Bosna a Hercegovina – Jihoafrická rep. 2:6 (kon.)
Bosna a Hercegovina
2:6 (1:6, 1:0, 0:0)
Jihoafrická republika
Středa 16.03.2022, 18:00 • The Ice Station, Kapské Město • Mistrovství světa - III. B Divize

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dobrý podvečer u MS v hokeji, divize III.B. Společně se podíváme na utkání mezi Bosnou a Hercegovinou a Jihoafrickou republikou.

Tento tým je v tuto chvíli na třetím místě tabulky, když oba zápasy prohrál. Nejprve s Jihoafrickou republikou 3:8 a o den později i s Thajskem 4:8. Nejlepší střelcem týmu jsou zatím dvoubrankoví Nikko Gakković a Omer Mirza, oba dali po dvou brankách. oba jsou také nejlepší, co se kanadského bodování týká.

Jihoafričané jsou naopak stoprocentní, s Bosnou vyhráli už zmíněných 8:3, Thajsko pak udolali 5:2. U tohoto týmu jsou hned čtyři hráči, kteří dali po dvou gólech, Joaquim Valadas, Dylan Compton, Reinhard Venter a Uthman Samaai. Lídrem kanadského bodování je s pěti body Reinhard Venter.

První vzájemný zápas

Nedělní zápas byl dvě třetiny vyrovnaný, rozhodla až třetí část, kterou Jihoafričané ovládli 4:0 a připsali si tak výhru 8:3. O góly se na straně JAR postarali dvakrát Compton, Sammai, Valadas a jednou Venter s Birrellem. Za Bosnu skórovali Omer, Gaković a Mrkva.

Zápas v hale The Ice Station v Kapském městě začne v 18 hodin, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Bosna a Hercegovina: Pasović (Ahmetovski) – Hasović (A), Viden, London, Dinalić, Alić, Pilav (C) – Omer, H. Mrkva (A), Cordalija – Gaković, Catović, T. Mrkva – Drnda, Miškić, Musić – Krehić, Muhić.
    Trenér: Uroš Brestovac

Jihoafrická republika: Boyd (Bywater) – J. Venter, Birrell (A), Magmoed, Phatakhi, Verwey, Cerff – Giot, Carelse, Samaai (C) – Compton, van Doesburgh (A), Kluyts – Obery, R. Venter, Vivier – Valadas, Krotz.
    Trenér: Bjorn Kinding

Rozhodčí: Jobbagy (SVK) – Alfarsi (UAE), Moses (RSA).

00:01

00:15
    Hned v úvodu je tu vyloučení na obou stranách. Za Bosnu a Hercegovinu jde na trestnou lavici Dino Cordalija a na opačné straně Cameron Birrell. Oba dostali dvě minuty za sekání.

01:59
    Hra ve čtyřech na obou stranách nepřináší nic zvláštního, sledujeme zatím hru ve středním pásmu.

02:15
    Oba celky jsou v plném počtu.

03:19
    Jihoafrická republika právě vstřelila branku!
    Je tu první gól utkání. Přihrávku do sóla dostal UTHMAN SAMAAI a ten už si v nájezdu věděl rady. Zakončil střelou do horní části branky a otevřel tak skóre zápasu. Asistence: Reinhard Venter.
    03:19 Uthman SAMAAI - 0:1

03:33
    Přesilovka pro Bosnu a Hercegovinu, dvě minuty za nedovolené bránění dostal Dylan Compton.

04:13
    Vyloučení v týmu Bosna a Hercegovina, dvouminutový trest za vražení na hrazení obdržel Haris Mrkva.

04:53
    Středem do útočného pásma si najel Samaai a tvrdou ranou od modré prověřil gólmana Bosny a Hercegoviny.

05:36
    Opět Samaai, tentokrát zvolil střelu zápěstím, tu ale pouze opřel o bránícího hráče soupeře.

06:22
    Bosna a Hercegovina právě vstřelila branku!
    Už je srovnáno. HARIS MRKVA naskočil z trestné lavice na led, okamžitě se dostal do sóla a proměnil jej nekompromisní střelou do horní části branky – 1:1. Asistence: Denny Miškić.
    06:22 Haris MRKVA - 1:1

07:49
    JAR v útoku, nejprve z levé strany zakončoval Obery, poté se hra přesunula na opačné křídlo a Pasović čelil ráně zprava. Tu zkrotil a přerušil hru.

08:28
    Hraje se hodně aktivní hokej z obou stran, obrany trochu strádají.

08:34
    Další vyloučení na straně Bosny a Hercegoviny, dvě minuty za podrážení dostal Adi Drnda.

