Karlova univerzita – Sabers Osvětim 7:4 (kon.)
7:4 (1:2, 3:2, 3:0) Stav série: 2:0
UHT Sabers Osvětim
Pátek 08.04.2022, 16:30EUHL play-off • Semifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Hokejisté Karlovy univerzity skončili po dvanácti zápasech, v nichž zaznamenali devět vítězství na celkovém druhém místě, které zaručilo postup do semifinále.

Soupeře jim přinesl čtvrtfinálový duel rumunské Univerzity Sampientia a Malopolské státní univerzity kapitána Witolda Pileckiho.

V prvním utkání polští Sabers zvítězili nad Sapientia poměrem 3:1, ale v následujícím odvetném zápase to byla právě rumunská Univerzita, která si po výhře 9:5 vyžádala třetí, rozhodující zápas.

Vyrovnaný souboj třetího utkání rozhodla až poslední třetina. V ní dokázali domácí srovnat na 1:1, ale během pár minut přidal branku Fus a v přesilové hře o necelé tři minuty později skórval také Najsarek. Na dvoubrankovou ztrátu domácí pohotově odpověděli, neboť o třiapadesát vteřin později vstřelil kontaktní branku Lazar. V závěru šli Rumuni do hry bez brankáře, čehož využil hráč Sabers Piankrat.

Vzájemná utkání

Karlova univerzita – UHT Sabers Osvětim 4:2
    UHT Sabers Osvětim – Karlova univerzita 1:10

Karlova univerzita: Yildirim (Kinský) – Svoboda, Matoušek, M. Novák, P. Novák, Krajíček, Husárik, Vala, Kopica, Švejda, Valda, Kučera, Veselý, Herr, Křepelka, Pastier, Slavíček

UHT Sabers Osvětim: Kaczkowsi (Gasior) – Kot, Dworzak, Yerassov, Fus, Najasrek, Protsenko, Dudkiewicz, Piankrat, Kusak, Wytrykus, Sadowski, Klimczyk.

00:01

00:11
    Polský výběr na nic nečekal a křižnou přihrávkou pálil bekhendem Fus.

00:41
    Odpískaný ofsajd zastavil další útok Sabers.

01:14
    Veselý si sjížděl k právě tyči, ale na puk nedosáhl.

01:26
    Karlova univerzita právě vstřelila branku!
    Domácí otevírají brankový stav! V navyšujícím tlaku našel Pastier postaveného ŠTĚPÁNA VESELÉHO, který se prosadil ranou z prostoru mezikruží. Asistence: Lukáš Pasiter.

01:39
    Spoustu prostoru se na ose hřiště dostalo rozjetému Křepelkovi, jehož střelu Kaczkowsi s problémy udržel.

02:50
    Vala prodloužil hru na právo křídlo, odkud z ostrého úhlu mířil na bližší tyč Michal Novák.

03:33
    Husárikovi ujel puk po Veselého přihrávce a Pražané musí ven z pásma.

03:56
    Celky s emocemi nešetří. Po nejistém zákroku Kaczkowsiho je to už druhá strkanice.

04:30
    Valdovo nahozeni nebylo nikým tečované a Poláci mohli vyrazit do protiútoku.

05:10
    Kučera se opřel do tvrdé, ale tu Kaczkowski reflexně vytěsnil.

05:49
    Na druhé straně zasahoval proti Kusakově střele Yildirim.

07:00
    Piankrat se snažil vytvořit si stahovačkou prostor, ale přes Husárika mu to nevyšlo.

07:59
    Kučera si říkal o přihrávku před levou tyč, ale na poslední chvíli jej zablokoval Dworzak.

08:07
    Vyloučení v týmu Karlova univerzita (Pavel Švejda – 2 min., faul loktem).

08:39
    Fus z pravého křídla skvělým prohozem našel mezi kruhy Piankrat, ale ten vůbec netušil, že mu zleva nikdo nejede a puk poslal do rohu.

10:01
    Sadowskiho dělovku z levé strany zastavil Yildirim, který si v leže poradil i s dvojí dorážkou.

10:14
    Vyloučení v týmu Karlova univerzita (Štěpán Veselý – 2 min., podrážení).

11:20
    Domácím se podařilo dvakrát velmi rychle vyhodit, a to už je minuta trestu Veselého pryč.

12:14

12:21
    Vyloučení v týmu Karlova univerzita (Jakub Kučera – 2 min., nedovolené bránění).

13:00
    Cenné vteřiny nahrál v útočném pásmu Svoboda s Husárikem.

13:30
    Yildirim pokryl další tvrdou střelu. To je pro Pražany zásadní, neboť hrají téměř šest minut ve čtyřech.

14:27
    Icing Karlovky padl těsně po návratu Kučery. Hra se vrací před Yildirima.

