Tappara – Mannheim 2:1 (1:0 po s.n.) | Pardubice – Stavanger cz 5:1 (kon.) | Skellefteå – Rouen 0:1 (kon.)
Innsbruck – Belfast Giants 2:1 (kon.) | Ženeva – Bolzano 6:1 (kon.) | Rapperswil – Rauma 2:5 (kon.)
Salzburg – Ingolstadt 1:2 (kon.)
Skellefteå AIK
0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Les Dragons de Rouen
Čtvrtek 07.09.2023, 19:00Hokejová Liga mistrů • 3. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Dobrý den všem fanynkám a fanouškům ledního hokeje! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Ligy mistrů mezi Skellefteå AIK a Les Dragons de Rouen.

Hostující celek z Francie zatím nepodává dobré výkony. V úvodních dvou odehraných duelech Rouen nezískal ani bod, se skóre 6:13 se krčí na 22. pozice žebříčku Ligy mistrů. V úvodním duelu prohrál Rouen doma 3:5 s Ingolstadtem. V tomto duelu hosté rozhodli během poslední třetiny. Ve druhém utkání však prohrál 3:8 s Pelicans Lahti. Nejproduktivnějším hráčem je Francis Perron se čtyřmi body.

Domácí Skellefteå AIK je v lepší pozici. Po dvou duelech má švédský celek tři body s pozitivním skóre 7:4, díky čemuž drží desáté místo žebříčku Ligy mistrů. V prvním duelu švédský celek přehrál hladce 4:0 se Salzburgem. Ve druhém duelu hostil švédský celek Pardubice, s kterými Skelleftea prohrála 3:4. Nejproduktivnějším hráčem je Rickard Hugg se třemi body.

Skellefteå AIK: Rautio – Forsjall, Pudas, Nilsson, Salomonsson, Lundberg, Granberg, Olsso, Bergstrom – Lindholm, Lindberg, Dzierkals – Hugg, Johnson, Vuollet – Robertsson, Lindstrom, Sandberg – Stenman, Forsjall, Keilin

Les Dragons de Rouen: Pintarič (Caubet) – Chakiachvili, Sotnieks, Yeo, Kristensen, Goncalves, Tomasino – Mallet, Perron, Rech – Bedin, Honejsek, Haščák – Kytnár, Vigners – Addamo, Herve, Perret.

00:01

00:10
    Domácí uspěli na úvodním buly dnešního souboje. První pokus o střelu se vůbec nepovedl.

00:48
    Lindholm projel po levém křídle do útočné třetiny, odkud střílel zápěstím, jenže z ostrého úhlu minul branku.

01:18
    Hosté se osvobodili vyhozením do středního pásma. Domácí celek získal kotouč a míří vpřed.

02:05
    Hosté pro změnu vyhodili kotouč přes celé kluziště. Nikdo v bílém dresu vyhozený kotouč nedojel před soupeřem.

02:42
    Domácím se dosud nepovedlo usadit se v útočném pásmu. Hostující defenziva byla důrazná.

03:20
    Vyloučení v týmu Skellefteå AIK:
    Dzierkals – 2 min., podrážení.

03:45
    Domácí vybojovali kotouč, který ihned vyhodili přes celé kluziště po hrazení.

04:15
    Znovu se hokejistům v černém povedlo vyhodit puk přes všechny čáry. Hosté mají problémy s přechodem do útočného pásma.

05:09
    Hosté sice dopravili kotouč do sítě, jenže sudí ihned rozpažil! Tento zásah platit nebude!

05:20

06:03
    V hale od úvodního vhazování panuje výborná atmosféra! Domácí příznivci ženou švédský celek za očekávaným vítězstvím.

06:23
    Přechod hostů do útočného pásma pro změnu přerušilo postavení mimo hru. Příliš netrpělivý byl Kristensen.

07:03
    Domácí hokejisté uklidnili rozehrávku v obranném pásmu a počkali na kompletní vystřídání. Poté střílel Granberg, jehož pokus chytil gólman.

07:32
    Rech uspěl v souboji v rohu ledové plochy, odkud přihrál mezi kruhy, jenže nikdo v bílém dresu se ke střele neprobil.

08:06
    Pudas dojel vyhozený kotouč, rozjel se do středního pásma, jenže nahozením na zadní mantinel puk odevzdal.

