Opava – Val. Meziříčí 6:3 (kon.) | Chomutov – Písek 6:2 (kon.) | Vel. Meziříčí – Znojmo 0:4 (kon.)
Havlíčkův Brod – SHKM Hodonín 4:2 (kon.) | Žďár n/S – Vyškov 4:5 (kon.) | Jablonec n/N – Letňany 2:8 (kon.)
Ústí n/L – Benátky n/J 4:2 (kon.) | Hronov – Řisuty 4:6 (kon.) | Cheb – Tábor 1:2 (po pr.)
Kobra – Klatovy 4:1 (kon.) | Vrchlabí – Děčín 5:1 (kon.) | Příbram – Mostečtí Lvi 3:5 (kon.)
HC Stadion Cheb
1:2 (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
HC Tábor
Středa 04.01.2023, 18:002. liga skupina Západ • 28. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Přeji pěkný den při sledování 28. kola druhé ligy mezi HC Stadion Cheb a Hockey Club Tábor. Čeká nás první povánoční souboj, konkrétně desátého celku se třetím, takže za favorita duelu lze označit jihočeský klub. V utkání půjde ale pro oba celky o hodně, takže se dá očekávat velmi zajímavý zápas.

Domácí Cheb tři kola před koncem základní části atakuje elitní osmičku soutěže, na kterou ztrácí pět bodů. Potřebuje tudíž v ideálním případě vyhrát za tři body, aby se mohl dostat do elitní skupiny nadstavby. Cheb získal v 27 zápasech 36 bodů při skóre 79:101. Nejproduktivnějším hráčem je Michael Čejka s 27 body (10+17).

Tábor, který se netají vysokými ambicemi, stále může pomýšlet na druhé místo po základní části. Na aktuálního lídra z Letňan ztrácí 11 bodů, na Příbram pak má manko pět bodů. Jihočeši se ale musí dívat i pod sebe, jelikož čtvrtý Chomutov na ně ztrácí jen dva body. Nejproduktivnějším hráčem je zkušený 35letý útočník Jakub Matušík s 49 body (12+37).

HC Stadion Cheb: Kašpar (Tichon) – Troška, Kořán, Iakhanov, Shikut, Šik, Strýček (K), Stejskal – Varvařovský, Shafeev, Konášek, Bubanec, Fečo, Vrtek, Rozhon, Šťastný, Krutina, Parshakov, Klíma
    Trenér: Petr Nekvinda

Hockey Club Tábor: Dvořák (Gába) – Hubata, Hajič, Suchánek (A), Krejčí, Černý (K), Kříž, Kohout – Šulek, Matušík, Bárta – Endál (A), Milfait, Severa – Prášek, Dančišin, Bahenský – Duchan, Duda, Zayml – Chocholoušek
    Trenér: Aleš Krátoška

Rozhodčí: Hlinka – Goltsch, Sýkora.

Hráči nastupují na led, Tábor v bílých dresech, domácí celek v modrém.

00:01

00:17
    Hosté hned od začátku zkusili zatlačit Cheb, který se brání jen za cenu zakázaného uvolnění.

01:12
    Lukáš Prášek, který se do táborského dresu vrátil z angažmá v Písku, předvedl velmi zajímavý průnik přes dva hráče v mezikruží. Situaci řeší domácí Kašpar. Následuje buly po jeho pravici.

02:21
    Klíma se u mantinelu nedostal přes Hajiče. Puk nicméně zamířil k brance, kde ho pro jistotu schoval pod lapačku Dvořák.

03:51
    Puk teď drží více Cheb, zatím ale bez možností ke střelbě.

04:23
    Tábor zatlačil domácí a po kombinaci pálil z pravé strany Bárta. Brankář Kašpar byl opět připraven a podržel Cheb.

05:10
    Stadion Cheb právě vstřelil branku!
    NIKOLAJ PARSHAKOV dostal puk od Trošky, který byl u mantinelu za brankou, přesně do mezikruží, odkud propálil Dvořáka mezi betony! Asistence: Troška a Shafeev.
    05:10 PARSHAKOV - 1:0

07:27
    Vyloučení v týmu Hockey Club Tábor:
    Černý – 2 min., držení.

07:43
    Tábor vyhazuje a domácí Stadion tak musí začít až od Kašpara.

08:02
    Jihočeši se i podruhé osvobozují a šetří sekundy před Kašparem.

08:29
    Tábor i ve čtyřech hráčích dokáže kombinovat v útočném pásmu a zatlačit Cheb před vlastního brankáře.

09:02
    Stadionu se první přesilovka vůbec nevede. Pokud se nepletu, tak zatím ani jednou nevystřelil.

09:27
    Černý je na ledě a Tábor hraje v pěti.