08:41
    Hned po buly přišla střela, kterou do nechráněného prostoru schytal Mirza Omer a na nohy mu musel pomoci týmový lékař.

08:46
    Aby těch vyloučení nebylo málo, tak na trestnou lavici míří Admir Pilav s dvouminutovým trestem za vysokou hůl a je tu tak přesilovka pět na tři pro JAR.

09:02
    Přesilovka o dva muže je využitá, když po kombinaci dostal přihrávku na pravou stranu CAMERON BIRRELL a přesnou ranou zakončil za Pasovićova záda – 1:2. Asistence: Uthman Samaai, Deen Magmoed.
    09:02 Cameron BIRRELL - 1:2

09:22
    No a i přesilovka o jednoho hráče je využitá a je to o dvě branky. Před branku se nahrnul WESLEY KROTZ a bekhendem propasíroval puk za brankovou čáru – 1:3. Bez asistence.
    09:22 Wesley KROTZ - 1:3

09:37
    JAR je v laufu. Hned po buly se hráči tohoto celku dostali do útočného pásma a střelu mezi kruhy skvěle tečoval JEAN-MICHEL VAN DOESBURGH – 1:4. Asistence: Cameron Birrell.
    09:37 Jean-Michel van DOESBURGH - 1:4

10:56
    Je to teď hokej na jednu branku, na tu Bosny a Hercegoviny. Pasović je v ohni střel.

11:07
    Po dlouhé době si zachytal i Boyd a svým zákrokem přerušil hru.

11:07
    Zároveň se ale pískal i faul JAR, dvě minuty za držení dostal Dion Phakathi.

11:16
    Přesilovku pět na tři si zahraje i Bosna a Hercegovina. Dvě minuty za hákování obdržel Cameron Birrell.

12:19
    Po Hasovićově příhře zakončoval Cordalija, jeho dělovku Boyd zvládl vyrazit.

12:54
    Boyd vyrazil i střelu Aliće, puk je ale stále v pásmu JAR.

13:20
    Oba vyloučení se už vrátili na led a pustili se do brejku dva na nikoho. Tentokrát ale jako vítěz vyšel gólman Pasović.

13:33
    O malou chvíli později už Jižní Afrika uspěla, když se z pravé strany prosadil bekhendovou střelou DYLAN COMPTON a upravil na 1:5. Asistence: Stefan Kluyts.
    13:33 Dylan COMPTON - 1:5

14:45
    Nikko Gaković se po pravé straně dostal do útočného pásma, nahrnul se před branku a Boyd musel do práce. Na brankovišti ale předvedl jistý zákrok a z tribun se ozval potlesk diváků.

15:37
    Dino Cordalija se u brankoviště snažil dostrkat puk za tyčku, Boyd se al nenechal odstrčit. Po odpískání se pak strhla pošťuchovačka právě mezi Cordalijou a Cerffem a bude se vylučovat.

15:37
    Jak Dino Cordalija, tak i Matthew Cerff dostali po dvou minutách za hrubost.

16:35
    Teď měli hráči Bosny a Hercegoviny velké štěstí, že se pískalo postavení mimo hru, protože jinak by tu bylo další sólo na Pasoviće.

17:15
    Ve hře obou celků je hodně tvrdosti, hlavní sudí má dost práce.

17:32
    Přečíslení domácích, ti už ale nejsou v koncovce tak důslední, naopak Pasović sbírá další úspěšné zákroky.

17:50
    Už to ale neplatí, neboť obrana Bosny a Hercegoviny propadla, před brankou zůstal zcela osamocený MARC GIOT a zblízka sklepl Birrellovu střelu – 1:6. Asistence: Cameron Birrell.
    17:50 Marc GIOT - 1:6

18:36
    Vyloučení na straně JAR, dvě minuty za nedovolené bránění dostal Alex Obery.

19:37
    Pěknou ránu vyslal Omer, Boyd toho moc neviděl, přesto zvládl puk vytěsnit do rohu.

20:00

První třetina je za námi a my v ní viděli obrovskou převahu hráčů JAR. Ti se dostali do brzkého vedení, když dal úvodní branku Uthman Samaai a i když záhy srovnal z brejku Haris Mrkva, tak poté začal jihoafrický válec. Postupně se trefili Cameron Birrell, Wesley Krotz, Jean-Michel van Doesburgh, Dylan Compton a Marc Giot a po dvaceti minutách je tak stav 1:6. Nutno ale podotknout, že na straně Bosny a Hercegoviny se událo mnoho hrubých chyb v rozehrávce a nebýt gólmana Pasoviće, byl by náskok JAR o mnoho vyšší.

20:36
    Přesilovka Bosny a Hercegoviny je u konce, oba celky jsou v plném počtu.

