New Jersey – Anaheim 4:2 (kon.) | Ottawa – Boston 7:5 (kon.) | Columbus – Vancouver 4:3 (po pr.)
Tampa – Philadelphia 2:3 (kon.) | NY Islanders – San Jose 5:2 (kon.) | Calgary – Vegas 3:2 (kon.)
Edmonton – Buffalo 2:4 (kon.) | Nashville – Los Angeles 3:4 (0:1 po s.n.)
New Jersey Devils
4:2 (0:2, 2:0, 2:0)
Anaheim Ducks
Středa 19.10.2022, 01:00 • Prudential Center, Newark • NHL

Statistiky

Střely na bránu: 41 – 20 | Přesilová hra: 0/6 – 0/6 | Trestné minuty: 15 – 23 (04:02:25)

3. Nico Hischier (NJD) – 1+1

New Jersey po velkém obratu skolilo Anaheim, k první výhře svého týmu přispěl i Palát

Anaheim v první třetině ukázal, jak z minima vytěžit maximum, když mu na dva góly Silfverberga stačily čtyři střely. To New Jersey jich mělo dvakrát víc, ale na rozdíl od svého soupeře se gólově neprosadilo. Ve druhé části to tam pro změnu padalo jenom New Jersey, které dohnalo dvougólovou ztrátu i díky gólu českého reprezentanta. Ondřej Palát snížil ve 25. minutě a na jeho kontaktní gól navázal pět minut před pauzou Hischier. Po dvou třetinách tak platil vyrovnaný stav. Jenže už hned na začátku třetí části dokonal obrat Hamilton a sedm minut před koncem zvýšil náskok Mercer. Hosté ještě odvolali brankáře, ale ani to jim nepomohlo a musejí skousnout třetí prohru v řadě.

Střely: 41:20 (12:6, 18:11, 11:3).

59:48
    Domácí se nechali vyhnat z útočného pásma a dvanáct vteřin před koncem to vypadá, že zápas v klidu dohrají ve vlastním území s výhrou po obratu v kapse.

59:22
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks:
    Mason McTavish – 2 min., sekání.

58:58
    Vatranovu ránu zablokoval Siegenthaler, New Jersey zatím brání ukázkově.

58:20
    Anaheim už riskuje při power-play!

57:50
    Má prvotní domněnka byla správná, vylučovat není třeba.

57:50
    Houf hráčů u střídaček v objetí. Vylučovat by se ale nemělo. Nebo snad jo?

57:19
    Kevin Shattenkirk sáhl do přihrávky na úplně volného Hamiltona, který by zakončoval do poloprázdné branky! Ještě že tak, jinak by už Anaheim neměl o co hrát.

55:41
    Devils pokračují v tlaku, když u střídaček napřáhl Brendan Smith.

54:35
    Jenže vstřelený gól New Jersey nabudil a je tu další zakončení od nich. Střelu od modré tečoval Jack Hughes přímo do Stolarze.
    52:49 Dawson MERCER - 4:2

52:49
    Devils právě vstřelili branku!
    Karty se oproti první třetině úplně obrátily a nyní je to New Jersey, kdo vede o dva góly. Střela od DAWSONA MERCERA se svezla po hokejce Drysdala a s přispěním horní tyče zapadla rovnou do sítě. Hosté mají na nápravu 7 minut. Asistence: Jegor Šarangovič a Jack Hughes.

52:35
    Ofsajd a v něm Trevor Zegras.

Lukáš Jasoněk

Branky a nahrávky: 25. Palát (Graves, J. Hughes), 35. Hischier (Bratt, Siegenthaler), 41. Hamilton (Bratt, Hischier), 53. Mercer (Šarangovič, J. Hughes) – 8. Silfverberg (Lundeström), 14. Silfverberg (McTavish, Fowler)

New Jersey Devils: Blackwood (Vaněček) – Hamilton, Siegenthaler, Marino, Graves, Severson, Br. Smith – Holtz, Hischier (C), Palát (A) – Bratt, J. Hughes (A), Šarangovič – Mercer, Haula, Wood – Bastian, M. McLeod, Tatar.
    Trenér: Lindy Ruff

Anaheim Ducks: Stolarz (Gibson) – Drysdale, Fowler (A), Klingberg, Kulikov, Shattenkirk, Benoit – Terry (A), Zegras, Henrique – Vatrano, R. Strome, McTavish – Silfverberg (A), Lundeström, Comtois – Leason, Grant, Max Jones.
    Trenér: Dallas Eakins

Rozhodčí: Blandina, Hebert – Nansen, Galloway

Diváci: 10 130