Středa 09.11.2022, 04:00 • Langley Events Centre • World U17 Hockey Challenge

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Česko: Ebenstreit (Milota) – Fibigr, Jiříček, Svozil, Hlinský, Cipko, Skok, Kubánek – Klíma, Jecho, Kos, Titlbach, Benák, Král, Teplý, Curran, Kubiesa, Drančák, Glas, Spilka, Galnor.

Kanada white: Mulawka (Egorov) – Marrelli, Mews, Howell, Doyle, Veilleux, Elick, Gill – Hodnett, McQueen, Sennecke, Kennedy, L'Italien, Ritchie, Zonnon, Testa, Marques, Van Volsen, Lindstrom, Vaughan, Carbonneau.

Utkání začne s drobným zpožděním.

Za pár okamžiků startujeme.

Na ledě už krouží rozhodčí dnešního utkání, čekáme na oba týmy.

Nyní nastupuje domácí Kanada v bílých dresech. Češi už jsou také ba hrací ploše a obléknou červené dresy.

00:01

00:10
    Hned po buly drží Češi puk v útočném pásmu.

00:38
    Benák mohl poslat český tým do vedení. Zakončoval do prázdné branky, ale Mulawka na poslední chvíli předvedl fantastický zákrok.

01:19
    Vyloučení v týmu Česko:
    Král – 2 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku.

02:02
    Kanadu zastavuje ofsajd. Buly ve středním pásmu.

02:26
    Sennecke se dostal z kruhu ke střele, branku však minul.

03:19

03:26
    Kanada white právě vstřelila branku!
    Kanada poprvé skóruje! Veilleux vypálil od modré čáry a Ebenstreitovi vypadl a z hranice brankoviště ho do branky dorazil JACK VAN VOLSEN. Asistence: Xavier Veilleux a Justin Carbonneau.

03:46
    Vyloučení v týmu Kanada white:
    Marques – 2 min., nedovolené bránění.

05:46

06:01
    Puk je nyní ve výstroji českého gólmana. Buly před jeho bránou.

06:30
    Drančák se spoluhráčem mířili do přečíslení dvou proti jednomu, ale přihrávka prvního jmenovaného byla zablokována.

07:17
    Česko právě vstřelilo branku!
    A máme srovnáno. Z vlastního obranného pásma dostal puk v útočném pásmu Titlbach, který ho předal před bránou stojícímu ADAMU BENÁKOVI, který se trefil přesně k tyči. Asistence: Adam Titlbach a David Svozil.

10:05
    Kanadský brankář se teď musí mít na pozoru. Češi jako by po vyrovnání vycítili šanci na dobrý výsledek a drží puk ve svém útočném pásmu.

Nyní probíhá komerční přestávka.

10:57
    Hra pokračuje. Buly před bránou Kanady.

11:01
    Icing Kanady vrací hru zpět před její bránu.

11:24
    Mews vypálil zápěstím z mezikruží, ale našel připravenou Ebenstreitovu lapačku. Dobrý zásah českého brankáře.

Střely na branku: 7:7

12:39
    Češi si špatně nahráli, čehož chtěl využít Marques, který se řítil sám na brankáře Ebenstreita. Jeho následná přihrávka na spoluhráče před brankou byla zblokována.

12:55
    Ofsajd Kanady. Buly ve středním pásmu.

13:31
    Po zákroku Mulawky se vhazuje před jeho bránou.

14:31
    Svozil má puk za brankou a čeká, až jeho spoluhráči dostřídají.

15:39
    Puk je za českou brankou, kde s rozehrávkou pomáhá Ebenstreit.

15:57
    Češi poprvé v zápase vedou! V útočném pásmu našel Jecho křížnou přihrávkou u tyče volného ADAMA JIŘÍČKA, který následně zakončoval do odkryté brány. Asistence: Adam Jecho a Ondřej Kos.

17:10
    Kubiesa – 2 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku.

17:15
    Kanada ovšem bleskově využívá přesilovku. Sennecke od mantinelu našel přesně hůl CAYDENA LINDSTROMA, který se trefil přesně nad beton Ebenstreita. Asistence: Beckett Sennecke a Henry Mews.

17:45
    Kanada ale znovu vede. Krásnou kombinaci předvedli Testa a RYDER RITCHIE. Druhý jmenovaný už zakončoval do úplně odkryté brány. Asistence: Luca Testa.

19:31
    Těsně před koncem první třetiny dává Kanada další gól! Z levé strany dostal nahrávku SPENCER GILL, který si potáhl puk do lepší střelecké pozice, a následně střelou tahem překonal Ebenstreita. Asistence: Gavin Hodnett a Marek Howell.

