Boston – Detroit 5:1 (kon.) | Philadelphia – Florida 4:3 (kon.) | Ottawa – Minnesota 2:4 (kon.)
Buffalo – Montreal 2:3 (kon.) | Nashville – St. Louis 6:2 (kon.) | Chicago – Edmonton 5:6 (kon.)
Dallas – Washington 2:0 (kon.) | Seattle – Vancouver 4:5 (kon.) | San Jose – Toronto 4:3 (po pr.)
Los Angeles – Winnipeg 4:6 (kon.)
Buffalo Sabres
2:3 (0:1, 1:0, 1:2)
Montreal Canadiens
Pátek 28.10.2022, 01:00 • KeyBank Center, Buffalo • NHL

Statistiky
    Střely na bránu: 45 – 34 | Přesilová hra: 1/4 – 0/3 | Trestné minuty: 6 – 8 (03:46:35)

3. Dylan Cozens (BUF) – 1+0

Hokejisté Montrealu si z Buffala odvezou výhru 3:2! Hosté dnes třikrát vedli a do třetice těsný náskok už udrželi.

V první třetině se prosadil jen Brendan Gallagher, po jehož vyražené střele si srazil puk do vlastní sítě obránce Power. Sabres srovnali hned v úvodu prostřední části, kdy se v přesilovce trefil Jeff Skinner. Rozhodnutí pak přinesla až závěrečná dvacetiminutovka. Habs nejprve poslal do vedení přesnou ranou z pravého kruhu Kaiden Guhle. Na tuto trefu ještě odpověděl v 53. minutě Dylan Cozens, ovšem v čase 56:14 neviděl Comrie střelu dvougólového hrdiny Brendana Gallaghera. Gólman Buffala přitom o pár sekund dříve fantasticky vychytal Andersona. Šavle už v samotném závěru potřetí srovnat nedokázaly. Dahlin k tomu nebyl daleko, ale proti jeho ráně se stačil natáhnout výtečný Montembeault.

59:56
    Owen Power našel na pravém kruhu čekajícího Rasmuse Dahlina, který měl na holi vyrovnání. Montembeault se však natáhl k levé tyčce a udržel svému týmu vedení!

59:29
    Teď už je branka domácích přeci jen prázdná!

59:18
    Monahan zase nahodil puk za branku Buffala. Čas ubíhá.

59:01
    Zakázané uvolnění Buffala. To se domácím nehodí. zatím tak nemohou odvolat gólmana.

58:04
    Po ráně Joshe Andersona přerušil hru Comrie. Před námi jsou poslední dvě minuty třetí třetiny.
    56:14 Brendan GALLAGHER - 2:3

56:14
    Montreal právě vstřelil branku!
    Hosté dnes potřetí vedou! Erik Comrie nejprve ještě fantasticky vychytal Joshe Andersona, který měl před sebou už v podstatě odkrytou branku. Kotouč pak vyhodil rukavicí z brankoviště Obránce Power. Tlak Habs tak pokračoval a David Savard nahrál na osu BRENDANOVI GALLAGHEROVI. Útočník Habs na nic nečekal, vypálil a puk skončil za zády Comrieho. Skvělou práci odvedl clonící Dvorak – 2:3. Asistence: David Savard.

55:08
    Do konce třetí třetiny zbývá posledních pět minut.

54:47
    Xhekajovo nahození tečoval mezi kruhy Kirby Dach. Naštěstí pro domácí puk směřoval jen do loga na dresu Erica Comrieho!

54:28
    Na druhé straně přerušil Comrie hru po střele Colea Caufielda. Reklamní přestávka.

54:13
    Z levého kruhu pálil Rasmus Dahlin a další zákrok si musel připsat gólman Montrealu.

53:35
    Domácí v přečíslení 3 na 2. Alex Tuch nahrál na osu Tageovi Thompsonovi, který neprostřelil Montembeaulta.

53:13
    Ožilo publikum, které žene Šavle za dalším gólem.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 21. J. Skinner (Tuch, Quinn), 53. Cozens (Bryson, Pilut) – 14. Gallagher (Jos. Anderson, Dvorak), 47. Guhle (Savard, Caufield), 57. Gallagher (Savard)

Buffalo Sabres: Comrie (Cra. Anderson) – Ljubuškin, Dahlin (A), Bryson, Power, Fitzgerald, Pilut – Tuch, Ta. Thompson, J. Skinner – Olofsson, Mittelstadt, Krebs – Peterka, Cozens, Hinostroza – Okposo (C), Girgensons (A), Quinn.
    Trenér: Don Granato

Montreal Canadiens: Montembeault (Allen) – Savard (A), Guhle, Kovacevic, Harris, Wideman, Xhekaj – Hoffman, Suzuki (C), Caufield – Drouin, Dach, Monahan – Gallagher (A), Dvorak, Jos. Anderson – Dadonov, Evans, R. Pitlick.
    Trenér: Martin St. Louis

Rozhodčí: MacDougall, Sutherland – Smith, Brisebois

Diváci: 12 735