North wings Ústí – Riders Univerzita Pardubice 5:1 (kon.) | Akademici Plzeň – HC MUNI 3:2 (kon.)
Akademici Plzeň
3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
HC MUNI
Středa 19.10.2022, 19:30Univerzitní liga ledního hokeje • 4. kolo

Utkání je za námi. Ve třetí třetině bylo k vidění mnoho zajímavých šancí, a to hlavně díky tomu, že se dvě minuty hrálo po sérii vyloučení na obou stranách tři na tři. Ještě předtím však Marek Princl navýšil v přesilové hře vedení svého celku. O zdramatizování utkání se v 53. minutě postaral Pavel Tomaník a vše vyvrcholilo necelé dvě minuty před koncem, když bylo za úmyslné posunutí plzeňské branky nařízeno trestné střílení, kterým mohl Jakubec vyrovnat. Nájezd se mu ovšem nepovedl podle představ a do závěrečného tlaku už se Masaryčka dostala pozdě. Plzeň tak zůstává stále neporažena a připisuje si tři body za vítězství 3:2.
    Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. (22:07:08)

59:59
    Akademici vyhazují kotouč přes celé kluziště a ještě sekundu před koncem je odpískáno zakázané uvolnění.

59:51
    Háněl na poslední chvíli zastavil možný vlastní gól. Po jedné z nepřesných přihrávek hostujících totiž odražený kotouč směřoval do prázdné brány.

59:35
    Ve velké šanci se ocitl Jakubec, kterému ovšem v mezikruží utekl kotouč. Stejně jako při trestném střílení, ani teď se hostujícímu forvardovi nepodařilo zakončit.

59:30
    Král míří na střídačku. Třicet sekund před koncem třetí třetiny budou hrát Brněnští v šesti.

59:22
    Plzeňští získali puk v útočném pásmu a přesouvají se k brance brněnského celku, kde se budou snažit utkání dohrát.

58:53
    Hráči MUNI jsou na puku, jejich přihrávky ale nejsou přesné, což brzí jejich přechod do útočného pásma.

58:07
    Jakubcovi v mezikruží utekl kotouč. Hostující útočník se snažil celou sitauci zachránit kličkou, ale na to už byl domácí brankář připraven a puk končí před brankovou čarou vedle levé tyče.

58:07
    Za úmyslné posunutí plzeňské brány je nařízeno trestné střílení! Jakubec se připravuje k nájezdu.

57:40
    Hosté vyhráli vhazování v útočném pásmu, Šibra jim ovšem vypíchl kotouč a vyhodil puk za Královu bránu.

57:03
    Akademikům se nepodařilo udržet na kotouči, což znamená, že se v útočném pásmu usazuje Masaryčka. Nebezpečná byla hlavně střela Gonose od modré, na kterou neměl Štekr příliš dobrý výhled.

56:22
    MUNI se nepodařilo založit útok a ke kotouči se dostávají domácí, ale také oni si musí počínat velmi rychle, protože hosté ihned napadají.

55:56

55:08
    Jakubec vypíchl kotouč jednomu z hráčů na vrcholu pravého kruhu a vydal se do útoku sám proti třem hráčům Plzně. Hokejkou se i přes bránícího hráče natahoval po zakončení, ale puk nakonec ztratil.

54:49
    Teď domácí nezpracovali přihrávku na modré čáře a musí se pro kotouč otočit do středního pásma. Nový útok zakládá Říha.

54:07
    Vavřičkovu přihrávku na Princla vystihl Jakubec, který v dalším průběhu této situace ustál tlak od druhého jmenovaného hráče Plzeně a poslal puk do středního pásma.

53:56
    Vyloučení v týmu HC MUNI:
    Tomaník – 2 min., držení hole.

52:39
    Na druhé straně mohl dvoubrankové vedení svému celku vrátit Rejzek. Nakonec se však ještě rozhodl pro přihrávku na svého spoluhráče, kterého po rychlém přesmístění přes brankoviště vychytal Král.

