Buffalo – Boston 4:1 (kon.) | Carolina – Tampa 5:2 (kon.) | Detroit – Pittsburgh 4:3 (kon.)
NY Rangers – NY Islanders 4:2 (kon.) | Dallas – Minnesota 6:1 (kon.) | San Jose – Anaheim 2:4 (kon.)
Detroit Red Wings
4:3 (1:1, 2:2, 1:0)
Pittsburgh Penguins
Středa 27.09.2023, 01:00 • Little Caesars Arena, Detroit • Příprava NHL

Je konec, dramatické utkání nakonec zvládl lépe Detroit, když mu zisk pomyslných tří bodů zajistil svou trefou ze 47. minutě kanadský forvard Michael Rasmussen. Vítězství lze hodnotit jako zasloužené, domácí přestříleli hosty poměrem 33:22, problémem soupeře rozhodně bylo hned šest dvouminutových trestů, které si museli odpykat jeho hráči.

Do utkání zasáhli tři čeští hráči, na straně vítězů stanul Jan Bednář (odehrál 29:36), který ve druhé třetině vystřídal Jamese Reimera a připsal si 12 úspěšných zákroků, inkasoval pouze jedinkrát. Na straně poražených se pak představil centr Radim Zohorna (14:43), který vedl první formaci a zaznamenal gól a asistenci a také bek Libor Hájek (15:54), který ze třetí obranné dvojice dokázal vytěžit jednu asistenci.

To už je za mě pro dnešek vše, přeji top den všem fanouškům ledního hokeje! (03:44:37)

59:59
    Vyhození přes celé hřiště by šlo na zakázané uvolnění, už však slyšíme sirény.

59:49
    Další úspěšné vyhození, poslední šance pro hosty.

59:30
    Domácí vyhazují čistě.

59:25
    Další úspěšný zákrok Bednáře!

58:40
    Oddechový čas pro tým Pittsburgh Penguins.

58:40
    Berggren zariskoval a svou ranou přes celé hřiště minul prázdnou bránu. Je tedy odpískaný icing.

57:45
    Nedeljkovic opouští branku!

57:30
    Důležitý zákrok Jana Bednáře.

56:56
    Gostisbehere zblokoval tvrdou střelu a drží poslední naděje hostujícího družstva.

56:21
    Další tvrdý hit české výroby, Radim Zohorna zasáhl Soderbloma.

55:00
    Dvěma Tučňákům se podařilo ujet do brejku, situaci ovšem pokazil svou nepřesnou střelou Andonovski.

54:20
    Detroit drží puk v útočném pásmu.

53:41
    Petryho dělovku od modré Nedejkovic chytá, ačkoliv si sám není přesně jistý jak.

53:13
    Dva důležité zákroky si proti Yagerovi a Whiteovi připisuje Jan Bednář.

52:47
    Wallinder vychytán Nedeljkovicem.

52:36
    Libor Hájek uspěl se svým hitem proti střelci aktuálně vítězné branky Rasmussenovi.

52:00
    Nakonec jsou úspěšnější domácí hráči, kteří aktuálně drží kotouč za vlastní brankou a ubírají soupeři cenné vteřinky.

51:30
    Série tvrdých soubojů o kotouč na obou stranách končí prozatím nerozhodně.

51:19
    Zápěstím pálí Radim Zohorna.

51:00
    Tlak Pittsburghu je zpět.

50:15
    Hosté stále doráží, nejedná se však již o kontinuální tlak.

49:55
    Domácí se alespoň na chvíli dokázali dostat zpod tlaku.

49:40
    Sledujeme ofenzivní tlak Pittsburghu, který úspěšně zamkl útočné pásmo.

49:02
    Zakázané uvolnění Detroitu.

48:46
    Rána zápěstím, kterou vyslal Andrew Copp, je nepřesná.

47:40
    Chvíli to teď vypadalo na přečíslení 3 na 1, hráči Pittsburghu ale dokázali situaci dobruslit.

