Rakousko – Lotyšsko 2:4 (kon.) | Česko – Švédsko cz 2:1 (po pr.)
Švédsko
Středa 04.01.2023, 20:30Mistrovství světa do 20 let • Semifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

Česko

Češi působí na turnaji jako velmi silné mužstvo. Základní skupinou zakončili z prvního místa a ve čtvrtfinále narazili na Švýcary. Ti sice Čechy překvapili úvodní brankou po 22 vteřinách hry, kdy trestali soupeřovu chybu ve středním pásmu. Jenže netrvalo dlouho a národní tým srovnal a obrátil. Nadále už se trefoval pouze český tým a i díky povedené druhé třetině bral vysokou výhru 9:1.

Švédsko

Tým Tre kronor působí velmi podobným dojmem. Seveřané padli pouze proti Kanadě a po porážce Česka v prodloužení zakončili skupinu s osmi body. Ve čtvrtfinále se tak konalo severské derby s Finskem. To nestačilo pouze na USA a Švýcarsko a v utkání také mělo navrch. Jenže střelecká převaha nepomáhala, Švédové byli mnohem efektivnější. Suomi sice vedlo ve třetí části 2:1, jenže naprosto vypadli v poslední pětiminutovce. V té se povedlo třem korunkám obrátit stav ve vlastním oslabení a Finové už na to nedokázali odpovědět. V semifinále si to tak rozdají staří známí ze základní skupiny.

Česko: Suchánek (Král) – Ticháček, Jiříček (A), Svozil (C), Špaček, Hamara, Moravec, Čech – Kulich (A), Šapovaliv, Šalé – Szturc, Brabenec, Chmelař – Kos, Menšík, Ryšavý – Měchura, Marcel, Hauser – Sapoušek.
    Trenér: Radim Rulík

Švédsko: Lindbom (Brännman) – Engström, Sjöholm (A), Norén, Sandin-Pellikka, E. Pettersson, Jansson, Odelius – Rosén, Stjernborg (C), Lysell – Carlsson, Bystedt, Wagner – Öhgren (A), Östlund, Strömgren – Robertsson, Oscarson, O. Pettersson – Lekkerimäki.
    Trenér: Magnus Havelid

Rozhodčí: Campbell, Hamilton – Grillo, Wyonzek.

Utkání by mělo začít přibližně ve 20:38.

00:01

00:10
    Buly vyhráli Švédové, ti jsou ovšem rychle vyhnáni až za vlastní branku.

00:24
    Puk se odrazil na střídačky, bude se vhazovat znovu ve středovém kruhu.

00:44
    První střelcem na bránu se stává Jakub Brabenec, ten otestoval Carla Lindboma střelou z mezikruží.

01:15
    Český tým stál drží kotouč, nyní se mu ale nedaří ideálně rozehrát.

01:36
    Ale ještě větší problémy v rozehrávce jsou na druhé straně, tým Tre kronor vyhodil na zakázané uvolnění.

01:56
    Střelu Aleše Čecha z kruhů vyrazil svou holí Elias Pettersson do ochranné sítě.

02:12
    David Jiříček od modré trefil Matyáše Šapovaliva a puk se odrazil k Isaku Rosénovi, který spěchal na bránu sám, ale zvolil přihrávku, jeho spoluhráč byl ovšem krytý obránci.

02:55
    Stanislav Svozil trefil Fabiana Wagnera a Švédi se opět vydávají s pukem na druhou stranu.

03:22
    Hráči ve žlutém zablokovali další střelu, tentokrát z hole Gabriela Szturce.

03:57
    Švédové se poprvé usadili v útočném pásmu a Tomáš Suchánek si připisuje další zákroky.

04:25
    Nyní se o kotouč bojuje ve skrumáži u mantinelu.

04:49
    Victor Sjöholm vypálil od modré, Tomáš Suchánek puk pokryl a následují mírné strkanice mezi hráči.

04:53
    Češi vyhodili puk z vlastního pásma do hlediště, naštěstí to bylo s tečí, takže se o vyloučení jednat nemůže.