52:24
    Masarykova univerzita právě vstřelila branku!
    Necelých osm minut před koncem třetí třetiny je rozdíl opět jednobrankový. PAVEL TOMANÍK dostal ve středním pásmu přihrávku od Ondřeje Bláhy, přemístil se do mezikruží, odkud vyslal na první pohled ne příliš nebezpečnou střelu, která Štekrovi propadla mezi rukou a tělem. Asistence: Ondřej Bláha, Šimon Malenovský.

52:00
    Na druhé straně se opět předvedl Hasoň a hra je přerušena po Bazalově střele od modré čáry.

51:39
    Markov se pokusil vyslat do brejku Vavřičku, tomu ale puk při zpracování nahrávky sjel z hokejky. Kotouč tak končí v rohu kluziště za brankou Masarykovy univerzity, a právě hosté jsou teď krok od založení vlastní útočné akce.

51:21
    Všichni vyloučení hráči už jsou na ledě, oba týmy hrají po dvouminutové pasáži hry tři na tři v plném počtu.

50:36
    Hra tři na tři nyní vyhovuje hlavně Hasoňovi, který se drží v předbrankovém prostoru a snaží se procpat kotouč kolem Štekrových betonů za brankovou čáru.

50:08
    Atraktivní hra nahoru dolů přinesla i brejk domácích, v kterém se předvedl hlavně hostující brankář. Ten úspěšným zákrokem vytěsnil kotouč po střele Reitspiese nad sebe.

49:46
    V přečíslení dva na jednoho zakončoval na pravém křídle Jakubec, střela mu nesedla a netrefil prostor mezi třemi tyčemi. Na druhé straně zastavil stejné přečíslení Voříšek, když zablokoval přihrávku.

49:21
    Vyloučení v týmu Akademici Plzeň:
    Princl – 2 min., podrážení.

49:21
    Voříšek s Jakubcem využili záváhání domácích a dostali se do přečíslení dva na jednoho. Celá situace nakonec končí jen dalším vyloučením domácího hráče a bude se hrát tři na tři.

49:11
    Gonos – 2 min., držení.

48:56
    Plzeň vyhrála vhazování a žene se dopředu. Střela z větší vzdálenosti končí nad brankou.

48:55
    Vavřička – 2 min., krosček.

48:51
    Tomaník – 2 min., podrážení.

48:01
    Štekr si po delší době opět připisuje zákrok, když proti střele Bazaly z vrcholu pravého kruhu zasáhl pravým betonem.

47:23
    Brno už je v plném počtu a Jakubcovi se na levém křídle nabízel právě Prokopec, který se vrátil z trestné lavice. Jakubec to vzal na sebe, ale přes Prachaře neprošel.

46:41
    Masaryčka vyhrála vhazování před vlastním gólmanem a okamžitě se osvobozuje.

46:17
    Hanzlík si v mezikruží počkal na přihrávku od Vavřičky, zpracoval kotouč a snažil se Krále překvapit střelou zápěstím. Hostující gólman si s pokusem poradil a hra je přeušena.

45:41
    Princl je v přesilovce opět velmi střelecky aktivní. Tentokrát ovšem jeho pokus míří mimo a hráču MUNI vyhazují.

45:19
    Prokopec – 2 min., podrážení.

44:46
    Tým Akademici Plzeň právě vstřelil branku!
    Plzeňští v přesilovce přece jen přidávají třetí branku. Kombinaci střelou do levého horního rohu zakončil MAREK PRINCL. Asistence: Vít Reitspies, Jindřich Sklenička.

44:20
    Hosté hrají ve čtyřech, za pár sekund se také začnou odpočítávat druhé dvě minuty z trestu Gonose.

44:18
    Skleničkova střela z vrcholu pravého kruhu nebyla přesná. Plzeň pokračuje ve svém přesilovkovém tlaku.

43:35
    Nechybělo mnoho, aby se jeden z hostujících hráčů dostal do brejku. U útočné modré čáry jej ale zastavili tři hráči soupeře.

43:01
    Reitspies byl na levém kruhu zcela volný, čehož se snažil využít střelou ke vzdálenější tyči. Jeho pokus blokuje Bazala, který také vyhazuje.

42:36
    Plzeň vyhrála vhazování a okamžitě začíná s kombinací. Přihrávka na Vavřičku byla zblokovaná.

42:32
    Oddechový čas pro tým Akademici Plzeň.

