Auxerre – Ajaccio 1:0 (kon.) | Brest – Remeš 0:0 (kon.) | Monaco – Angers 2:0 (kon.)
Nantes – Clermont Foot 1:1 (kon.) | Rennes – Montpellier 3:0 (kon.) | Lorient – Nice 1:2 (kon.)
Lyon – Lille 1:0 (kon.)
Stade Rennes
3:0 (2:0)
Montpellier HSC
Neděle 30.10.2022, 15:00 • Roazhon Park, Rennes • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 13. kolo

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 7:4. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 14:12. (16:56:39)

Hráči Rennes potvrdili roli favorita a připsali si pátou výhru v řadě. V prvním poločase se prosadili Martin Terrier a Arnaud Kalimuendo. Říká se, že vedení 2:0 po poločase může být zrádné, dnes to však neplatilo. Montpellier sice začal druhou půli aktivněji, ale do vyložené gólovky se dostal jen Vahbí Chazrí, kterého vychytal nestárnoucí Steve Mandanda. V závěru ještě přidal pojistku Amine Gouiri. Domácí se tedy aspoň do večerního zápasu Lorientu posouvají na 3. místo. Hosté naopak zaznamenali pátou prohru v řadě a jsou jen 2 body nad sestupovým pásmem.
    Rennes čeká v Evropské lize domácí zápas s Larnacou, poté jede na hřiště Lille. Montpellier bude příští víkend hrát opět venku, tentokrát na hřišti Clermontu.

90+4

90+4
    Savanierův centr letěl na Chazrího, jež se ale nacházel v ofsajdu.

90+2
    Jeremy Doku pronikal do vápna, obránci ho ale zdvojili a odzbrojili.

90
    Nastaveny byly čtyři minuty.

90
    Jedna z posledních akcí domácích končí útočným faulem Dokua.

89
    Domácí fanoušci hlasitě tleskají dnešnímu výkonu Rennes.

88
    Střídání v týmu Rennes:
    odchází Birger Meling, přichází Adrien Truffert.

87
    odchází Amine Gouiri a Benjamin Bourigeaud, přichází Jeremy Doku a Matthis Abline.
    85. Amine GOUIRI - 3:0

85
    Rennes právě vstřelilo branku!
    Teď už se Martin Terrier může radovat z asistence. Na levé straně vápna byl úplně volný AMINE GOUIRI, jež obdržel přihrávku a obstřelil Kamaru na zadní tyč. Zdá se, že je rozhodnuto.

85
    Terrier už mohl z hranice vápna střílet, ještě chtěl ale posunout na svého spoluhráče, nicméně přihrávka mu vůbec nesvyšla a končí u Theateho.

84
    Žlutou kartu obdržel Lovro Majer.

83
    Traorého střílený centr těsně netrefil Gouiri. Hosté jsou zpět na balónu a pokračují směrem dopředu.

82
    Savanierův centr skončil za brankovou čárou. Hostující kapitán reklamuje teč, rozhodčí ale ukazuje, že se bude kopat od Mandandovy brány.

81
    Střídání v týmu Montpellier:
    odchází Enzo Tchato, přichází Mamadou Sakho.

80
    Hra je zastavena, neboť Tchato potřebuje ošetřit. Domácím rozhodně nevadí, že se nějakou chvíli nebude hrát.

78
    Terrier sice donutil Tchata vsítit si vlastní gól, podle rozhodčího ho však zavinil útočný faul domácího hráče. Stav je tedy nadále 2:0.