05:01
    Další rána Victora Sjöholma je sražena do ochranné sítě.

05:37
    Češi drží útočnou zónu a hledají prostor ke střele.

06:19
    Střela Davida Špačka proletěla těsně mimo.

06:34
    Nebezpečně nyní dorážel Jaroslav Chmelař, i jeho projektil však jde mimo.

07:00
    Do samostatného úniku se dostal Martin Ryšavý, jeho bekhendovou kličku ale Carl Lindbom pohlídal.
    07:00 Ryšavý bekhendem neuspěl

07:29
    Švédové si vybudovali velký tlak a Tomáš Suchánek má opět plné ruce práce.

08:00
    Jdeme do oslabení, za vyhození puku mimo je vyloučen na dvě minuty Jiří Ticháček.

08:14
    Aleš Čech vyhazuje přes celé hřiště.

08:38
    Střela zápěstím Ludviga Janssona jde těsně mimo.

09:01
    Češi se přeci jen osvobodili vypíchnutím puku do středního pásma, oba týmy střídají.

09:31
    Aleš Čech znovu vyhodil, tentokrát po mantinelu.

10:00
    Jiří Ticháček anskočil do hry pomoct obráncům vzadu.

10:13
    Už máme puk v moci a Brabencova formace vyráží dopředu.

11:03
    Pokus Jakuba Kose byl sražen vedle.

11:35
    Tři korunky rozehrávají ve vlastním pásmu.

11:55
    Nevyšlo jim to však dle představ a opět tak mohou útočit Češi.

12:29
    David Jiříček zajel od modré až za branku a chtěl poslat puk do slotu, přihrávku ale kryje Carl Lindbom.

12:57
    Gabriel Szturc chtěl poslat puk do mezikruží, do přihrávky na poslední chvíli vložil hůl švédský obránce.

13:33
    Ludvig Jansson napálil kotouč na Suchánka ze středního pásma, český gólman s jistotou puk pokryl před švédskými nájezdníky.

14:22
    Český tým drží útočnou třetinu, prostor ke střele se však nenabízí.

14:43
    Švédové vše nakonec vyřešili zakázaným uvolněním.

15:44
    Aleš Čech prokličkoval až do mezikruží, odkud to zkusil po zemi, Carla Lindboma však nezaskočil.

16:28
    Puk se drží ve středním pásmu, ani jedno mužstvo nechce dělat zbytečné chyby.

17:04
    Nahození dopředu Adama Engströma o mantinel vypadlo do hlediště, následuje komerční přestávka.

17:34
    Martina Ryšavého při pokusu o střelu podržel Adam Engström a zahrajeme si první přesilovku.

17:52
    David Jiříček nabil Jiřímu Kulichovi, jemu rána ale nesedla.

18:15
    Švédi vyhazují a Čechům se nedaří rozehrát.

18:40
    Češi stále ve vlastním pásmu.

19:01
    Carl Lindbom všechny střely pokryl a jeho spoluhráči vyhazují.

19:34
    Tre kronor naposledy vyhazují a hrají v plném počtu.

20:00

Podle očekávání byla první část velmi vyrovnaná. A také očekávání naplnili oba brankáři, Tomáš Suchánek a Carl Lindbom působí velmi jistě a několikrát své mužstvo podrželi. Češi měli navrch hlavně ke konci i díky přesilovce, zatím se ale nemůžou dostat do té své hry, kterou předvádí po celý turnaj, což je prudká střela odkudkoli a důraz před bránou. Celkově oba týmy hrály převážně opatrně. Další třetina začne přibližně ve 21:27.

20:01

20:09
    Češi vyhráli vhazování, na puku jsou ale Švédové.

20:29
    A ani tahle rozehrávka nevyjde, český tým se dopouští icingu.

20:46
    Filip Bystedt vypálil směrem na Suchánka, ten jeho střelu vyrazil a Jiříčkův výhoz jde těsně mimo branku, další icing.