21:41
    Je tu snížení. Bosna a Hercegovina předvedla v útočném pásmu pěknou kombinaci, skrz pásmo dostal přesnou přihrávku TARIK MRKVA a střelou od pravého kruhu překonal přemisťujícího se Boyda – 2:6. Asistence: Tarik Catović, Nikko Gaković.
    21:41 Tarik MRKVA - 2:6

22:48
    Už se zase hraje v opačném pásmu, hráči JAR se snaží u mantinelu vykutat puk a dostat hru před gólmana.

23:38
    Poměrně nenápadné zakončení hráčů JAR, Pasović měl co dělat, aby puk nějak vytlačil mimo své brankoviště.

24:45
    Delší pasáž bez přerušení, ale také bez střel, Hráči sice pilně bruslí, snaha o zakončení však končí u modrých čas.

25:48
    Pasović vyrazil nepříjemnou střelu, jeho spoluhráči už zakládají protútok.

26:40
    Urputný souboj v pásmu Bosny a Hercegoviny, byl k vidění i poměrně tvrdý hit, vylučovat se ale nebude.

26:54
    Drnda z levé strany přihrál na střed na Miškiće, jeho zakončení z první skončilo na Boydovi.

27:33
    Protečovaný puk před Pasoviće, zakázané uvolnění se ale nepískalo.

28:07
    Už to vypadalo, že se bude vylučovat na straně JAR pro příliš mnoho hráčů na ledě, poté se ale čároví pustili do debaty a nakonec se pouze vhazuje v pásmu před Boydem a hraje se v plném počtu.

29:22
    Tvrdá rána od modré čáry, tu Pasović vyrazil před sebe a o dorážku se pak marně pokoušel Vivier.

29:56
    Teď za Pasovićem zacinkalo břevno, v této třetině se hráči JAR zatím nemohou prosadit.

30:12
    Nepovedlo se to ani Birrellovi z prostor před brankovištěm, puk už letí do středního pásma.

30:45
    Po dalším Pasovićově zákroku se před brankou strhla krátká potyčka, tentokrát to ale rozhodčí nechal bez trestů.

31:56
    Pilav šel proti soupeři s vystrčeným loktem, i tohle nechal rozhodčí bez povšimnutí a pokračuje se ve hře.

32:33
    Dělovka Johna Ventera od modré čáry skončila na brankáři, Bosna a Hercegovina jde do protiakce.

32:56
    Samaai se zničehonic objevil před brankou. Pasović jej vychytal a i když střelec reklamoval faul na svou osobu, tak se pouze vhazuje ve středním pásmu.

33:35
    Nahození od pravého mantinelu v podání R Ventera skončilo u gólmana. JAR zase začíná stupňovat tlak.

34:54
    Tlak JAR je přerušen hvizdem hlavního sudího a pískal se faul. Dvě minuty za nedovolené bránění dostal Dylan Compton.

35:35
    A máme tu potyčku, kterou odstartoval tvrdý hit Uthmana Samaaie. Ten dostal dvě minuty za faul loktem a je tu zase přesilovka pět na tři pro Bosnu a Hercegovinu.

36:00
    JAR přečkalo krátký nápor a pak tu dokonce byl náznak brejku i ve dvojnásobném oslabení. Odvážný počin!

36:42
    R. Venter zablokoval u modré čáry střelu soupeře a JAR pak dostalo puk do středního pásma.

37:30
    V závěru oslabení se hráči JAR dostali do přečíslení dva na nikoho, jenže zakončení bylo hodně laxní a Pasović si na brankové čáře připsal jistý zákrok.

37:54
    Další neproměněná šance JAR, tentokrát je do ale s faulem a bude následovat přesilovka.

37:54
    Dvě minuty za faul loktem dostal Admir Pilav.

38:22
    Na Comptonův golfák měl Pasović dobrý výhled a nedělalo mu problém puk vyrazit.

39:31
    Ještě jeden švih v přesilovce, puk končí v rohu.

39:54

40:00

Čtyřicet minut hry je za námi a JAR má stále pohodlný náskok. I ve druhé třetině jsme viděli střeleckou převahu, nicméně v této dvacetiminutovce Pasović neinkasoval. Viděli jsme pouze jediný gól, o ten se ve 22. minutě postaral Tarik Mrkva a upravil na současných 2:6.

40:54
    Poklidný úvod třetí části hry, zatím čekáme na první střelu.

41:44
    Středem se do útočného pásma dostával Valadas, střílel přes obránce, puk byl ale zablokován.

42:49
    JAR útočí, převaha na ledě ale zatím není přetavena v nějaké nebezpečné střely.

