Aston Villa – Brighton 6:1 (kon.) | Bournemouth – Arsenal 0:4 (kon.) | Everton – Luton 1:2 (kon.)
Manchester Utd. – Crystal Palace 0:1 (kon.) | Newcastle – Burnley 2:0 (kon.) | West Ham – Sheffield Utd. 2:0 (kon.)
Wolverhampton – Manchester City 2:1 (kon.) | Tottenham – Liverpool 2:1 (kon.)
Tottenham Hotspur
2:1 (1:1)
Liverpool FC
Sobota 30.09.2023, 18:30 • Tottenham Hotspur Stadium • Anglická Premier League • 7. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (20:35:44)

Držení míče: 64 % : 36 %.
    Střely na branku: 9:4. Střely mimo: 16:8. Rohy: 11:5. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 11:17.

Je konec. Tottenhamu se po šesti letech podařilo nad Liverpoolem zvítězit a to poměrem 2:1.
    O první šanci se ve 13. minutě postarali hosté, ale Vicario předvedl dva úspěšné zákroky. Ve 25. minutě se Jones dopustil faulu, za který uviděl červenou kartu. Ve 34. minutě sice hosté vstřelili branku, ale ta nakonec nebyla uznána díky ofsajdu. O dvě minuty posléze otevřel brankový účet Son Hung-min. V nastavení první půle ovšem srovnal Cody Gakpo.
    Do druhé části vstoupili kohouti velmi aktivně, ale Alisson v krátkém časovém sledu předvedl dva skvělé zákroky. V 69. minutě uviděl Diogo Jota během dvou minut dvě žluté a hosté šli do devíti! Když už to vypadalo, že Liverpool ubrání alespoň bod, přišel přízemní centr Porra, který si srazil do vlastní svatyně Matip.
    Tottenham po šesti letech porazil Liverpool.

90+8

90+7
    Alejo Véliz ještě uviděl žlutou kartu za nevhodné chování.
    90+6. Joël MATIP - 2:1

90+6
    Tottenham právě vstřelil branku!
    Tak tohle je katastrofa pro Liverpool, který byl pár vteřin od ubránění remízy! Pedro Porro to z pravé strany zkoušel přízemním centrem na přední tyč, kde chtěl JOËL MATIP odkopnout balón, ale ten mu přeskočil kopačku a skončil ve vlastní bráně.

90+6
    Dominik Szoboszlai udržel míč na polovině soupeře a vykoledoval si také faul na svou osobu.

90+5
    Alisson ještě vidí žlutou kartu za zdržování při odkopu.

90+5
    Dejan Kulusevski to tentokrát z pravé strany zkusil sám, ale jeho střela levačkou skončila vedle brány.

90+4
    Domácí drží míč na pomezí šestnáctky, ale nepřesná přihrávka skončila u Szoboszlaie, který balón odkopl co nejdále.

90+3
    Richarlison šel do výskoku po centru z pravé strany příliš brzo a jeho hlavička neznamenala pro Alissona žádné ohrožení.

90+2
    Dejan Kulusevski centroval pravou, ale pouze k soupeři. Závěrečný tlak Tottenhamu vrcholí.

90+1
    Manor Solomon sice našel Richarlisona, ale tomu se zpracování nepovedlo a míč skončil u Alissona.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 6 minut.

90
    Střídání v týmu Tottenham Hotspur:
    ze hřiště odchází James Maddison, přichází Alejo Véliz,
    ze hřiště odchází Yves Bissouma, přichází Pierre-Emile Höjbjerg.

89
    Poté ale přišla chyba Romera, který vidí rovněž kartu žluté barvy.

Michal Raška

Branky: 36. Son Hung-min (Richarlison), 90+6. Matip (vla.) – 45+5. Gakpo (van Dijk)

Karty:   45+4. Udogie (TOT), 88. Bissouma (TOT), 89. Romero (TOT), 90+7. Véliz (TOT) – 40. Mac Allister (LIV), 64. Saláh (LIV), 68. Jota (LIV), 87. Robertson (LIV), 90+5. Alisson (LIV)   69. Jota (LIV)   25. Jones (LIV)

Tottenham Hotspur: Vicario – Porro, Romero, van de Ven, Udogie (83. B. Davies) – P. Sarr (83. Skipp), Bissouma (90. Höjbjerg) – Kulusevski, Maddison (90. Véliz), Son Hung-min (C) (69. Solomon) – Richarlison.
    Náhradníci: Forster – Emerson Royal, A. Phillips, Donley.

Trenér: Ange Postecoglou

Liverpool FC: Alisson – Gomez (73. Konaté), Matip, van Dijk (C), Robertson – Szoboszlai, Mac Allister (81. Gravenberch), Jones – Saláh (73. Alexander-Arnold), Gakpo (46. Jota), Díaz (73. Endó).
    Náhradníci: Kelleher – Elliott, Tsimikas, Núñez.

Trenér: Jürgen Klopp

Rozhodčí: Hooper – Holmes, Long