21:10
    Jaroslav Chmelař napadl rozehrávku Carla Lindboma a zakončoval zpoza branky, neuspěl a lépe nedopadla ani pohotová střela Stanislava Svozila od modré.
    21:10 Chmelař nepotrestal Lindbomovo zaváhání

21:39
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    Elias Pettersson posunul po modré LUDVIGU JANSSONOVI, jehož střela se zřejmě odrazila od bránícího hráče v červeném až za záda Tomáše Suchánka. Asistence: Elias Pettersson a Noah Östlund.
    21:39 Ludvig JANSSON - 0:1

22:36
    Českému týmu se stále nedaří optimálně rozehrát, Švédové zamkli útočnou třetinu.

22:56
    Švédský útok nyní zastavil ofsajd.

23:03
    Další nepřesná přihrávka vyústila v další zakázané uvolnění ze strany Česka.

23:30
    Opět jsme se zasekli na půlící červené, Švédi předvádějí dobrý obranný blok.

23:53
    A komplikace neustávají, za hákování je vyloučen Petr Hauser.

23:58
    Matyáš Šapovaliv byl po vyhození puku mimo zasažen holí do obličeje, je to ale pouze český hráč, kdo usedá na trestnou, jdeme do tří.

24:42
    Švédové tlačí a ostřelují českou branku.

24:59
    Daří se nám naštěstí vyhodit a podržet nějaké ty vteřiny.

25:19
    Tohle vyhození zasáhlo na střídačce Aleše Čecha, hra se přesouvá zpět k Suchánkovi. Švédové požádali o oddechový čas.

25:21
    Ihned po vhazování vyhazuje Jiří Ticháček.

25:58
    David Jiříček vyhodil, český tým opět v pěti.

26:18
    Po zákroku Carla Lindboma následuje komerční pauza.

26:49
    Po několika odrazech se píská postavení mimo hru Švédska.

27:23
    Střela Tomáše Hamary sražena vedle, Češi po delší době zas na útočné zóně.

27:57
    Po střele Jiřího Kulicha se do vzájemné potyčky pustili Jakub Brabenec a Oskar Pettersson, oba jsou vyloučeni za hrubost.

28:38
    Oba celky se propracovali do útočné třetiny, nikomu se zatím nepodařilo vystřelit.

28:53
    Nahození Adama Engströma tečoval Filip Bystedt, i přes mírné komplikace nakonec Suchánek puk kryje.

29:32
    Švédsko dokáže vždy v mezikruží vytvořit neprostupný blok, na kterém se zasekla i střela Davida Špačka.

29:51
    Zakázané uvolnění ze strany Čechů.

30:20
    Puk mimo hřiště bude se vhazovat ve středním pásmu.

31:05
    Davidu Moravcovi střela nesedla a nu druhou stranu vyrážejí Švédové.

32:09
    Češi v útočné třetině hledají prostor ke střele.

32:52
    Stanislav Svozil ztratil puk na modré, Češi se opět musí stáhnout.

33:58
    Češi opět v útočném pásmu ztrácejí po individuální chybě puk, Švédové drží hru na druhé straně.

34:26
    Rána Jiřího Kulicha na druhé straně jde těsně vedle.

35:40
    Puk se od hokejky Jakuba Brabence odrazil ke Carlu Lindbomovi, ten jej bez problémů pokryl.

36:15
    Češi nemají kudy proniknout na soupeřovu část hřiště, Švédi hrají dozadu neskutečně.

37:05
    Kotouč přeběhl přes holi Eliasu Petterssonovi, Švédi nás zamkli v pásmu.

38:02
    Tre kronor kontrolují hru ve své třetině, českému týmu se nedaří na soupeře nic vymyslet.

38:32
    Pokus Matyáše Šapovaliva letí vedle.

39:16
    A pokus tohoto hráče se pokusil nyní dorazit Jiří Ticháček, Carl Lindbom ale puk chytá.
    39:16 Lindblom udržuje nulu i po ráně Ticháčka

39:49
    David Šapček spěchá na vlastní pásmo za kotoučem, v této třetině už se zřejmě nic nestane.