20:00

Je za námi první třetina, která přinesla hned šest branek. Češi dokonce vedli 2:1, ale závěr třetiny patřil Kanadě, která třemi góly v řadě otočila skóre. Češi rozhodně nebyli Kanadě špatným soupeřem v první třetině a byli nebezpečným soupeřem. Uvidíme, co přinese druhá třetina.
    Druhá třetina začne zhruba v 5:01.

Oba týmy jsou zpět na ledové ploše.

20:01

20:01
    Střídání v týmu Česko:
    ze hřiště odchází Ebenstreit, přichází Milota.

20:22
    Zakázané uvolnění českého týmu vrací hru před branku Miloty.

20:27
    Ritchie – 2 min., vražení na hrazení.

22:07
    Češi kombinovali, a nakonec přišla rána Kubiesy, která ale na bránu neprošla.

22:27

22:55
    Svozil – 2 min., vysoká hůl.

23:50
    Skok – 2 min., hákování.

24:31
    Po dalším Milotově zákroku se vhazuje před jeho bránou.

24:55
    Svozil zpět na ledě, pokračuje kanadská přesilovka 5 na 4.

25:16
    Galnor vyhodil puk až za kanadskou branku.

25:50
    Domácí v plném počtu. Češi ubránili dvojnásobné oslabení.

26:58
    Benák vyvezl puk do útočného pásma a vystřelil. Jeho rána ale skončila v rohu u mantinelu.

27:54
    Jiříčkova rána od modré byla zblokovaná, a tak na branku ani neprošla.

28:46
    Ritchie z mezikruží vystřelil. Svou střelou mířil mezi betony Miloty, ale český gólman si tuhle šanci pohlídal a zasáhl.

29:45
    Skok nyní výborným obranným zákrokem zablokoval ránu jednoho z Kanaďanů od modré.

30:25
    Češi se přibližují Kanadě znovu na dostřel. Do útočného pásma si s pukem najel ONDŘEJ KOS, který svou rychlou střelou nedal Mulawkovi šanci zakročit. Svou střelu ještě otřel o břevno. Bez asistence.

30:52
    Kanada ale odpovídá gólem. Marques si najel s pukem před bránu a efektní kličkou chtěl překonat Milotu. Ten ale puk sebrat nedokázal, a následně se v jeho brankovišti vytvořila skrumáž. V ní se nejrychleji zorientoval BILL ZONNON, který zvedl puk nad Milotův beton. Asistence: Miquel Marques a Luca Testa.

31:27
    Skok – 2 min., hrubost.

McQueen – 2 min., hrubost.

33:27
    Oba týmy kompletní.

33:28
    Krátce po skončení hry ve čtyřech znovu skórují Češi. Jiříček objel bránu a za pravým kruhem nahrál LUKÁŠI KRÁLOVI, který trefil přesně horní růžek kanadské branky. Asistence: Adam Jiříček a Jiří Klíma.

33:28
    Střídání v týmu Kanada white:
    ze hřiště odchází Mulawka, přichází Egorov.

35:39
    HL – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Benák.

35:54
    Egorov za brankou rozehrává puk směrem dopředu na své spoluhráče.

36:59
    Češi vyhazují až za kanadskou bránu.

37:39

37:45
    Ritchie si vytvořil šanci. Z mezikruží ale Milotu nepřekonal a český brankář má další zákrok.

40:00

Druhá třetina přinesla tři góly a Češi ztrácí na Kanadu jeden gól. Oba týmy už vystřídaly brankáře. Češi zatím hrají velmi dobře, chodí tvrdě do soubojů. Kanada měla v této třetině také přesilovku 5 na 3, kterou ale proměnit nedokázala, stejně jako další početní výhody. Třetí třetina tedy bude pro oba týmy otevřená a jistě i velmi napínavá. Třetí třetina začne přibližně v 5:52.

Oba týmy zpět na ledě.

40:01

40:30
    Kos dobrou prací v obraně donutil Kanadu poslat puk do středního pásma.

41:13
    Ritchieho tvrdá rána na bránu neprošla, byla zblokována.

41:57
    Zakázané uvolnění českého týmu. Buly před brankou Miloty.

42:13
    Češi jsou na puku a mají ho pod kontrolou a rozjíždí další akci zpoza vlastní brány.

43:18
    Jeden z hráčů Kanady měl před bránou dobrou šanci, ale Milota jeho pokus vyrazil holí.

