Ajaccio – Lens 0:0 (kon.) | Auxerre – Angers 2:2 (kon.) | Remeš – Clermont Foot 2:4 (kon.)
Troyes – Toulouse 0:3 (kon.) | Nice – Štrasburk 1:1 (kon.) | Brest – Marseille 1:1 (kon.)
ESTAC Troyes
0:3 (0:1)
Toulouse FC
Neděle 14.08.2022, 15:00 • Stade de l'Aube, Troyes • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 2. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky Francouzské Ligue 1. V tomto zápase druhého kola proti sobě nastoupí ESTAC Troyes a Toulouse FC.

Troyes FC prvním mistrovském zápase nové sezony prohrálo. Nestačilo na Montpellier 2:3. Troyes v zápase dvakrát dokázalo smazat jednobrankvou ztrátu, ale na gól Svaniera z 81. minuty už neodpovědělo.

Toulouse v prvním zápase ligy remizovalo v domácím prostředí s Nice 1:1. Toulouse do vedení poslal Dalinga, ale za hosty v 78. minutě srovnal Ramsey.

Kluby se spolu střetly v rámci přípravy a Toulouse vyhrálo drtině 6:1.

ESTAC Troyes: Gallon – Bruus, Porozo, Palmer-Brown, Salmier, Larouci – Ripart, Kouamé, Tardieu (C), Chavalerin – M. Baldé.
    Náhradníci: Moulin – Dingomé, Dong, N'jo, Odobert, Rami, Túzghár.

Toulouse FC: Dupé – Desler, Rouault, Nicolaisen, Sylla – Spierings, van den Boomen – Abúchlál, Dejaegere (C), Ratão – Dallinga.
    Náhradníci: Haug – Begraoui, L. Costa, M. Diarra, Genreau, Healey, Keben Biakolo, Mvoué, Onaiwu.

1

2
    Utkání začalo, sledujeme klidnější pasáž v úvodu zápasu.

3
    Issiaga Sylla vybojoval vhazování na polovině hrací plochy, jeho tým pokračuje v akci.

3
    Hosté se k zakončení nedostali, míč končí vedle. Gauthier Gallon bude rozehrávat od své branky.

4
    Troyes vybojovalo balon na útočné polovině, pokouší se něco vymyslet, ale přihrávka na půlku nebyla přesná. Následně Toulouse faulovalo.

6
    Hostující celek hraje v úvodu zápasu aktivně, tlačí se do zakončení, ale domácí obrana je pozorná.

8
    Brecht Dejaegere rozehrával volný kop, ale do výraznější šance se tým nedostal.

9
    Zakarjá Abúchlál hledal na útočné polovině spoluhráče, ale přihrávka postrádala přesnost.

9
    Brecht Dejaegere pálil z první, jeho pokus končí vedle branky. Míč byl tečovaný, následovat bude rohový kop.

10
    Branco van den Boomen centroval před branku, ale obrana dokázal dobře vyhodnotit situaci a balon odehrála do bezpečí.

13
    Domácí Mama Baldé se dostal do střelecké pozice, ale jeho zakončení hlavou míří vedle branky.

15
    Patnáct minut hry je pryč, sledujeme klidnější pasáž hry. Mnoho šancí tento zápas nenabízí.

16
    Issiaga Sylla vybojoval autové vhazování na útočné polovině, Toulouse se pokouší hrát aktivně.

17
    Domácí se nyní musí bránit aktivní hře soupeře. Troyes hraje pozičně dobře a nedává hostům mnoho prostoru.

19
    Souboje o míč probíhají především na polovině hrací plochy.

20
    Jeden z hostujících hráčů se dostal do střelecké pozice, ale obrana si dokázala poradit. Rána byla zblokovaná.

20
    Obrázek hry je poslední minuty stejný, Toulouse hraje aktivně, tlačí se do zakončení, ale Troyes hraje zodpovědně.

23
    Jen těžko se domácí fotbalisté dostávají do zajímavých střeleckých pozic, převaha je nyní na straně Toulouse, které vybojovalo další autové vhazování.

23
    Blesková akce domácích. Mama Baldé se dostával do střelecké pozice, ale Rasmus Nicolaisen byl první u míče a výborně akci zastavil. Následovat bude rohový kop.