43:31
    Neuspěl ani Carelse, ten mířil pod horní tyčku, Pasović jeho švih zvládl vytěsnit.

44:10
    Trocha zmatků před Pasovićem po Magmoedově plácnutí do puku, nikdo z hráčů JAR ale nedokázal zamířit na branku.

45:04
    Mezi dva obránce se snažil prosmýknout Valadas, jenže tvrdě narazil a o puk přišel.

45:34
    Adi Drnda se hezky prosmýkl mezi hráči soupeře, unikl i postavení mimo hru, jenže pak selhal při střele a puk mu odskočil od hole.

46:54
    Z levého kruhu zakončoval Alex Obery, jeho rána šla ale nad branku.

47:37
    Zase tu máme fázi, kdy akce obou celků končí u modrých čar a brankáři tak mají malý čas na oddech.

48:44
    Pasović se teď blýskl skvělým zákrokem pravým betonem, když vyrazil ránu Wesleyho Krotze.

48:57
    Od modré čáry střílel Magmoed, Pasović tu ránu moc dobře neviděl a bleskově se za sebe otáčel. Mohl si oddechnout, puk skončil mimo.

49:55
    Hráči JAR už tak trochu exhibičně kombinují a nechávají vyniknout gólmana Pasoviće. Ten si dnes skutečně zachytá...

50:27
    Krátkou chvíli se hrálo u Boyda, dopředu už jde ale zase tým JAR.

51:56
    Jihoafrická republika si zahraje přesilovku, dvě minuty za nedovolené bránění dostal Muhamed Dinalić.

52:59
    Jean-Michel van Doesburgh se ochomýtal před brankou, k přesnému zakončení ale nebyl připuštěn.

53:34
    Pasović vleže na brankovišti vyrazil další střelu, volný puk pak jeho spoluhráči dostali do středního pásma.

53:56
    Už jsou zase oba celky v plném počtu.

54:24
    Nahození z velké dálky Pasović pro jistotu přikryl lapačkou a soupeři tak nabídl zdarma útočné pásmo.

55:30
    Utkání se jen dohrává, ani hráči JAR se už nikam neženou a snaží se hlavně držet puk.

56:14
    Drnda z dálky mířil vedle, puk skončil na zadním mantinelu.

56:45
    Na opačné straně se svým průnikem neuspěl Samaai, skončil kousek za modrou čárou.

57:51
    Hraje se teď sem a tam, hlavně tedy ve středním pásmu.

58:20
    Tohle už bylo zbytečné, po hitu v pásmu JAR se strhla zase rozmíška, rozhodčí měli do dělat, aby od sebe kohouty odtrhli a Dino Cordalija na svého soka ještě pokřikuje na trestné lavici.

58:20
    Dylan Compton z JAR dostal dvě minuty z krosček, Dino Cordalija zase dvě minuty za hrubost.

59:39
    Samaai se vydal po levé straně vydal k pomalému výpadu, následná střela skončila na gólmanovi.

59:45
    Nervózní závěr, zlá krev teď byla i mezi střídačkami. Tohle se už ale obešlo bez trestů.

60:00
    Zazněla závěrečná siréna a hráči Bosny a Hercegoviny měli ještě potřebu pošťuchování. Rozhodčí ale všechny rychle roztrhli a je definitivní konec.

Je dobojováno. O osudu celého zápasu rozhodla první třetina, kterou hráči JAR ovládli smrští branek a svůj náskok už udrželi. Poslední třetina byla hodně bojovná, a o to méně bylo šancí a střel. Jihoafrická republika už své akce pojímala až exhibičním stylem a nechala několikrát vyniknout gólmana Pasoviće. Další gól už tedy nepadl, zápas skončil výsledkem 2:6. Jihoafrická republika je po této výhře na prvním místě se šesti body, Bosna a Hercegovina je i po třech duelech na třetím místě a na svůj první bod stále čeká.

Statistiky

Střely na branku: 20:51
    Zásahy brankářů: 45:18
    Vyhraná vhazování: 40:33
    Trestné minuty: 16:18

Nejlepšími hráči byli vyhlášeni Adi Drnda (BIH) a Cameron Birrell (RSA).

Utkání sledovalo 265 diváků.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (20:35:49)

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 7. H. Mrkva (Miškić), 22. T. Mrkva (Catović, Gaković) – 4. Samaai (Venter), 10. Birrell (Samaai, Magmoed), 10. Krotz, 10. van Doesburgh (Birrell), 14. Compton (Kluyts), 18. Giot (Birrell)

Rozhodčí: Jobbagy (SVK) – Alfarsi (UAE), Moses (RSA)