14:59
    Vyloučení v týmu UHT Sabers Osvětim (Kryštof Dudkiewicz – 2 min., sekání).

15:18
    Husárik dostal přihrávku před branku, ale z příklepu minul prostor, jenž se mu nabízel.

15:54
    Sabers Osvětim právě vstřelili branku!
    Ve vlastním oslabení ujel WASYL Yerassov, který rychlou bekhendovou kličkou vyrovnává.

16:59

17:50
    Pražané aktivně napadají soupeře v útočném pásmu, ale ke střele se dostat nemohou.

18:37
    Yerassov to zkoušel zápěstím z mezikruží, ale jeho pokus byl přizvednut nad branku.

19:31
    Tohle je veliká pohroma pro Pražany. Dodkiewiczovo vyhození propadlo za pražskou obranu a do dalšího úspěšného úniku se vydal YAHOR PIANKRAT, jenž pohotově zakončil rychlou střleou k levé tyči. Asistence: Kryštof Dudkiewicz.

20:00

V první třetině měli na pohled mnohem více šancí domácí hokejisté, kterým se ale v příležitostech zatím nedaří. Naopak polští Sabers v závěru dvakrát unikli a dvakrát skórovali!

Karlova univerzitra má před sebou těžký úkol, pokud se chce vyvarovat cestě do Polska a prodloužení série.

20:01

20:30
    Vala se dostal do velké příležitosti před levou tyčí, ale útočník Karlovky Kaczkowskiho nepřekonal rychlým švihem zápěstím.

21:25
    V akci opět Vala, který se od zadního hrazení snažil dostat do předbrankového prostoru.

21:39
    Pražané pokračovali v dobrém pohybu a jsou odměněny vyrovnávací brankou. Po rychlé souhře kolem branky Kaczkowskiho mířil přesně z pravého kruhu ŠTĚPÁN VESELÝ.

22:44
    Kaczkowski rozehrál zpoza své brakny pouze na domácího hráče a okamžitý tlak vyústil ve strkanici v brankovišti Sabres. Najasrek si svého soupeře nejspíše spletl se stromem a sekal do něj hlava nehlava.

22:44
    Vyloučení v týmu UHT Sabers Osvětim (Jakub Najasrek – 2 min., sekání).

23:07
    Přesilovou hru domácí bleskově využívají a během necelých dvou minut znova vedou.

24:06
    Nejspíše kapitán Sabres zachytil rozehrávku na útočné modré, ale Dudkiewicz neměl mnoho času pro přípravu střely.

24:43
    Tvrdou střelu od modré zkusil Svoboda, jenže Kaczkowski byl vyjetý a s dobrým výhledem jeho pokus eliminoval.

25:00
    Švajda se nebezpečně prohnal před polskou brankou, ale v těsné obraně jej dokázal ubránit Sadowski.

25:40
    Vyloučení v týmu Karlova univerzita (Antonín Valda – 2 min., podrážení).

26:20
    Přesilovou hru využívá také útočná formace Sabers. Rychlou souhrou se hosté prosadili z levého kruhu.

27:23
    Svoboda vytáhl hru po uhájení kotouče na modrou čáru, odkud pohotově pálil obránce Karlovky. Kaczkowski si proti projektilu vyjel a střelu vytěsnil.

28:05
    Těsně před brankovištěm tečoval střelu od modré Křepelka! Brankář Sabers drží vyrovnaný stav.

28:54
    Kučera s Valou se tlačili na levou tyč, ale Kaczkowski se stihl přemístit a oběma Pražanům nenechal žádné místo.

29:10
    Clonění brankáři je nedílnou, avšak někdy i bolestivou záležitostí. Své by nyní mohl vyprávět Veselý, který po chytnuté střele ještě čelil tvrdé obraně Sabers.

29:53
    Rychlou sehrávkou dostali domácí hru do prostoru mezikruží, odkud okamžitou přízemní ránu k levé tyči vyrazil Kaczkowski do ochranné sítě.

31:16
    Senzačně to nyní udělal Svoboda! Tady už jen chyběla ta branka. Svoboda nechal soupeře vyhrát buly a dvěma rychlými kroky sebral puk za soupeřem a bleskově jej posílal před levou tyč, kde už číhal Husárik.

31:40
    Vyloučení v týmu UHT Sabers Osvětim (Wasyl Yerassov – 2 min.).

32:29
    Obranné čtyřce Sabers se dokázalo dostat do útočné třetiny a po zaváhání domácí obrany hosté opět skórují při hře v oslabení! Dnes již podruhé.

36:00
    Veselý se pokoušel vyjet zpoza branky před pravou tyč, ale tam ho nepustil Dudkiewicz.

