Girona – Las Palmas 1:0 (kon.) | Mallorca – Ath. Bilbao 0:0 (kon.) | Osasuna – Barcelona 1:2 (kon.)
CA Osasuna
1:2 (0:1)
FC Barcelona
Neděle 03.09.2023, 21:00 • Estadio El Sadar (Pamplona) • Španělská LaLiga • 4. kolo

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 29 % : 71 %.
    Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 2:3. Rohy: 8:5. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 6:16. (23:04:52)

Fotbalisté Osasuny dnes byli Barceloně velmi důstojným soupeřem. Na body to ale nakonec nestačilo. Katalánci totiž vydřeli na Estadiu El Sadar výhru 2:1.

Hosté měli dvě dobré šance v úvodu utkání, ovšem pak se už prosazovali těžko. Až v samotném závěru první půle je vysvobodil hlavičkou po rohu Jules Koundé. Osasuna se ale nenechala vykolejit, ve druhém poločase postupně zvyšovala aktivitu a v 76. minutě srovnal krásnou střelou zpoza šestnáctky o tyč střídající Ezequiel Ávila. Pak však sudí foukl penaltu poté, co Catena rukou přidržel Lewandowského a po intervenci VAR dokonce stopera z Pamplony vyloučil. Pokutový kop sám Robert Lewandowski proměnil a nakonec rozhodl o výhře Barcelony. O deseti hrající Osasuna ve zbytku duelu nic nezabalila, ovšem do nějaké výraznější šance se už nedostala.

90+11

90+10
    Hosté rozehráli nakrátko. Míč pak ale poslal nepřesnou přihrávkou do zámezí Ferrán Torres.

90+9
    Raphinha vyrazil dopředu na pravém křídle a získal pro hosty rohový kop.

90+9
    Domácí se teď nemohou dostat s míčem z vlastní poloviny a čas utíká.

90+7
    Přišla ale chyba a míč sebral Gavi. Ten pak šel do kombinace s Baldem, před nímž odpálil míč do autu Avila. Hosté mohou šetřit cenný čas.

90+6
    Ani z něho neudeřili. Domácí se ale vymačkávají z posledních sil a v nastaveném čase tlačí Barcelonu, byť hrají o deseti.

90+5
    Po standardní situaci hlavičkoval vedle Iker Muñoz. Byla tam ještě teč, takže roh pro Osasunu.

90+4
    Domácí i v deseti presují a Martínez odkopává na tribunu!

90+3
    Domácí útočník Ante Budimir padá poté, co se ho v pokutovém území dotkl rukou Iñigo Martínez. V tomto případě to penalta nebude!

90+3
    Juan Cruz byl faulován na vlastní polovině. Osasuna bude rozehrávat.

90+1
    Střídání v týmu FC Barcelona:
    ze hřiště odchází Robert Lewandowski, přichází Raphinha,
    ze hřiště odchází Andreas Christensen, přichází Iñigo Martínez.

90+1
    Tak ještě 10 minut!

90
    Běží poslední minuta řádné hrací doby. Dá se ale očekávat delší nastavení.

89
    Tentokrát vyboxoval centrovaný balón ter Stegen.

88
    Po rohovém kopu míč propadl k Ikerovi Muñozovi. Jeho zakončení u zadní tyče srazil na další roh Koundé!