Salernitana – Bologna 1:1 (kon.) | Empoli – Juventus 2:3 (kon.) | Sassuolo – Fiorentina 2:1 (kon.)
Empoli FC
2:3 (1:2)
Juventus FC
Sobota 26.02.2022, 18:05 • Stadion Carlo Castellani, Empoli • Italská Serie A • 27. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Tým ze středu tabulky Empoli FC (12) přivítá na svém stadionu soupeře bojujícího o přední místa v tabulce Série A Juventus FC (4). Turínský Juventus zatím nahrál o šestnáct bodů více než jeho soupeř.

Vzájemné utkání:

Juventus FC – Empoli FC 0:1 (0:1)

Branka: 21. Mancuso

ŹK: 81. Bernardeschi, 89. Danilo – 32. Stojanović, 44. Cutrone, 56. Ismajli

Juventus FC sice bojuje s Atalantou Bergamo o čtvrté místo v lize, když v lize drží dvanáct zápasů bez prohry s bilancí 7 – 5 – 0. Ćasté remízy a zaváhání ze začátku sezóny sráží Juventus právě až první trojku. Jinak si na osttaních kolbištích vede Juventus také velmi dobře v Coppa Italia prošel přes Sampdorii (4:1) a Sassuolo (2:1) už do semifinále této soutěže, kde se střetne s Fiorentinou. V vyřazovací části LM uhrál Juventus zajímavý výsledk na půdě španělského Villaeralu 1:1.

Empoli FC hraje v klidném středu tabulky. U tohoto týmu je to přesně než u Juventusu, nehledě na daleko méně náročnější program zápasů. Empoli těží ze skvělých výsledků do poloviny prosince, od té doby je to jedna velká katastrofa a zákonitě strmý pád tabulkou do nižších pater. již devět utkání bez výhry 0 – 5 – 4. Do toho tento tým smolně vypadl v Coppa Italia s Interem Milán 2:3 po prodloužení. Těžko si jde tedy představit, že Empoli naváže na šokující výhru proti Juventusu ze srpna roku 2021.

Předpokládané absence:

Empoli FC

Baldanzi, Marchizza, Verre (všichni nespecifikované zranění)
    Haas, Ekong (oba poraněné koleno)

Juventus FC

Chiesa, Kaio Jorge (oba poraněné koleno)
    Bernardeschi (svalové zranění)
    Chiellini (poraněné lýtko)
    McKennie (zlomený kotník)
    Alex Sandro, Dybala, Rugani (všichni nespecifikovaná zranění)

Empoli FC: Vicario – Stojanović, Ismajli, Luperto, Cacace – Żurkowski, Asllani, Bandinelli – N. Bajrami, Di Francesco – Pinamonti.
    Náhradníci: Ujkani, Furlan – Benassi, S. Romagnoli, Parisi, Štulac, Fiamozzi, Tonelli, La Mantia, Cutrone, Henderson, Verre.
    Trenér: Aurelio Andreazzoli

Juventus FC: Szczęsny – Pellegrini, de Ligt, Bonucci, Danilo – Arthur, Zakaria – Kean, Rabiot, J. Cuadrado – Vlahović.
    Náhradníci: Perin, Pinsoglio – De Sciglio, Locatelli, Miretti, M. Aké, Soulé, Morata.
    Trenér: Massimiliano Allegri

Rozhodčí: Maresca – Palermo, Perotti.

1

1
    Juventus nastoupil k utkání v černých dresech, Empoli ve svých tradičních modrých.

2
    Přes veškerou svou snahu hráči Juventusu nedokázali udržet míč v mezích hrací plochy.

3
    Komplikovaná kombiance Juventusu se nakonec zdařila a obléhá pokutové území soupeře.

4
    I když kombinace nebyla stoprocentní získal Dušan Vlahović rohový kop na bránicím Ismajlim.

5
    Po ubránněém rohovém kopu bude ve středu hrací plochy Empoli rozehrávat přímý kop.

7
    V tutové pozici se ocitl Denis Zakaria a jeho umístěnou střelu s velkým štěstím vyrazil na rohový kop brankář Vicario!
    7. Vicario výborně vyrazil zakončení od Denisa Zakaria!

8
    Centr Cuadrada byl z rohového kopu příliš přetažený.

10
    Byl odpískán faul na Pellegrina a přímý kop rozehraje Matthijs De Ligt.

11
    Luperto se následně provinil proti fotbalovým pravidlům.

13
    Hráči Juventusu se snaží být co nejvíce na míči. Zatím jako jediní měli také výbornou možnost ke skórování.

14
    Individuální tehcnická vyspělost hráčů Juventusu dělá pořádné obtíže bojovníkům v dresech Empoli FC.

15
    Stojanović posílal zprava křižný pas, který brankář Szczesny velezkušeně s velkým přehledem pouští za koncovou čáru.