08:39
    Sotnieks posunul puk do útočného pásma, jenže tam nebyl spoluhráč v bílém dresu. Domácí znovu otáčejí směr hry.

09:15
    Granberg spěchal za kotoučem na levou stranu, jenže soupeř v bílém byl rychlejší a puk odehrál do bezpečí.

09:52
    Rouen právě vstřelil branku! Hostující celek se překvapivě ujímá vedení! V prostoru mezi kruhy se zjevil FRANCIS PERRON, který krásnou střelou zápěstím rozvlnil síť! Asistence:
    09:52 PERRON - 0:1

10:12
    Domácí jsou po obdržení úvodního gólu hodně zaskočení. Do šance se hnal Kristensen, který v tutovce minul branku!

11:00
    Po delší době musel zasahovat i hostující gólman. Střelu z ostrého úhlu bez problémů schoval do lapačky.

11:26
    Rozhodčí ještě u videa řešili, zda kotouč po střele Kristensena nebyl v brance, ale stav se nemění!

12:12
    Domácí se znovu drali vpřed nahozením po hrazení, nicméně defenziva soupeře byla důrazná.

12:42
    Kristensen táhl útok hostů po pravém křídle, jenže prudký kotouč před branku bez problémů odehrál do bezpečí Lindholm.

13:12
    Tomasino chyboval v rozehrávce, nicméně nikdo v černém dresu jeho minelu nedokázal potrestat.

14:40
    Hosté se ubránili výpadu Lindholma z levého křídla. Obětavý zákrok předvedl Kristensen, který hraje skvěle.

15:06
    Dzierkals se dostal k odraženému puku, jenže jej nedokázal doklepnout za záda brankáře.

15:45
    Rech udělal chybu v obranném pásmu. K puku se probil Lindstrom, jenže jeho pokus skončil sražený nad břevnem.

16:20
    Haščák projel po pravém křídle do útočného pásma, jenže neměl podporu spoluhráčů, kvůli čemuž přišel o kotouč.

16:52
    Rautio si pohlídal nahození ze středního pásmu a raději přikryl kotouč lapačkou. Vhazuje se po jeho pravé ruce.

17:12
    Dzierkals protečoval kotouč ven z obranného pásma, jenže nikdo ze spoluhráčů se k puku nedostal před soupeřem.

17:34
    Na druhé straně měl Pintarič čistý výhled proti ráně Olssoa z křídla a bez problémů udržel kotouč mezi betony.

18:12
    Lindholm rozjel útok domácích z obranného pásma, jenže nikdo v černém jeho iniciativu nepodpořil.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny!

19:19
    Domácí mají v závěru úvodní periody menší tlak, jenže se nedostávají do zakončení přes urputné obránce v bílém dresu Rouenu.

20:00

První třetina končí! Po úvodní dvacetiminutovce platí překvapivý stav 0:1. Hosty poslal do vedení v 10. minutě duelu Francis Perron. Poté měli hosté obrovskou příležitost, jenže kotouč zastavila tyč. Domácí celek je naopak směrem vpřed bezzubý.

Střely na branku 6 – 7

20:01

20:10
    Hosté uspěli na úvodním vhazování druhé části. Rouen se dostal vpřed, jenže nikdo v bílém nedokázal zakončit.

20:35
    Lindberg projel po pravém křídle do útočného pásma, jenže jeho pokus prosvištěl kolem přední tyče.

20:53
    Vyloučení v týmu Les Dragons de Rouen:
    Bedin – 2 min., podrážení.

21:10
    Domácí se usadili v útočném pásmu, jenže nikdo v černém se zatím nedostává do zakončení.

21:36
    Hosté se zmocnili kotouče v obranném pásmu, jenže vyhození po hrazení skončilo jen ve středním pásmu.

22:10
    Domácí celek má obrovské problémy s přechodem do útočného pásma. Hostující Rouen pokračuje ve výborném pohybu.

22:53

23:05
    Pudas měl problémy s převzetím kotouče, nicméně nakonec jej udržel v útočném pásmu. Ke střele se však nedostal.

23:29
    Dzierkals projel do útočného pásma, jenže nedokázal vypálit kolem dobře clonícího obránce v bílém dresu Rouenu.

24:06
    Hraje se prakticky bez přerušení. Domácí zkoušejí jeden útok za druhým, nicméně hosté skvěle brání od červené čáry.

24:38
    Nilsson bekhendem vyhodil puk do středního pásma. Nikdo v bílém však v postupu vpřed nepokračoval.