40:00

Druhý úsek základní hrací doby se Česku nepovedl. Hlavně v úvodu měli Švédové navrch, což potvrdil přesnou trefou Ludvig Jansson. Češi hráli jako opaření a tre kronor naopak dobře zavřeli svou část hřiště. Na švédském obranném bloku si Češi stále vylamují zuby. Další třetina začne přibližně v 22:23.

40:01

40:10
    Švédové vyhráli vhazování a ženou se do útoku.

40:28
    Adam Engström operuje za vlastní brankou, Češi se zatím skoro nedostali na kotouč.

41:25
    Přihrávka šla Robinu Sapouškovi na paty, puk mu odsakuje na švédské hole.

41:53
    Tomáš Hamara to zkusil od modré, orazítkoval pouze Lindbomovu vyrážečku.

42:35
    Puk se teď po sérii nepřesných přihrávek odráží ze strany na stranu.

43:12
    Fabian Lysell to zkusil zpoza kruhů, proti němu se ale vytáhl Suchánek.

43:41
    Puk se po střele Davida Špačka odrazil pod nohy Gabrielu Szturcovi, ten se včas nedokázal zorientovat a Švédové vyhazují na icing.

43:53
    Szturcovu nepříjemnou střelu vyráží Lindbom svou lapačkou.

44:11
    Leo Carlsson vystrčil puk do středního pásma a se svými spoluhráči střídá.

44:48
    Nyní se bojuje o puk ve skrumáži za českou bránou.

45:44
    Matouš Menšík to zkusil z nulového úhlu a puk končí v ochranné síti.

45:49
    Eduard Šalé trefil bližší tyč!
    45:49 Šalé orazítkoval brankovou konstrukci

46:32
    Českému týmu se nedaří najít potřebnou finální přihrávku na střelu, Švédové zkrátka dobře brání.

46:55
    Sám se v mezikruží octl Fabian Wagner, jeho střela zamířila do Suchánkovy náruče.

47:53
    Český tým rozehrává od vlastního pásma, zatím se jim to přes soupeřův forčeking nedaří.

48:49
    Marcel Marcel nahodil puk do útočné třetiny a spolu se svými spoluhráči zavelel ke střídání.

49:27
    Puk se odrazil ke Carlu Lindbomovi, bude se vhazovat po jeho pravici.

50:26
    Přihrávka Davida Jiříčka je sražena, Češi musí pro puk do vlastního pásma.

51:17
    Český tým se snaží vyvinout si tlak, severský blok ovšem není jednoduché překonat.

52:08
    Na hřišti se toho nyní moc neděje, Češi se snaží rozehrát z vlastního pásma a Švédi dobře brání.

52:54
    Victor Sjöholm vyhodil na icing, sudí vyhání švédské hráče ze střídačky.

53:19
    Pokus Jiřího Ticháčka z pravé strany přistál v Lindbomově lapačce.

53:41
    Švédi opět nahodili do útočné třetiny, Češi se dopustili zakázaného uvolnění.

54:09
    A to samé se děje i nyní po nepovedené přihrávce Tomáše Hamary.

54:42
    Střela Jiřího Kulicha končí tečovaná v ochranné síti.

Dnešní utkání sleduje 9265 diváků.

55:23
    David Jiříček si v mezikruží vylepšil střeleckou pozici, jeho projektil skvěle zastavil lapačkou Carl Lindbom.
    55:23 Lindblom si lapačkou smlsnul na pokusu Jiříčka

56:01
    Elias Pettersson vyhodil přes všechny čáry, některým hráčům ve žlutém se nechce zpět na hřiště, ale kvůli icingu musí.

56:49
    Jiří Ticháček chtěl nabít Jiřímu Kulichovi, ten ale nepřesnou přihrávku nedosáhl.

57:20
    Český tým tlačí, tři koruny vyhodily na další zakázané uvolnění.