Ottawa – Philadelphia 3:1 (kon.) | Carolina – Washington 3:4 (0:1 po s.n.) | Winnipeg – Boston 2:4 (kon.)
Calgary – Buffalo 0:1 (po pr.) | Anaheim – Florida 0:3 (kon.) | San Jose – Colorado 3:5 (kon.)
Minnesota – Chicago 3:1 (kon.) | NY Islanders – Dallas 4:2 (kon.) | Edmonton – New Jersey 6:3 (kon.)
Vegas – Los Angeles 5:1 (kon.) | Arizona – Pittsburgh 1:4 (kon.) | Columbus – St. Louis 5:4 (kon.)

Česká a slovenská stopa

Dominik Kubalík (CHI) – 0+0, -1 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 13:48

Tři hvězdy utkání

1. Ryan Hartman (MIN) 1+0
    2. Cam Talbot (MIN)
    3. Kevin Lankinen (CHI) (21:43:32)

Statistiky: Střely na bránu: 34-22; Zablokované střely: 17-13; Vhazování: 38%-62%; Hity: 15-26; Přesilové hry: 0/3-0/2; Trestné minuty: 6-8.

Minnesota se potkala s Chicagem pošesté v letošní sezóně zámořské NHL a dokázala ho již popáté porazit. Blackhawks měli pár slibných okamžiků, ale jinak byli výrazně horším týmem. Vítězný gól Wild vstřelil necelé čtyři minuty před koncem Ryan Hartman. Konečný výsledek. Minnesota Wild 3 Chicago Blackhawks 1.

59:53 Jordan GREENWAY - 3:1

59:53
    Minnesota právě vstřelila branku!
    JORDAN GREENWAY vyhodil puk z levého rohu obranného pásma dokonalým obloučkem a zamířil přes celé kluziště do prázdné brány! Je rozhodnuto. Stav 3:1. Asistence: Jon Merrill.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

57:28
    Kevin Lankinen naskočil na střídačku a Chicago už zkouší vyrovnat při hře bez brankáře!

57:03
    Po přerušení hry probíhá poslední komerční přestávka a Chicago už nemá moc prostoru na vyrovnání.
    56:47 Ryan HARTMAN - 2:1

56:47
    RYAN HARTMAN využil krásné přihrávky Matse Zuccarella z mezikruží a z levého kruhu zamířil do odkryté brány! Kevin Lankinen byl úplně mimo a provést zázračný zákrok hokejkou se mu nepovedlo. Minnesota se přiblížila k vítězství – 2:1. Asistence: Mats Zuccarello a Kirill Kaprizov.

55:45
    Alex DeBrincat si sjel před bránu na přihrávku z levého křídla a na přední tyči zřejmě puk jemně tečoval, Cam Talbot byl ale připraven a zasáhl levým betonem.

54:43
    Matt Dumba si řekl o přihrávku a od modré čáry vypálil na ose útočného pásma bez přípravy, jeho ostrá rána letící nad ledem ale minula levou tyč brány Chicaga.

54:04
    Mats Zuccarello vzápětí vystřelil na vrcholu pravého kruhu a Kevin Lankinen opět kotouč úspěšně zachytil.

53:13
    Kirill Kaprizov se dokázal dostat v obležení dvou protihráčů ke střele v prostoru mezikruží, jenže zamířil do náruče připraveného brankáře Kevina Lankinena.

52:53
    Jordan Greenway si nebezpečně sjížděl před bránu a Calvin de Haan ho fauloval. Dvě minuty za držení.

52:21
    Blackhawks vyrovnávací gól hodně nakopl a nyní znovu vystřelili z prostoru levého kruhu pro vhazování, Cam Talbot byl ale připravený a pravým betonem puk vykopl.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 17. F. Gaudreau (K. Fiala, Merrill), 57. Hartman (Zuccarello, Kaprizov), 60. Greenway – 49. S. Jones (P. Kane, D. Strome)

Minnesota Wild: C. Talbot (Kähkönen) – Spurgeon (C), Merrill, Dumba (A), J. Brodin, D. Kulikov, Goligoski – Zuccarello, Hartman, Kaprizov – M. Foligno (A), J. Eriksson Ek, Greenway – Boldy, F. Gaudreau, K. Fiala – Dewar, Jost, Duhaime.
    Trenér: Dean Evason

Chicago Blackhawks: Lankinen (M.-A. Fleury) – S. Jones, de Haan, C. Jones, McCabe, E. Gustafsson, A. Vlasic, R. Stillman – P. Kane (A), D. Strome, DeBrincat (A) – Dach, J. Toews (C), Katchouk – Lafferty, R. Carpenter, D. Kubalík – Entwistle, T. Raddysh.
    Trenér: Derek King

Rozhodčí: François St. Laurent, Chris Lee. Čároví: Jonathan Deschamps, Scott Cherrey

Diváci: 19226