47:20
    Domácí pokračují v útočném tlaku, dokáží si tentokráte náskok udržet?
    46:13 RASMUSSEN - 4:3

46:13
    Detroit právě vstřelil branku!
    MICHAEL RASMUSSEN vrací k radosti fanoušků v Little Caesars Areně svému týmu vedení, když úspěšně svou ranou zasáhl nohu jednoho z nejlepších hráčů soupeře Puustinena, od nějž se kotouč odrazil nechytatelně pro Nedejkovice. Asistence: Simon Edvinsson a William Wallander.

45:59
    Pokus o rychlé přečíslení Detroitu nevyšel, jeden z obránců dokázal pas zblokovat.

45:38
    Hodně tvrdou ránu teď do nohy schytal Petry.

45:01

44:33
    Teprve nyní se dobrým zákrokem hokejkou ze strany Whitea hostům podařilo na chvíli tlak utlumit.

44:25
    Pittsburgh je stále pod zámkem.

43:55
    Zblokovaná střílená přihrávka DeBrincata, Detroit hraje dnes přesilovky výtečně.

42:49
    Alex Nedeljkovic lapačkou bez potíží chytil ránu Lombardiho.

41:48
    Icing Pittsburghu.

41:32
    Extrémně tvrdou ranou poslal Hayes k zemi DeBrincata.

40:55
    Vstup do třetí třetiny je z obou stran velmi opatrný, nerozhodný stav příliš tempu zápasu nepomáhá.

40:01

Ani druhá třetina nám vedoucí tým neurčila, ačkoliv se Detroit hned dvakrát dokázal pomocí přesilovkových branek dostat do vedení, reakce Penguins na sebe nenechala dlouho čekat. Druhý kanadský bod si za asistenci připisuje Radim Zohorna, tato branka rovněž vyhnala z klece Reimera, kterého střídal třetí Čech v dnešním mači Jan Bednář.

Poměr střel se mírně vyrovnal, domácí vedou aktuálně pouze poměrem 25:17. Hosté budou rozhodně muset zapracovat na disciplíně, připsali si dnes již pět dvouminutových trestů.

Třetí třetina začne přibližně ve 2:56.

40:00

39:59
    Smith svým pokusem o střelu s odrazem o mantinel zaskočil Bednáře, rána však branku těsně nenašla.

39:28
    Berggren trefuje pouze blokující obránce.

38:48
    Další úspěšný zákrok pro Jana Bednáře.

38:41
    Velmi jistý zákrok předvedl Bednář po střele Hinostrozy.

38:08
    Icing Detroitu.

37:54
    Hinostrozova rána byla tečovaná, přesto si s ní Bednář dokázal poradit.

37:16
    Zakázané uvolnění Penguins.

37:03
    Raymondovu střelu zápěstím tlumí Alex Nedeljkovic.

36:43
    Stejný osud potkal šanci Marka Friedmana.

35:37
    Gostisbehere zasáhnout branku nedokázal.

34:44
    Český souboj Zohorny s Bednářem končí vítězstvím gólmana.

33:41
    Shea zablokoval dalekou ránu Edvinssona.
    33:08 POULIN - 3:3

33:08
    Pittsburgh právě vstřelil branku! Během vteřiny se ovšem podařilo celou přesilovku zvrátit, Jan Bednář bohužel pochybil, nedostatečně utěsnil prostor u své tyče, čehož si z těsné blízkosti všiml SAM POULIN a velmi snadno opět srovnává skóre dnešního mače. Asistence: Vinnie Hinostroza a Tyler Pitlick.

32:55
    Rudá křídla opět vyhazují, zatím se Pittsburghu tahle přesilovka vůbec nedaří.

32:35
    Nyní se hosté nepřesným pasem vyhánějí sami.

32:16
    Detroit vyhrál buly a okamžitě odpaluje puk co možná nejdále.

32:13
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings:
    Walman – 2 min., hákování.
    31:40 SEIDER - 3:2

31:40
    Druhou přesilovkovou branku Detroitu v dnešním zápase dává MORITZ SEIDER, který se prosazuje nízkou prudkou ranou od modré čáry. Asistence: Shayne Gostisbehere a Alex DeBrincat.

31:32
    Dělovku DeBrincata Nedeljkovic vyráží.

30:52
    Hosté na úvod dalšího oslabení úspěšně vyhazují kotouč.

30:40
    Gruden – 2 min., podrážení.

30:14
    Střídání v týmu Detroit Red Wings:
    ze hřiště odchází Reimer, přichází Bednář.