25
    Rohový kop rozehrávali domácí. Centr se snesl před branku, ale obrana si poradila za cenu dalšího rohu.

26
    Opět centr na bližší tyč, ale Troyes si pomohlo útočným faulem.

29
    Hraje se na polovině hrací plochy, Mama Baldé vybojoval balon, což znamená jednu z mála domácích šancí na rychlé přenesení hry. Hráči v modrém zakončit ale nedokázali.

30
    Žlutá karta pro tým Toulouse FC (Thijs Dallinga).

30
    Půlhodina hry je pryč, zatím čekáme na nějakou výraznější šanci, více ze hry v prvních desítkách minut měli hosté.

32
    Issiaga Sylla byl volný před brankou, dostal přihrávku, ale jeho zakončení nebylo přesné, obrana si dokázala poradit.

35
    Troyes se usadilo na útočné polovině, ale dobře se pohybující Mama Baldé nedokázal dostat do zakončení. Následně Rasmus Nicolaisen vybojoval míč a rychle otočil směr hry.

36
    Toulouse právě vstřelilo branku!
    Zaslouženě se hostující celek dostává do vedení, po pěkné akci následovat centr před branku, který si nešikovně do své branky srazil domácí YASSER LAROUCI. Brecht Dejaegere byl v souboji s tímto hráčem, ale podle všeho je to vlastní branka.
    36. Yasser LAROUCI - 0:1

38
    Hostující celek nyní rozehrává od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry, nikam se nežene.

40
    Stijn Spierings byl hodně důrazně dohraný soupeřem, Xavier Chavalerin si počínal nedovoleně.

41
    Mnoho fotbalové krásy v posledních minutách k vidění není, sledujeme hodně defenzivní fotbal.

42
    Toulouse se propracovalo na útočnou polovinu, ale drží se daleko od branky.

42
    Žlutá karta pro tým ESTAC Troyes (Rominigue Kouamé).

43
    Branco van den Boomen rozehrával volný kop na polovině hrací plochy, následně jeho tým pokračoval v akci, ale prosadit se nedokázal.

44
    Zajímavá šance domácích byla na hranici malého vápna zblokovaná. Míč končí mimo hrací plochu, rohový kop.

45
    Rohový kop pro domácí. Centr se snesl před branku, ale Maxime Dupé vyhodnotil dobře situaci a vyskočil. Následně se Mama Baldé dostal k nedůrazné střele, kterou obránce odehrál.

45+1
    Jednu minutu uvidíme navíc.

45+1

46

46
    Zdá se, že ani jeden celek během poločasové přestávky nestřídal. Podle všeho pokračují stejné jedenáctky.

47
    Hostující celek se usadil na polovině soupeře, ale Mikkel Desler nedokázal přesněji centrovat. Brecht Dejaegere vybojoval pro svůj tým rohový kop.

49
    Jeden z domácích hráčů má nějaké zdravotní problémy, vypadá to na křeče a má je Mama Baldé.

50
    Mama Baldé odchází z hrací plochy, zdá se, že nebude moci v zápase pokračovat.

51
    Mama Baldé se vrátil do hry, ale bude muset nyní sledovat, jak se jeho tým bude bránit rozehrávce volného kopu soupeře.

52
    Přímá rána na branku a balon Gauthier Gallon vyrazil mimo hrací plochu. Od Toulouse to nebylo vůbec špatné.

53
    Branco van den Boomen rozehrával rohový kop, centr se snesl před branku, ale obrana si dokázala poradit.

54
    V pohodě hrající tým Toulouse dává další branku a navyšuje své vedení.. Po krátké přihrávce spoluhráče se střelou do prázdné branky prosazuje RAFAEL RATÃO. Dokázal balon uklidit do brány.
    54. Rafael RATÃO - 0:2

56
    Troyes se po delší době dostalo do zajímavé pozice, Jackson Porozo nedokázal přesněji vypálit, navíc mu byl následně pískaný ofsajd.

58
    Po domácím faulu rozehrávali hosté přímý kop. Centr se snesl před branku, ale následná rána byla zblokovaná.

59
    Střídání v týmu ESTAC Troyes:
    ze hřiště odchází Xavier Chavalerin, přichází Kyliane Dong.
    ze hřiště odchází Renaud Ripart, přichází Adil Rami.
    ze hřiště odchází Jackson Porozo, přichází Ike Ugbo.