10:58
    Matušík si troufl jít do přesily a dokázal i zakončit. Pokus po ledě k levé tyči vykopl domácí gólman.

11:42
    Další hostující útok zastavuje těsný ofsajd.

13:28
    Souhra s Milfaitem končí zablokovanou střelou Endála.

14:02
    Tábor se snaží hrát aktivně, Cheb ale dobře brání.

14:32
    Troška dostal puk do jízdy a poté pálil z levé strany. Dvořák puk chytá a následuje tak buly po jeho pravici.

15:01
    Zakázané uvolnění hostujícího týmu. Hra se vrací před Dvořáka.

15:53
    Krejčí to zkusil po buly. Puk ale mířil přímo na hrudník Kašpara, který tak měl lehkou práci.

16:24
    Tábor pokračuje v aktivní hře a hledá v obranném pásmu Chebu skulinky ke střelbě.

17:01
    Zakázané uvolnění Stadionu. Hra se vrací před Kašpara.

18:23
    Sledujeme pasáž bez nějaké větší šance. Na puku jsou více hosté.

19:01
    Začala poslední minuta první třetiny.

19:29
    Tábor se snaží držet před Kašparem, ten je ale zatím bez práce.

20:00

Máme za sebou úvodní třetinu utkání mezi Chebem a Táborem. Hosté sice mají podle očekávání puk více v držení, to je ale vše. Cheb díky střele Parshakova mezi betony Dvořáka vede 1:0. Druhá třetina začne přibližně v 18:50.

20:01

20:41
    Tábor začal aktivně a hraje v domácím obranném pásmu.

21:17
    Endál pálil z první po křížné přihrávce. Kašpar dokázal puk vykopnout.

22:05
    Cheb poprvé ve druhé třetině hrál delší dobu před Dvořákem. Bez střeleckého efektu.

23:12
    Tábor má více ze hry a snaží se vyrovnat. Stoprocentní šance ale nemá.

24:00
    Vyloučení v týmu HC Stadion Cheb:
    Iakhanov – 2 min., napadení.

24:26
    Tábor právě vstřelil branku!
    Navrátilec do dresu Tábora LUKÁŠ PRÁŠEK se trefuje hned ve svém prvním utkání. Při přesilovce si počkal na přihrávku před branku, kde doklepl puk za bezmocného Kašpara. Asistence: Dančišin a Severa.
    24:26 PRÁŠEK - 1:1

25:32
    Fečo si našel pozici za modrou čarou. Střelu švihem ale bez problémů chytá do lapačky Dvořák.

26:06
    Domácí teď měli trochu štěstí, že odražený puk našel před brankou jeden z chebských hráčů.

27:12
    Šik si najel do dobré pozice. Jeho ránu ale zablokoval jeden z padajících obránců.

27:43
    Varvařovský našel v ideální pozici Bubance, který ale prázdnou branku netrefil! Klíma už měl ruce nad hlavou. Tohle může domácí hodně mrzet!

28:52
    Konášek dostal přihrávku na útočnou modrou. Neměl ale rychlost, takže musel rychle vracejícího se obránce zkusit zaseknout. To se mu ale nepovedlo.

30:02
    Máme za sebou půlku základní doby hry. Tábor aktuálně kombinuje kolem kolem Kašparovy branky.

31:26
    Hraje se hodně před Kašparem. Ten ale moc práce nemá, jelikož obrana Chebu funguje velmi dobře.

32:48
    Po delší době se hra přestěhovala před Dvořáka. Vhazovat se bude po jeho pravici.

33:21
    Po skrumáži je tu další buly před hostujícím brankářem.

34:42
    Milfait se dostal k dorážce po průniku Endála. Z dobré pozice ale branku minul!

35:56
    Kříž – 2 min., hákování.

36:08
    Shafeev byl v dobré pozici na levém kruhu. Branku těsně ale bohužel pro domácí tým míjí!

36:29
    Cheb hraje svou druhou přesilovku výrazně lépe a tlačí soupeře.

37:01
    Až nyní se Tábor osvobozuje a spěchá střídat.

37:30
    Cheb už je opět před Dvořákem a kombinuje na volné pozice.

37:56
    Hosté ustáli domácí tlak a jsou v pěti. Pokračuje se ale před Dvořákem.

38:02
    Běží poslední dvě minuty druhé třetiny.

38:56
    Dobrý protiútok Táborských končí nepřesnou přihrávkou Endála.

39:05
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:12
    Nepřesvědčivá hra Suchánka na modré čáře vedla k protiútoku, který raději přerušuje brankář Dvořák přikrytím puku.

39:50
    Do konce třetiny zbývá deset sekund. Už se pravděpodobně nic nestane.