30:14
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    VALTTERI PUUSTINEN si tentokráte vyměnil role se Zohornou a společnými silami dokázali potrestat několikanásobnou chybu při rozehrávce, kterou napáchal Berggren. Kromě bodu Zohorny můžeme mít z této branky radost ještě z jednoho důvodu, vyhání totiž Reimera, který inkasoval podruhé z devíti střel, ven z branky a místo něj půjde do akce exkarlovarský Jan Bednář. Asistence: Radim Zohorna.

29:40
    S pomocí dobrého zákroku Nedeljkovice hosté dokázali situaci vyřešit.

29:20
    Nepřesnost Pittsburghu ve středním pásmu pouští do útočné třetiny opět Red Wings.

28:30

28:20
    Hosté úspěšně vyhazují.

28:00
    Stále pokračuje powerplay Detroitu 5 na 4, vidíme další střelecké pokusy.
    26:58 LARKIN - 2:1

26:58
    Detroit právě vstřelil branku! V přesilové hře neměl soupeř pražádnou šanci, perfektní kombinaci domácího týmu zakončil parádní ranou do víka DYLAN LARKIN. Asistence: Alex DeBrincat a Shayne Gostisbehere.

24:42
    Bekhend z trestné lavice přijíždějícího Zohorny lapil Reimer.

24:37

24:36
    Střelecké pokusy Detroitu při jeho krátké přesilovce končí zblokované.

23:58

23:53
    Edvinsson úspěšně tělem atakoval Hayese.

23:18
    Nepříjemnou ránu Josepha likviduje Reimer.

22:37
    Zohorna – 2 min., nedovolené bránění.

21:58
    Danielson – 2 min., držení.

21:37
    Horké chvilky pro fanoušky hostujícího týmu, Nedeljkovic ležel na brankové čáře a se štěstím zlikvidoval další velkou šanci Detroitu.

21:27
    Po dalším střeleckém pokusu tlumí Nedeljkovic puk.

21:13
    Vyrážečkou byl zastaven DeBrincat.

20:31
    Akci Tučňáků zastavuje ofsajd.

20:01

První třetina je za námi, skóre je vyrovnané 1:1. Skóre otevřel hvězdný český forvard Radim Zohorna v sedmé minutě, při jeho ráně si asistenci připsal také bek Libor Hájek. O jedenáct minut později se Detroitu podařilo srovnat zásluhou Danielsona.

Na střely vedou Red Wings aktuálně 15:4, hned sedm střeleckých pokusů mu navíc hráči soupeře dokázali zblokovat. Pittsburgh zatím má přitom překvapivě mírnou vizuální převahu, má ovšem potíže s rozehrávkou a především se zakládáním útočných akcí, takže většinu času kontroluje puk ve své vlastní třetině, kde se rány ani branky zpravidla do vašich statistik nepřidají.

Druhá třetina začne přibližně ve 2:00.

20:00

19:54
    Domácí se dožadovali odpískání zakázaného uvolnění, sudí ale zůstávají klidní a první třetina je tak minulostí.

19:40
    Seider svou střelou trefuje pouze brusli jednoho z beků.

19:13
    Po další nepřesné rozehrávce Tučňáků vytáhl hostující gólman výtečný zákrok proti tvrdé ráně od modré.
    17:23 DANIELSON - 1:1

17:23
    Detroit právě vstřelil branku! NATE DANIELSON srovnává na 1:1! Nedejkovic tentokráte přeci jen trochu zaváhal, když mu propadla rána z prostoru mezikruží. Asistence: Taro Hirose a Jonathan Berggren.

16:20
    Teprve nyní se Detroit osvobozuje.

16:00
    Hosté se okamžitě po skončení oslabení přesouvají do útočného pásma a nepouští ho, kvalitní střelba však chybí, minutový tlak vygeneroval jediný pokus na branku.

14:57
    14:44 Výtečný zákrok pittsburghského gólmana

14:44
    Parádní zákrok si připisuje Nedeljkovic, kotouč se od zadního mantinelu odrazil ke Coppovi před odkrytou bránu, i svůj dvanáctý zákrok ovšem dnes skvěle chytající brankář zvládl.