42:32
    Gonos – 2 min., nedovolené bránění + 2 min., napadání rozhodčích.

42:20
    Uhříček – 2 min., zásah do nohou.

42:02
    Hosté nahodili puk do útočného pásma, kde se ke kotouči jako první dostali hráči Plzně. Ale ani oni u puku dlouho nevydrželi a zradila je nepřesná přihrváka.

40:58
    Další individuální akce končí zazvoněním tyče. Tu z levého křídla trefil Jakubec, o chvíli později se zkoušel prosadit také Hasoň. MUNI tak na úvodní tlak Plzně odpovídá.

40:46
    Akademikům teď nevyšla přihrávka k modré čáře a sami se vyhnali z útočného pásma. Ve střední třetině se k puku dostali hosté a Malenovský zahrozil z protiútoku.

40:09
    Plzeň velmi rychle odstartovala třetí třetinu. Princl z větší vzdálenosti ještě hledal Fořta, ale ten na levém křídle přihrávku nečekal. Domácí se usazují v útočném pásmu.

40:01

Domácí Akademici se ve druhé třetině dostali do jednobrankového vedení. Také ve druhé části utkání měla Plzeň o něco více ze hry a svůj nástup potrvdila v 25. minutě gólem Štěpána Říhy. V dalším průběhu této dvacetiminutovky měli Akademici dvě přesilovky a jednou se do početní výhody dostali také hráči MUNI, a ani v jednom případě ale branka nepadla a do třetí třetiny se tak půjde za stavu 2:1.

40:00

39:27
    Na kotouči jsou v závěru druhé třetiny domácí, kteří se chystají na rozehrávku zpoza vlastní branky.

38:48
    Na druhé straně se v přečíslení ocitli Říha s Hanzlíkem. První jmenovaný to vzal na sebe a z levého kruhu Královu branku přestřelil.

38:06
    Bláha nahodil kotouč do útočného pásma, kde byl jako první Tomaník. Z rohu kluziště se přesunul do mezikruží, odkud zamířil nad spojnici levé tyče a břevna.

37:53

37:23
    Hosté vybojovali vhazování v útočném pásmu, když si domácí nerozuměli při střídání a hráči Masaryčky tak měli čas dostat se do pásma a vystřelit.

37:20
    Princlova prudká rána z vrcholu pravého kruhu končí na branícím hráči MUNI a hosté se v tomto oslabení poprvé osvobozují.

36:50
    Přihrávka na Princla nebyla přesná, ale i tak si s celou situací domácí útočník poradil a pokračuje s kombinací.

36:29
    Masaryčce se nepodařilo vyhodit, Akademici zastavují puk na modré čáře a pokračují v kombinaci.

35:57
    Sysel velmi rychle vypálil od modré a jeho pokus ještě v předbrankovém prostoru tečoval Reitspies. Kotouč končí mimo branku.

35:53
    Tomaník – 2 min., krosček.

35:02
    Prachař schoval svou střeu za clonící hráče. Pokud z pravého kruhu trefil připraveného brankáře, který sice neměl úplně nejlepší výhled, i přesto ale úspěšně zasahuje.

34:37
    Přečíslení Jakubce s Kadlicem skončilo na útočné modré čáře, kde bylo signalizováno postavení mimo hru. Ve středním pásmu se k puku dostávájí domácí Akademici, kteří nahazují na Krále. Brankář MUNI kotouč přikrývá a vhazovat se bude po jeho pravici.

33:56
    Přesilovka hostujícího celku skončila a obraz hry, který jsme doposud sledovali, se rozpadl. Oba týmy teď pouze nahazují do útočného pásma a nedostávají se k přesným střelám.

32:50

32:14
    Tomaník mohl střílet z levého kruhu, rozhodl se ještě pro přihrávku do mezikruží, kam si najížděl Voříšek. Druhému jmenovanému střela bez přípravy za přemisťujícího se brankáře nesedla a puk zamířil mimo.

31:56
    Křižná přihrávka Hasoně na Tomaníka gólem neskončila, Masarykova univerzita se však stále drží v útočném pásmu a drží přesilovkový tlak.