60
    Hodina hry je pryč, nyní sledujeme klidnější pasáž hry. Souboje o balon se odehrávají především na polovině hrací plochy.

61
    Mikkel Desler se zapojil do rozehrávky na své polovině, následně ale jeho spoluhráči o balon přišli.

62
    Rychle její však vybojovali a Rafael Ratão hledal dobrou přihrávkou před brankou spoluhráče, obrana si v pohodě dokázala poradit.

63
    Toulouse rozehrávalo rohový kop, ale útočící celek si pomohl útočným faulem.

65
    Domácí Troyes rozehrávalo rohový kop. Centr mířil před branku, ale znovu sudí viděl útočný faul. Adil Rami byl tím, kdo si počínal nedovoleně.

67
    Mama Baldé vhazoval na útočné polovině, ale do výraznější šance se on ani jeho spoluhráč nedostali.

67
    Kyliane Dong mířil sám na branku soupeře, ale vracející se obránci byli dost rychlí, a tak akci doběhli a zastavili.

69
    Střídání v týmu Toulouse FC:
    ze hřiště odchází Thijs Dallinga, přichází Rhys Healey.

70
    Dvacet minut hry nás dělí od konce zápasu, sledujeme rychlý fotbal, který především musí bavit fanoušky hostů. Toulouse kontroluje hru, vede o dvě branky a míří za výhrou.

71
    Troyes mělo možnost dalšího rohového kopu, ale ani tentokrát se domácí do výraznější šance nedostali.

71
    Rominigue Kouamé to vzal na sebe, vylepšil si střeleckou pozici a vypálil. Jeho rána končí vedle branky. Gólman zasahovat nemusel.

74
    Žlutá karta pro tým ESTAC Troyes (Florian Tardieu).

75
    Gauthier Gallon si organizuje své spoluhráče, hosté mají převahu, znovu se díky dobré přihrávce dostali do šance, ale Anthony Rouault minul.

76
    ze hřiště odchází Brecht Dejaegere, přichází Denis Genreau.
    ze hřiště odchází Rafael Ratão, přichází Ado Onaiwu.

77
    Hostující celek hraje aktivněji, má převahu na útočné polovině a snadněji se dostává do zakončení.

78
    Mnoho fotbalové krásy k vidění není, Maxime Dupé rozehrává od své branky, pokoušel se rychle přenést hru na polovinu soupeře, ale nepodařilo se mu najít spoluhráče.

79
    Volný kop nyní budou rozehrávat domácí fotbalisté. Centr se snesl před branku, následně hlavičkoval Mama Baldé, jehož pokus tak tak minul branku. Nechybělo moc a domácí skórovali.

80
    Dostáváme se do poslední desetiminutovky v zápase, více ze hry mají nyní domácí, ale sráží se špatná koncovka.

83
    Troyes se pokouší hrát aktivně, ale nedaří se příprava pozice pro finální zakončení.

83
    ze hřiště odchází Andreas Bruus, přichází Thierno Balde.
    ze hřiště odchází Yoann Salmier, přichází Wilson Odobert.

84
    Domácí fanoušci vytvářejí na zápase dobrou atmosféru, ale mnoho důvodů k radosti zatím neměli.

85
    V pohodě hrající hostující celek navyšuje své vedení a znovu rozjásal své příznivce. Balon si na střed hrací plochy před brankou navedl RHYS HEALEY. Následně vyslal důraznou střelu a balon zapadl přesně k tyči.
    85. Rhys HEALEY - 0:3

87
    ze hřiště odchází Zakarjá Abúchlál, přichází Moussa Diarra.

88
    Toulouse pokračuje v aktivní hře, ale domácí obrana si nyní dokázala poměrně snadno poradit.

90
    Rohový kop pro domácí, jedna z mála šancí v posledních minutách. Centr se snesl před branku a Maxime Dupé jej ukryl do náruče.

90+1

90+1
    Zajímavá akce domácích, ale pokus, který vyslal Mama Baldé, končí nad.

90+1

Držení míče: 32 % : 68 %.
    Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 5:2. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 14:19.

Toulouse FC naprosto zaslouženě vyhrává tento zápas a získává body do ligové tabulky. Domácí měli jen dvě střely na branku, ale ani jedna nebyla výrazně nebezpečná. (16:50:18)