36:40
    Pozorný Yildirim přečetl úmysl soupeře za brankou a dobře položenou hokejkou zastavil adresovanou přihrávku do předbraknového prostoru.

37:06
    Domácí v posledních minutách druhé části srovnávají krok a také brankový stav. Po založené protiakci Kaczkowski inkasuje po střele z pravého kruhu.

37:31
    Přes bránícího hráče zkusil mířit do protipohybu brankáře Vala, ale Kaczkowski nechal svůj beton na správném místě.

39:00
    Běží poslední minuta druhé třetiny.

39:57
    Po přesné přihrávce před levou tyč pálil Kučera, ale tomu se nepodařilo zvednout puk nad betony Kaczkowskiho.

40:00

Ve druhé části jsme viděli hned pět branek a oba týmy se podívali do vedení. Nicméně do třetí třetina nastoupí univerzitní týmy za vyrovnaného stavu.

40:01

40:23
    Dudkiewicz v dobré rychlosti přejel útočnou modrou, ale jeho individuálné střelu zastavil pozorný Yildirim.

40:43
    Vyloučení v týmu Karlova univerzita (Tomáš Vala – 2 min.).

41:14
    Po delším souboji v obranné třetině Pražanů se Sabers ke střele nakonec nedostali. Hra pokračuje v neutrální zóně.

42:56
    Odražený puk se dostal přímo před pravou tyč, kde byl hostující Protsenko. Jeho pokus se štěstím vyrazil Yildirim a další snažení už zastavila domácí obrana.

43:11
    Pokus o rychlý přechod do útoku hostům nevyšel a po odpískaném icingu se hra vrátí před Kaczkowskiho.

44:30
    Vyloučení v týmu UHT Sabers Osvětim (Jakub Najasrek – 2 min.).

45:00
    Celá pravá strana se nabídla Švejdovi, ale ten divoký puk nezvládl zpracovat.

45:37
    Vedení se ujímají opět Pražené! V přeslivce pálil z ostrého úhlu jeden z domácích a doslova propálil Kaczkowskiho.

45:50
    Vala se už chystal natlačit před pravou tyč, ale proti zdvojené obraně Sabers si svůj počin rychle rozmyslel.

46:47
    Skrytou střelu z pravé strany přizvedla do ochranného skla horní tyč branky Sabers.

47:48
    Piankrat obkroužil útočné pásmo a z levého kruhu střelou zápěstím minul těsně bližší růžek Yildirimovy branky.

48:23
    Další zákrok domácího brankáře, který tentokrát likvidoval střelu Fuse z pravé křídla vyrážečkou.

48:57
    Další střela Piankrata. Od levého hrazení to zkusil přes bránícího hráče a Yildirim puk vyrazil znova vysoko do vzduchu.

49:45
    Okamžitá střela Kučery ihned po vhazování byla zastavena brankovou konstrukcí Sabers. Domácí byli velmi blízko od navýšení vedení na dvougólový rozdíl.

50:44
    Vyloučení v týmu UHT Sabers Osvětim (Yahor Piankrat – 2 min., hákování).

51:35
    Střelu z ostrého úhlu Kaczkowski nepodcenil a puk kryl do své náruče.

52:28
    Pár vteřin před koncem trestu Piankrata se domácí prosazují. Střelu Husárika vyrazil Kaczkowski před sebe a s dorážkou z těsné blízkosti už nemohl nic nedělat.

53:07
    Vyloučení v týmu Karlova univerzita (Jakub Krajíček – 2 min., nedovolené bránění).

54:30
    Obranné čtyřce se daří bránit modrou čáru a nepouští Sabers do útoku.

55:16
    Fus možná tečoval střelu od modré, ale to už byl velmi blízko Yildirima, jenž puk vyrazil mimo pryč od branky.

55:55
    Tříbrankové vedení Karlovy univerzity. Po ubraněném oslabení se domácí natlačili do brankového prostoru a úspěšnou koncovkou navyšují vedení.

58:00
    Běží poslední dve minuty třetí třetiny.

58:47
    Vyloučení v týmu Karlova univerzita (Štěpán Veselý – 2 min.).

Utkání je u konce a ač to vypadalo že Karlova univerzita bude mít problémy, tak po zvládnuté třetí části uhájila vítězství a ve finále si to rozdá se slovenským dominantním Trenčínem! (18:48:38)

Lukáš Ureš

Branky a nahrávky: 2. Veselý (Pastier), 22. Svoboda (Veselý, Husárik), 24. Kopica (Krajíček), 38. Švejda (Slavíček, Svoboda), 46. Svoboda (Husárik), 53. Veselý (Švejda), 56. Vala (Husárik) – 16. Yerassov, 20. Piankrat (Dudkiewicz), 27. Protsenko (Fus, Dudkiewicz), 33. Dudkiewicz