31:25
    Stejně jako Akademici, také MUNI po prvním přesilovkovém buly okamžitě zakončuje. O střelu se postaral Tomaník a Drlík ještě dorážel u pravé tyče. Ke stejné šanci se hosté dostali i podruhé, ale ani tentokrát se z bezprostřední blízkosti neprosadili.

30:50
    Prachař – 2 min., hrubost.

30:45

30:25
    Háněl obral Markova o puk při rozehrávce a ve vlastním oslabení zahrozil z levého kruhu. K další střele se dostal ještě Jakubec, kterému se nepodařilo přehodit beton domácího brankáře Štekra.

29:29
    Akademici jsou zpět a od modré čáry vystřelil Sysel. Král na pokus příliš neviděl, ale puk se zastavil o jeho betony. Hostující brankář měl ale tentokrát problémy, když kotouč zůstal ležet vedle jeho pravého betonu. Nikdo z Plzeňských této příležitosti nevyužil.

29:06
    Ihned po vhazování vystřelil Princl, jeho pokus skončil u Krále, kotouč přebírá Masaryčka a osvobozuje se.

28:45
    Kadlic – 2 min., krosček.

28:27
    Opět zahrozil Princl, hostující celek se zatím může spolehnout na svého brankáře. Po úspěšném zákroku gólmana Krále dostávají Brněnští puk do útočné třetiny. Ke střele se zatím příliš nederou.

27:55
    Přečíslení dva na jednoho zakončoval z pravého křídla Říha, který mířil nad vyrážečku. Hostující brankář úspěšně zasahuje.

27:14
    Vavřička mohl navýšit vedení svého celku, když po přihrávce zpoza branky vystřelil z první. Se svou střelou od modré jej ještě následoval Sysel, ten zamířil mimo prostor třech tyčí.

26:19
    Hosté si musí opět dávat pozor na Princla, který hrozí z každé pozice. Z druhé vlny se k němu přidal Reitspies.

25:05
    Plzeňští jsou na kotouči aktivnější a dostávají se k nebezpečným střelám z mezikruží. Právě z této pozice zahrozili Králíček s Rejzkem, ani jednomu ale zakončení nevyšlo a puk přes bránící hráče neprošel na brankáře.

24:01
    Hostům nevyšlo přečíslení, a tak se na druhou stranu bleskově dostal ŠTĚPÁN ŘÍHA. V útočném pásmu stál proti třem hráčům soupeře, ale zamířil přesně a trefil volné místo pod lapačkou hostujícího brankáře. Asistence: Jan Rejzek.

23:45
    Akademici se drží v útočné třetině, jejich soupeř se snaží hrozit spíš z brejků.

22:50
    Masarykova univerzita vyhrála vhazování ve vlastním pásmu a rychlými tempy se hosté dostali až na levý kruh útočné třetiny, odkud vystřelil Jakubec. Jeho střelu vytěsnil Štekr do bezpečí.

22:16
    Přečíslení se nepovedlo ani Hanzlíkovi, který se před finální střelou ocitl před gólmanem úplně sám, ale nakonec zamířil mimo.

20:54
    Kadlic po Voříškově přihrávce trefil pouze před ním stojícího Skleničku. Na druhé straně se v protiútoku objevilo nám již známé duo Princl – Reitspies, které se nakonec přes beky ke střele nedostalo.

20:34
    Oby celky zatím pouze nahazují do útočného pásma a ani jednotlivé přihrávky nejsou přesné.

20:08
    Stejně jako v první třetině, i nyní je hra po osmi sekundách přerušena. Po postavení mimo hru následuje další vhazování.

20:01

Po první třetině je skóre vyrovnané, i když výrazně více ze hry měli po většinu času domácí. Akce Akademiků ovšem byly často překombinované nebo nepřesné, a tak se ujala až střela Víta Reitspiese z přesilové hry. Masaryčka se k prvnímu většímu tlaku v útočném pásmu dostala až v závěru třetiny, ale i to stačilo k tomu, aby se hráči namotivovali k důraznější hře směrem dopředu. Potvrdil to pak Pavel Tomaník, který si po individuální akci připsal svůj osmý gól v sezoně.
    Druhá třetina začne cca v 20:24.

20:00

19:25
    Domácí mají kotouč na svých hokejkách, ale hraje se u Štekrovy brány. Plzeňští po inkasované brance více chybují a málem nabídli souepři jednoduchý druhý gól.