44:10
    A máme srovnáno! Češi rozjeli akci z vlastního obranného pásma. K puku se dostal Kos, který poslal puk do jízdy Klímovi. Ten následně nahrál před bránu ADAMU JECHOVI, který trefil odkrytou část brány. Egorov se sice stihl přesunout, ale gólu už zabránit nedokázal. Asistence Ondřej Kos a Jiří Klíma.

45:49
    Jecho se snažil dostat k puku, ale to se nepovedlo.

45:59
    Icing Kanady vrací hru před branku Egorova, kde se bude vhazovat.

46:38
    Benák nebezpečně vypálil z mezikruží. Egorov si ale ránu našel a má puk v lapačce.

47:07
    Jeden z českých hráčů vypálil ránu zápěstím. Egorov ale znovu zasahuje.

47:23
    Svozil se krásně prokličkoval s pukem a z úhlu vypálil, ale bránu minul.

48:10
    Lindstrom – 2 min., sekání.

48:50
    Jeden z hráčů Česka byl podražen, ale podle rozhodčích o faul nešlo a vylučovat se nebude.

50:10

51:03
    Fibigr z vlastního obranného projel až do útočného a z mezikruží vystřelil. Bránu ale netrefil a puk skončil vedle.

51:39
    Odpískán ofsajd Kanady. Po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.

52:16
    Jechova rána zápěstím byla zblokována a s dorážkou posléze neuspěl ani Fibigr.

52:45
    Egorov má puk v lapačce a buly bude před jeho bránou.

53:21
    Češi teď musí začít další akci z vlastní obranné třetiny.

53:59
    Puk za českou brankou, odkud ho svým spoluhráčům posílá zpět do hry Milota.

55:35
    Zonnon se dokázal dostat až před bránu a i v pádu zakončil. Milota si ale s jeho pokusem poradil a zasáhl.

56:10
    Po ofsajdu Kanady se vhazuje ve středním pásmu.

56:18
    Nyní se vhazovalo před Milotou.

56:55
    Aktivní Jecho znovu vystřelil, Kanaďané ránu zablokovali. Velmi dobrý výkon dnes předvádí hráč karlovarské Energie.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:56
    Mews – 2 min., podrážení.

Oddechový čas pro tým Česko.

60:00

Ve třetí třetině Češi srovnali zásluhou Jecha ze 45. minuty. Utkání tak rozhodne prodloužení, případně nájezdy. Češi si do prodloužení ponesou ještě 56 sekund z přesilovky.

60:01

60:19
    Rána Jecha z mezikruží míří těsně vedle.

60:56

61:09
    Je rozhodnuto! Jiříček u mantinelu ztratil kotouč, čehož využil HENRY MEWS, který se zmocnil puku a střelou z mezikruží trefil horní růžek. Bez asistence.

Nejlepší hráči zápasu:
    Jakub Fibigr (CZE)
    Éliot L'Italien (CAN)

Utkání je za námi. Viděli jsme velmi zajímavé, dramatické a vyrovnané utkání, ve kterém česká sedmnáctka trápila favorizovaný tým Kanady. V prodloužení zbytek přesilovky Češi nevyužili, a tak na druhé straně rozhodl navrátilec z trestné lavice Mews, který z úniku prostřelil Milotu do horního rohu brány. Češi se ale nemusí za svůj výkon stydět a berou alespoň bod.

Z tohoto utkání je to všechno. Děkuji vám za pozornost a budu se těšit u dalších přenosů zase někdy příště. Na počtenou. Těm, co vstávají, přeji dobré ráno a hezký den. (06:35:24)

Mateo

Branky a nahrávky: 8. Benák (Titlbach, Svozil), 16. Jiříček (Jecho, Kos), 31. Kos, 34. Král (Jiříček, Klíma), 45. Jecho (Kos, Klíma) – 4. Volsen (Veilleux, Carbonneau), 18. Lindstrom (Sennecke, Mews), 18. Ritchie (Testa), 20. Gill (Hodnett, Howell), 31. Zonnon (Marques, Testa), 62. Mews

Česko: Ebenstreit (21. Milota) – Fibigr, Jiříček, Svozil, Hlinský, Cipko, Skok, Kubánek – Klíma, Jecho, Kos, Titlbach, Benák, Král, Teplý, Curran, Kubiesa, Drančák, Glas, Spilka, Galnor.
    Kanada white: Mulawka (34. Egorov) – Marrelli, Mews, Howell, Doyle, Veilleux, Elick, Gill – Hodnett, McQueen, Sennecke, Kennedy, L'Italien, Ritchie, Zonnon, Testa, Marques, Van Volsen, Lindstrom, Vaughan, Carbonneau.