Montreal – Anaheim 2:5 (kon.) | Tampa – Columbus 4:1 (kon.) | Washington – Dallas 1:2 (kon.)
Boston – Los Angeles 2:3 (2:3 po s.n.) | New Jersey – Philadelphia 1:2 (kon.) | Florida – Pittsburgh 2:4 (kon.)
NY Rangers – Toronto 3:1 (kon.) | Carolina – Seattle 3:2 (kon.) | Winnipeg – Nashville 2:1 (po pr.)
Chicago – Vegas 1:4 (kon.) | Colorado – Buffalo 2:4 (kon.) | Edmonton – St. Louis 3:4 (0:1 po s.n.)
New Jersey Devils
1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Philadelphia Flyers
Pátek 16.12.2022, 01:00 • Prudential Center, Newark • NHL

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (03:53:27)

3. Jack Hughes (NJD) 1+0

Ani dvojnásobná střelecká převaha nestačila Ďáblům na přerušení třízápasové série proher. Čtvrtou jim uštědřila Philadelphia, která gólem Hughese od páté minuty prohrávala. V dalším průběhu ji udržel ve hře skvělý Carter Hart, jenž postupně nastřádal 48 zákroků. Na nedostatečnou efektivitu New Jersey doplatilo. Scott Laughton v přesilovce vyrovnal a únikem z 52. minuty překlopil rozhodující vedení na stranu Flyers Travis Konecny.

59:58
    Po Holtzově přihrávce do levého kruhu promarnil poslední šanci na vyrovnání Bratt. Hischierovi zase nevyšla dorážka.

59:32
    Ristolainen se obětoval proti ráně Holtze tak šikovně, že Flyers na pár sekund dostali puk mimo obranné pásmo.

59:13
    Křížnou přihrávku Hughese přijal v levém kruhu Holtz. Ten servíroval puk na teč, ovšem ta se Zetterlundovi příliš nevydařila.

59:03
    Drama nekončí. Trochu ukvapený pokus Ristolainena o potvrzující třetí gól měl za následek jen další icing.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:55
    Hamilton nabil Hughesovi na volej zpoza pravého kruhu. Hart do vysoko letícího puku sáhl a pomohl mu do ochranné sítě.

58:43
    Ivan Provorov atakoval prázdnou bránu střelou přes celé hřiště. Pár metrů mu chybělo a pískán je další icing.

58:25
    Dobrých patnáct sekund Devils kombinovali u modré čáry. V lepší pozici byl díky Hughesově pasu přes osu kluziště Zetterlund. Trochu mu ale trvalo zpracování a dal Hartovi šanci na přesun k pravé tyči.

57:49
    Philadelphia pomohla domácím zbytečným icingem. Vaněček opouští bojiště a na buly u Harta se staví šestice mužů v červenočerném.

57:29
    Zakázané uvolnění Devils mělo za následek zablokovanou střelu Travise Konecnyho. To už se blíží doba, kdy Vaněček pojede na střídačku.

57:15
    Hart zastavil propadlou přihrávku a rozhodně udělal dobře, když puk urychleně rozehrál na obránce. Přes Smithe se poté neuvolnil padající Tippett.

56:45
    I v takto důležité chvíli Ruff důvěřuje své čtvrté formaci. Holtz se postaral o zavezení puku do útočného pásma.

56:08
    Po reklamní pauze jde do tuhého. Ďáblům zbývají poslední čtyři minuty k tomu, aby našli způsob na prostřelení fantastického Harta.

55:04
    Ve třetí třetině méně výrazný Hughes musel střílet z ostrého úhlu. Hart si proti němu vyjel a vyrazil puk do ochranné sítě.

54:43
    Konecny nezvládl ubránit Hamiltona, kterého pustil ke střele z pravé strany. O pár sekund později obránce se sedmičkou na zádech nastřelil spoluhráče Šarangoviče.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 5. J. Hughes (Hamilton) – 25. Laughton (Sanheim, N. Cates), 52. Konecny (N. Cates)

New Jersey Devils: Vaněček (Schmid) – Siegenthaler, Hamilton, Graves, Marino, Br. Smith, Severson – Tatar, Hischier (C), Zetterlund – Šarangovič, J. Hughes (A), Bratt – Wood, Haula, Mercer – J. Boqvist, M. McLeod, Holtz.
    Trenér: Lindy Ruff

Philadelphia Flyers: Hart (Sandström) – Provorov, Ristolainen, Sanheim, York, Seeler, Braun – Hayes, N. Cates, Konecny – J. van Riemsdyk, Frost, Tippett – Lycksell, Laughton (A), Farabee – Deslauriers, Sedlák, MacEwen.
    Trenér: John Tortorella

Rozhodčí: St. Pierre, Schlenker – Barton, Kelly

Diváci: 14 137