18:13
    PAVEL TOMANÍK potvrzuje roli nejlepšího střelce soutěže. Ve středním pásmu vypíchli hosté kotouč soupeři a Tomaník sám prošel plzeňskou obranou, bekhendovou kličkou obešel posledního bránícího hráče a z ostrého úhlu poslal kotouč do vzdálenějšího horního rohu. Asistence: Radim Prokopec.

17:10
    Hráči Brna pouze nahodili do útočného pásma, což domácí opět brali jako výzvu. Na druhou stranu rychle přesprintoval Rejzek a trefuje tyč Královy brány.

16:48
    Rychlý protiútok Plzně znamená další střelecký pokus Princla, který si udělal místo na pravém kruhu a ohrozil gólmana Krále. Ten má kotouč pod kontrolou a hra je přerušena.

15:47
    Plzeň pokračuje ve svém tempu, ale ke slovu se dostala také MUNI, když se před Štekrem obejvili Hasoň s Tomaníkem. Tato dvojice si vyměnila kotouč a střílel druhý jmenovaný, který trefuje masku domácího brankáře.

14:28
    Akademici využívají přesilovou hru. Po vhazování se kotouč dostal na modrou čáru, kde proběhla rychlá výměna a střelu Jakuba Vavřičky od modré tečoval před brankou VÍT REITSPIES. Asistence: Jakub Vavřička, Jakub Sysel.

14:03
    Gonos – 2 min., nedovolené bránění.

13:52
    Princl v mezikruží naznačil střelu, přenechal kotouč Reitspiesovi, který ještě poslal křižnou přihrávku na Fořta. Ani ten nakonec nevystřelil. Plzeň se drží v útočném pásmu, kombinace domácích je ale pomalá.

12:23
    Drlík získal kotouč u mantinelu vlastního pásma a vyhodil jej mezi modré čáry. Masaryčce však nedaří dostat ke kotouči na delší dobu a Plzeň zpoza vlastní brány opět rozehrává.

11:43
    Plzeňští jsou zatím lepším týmem, ale ani jim se nevyhýbají nepřesné přihrávky. Domácí musí po jedné nepovedené kombinaci pro kotouč až hluboko do vlastního pásma.

10:37
    Stejná dvojice je opět v akci. Z mezikruží pálil Princl, který puk nasměroval daleko od levé tyče. Odražený kotouč získal na hokejku Reitspies, ale ani jeho pokus nebyl úspěšný.

09:59
    Princl s Reitspiesem měli v předbrankovém prostoru hodně místa, ale svou akci dva na jednoho překombinovali. Prvně jmenovaný mohl zakončovat za rozpohybovaného gólmana do odkryté brány, ale ještě poslal kotouč na druhou stranu.

09:22
    Tomaník se znovu ocitl v obdobné situaci, když získal kotouč po odražené střele Hasoně a zakončoval sám před gólmanem.

08:43
    Tomaník získal kotouč v útočném pásmu a předvedl individuální střelecký pokus, který zamířil k levé tyči nad lapačku. Štekr zasahuje.

08:05
    Ke slovu se dostali také obránci Masaryčky. Od modré čáry pálil Bláha i Gonos, i nyní ovšem platí, že Štekr na pokusy dobře viděl.

07:25
    Plzeň zamkla svého soupeře v útočném pásmu. Vidět můžeme převážně střely od modré čáry, na které mají beci hodně prostoru. Na druhou stranu na ně taky brněnský brankář dobře vidí a nemá s nimi problém.

06:33
    Do přečíslení se dostali Fořt s Princlem. Protiútok Akademiků však gólem nekončí, Král si připisuje další povedený zákrok.

06:03
    Brněnští vyhráli buly po svém zakázaném uvolnění a velmi rychle rozehráli. O kotouč ale v útočném pásmu záhy přichází a vypadá to, že bude následovat bleskový protiútok.

05:10
    Akademici svou akci sice nevyužili, ale získali útočné pásmo, v němž začali kombinovat. Šlo o první větší náznak tlaku v dnešním utkání, Plzeňští však soupeřova gólmana nijak výrazně neohrozili.