25:12
    Znovu hosté vyhodili kotouč při první možnosti obloučkem do středního pásma. Rouen praktikuje vysoce účinný hokej.

25:38
    Po přečíslení střílel v obrovské příležitosti Vuollet, jenže jeho pokus Pintarič výborně zneškodnil!

26:15
    Rautio si pohlídal střelu Perrona z levého kruhu. Domácí gólman kotouč s přehledem udržel mezi betony.

27:00
    Hosté se v posledních minutách dostávají do útočného pásma, nicméně defenziva domácích získává odražené puky.

27:34
    Granberg střílel po přihrávce z levé strany, jenže si neseřídil mířidla a jeho projektil skončil vedle levé tyčky.

28:03
    Pudas projel s pukem za branku, jenže jeho nahození trefilo brusle obránce, od kterého se puk odrazil do bezpečí.

28:26
    Kristensen skvěle napadal rozehrávku soupeře, nicméně obránci v černém puk díky odrazu o hrazení poslali za modrou čáru.

29:15
    Dzierkals z levého křídla přihrál mezi kruhy, jenže opět trefil jen připravenou hůl obránce v bílém dresu.

30:00
    V polovině základní hrací doby mohlo být vyrovnáno! Dělovku zpoza obránce zastavila branková konstrukce!

30:29
    Granberg udržel obránce na zádech, jenže následně nedokázal oslovit rozjerého Vuolleta. Ofenzivní křeč domácích trvá.

31:12
    Vuollet dojel své nahození k zadnímu mantinelu, jenže zadovkou následně neoslovil nikoho v černém dresu.

31:39
    Granberg se zbavil obránce, sklepl kotouč pod sebe, jenže nikdo v černém už nedokázal vypálit mezi tři tyče.

32:20
    Kristensen napadal rozehrávku soupeře v jeho obranném pásmu, jenže nikdo v bílém mu nepřijel pomoci. Domácí rozehráli s přehledem.

33:06
    Rech měl prostor na pravé straně útočného pásma, nicméně jeho projektil skončil vedle přední tyče domácí klece.

33:35
    Perron uzmul kotouč v rohu útočného pásmu, bekhendem přihrál mezi kruhy, odkud střílel Rech, jenže trefil beton gólmana.

34:15
    Haščák po vyhraném vhazování střílel z levé strany, jenže přišel blok obětavého obránce domácího celku.

35:00
    Pět minut před koncem druhé části trvá trápení domácího celku v ofenzivě. Švédský celek sice střílí, jenže z nevýhodných pozic.

35:24
    V rohu útočného pásma udržel kotouč hostující Bedin. Hned dva soupeři jej museli pořádně přitlačit k mantinelu.

36:03
    Znovu se hostům povedlo jednoduše vyhodit puk obloučkem do středního pásma. Oba týmy střídají.

36:32
    Nilsson nespěchal s rozehrávkou. Domácí se poté dostali do dobré pozice, jenže Pintarič dnes chytá neskutečně.

37:06
    Lindholm střílel od modré čáry, jenže jeho pokus obětavý Haščák srazil mimo ledovou plochu. Vhazuje se ve středním pásmu.

37:36
    Kristensen zboural soupeře za brankou domácích. Přiznivci švédského celku chtěli vyloučení, nicméně sudí zůstává klidný.

38:15
    Yeo střílel příklepem z vynikající pozice, nicméně jeho dělovka se otřela jen o vnější oblouk domácí klece!

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny!

39:11
    Po rychlém protiútoku byl v obrovské šanci Haščák, jenže jeho pokus bekhendem směřující pod horní tyč Rautio chytil!

40:00

Druhá třetina končí! I po čtyřiceti minutách dnešního souboje drží hostující celek překvapivé vedení 1:0. Ve druhé části měl možnost Vuollet, jenže hostující brankář kouzlil. Domácí v polovině třetiny trefili tyč. Na opačné straně promarnil možnost Yeo a Haščák z brejku nechal vyniknout gólmana.

Střely na branku: 17 – 18

40:01

40:10
    Hosté uspěli na úvodním buly třetí třetiny. Ihned při prvním přechodu vpřed se dopustili zakázaného uvolnění.

40:36
    Domácí brankář vyjel ven z branky a pomohl spoluhráčům s rozehrávkou.