16
    Rohový kop zleva pro Empoli FC.

17
    Ze střední vzdálenosti nepřesnou střelu vyslal nad břevno branky soupeře Szymon Žurkowski.

18
    Další možnost, aby padla úvodní branka utkání měl kanonýr Dušan Vlahović! Po přesném míči od svého spoluhráče Moise Keana poslal levačkou křižnou střelu těsně kolem vzdálenější tyče!

20
    Po akci Di Francesca byl míč před dotírajícím Źurkowskim odehrán obráncme na rohový kop pro Empoli.

21
    Dlouhý nákop a navíc k tomu velmi nepřesný nebude ten správný recept na obranu Juventusu.

23
    Obránce De Ligt byl po svém faulu zavolán na kobereček k hlavnímu rozhodčímu Marescovi.

24
    Vlahović udržel míč proti třem protihráčům, jenže velmi zle následně naložili s jeho přihrávkou ostatní hráči Juventusu, naposledy Zakaria.

26
    K míči se dostal pouze díky faulu na obránci hrotový útočník Empoli Andrea Pinamonti.

27
    V dalším momentu hry ukázali jeho spoluhráči, že proti Juventusu hodlají hrát pořádně od podlahy.

29
    Empoli se přeci jen dostááv v posledních minutách hry více k míči než na začátku tohoto utklání.

30
    Bandanelli získal pro Empoli FC další rohový kop.

31
    S hrou svých spoluhráčů vůbec nebyl spokojen kapitán Juventusu Leonardo Bonucci.

32
    Juventus právě vstřelil branku!
    Postupná kombinace Juventusu slaví úspěch, když po centru Rabiota z levé strany hřiště se do jeho centru přesně hlavou položil MOISE KEAN – 0:1! Asistence: Adrien Rabiot.
    32. Moise KEAN - 0:1

34
    Centr zleva byl sice prudký, ale obranu Juventusu přesto nedokázal zaskočit.

35
    Zakaria pro zranění dnes předčasně dohrál a na hrací plochu se pomalu chystá Locatelli.

37
    Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Denis Zakaria, přichází Manuel Locatelli.

38
    Individuální kličkování přets tři hráče Juventusu málokdy dopadne úspěšně.

39
    Poté co míč opustil hrací plochu do prostor střídaček obou týmů, ukázkovou patičku předvedl trenér Juventusu Massimiliano Allegri.

39
    Empoli právě vstřelilo branku! Po centru z rohu dokázal z chumlu hráčů míč doslova vydolovat cílevědomý SZYMON ŻURKOWSKI a pohotově ho poslal za záda svého krajana Szczesného v brance Juventusu – 1:1! Bez asistence.
    39. Szymon ŻURKOWSKI - 1:1

41
    Přímý kop pro hráče Empoli FC na jejich polovině hřiště.

42
    Locatelli se stal obětí útočného faulu ve svém pokutovém území.

43
    Empoli podřídilo vše tomu, aby první poločas dohrálo v klidu bez inkasované branky.

44
    Pinamonti se dopustil opět útočného faulu.

45
    Rozhodčí nastaví 2 minuty!

45+2
    Obroskou chybu Bandinelliho dokázal potrestat Juventus poté co Cuadrado poslal balon na DUŠANA VLAHOVIĆE, který doslova vykoupal brankáře Vicaria a následně poslal jistě míč do opuštěné branky – 1:2! Asistence: Juan Cuadrado.
    45+2. Dušan VLAHOVIĆ - 1:2

45+2

Juventus FC vede na hřišti Empoli 2:1! První poločas tohoto duelu nabídl mnoho zajímavých věcí!

V sedmé minutě ve velké šanci nedokázal Zakaria prostřelit Vicaria. O jedenáct minut později po přihrávce Keana kanonýr Vlahović poslal křižnou střelou míč o pár centimetrů vedle vzdálenější tyčky.

Po půlhodině se již Juventus dočkal, když po centru Rabiota přesně hlavičkoval Moise Kean! Jenže již o sedm minut pozdjěi po rohovém kopu svou houževnatostí vyrovnal Szymon Źurkowski.

Poslední slovo v první půli měl opět Juventus v podobě přesného zakončení Vlahoviće po přihrávce od Cuadrada.

Druhý poločas by měl začínat cca v 19:10 hodin.

47
    Centr zleva byl pouze velmi snadnou lahůdkou pro brankáře Juventusu.

48
    A i další centr nemohl překvapit zatím jistě chytajícího polského reprezntanta v brance Juventusu.

49
    Skákavý centr nedokázal v pokutovém území nikdo z hráčů v modrém dresu zasáhnout.

50
    Moise Kean byl nedovoleně zastavem při svém průniku opravdu nehezkým skluzem soupeře.

50
    Žlutou kartu dostává Ardian Ismajli (Empoli FC).