04:27
    Na druhé straně se protiútokem pokusili odpovědět Hanzlík s Vavřičkou. Jejich souhra na levém křídle nebyla přesná a Král zasahovat nemusel.

03:31
    Na začátku akce MUNI byl opět Surán, když v útoku vybídl Jakubce. Ani jemu se ale nepovedla následná rozehrávka v útočném pásmu a opět jsou u puku domácí.

02:56
    Hraje se z jedné strany na druhou, nejvíce času stráví hráči ve středním pásmu. Rozehávky obou soupeřů totiž nejsou vůbec přesné.

01:52
    U kotouče jsou hráči Masarykovy univezity, z vlastního pásma založil útočnou akci Surán, ale Gergel z mezikurží zamířil mimo. Kotouč se však stále nachází v blízkosti Štekrova brankoviště.

01:25
    Vavřička našel z rohu kluziště najíždějícího Markova, který pálil bez přípravy. Pro hostujícího brankáře to nebylo nic jednoduchého, ale připisuje si první úspěšný zákrok.

00:41
    Reitspies zamířil mimo a odražený kotouč končí ve středním pásmu. HC MUNI nahazuje do útočného pásma.

00:08
    Domácí vyhráli úvodní vhazování, hosté se ovšem rychlím napadáním dostalo ke kotouči. Nepřehledná situace u modré čáry končí ofsajdem.

00:01

Vše je připraveno pro úvodní vhazování. Utkání za několik málo sekund začne.

Oba celky jsou na ledové ploše, čeká se ještě na rozhodčí.

Akademici Plzeň: Štekr (Černý) – Jankovský, Beer (C), Kala, Malý, Sysel, Prachař (A), Koco, Soukup, Sklenička – Vavřička, Králíček, Princl, Šibra, Fořt, Hanzlík (A), Rejzek, Markov, Reitspies, Říha, Šucha.
    Trenér: Tomáš Ceperko

HC MUNI: Král (Holub) – Bláha, Gonos, Uhříček, Bazala, Prokopec, Surán – Kadlic, Machala, Gergel, Háněl, Jakubec (A), Drlík, Malenovský, Tomaník (C), Voříšek, Hasoň.
    Trenér: Jiří Čtvrtníček

Rozhodčí: Valenta – Matys, Hošťálek.

Také Akademici se v letošní sezoně zatím pouze radovali, na svém kontě ale mají ale o zápas méně než jejich dnešní soupeř. V domácím prostředí nejprve porazili celek z Ostravy poměrem 4:2, výrazně větším rozdílem pak skončilo utkáno proti Cavaliers, v němž se Plzenští prosadili hned devětkrát a slavil výhru 9:1. Kromě toho rozhodčí rozdali celkem 169 trestných minut.

Nejproduktivnějším hráčem Plzně je se sedmi body (2+5) Marek Princl. Se shodnou bilancí 2+3 se pak o druhé místo dělí Jan Kalus a Vít Reitspies. Akademici se také mohou pyšnit tím, že jsou týmem s nejlepšími přesilovkami.

HC MUNI

Masaryčka má za sebou tři vítězná utkání. Na startu sezony porazila České Budějovice 9:2, následně před 7700 diváky slavila výhru 5:2 v derby proti Cavaliers a naposledy v dramatickém závěru uhájila tři body se skóre 6:3 proti Ústí nad Labem.

MUNI má ve svém středu lídra kanadského bodování, kterým je kapitán Pavel Tomaník se sedmi góly a jednou asistencí. Neztratí se ani první obranná dvojice ve složení Patrik Vašíček (1+5) a Jan Gonos (3+2).

Zdravím všechny fanoušky univerzitního hokeje u zápasu 4. kola mezi týmy Akademici Plzeň a HC MUNI. Oba dva celky zatím vyhrály všechny své zápasy, což do vzájemného duelu slibuje zajímavou podívanou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.

Helena Hegeďová

Branky a nahrávky: 15. Reitspies (Vavřička, Sysel), 25. Říha (Rejzek), 45. Princl (Reitspies, Sklenička) – 19. Tomaník (Prokopec), 53. Tomaník (Bláha, Malenovský)

Rozhodčí: Valenta – Matys, Hošťálek