, Maxmilian Curran.

30:18
    Hostující hráči pod tlakem teď kotouč raději vyhazují.

30:45
    Přikryl kotouč pevně svírá ve své výstroji, bude se tak vhazovat po jeho pravé ruce.

30:59
    Jistý zákrok si připisuje také Vavřena na druhé straně kluziště.

31:54
    Svižnou ránu Tomase z levého kruhu Přikryl úspěšně vyráží.

33:00
    Kříženecký zamířil mimo prostor domácí svatyně.

33:11
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Adam Vosmík – 2 min., hrubost).

33:33
    S Křišťanovou střelou mířící k bližší tyči si dokázal Vavřena poradit.

33:38
    Pokus od modré čáry, po kterém bude opět vhazovat.

34:15
    Křišťan pobídku od spoluhráče nezpracoval, kotouč tak slávisté vyhazují mimo nebezpečí.

35:14
    Vavřena svým zákrokem přerušuje hru, Slavia se zároveň tímto momentem osvobozuje.

35:56
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Richard Žemlička – 2 min., nedovolené bránění).

36:38
    Tomasův štiplavý pokus nakonec brankář Sparty zvládl zlikvidovat.

36:45
    Sparta vyhazuje a alespoň na chvíli si tak odpočine od bránění.

37:18
    Červenobílé přesilovkové komando opět ukazuje svou sílu v rámci této herní činnosti, když postupnou akci do odkryté branky soupeře zakončuje MÁRTON NEMES! Asistence: Jakub Málek, Denis Ciolek.

38:37
    Přichází blesková sparťanská odpověď, z prostoru pravého kruhu se nádhernou ranou prosazuje MIKULÁŠ ODEHNAL! Asistence: Arkadiy Byakov.

39:17
    Oba maskovaní muži si připisují po jednom zákroku.

39:44
    Vosmíkův pokus byl pro Přikryla rutinní záležitostí.

40:00

Po bezgólové první třetině jsme se dočkali doslovné gólové smršti v třetině druhé, nejprve se svižným úvodem do vedení dostali domácí, aby následně hosté vsítili hned čtyři góly v řadě. Odehnalovo snížení v závěru dává Spartě alespoň malou naději na možný bodový zisk, stále však bude muset stahovat dvougólové soupeřovo vedení.

Další třetina začíná přibližně v 19:32.

Blíží se nám začátek třetí části, což signalizuje také nástup obou mužstev na ledovou plochu. Udrží Slavia své vedení, či se dočkáme sparťanské senzace? Dozvíme se v následujících minutách.

40:01

40:06
    Zakázané uvolnění z dílny Sparty.

40:55
    Sparta drží kotouč ve vlastním pásmu.

41:49
    Domácím se nedaří přes dobré napadání soupeře směrem dopředu prosadit.

42:58
    Vašíček dále hrát nemůže, píská se totiž ofsajd.

43:28
    Portovo nahození teď mohl do branky usměrnit Stepanchuk, bohužel pro něj ale kotouč vůbec netrefil.

44:33
    Křišťan se ke střele nedostane, byl zablokován hostujícím obráncem.

44:33
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Richard Žemlička – 2 min., hákování).

45:08
    Střela z úhlu se stala Přikrylovou snadnou kořistí.

45:32
    Jestli v dnešním zápase funguje nějaké spojení, tak Slavia a přesilovky. K odraženému kotouči se teď dostal a přesně zakončil ADAM VOSMÍK a hosté tak využili již třetí početní převahu v zápase! Asistence: Denis Hlavička, Denis Ciolek.

46:33
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Martin Švec – 2 min., nedovolené bránění).

46:51
    Zahanbit v početních výhodách se však evidentně nechce ani Sparta, po krásné individuální akci se podruhé v zápase prosazuje MARTIN VAŠÍČEK! Asistence: Andrej Fábry, Vojtěch Port.

48:32
    Vavřena teď v nepřehledné situaci raději podržel puk, bude se tak vhazovat.

48:54
    Sparťané se ze stavu klinické smrti dostávají na již pouze jednogólové manko, z prostoru mezi kruhy se i za pomoci tyčky trefuje MIKULÁŠ ODEHNAL! Asistence: Bogdan Stepanchuk, Jakub Žmola.

51:10
    Sparťané se již radovali z vyrovnání, Stepanchuk však kotouč do branky kopnul a trefa tudíž nemohla být uznána.

51:10
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Adam Vosmík – 2 min., podrážení).

51:43
    Kotouč končí mezi střídačkami, bude se vhazovat ve středním pásmu.

52:23
    Nakonec je přeci jen vyrovnáno! Petr Křišťan teď nalezl MIKULÁŠE ODEHNALA, který výstavní střelou z první zároveň v zápase kompletuje hattrick! Asistence: Petr Křišťan.

53:33
    To je neuvěřitelný příběh, který nyní sparťané píší na holešovickém ledě! Prosazuje se PETR KŘIŠŤAN, který tak svůj tým teprve podruhé v zápase dostává do vedení! Asistence: Vojtěch Port.

55:22
    Švecův pokus z ostrého úhlu mnoho škody nenatropil.

56:00
    Vavřena teď hned dvěma skvělými zákroky udržel hosty ve hře o body, když si poradil s únikem Stepanchuka i následnou dorážkou!

56:54
    Větší šance mohla přijít také pro Slavii, přízemní pokus jednoho z hostů v rámci souboje s Přikrylem však branku v žádném případě neohrozil.

57:32
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Andrej Fábry – 2 min., podrážení).

57:32
    Trenérský tým Slavie si vyžádal oddechový čas.

57:32
    Slávisté zkoušejí risk v podobě hry bez brankáře!

57:49
    Hned dva Tomasovy nepřesné pokusy.

58:17
    Hra v šesti spojená s vyloučením soupeřova hráče se nakonec hostům vyplatila, přesnou nahrávkou nalezl Curran před odkrytou brankou ADAMA VOSMÍKA a ten se nemýlil a vyrovnal! Asistence: Maxmilian Curran, Radek Tomas.

59:23
    Zakázané uvolnění, provinila se Sparta.

59:49
    O zajímavý pokus z úhlu se postaral Novák, Vavřena však dokázal odolat.

59:56
    Slávisté raději kotouč vyhazují na zakázané uvolnění.

60:00

Z takřka bezvýchodného stavu 2:5 se domácí dokázali dostat dokonce do vedení, slávisté ovšem svůj bezbodový odjezd nedovolili a zásluhou Vosmíka si vynutili prodloužení, které začíná již za malou chvíli.