40:00

Druhá třetina nabídla stejně jako ta první jednu branku. V přesilovce se prosadili Jihočeši a stav je tak nerozhodný 1:1. Tábor má o něco více ze hry, do šancí se ale dostávají i domácí. Vše je otevřené, uvidíme, co přinese třetí třetina, která začne přibližně v 19:40.

40:01

40:29
    Fečo – 2 min., sekání.

40:52
    Zayml pálil od modré, při střele mu ale praskla hokejka, takže Cheb může vyhodit.

41:21
    Tábor pokračuje v tlaku, ale nemůže se přes obranu prosadit.

42:04
    Cheb se osvobozuje a střídá.

42:29
    Fečo je zpět na ledě, hosté druhou přesilovku nevyužili.

43:29
    V útoku už jsou opět hosté, kombinují kolem domácí branky.

44:30
    Cheb se osvobozuje jen za cenu zakázaného uvolnění.

45:38
    Vrtek to zkusil z protiútoku na pravé straně. Dvořák vyrážečkou poslal puk do ochranné sítě. Buly bude po jeho levici.

46:51
    Zatím ve třetí třetině sledujeme stále podobný průběh zápasu jako v průběhu první i druhé části. Tábor má více ze hry, do jasných gólových pozicí se ale nedostává.

49:25
    Třetina rychle plyne a máme za sebou skoro její polovinu. Buly bude před Kašparem a dá se očekávat další dobývání domácí branky.

50:59
    Cheb se dopředu i přes vybízení jeho fanoušků ke gólu příliš nežene.

51:09
    Kříž – 2 min., držení hole.

51:10
    Hostující obránce zcela zbytečně za vlastní brankou jasně fauloval soupeře a oslabuje svůj tým.

51:30
    Protiútok hostujícího celku končí tečovanou střelou. Puk šel až do ochranné sítě, takže bude buly před domácí brankou.

52:44
    Střelu domácího celku chytá Dvořák a přerušuje hru.

53:02
    Vrtek pálil z levé strany do vnější tyče! Akce pokračovala a puk zanedlouho dostal do dobré pozice Stejskal, který trestuhodně nechal vyniknout skvělého Dvořáka. Ten se stihl přesunout na druhou stranu a puk efektivně vyrazil! Domácí teď byli hodně blízko druhé brance!

53:09
    Tábor je kompletní a hraje v pěti.

53:51
    A další dobrý útok Chebu. Rozhon na puk jen těsně před brankou nedosáhl.

54:29
    Tábor se teď nemůže dostat přes střední pásmo. Cheb je od přesilovky aktivnější celek.

55:30
    Čtyři a půl minuty zbývají do konce třetí třetiny. Cheb kombinuje v útočném pásmu.

57:21
    Černý pálil od modré. S tímto pokusem ale neměl Kašpar sebemenší problémy. Na puk dobře viděl.

58:01
    Začaly poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:39
    Prášek založil rychlý protiútok, který zakončil střelou z mezikruží Duchan. Puk ale poslal přesně doprostřed branky.

59:03
    Běží poslední minuta třetí třetiny a vypadá to, že zápas bude muset rozhodnout prodloužení či nájezdy.

59:42
    Matušíkův průnik domácí obrana dokázala zastavit.

60:00

Třetí část gól nepřinesla a utkání tak bude pokračovat prodloužením. Začneme za chvilku.

60:01

60:16
    Tak to bylo hodně rychlé! První útok prodloužení táhl po pravé straně Milfait, který našel před brankou volného JIŘÍHO SEVERU. Ten neměl problém trefit odkrytou část branky, i když se tam přesouval brankář! Asistence: Milfait a Suchánek.
    60:16 SEVERA - 1:2

Utkání druhé ligy mezi Chebem a Táborem končí vítězstvím favorizovaného jihočeského celku. Ten se ale na výhru hodně nadřel a svého soka udolal až v prodloužení. Cheb odehrál směrem do defenzivy velmi slušný zápas a fanoušci mu za to právem děkují. To je z utkání vše, děkujeme za pozornost a přejeme hezký zbytek dne. (20:19:13)

Michal Heřman

Branky a nahrávky: 6. Parshakov (Troška, Shafeev) – 25. Prášek (Dančišin, Severa), 61. Severa (Milfait, Suchánek)

HC Tábor: Dvořák (Gába) – Hubata, Hajič, Suchánek (A), Krejčí, Černý (K), Kříž, Kohout – Šulek, Matušík, Bárta – Endál (A), Milfait, Severa – Prášek, Dančišin, Bahenský – Duchan, Duda, Zayml – Chocholoušek

Rozhodčí: Hlinka – Goltsch, Sýkora