Leeds – Brentford 0:0 (kon.) | Manchester City – Wolverhampton 3:0 (kon.) | Arsenal – Manchester Utd. 3:2 (kon.)
Arsenal FC
3:2 (1:1)
Manchester United
Neděle 22.01.2023, 17:30 • Emirates Stadium, Londýn • Anglická Premier League • 21. kolo

Fauly: 8:9. (19:28:22)

Skončil velmi dramatický duel, ve kterém nakonec vítězí domácí Arsenal. Ten byl ve druhé půli aktivnějším týmem, především pak za stavu 2:2. Odměnou byl gól Eddieho Nketiaha v 90. minutě, díky kterého si Arsenal připisuje tři body do tabulky.

90+5

90+4
    Eddie Nketiah šetří cenné vteřiny na polovině soupeře společně s Leandrem Trossardem.

90+3
    Střídání v týmu Arsenal FC:
    ze hřiště odchází Martin Ödegaard, přichází Rob Holding.

90+3
    K míči se dostal Olexandr Zinčenko, který jej dlouhým nákopem poslal do bezpečí.

90+2
    Střídání v týmu Manchester United:
    ze hřiště odchází Raphaël Varane, přichází Alejandro Garnacho.

90+2
    Hra už je v plném proudu a míč mají ve své moci hosté, kteří spěchají na útočnou polovinu.

90
    Anthony Taylor nastavuje 3 minuty navrch, ale hrát se bude zřejmě kvůli oslavám gólu o něco déle.
    90. Eddie NKETIAH - 3:2

90
    Arsenal právě vstřelil branku!
    Domácí jsou za svou aktivitu odměněni! Olexandr Zinčenko vrátil míč za sebe na Martina Ödegaarda, jehož zakončení z první ještě šikovně, pohotově a hlavně přesně tečoval EDDIE NKETIAH.

88
    Hosté měli výhodu rohového kopu, ale nic z něj nevytěžili. Naopak Aaron Wan-Bissaka fauloval Bukaya Saku.

86
    Hosté mají v posledních minutách opravdu velké problémy. Aaron Wan-Bissaka odehrál míč opět jen na roh.

84
    Po skrumáži se míč odrazil na nohu Eddieho Nketiaha, který ve stoprocentní šanci trefil selhal! David de Gea vytáhl skvělý reflex rukou.

83
    Žlutou kartu vidí za dohrání Bukaya Saky Luke Shaw.

82
    ze hřiště odchází Gabriel Martinelli, přichází Leandro Trossard.

81
    V šestnáctce United to teď hořelo, ale nakonec se k míči dostal Aaron Wan-Bissaka, který míč odpálil do dočasného bezpečí.

80
    Eddieho Nketiaha do šance nepustil Aaron Wan-Bissaka, ale domácí budou mít roh.

Tomáš Němčík

Branky: 24. Nketiah (Xhaka), 53. Saka (Tomijasu), 90. Nketiah – 17. Rashford (Fernandes), 59. L. Martínez

Karty:   19. B. White (ARS), 33. Arteta (ARS) – 47. Antony (MAN), 83. Shaw (MAN)

Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 6:0. Rohy: 12:4. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 8:9.
    Arsenal FC: Ramsdale – B. White (46. Tomijasu), Saliba, Magalhães, Zinčenko – Ödegaard (C) (90+3. Holding), Partey, Xhaka – Saka, Nketiah, Martinelli (82. Trossard).
    Náhradníci: Turner – Tierney, Smith-Rowe, Vieira, Lokonga, Marquinhos.

Trenér: Mikel Arteta

Manchester United: de Gea – Wan-Bissaka, Varane (90+2. Garnacho), L. Martínez, Shaw – Eriksen, McTominay – Antony (71. Fred), Fernandes (C), Rashford – Weghorst.
    Náhradníci: Heaton – Lindelöf, Maguire, Malacia, Pellistri, Mainoo, Elanga.

Trenér: Erik ten Hag