41:12
    Rech protečoval puk za branku soupeře, jenže nikdo ze spoluhráčů se ke kotouči nedostal.

41:36
    Kristensen u hrazení zboural soupeře, nicméně jeho zákrok byl čistý. Sudí jsou v dnešním souboji hodně benevolentní.

42:12
    Granberg bekhendem přihrál mezi kruhy, nicméně nikdo v černém se do zakončení nedostal.

42:36
    Forsfjall střílel z ostrého úhlu, jenže gólman hostů si mezírku u přední tyče pohlídal a zasáhl betonem.

43:10
    Hosté se z tlaku švédského celku osvobodili vyhozením kotouče přes celé kluziště. Hra se vrátila před branku Roeunu.

43:36
    Dzierkals střílel z pravé strany útočného pásma, nicméně jeho pokus skončil vedle branky.

44:23
    Pudas bekhenem vyhodil puk do jízdy Vuolletovi, který střílel zápěstím, jenže gólman soupeře byl připraven.

45:26
    Hosté bez problémů brání výpady domácích. Skvělou práci odvádí zejména obránce Kristensen.

45:37
    Po vyhraném buly střílel od modré čáry Pudas, jehož pokus příklepem pozorný brankář vykopl betonem.

47:15
    Hosté si znovu pomohli vyhozením kotouče do středního pásma. Unavení hráči Rouenu ihned vyrazili střídat.

47:44
    Pintarič si pohlídal skákavý kotouč, který bez problémů přikryl lapačkou. Vhazuje se po jeho levici.

48:06
    Hostující brankář znovu předvedl výborný zákrok proti ráně z pravé strany kluziště. Tlak domácích postupně sílí.

48:29
    Hosté ve dvou spěchali vpřed středem ledové plochy, jenže defenziva švédského celku se vrátila.

49:10
    Vuollet přišel o kotouč na útočné modré čáře. Hosté mohli jít vpřed, jenže si nepřihráli přesně na hokejku.

49:39
    Pudas bekhendem posunul kotouč do jízdy spoluhráči, nicméně nikdo v černém se nyní do zakončení nedostal.

50:00
    Do konce základní hrací doby zbývá posledních deset minut a hosté stále drží překvapivé vedení. Domácí nemají ani přesilovku.

50:36
    Nilsson bekhendem rozjel Stenmana, který vlétl do útočné třetiny, jenže se sám vyhnal do rohu k mantinelu.

51:15
    Domácí se snaží zrychlovat hru, jenže hosté brání neskutečně! Rouen je blízko k obrovskému úspěchu na ledě favorita.

52:06
    Rech projel do útočného pásma, jenže v klíčovou chvíli nechal puk za sebou.

53:06
    Pudas poslal kotouč před branku soupeře, jenže hostující gólman puk vypíchl do bezpečí.

54:01
    Haščák – 2 min., podrážení.

54:23
    Domácí sice kombinují v útočné třetině, jenže nikdo v černém si netroufl na střelu. Hosté brání s přehledem.

55:03
    Hosté vybojovali v obranném pásmu, nicméně vyhozením puk nedostali moc daleko za modrou čáru.

55:36
    Znovu hosté vybojovali puk v obranném pásmu, odkud jej posunuli do bezpečí. Unavené kvarteto v bílém střídá.

56:01

56:11
    Haščák se po návratu z trestné lavice probil do útočné třetiny, jenže bekhendem nedokázal překvapit brankáře.

56:55
    Rech – 2 min., podrážení.

57:15
    Hosté ihned po vhazování vyhodili kotouč do středního pásma. Obránci v bílém zaslouží za obětavost jedničku.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny!

58:55

59:00
    Domácí brankář je na střídačce a švédský celek zkouší vyrovnat v šesti!

59:29
    Hosté se z obrovského tlaku domácích vymanili jen za cenu vyhození kotouče přes celé kluziště. Zakázané uvolnění.

Překvapení je na světě! Hostující Rouen vyloupil led švédské Skelleftey a vítězí těsně 1:0. Rozhodující moment přišel po deseti minutách dnešního souboje, kdy se trefil Perron. Ve druhé části měli domácí několik možností, jenže zvonily tyčky. V závěrečné periodě dnešního souboje už to od domácích byla spíše křeč. V závěru švédský celek zkusil odvolat brankáře, jenže šance si nevypracoval.

Střely na branku: 30 – 20 (21:05:07)