52
    Centr Juventusu z rohového kopu nakonec nedokázalo ohrozit zařízení Empoli.

53
    O hlavu menší Pinamonti nemohl v žádném případě přeskočit De Ligta.

55
    Centr zleva posílá pouze nad branku soupeře hlavičkující Manuel Locatelli.

56
    Druhý poločas je zatím o dost poklidnější než první půle.

58
    Ve vzdušném souboji si nyní vypomohl faulem Moise Kean.

59
    Po přerušení hry dojde k výměně hráčů.

61
    Empoli si najednou změnu v kádru rozmyslelo, ale střídat bude následně Juventus.

62
    Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Moise Kean, přichází Álvaro Morata.

64
    Rohový kop Empoli k vyrovnání tento tým nepřiblížil.

66
    Morata svým pasem skvěle našel DUŠANA VLAHOVIĆE, který ukázal záda nestíhající dvojici, Lupertovi s Cacacem a chladnokrevně přidává svou druhou trefu – 1:3! Asistence: Álvaro Morata.
    66. Dušan VLAHOVIĆ - 1:3

68
    Juventus FC udělal rázný krok k dnešnímu zisku tří bodů.

70
    Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Liberato Cacace, přichází Fabiano Parisi.
    Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Filippo Bandinelli, přichází Marco Benassi.
    Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Federico Di Francesco, přichází Andrea La Mantia.

71
    Empoli může kombinovat pouze ve středu hřiště, dále jej hráči Juventusu v posledních minutách nepouští.

72
    Empoli maximálně získává počet procent ohledně držení míče ve své moci, ale více z toho jen těžko vytěží.

73
    Parisi nekompromisně dohrál po odehrání míče Juana Cuadrada.

73
    Žlutou kartu dostává Fabiano Parisi (Empoli FC) za faul.

74
    Parisi nyní narazil na tvrdšího hráče než je on sám a konkrétně je to Arthur.

76
    Empoli právě vstřelilo branku! Parisimu se povedlo dostat míč do pokutového území, kde výbornou orientaci osvědčil a z dorážky skóruje ANDREA LA MANTIA – 2:3! Asistence: Sebastiano Luperto.

78
    Dalekonosný projektil z kopačky Arthura branku soupeře zcela jistě nemohl ohrozit.

80
    Snaha PInamontiho dostat se za každou cenu k míči byla oceněna jako útočný faul.

82
    Nedim Bajrami centrem z rohového kopu našel pouze hlavy obránců Juventusu Turín.

84
    Po přerušení hry proběhne další dávka střídání více hráčů najednou.

85
    Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Nedim Bajrami, přichází Valerio Verre.
    Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Petar Stojanović, přichází Liam Henderson.

87
    Taktický faul na hrací ploše předvedl čerstvý hráč na hřišti v dresu Empoli Liam Henderson.

88
    Neunávný Jaan Cuadrado odeslla centr do pokutového území, kde ho obrana Empoli dokázala zpacifikovat.

89
    I Fabiano Parisi dostal od rozhodčího varování, že příště to už bude za žlutou kartu. A může být rád, jelikož už jednu žlutou kartu na svém kontě má.

90
    Rozhodčí nastaví 4 minuty!

90+1
    Locatelli raději faulem přerušil kombinaci hráčů Empoli FC.

90+2
    Asllaniho centr z přímého kopu končí pouze v rukavicích brankáře Juventusu.

90+4

V šedesátéšesté minutě se podruhé trefil Vlahović a Juventus měl dvojgólový náskok. Jenže hráči klubu vyznávajícího černobílé barvy mají smysl pro drama a nechali soupeře čtvrthodiny před koncem utkání z dorážky snížit La Mantiou. Utkání již tak skončilo a Juventus si v boji o čtvrtou příčku připisuje tři body za výhru na hřišti Empoli 3:2!

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 6:7. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 16:8. (20:09:38)

Rostislav Králik

Branky: 39. Żurkowski, 76. La Mantia (Luperto) – 32. Kean (Rabiot), 45+2. Vlahović (J. Cuadrado), 66. Vlahović (Morata)

Karty:   50. Ismajli (EMP), 73. Parisi (EMP)

Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 6:7. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 16:8.
    Empoli FC: Vicario – Stojanović (85. Henderson), Ismajli, Luperto, Cacace (70. Parisi) – Żurkowski, Asllani, Bandinelli (C) (70. Benassi) – N. Bajrami (85. Verre), Di Francesco (70. La Mantia) – Pinamonti.

Juventus FC: Szczęsny – Pellegrini, de Ligt, Bonucci (C), Danilo – Arthur, Zakaria (37. Locatelli) – Kean (62. Morata), Rabiot, J. Cuadrado – Vlahović.

Rozhodčí: Maresca – Palermo, Perotti

Diváci: 11 890