Florida – Carolina 4:2 (kon.) | Boston – Philadelphia 3:4 (0:2 po s.n.) | Montreal – Toronto 1:2 (kon.)
Ottawa – Winnipeg 3:1 (kon.) | Tampa – Carolina 4:0 (kon.) | Calgary – Edmonton 1:2 (po pr.)
Anaheim – Los Angeles 3:4 (kon.) | Vegas – Arizona 3:1 (kon.) | Buffalo – Columbus 4:3 (kon.)
Tampa – Nashville 5:4 (kon.)
Tampa Bay Lightning
4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Carolina Hurricanes
Sobota 30.09.2023, 01:00 • Amalie Arena, Tampa • Příprava NHL

Utkání je u konce a domácí jej zdárně dotáhli k výhře. Carolina byla sice střelecky aktivnější, před Johanssonem bylo mnohdy velmi živo, jenže gólman Tampy Bay dnes předvedl skvělý výkon a nakonec zaznamenal vychytanou nulu. Jeho spoluhráči v poli navíc přidali dvě další trefy, když se v 55. minutě trefil ve vlastním oslabení Anthony Cirelli a v 56. minutě prostřelil Peretse Luke Glendening a Tampa Bay tak dokráčela k pohodlné výhře 4:0. Pro Tampu Bay to je tak druhá výhra v přípravě a vrácení porážky svému soupeři z prvního duelu, Carolina naopak zaznamenala první porážku v preseason.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (03:50:40)

59:55
    Ještě tu máme poslední snahu Caroliny odmazat Johanssonovi nulu, je to ale dost na náhodu.

58:47
    Zápas se dohrává v pásmu Caroliny, domácí publikum už může začít oslavovat výhru.

57:54
    Po Goncalvesově přihrávce zakončoval zápěstím Chaffee, Perets vykopl střelu pravým betonem.

57:10
    Další branku mohl přidat Walcott, ten však z mezikruží branku netrefil.

56:45
    Hra Caroliny se zcela rozpadla, hosté teď kupí chybu za chybou.
    55:45 Luke GLENDENING - 4:0

55:45
    Tampa právě vstřelila branku!
    Vypadá to, že je rozhodnuto. Domácí se opět dostali do útočného pásma, mezi kruhy našel puk LUKE GLENDENING, využil chvilky, kterou mu dalo duo obránců a střelou po ledě našel mezírku mezi Peretsovými betony – 4:0. Asistence: Felix Robert, Tyler Motte.

55:18
    Přesilovka Carolině vůbec nevyšla, domácí jsou již v plném počtu.
    54:05 Anthony CIRELLI - 3:0

54:05
    Domácí tým udeřil ve vlastním oslabení. Po zisku puku následoval rychlý přechod do protiútoku, rychlá výměna puku s finální příhrou na pravou stranu, odkud vystřelil z první ANTHONY CIRELLI a svou dělovkou překonal Peretse. Svou dves druhou brankou upravil na 3:0. Asistence: Zach Bogosian.

53:18
    Vylučuje se na straně domácího celku, dvě minuty za sekání obdržel Gabriel Szturc.

52:25
    Fast si chtěl rukavicí stáhnout na led vysokou přihrávku, sám u toho ale upadl a pustil domácí do kontru.

51:51
    Tampa Bay se dostala do brejku dva na jednoho, zakončení vyšlo na Cirelliho, jeho rána zápěstím ale skončila nad brankou!

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 17. Cirelli, 34. Robert (Eyssimont, Sheary), 55. Cirelli (Bogosian), 56. Glendening (Robert, Motte)

Tampa Bay Lightning: Johansson (Alnefelt) – Bogosian, Fleury, Myers, Day, Thompson, Carlile – Motte, Glendening, Jeannot – Sheary, Cirelli, Eyssimont – Chaffee, Robert, Goncalves – Edmonds, Szturc, Walcott.
    Trenér: Jon Cooper

Carolina Hurricanes: Perets (Andersen) – Chatfield, Jones, Coghlan, Mendel, Heimosalmi, Fensore – Jarvis, Aho, Teravainen – Nečas, Kotkaniemi, Noesen – Fast, Staal, Martinook – Unger Sorum, Robidas, Aston-Reese.
    Trenér: Rod Brind'Amour

Rozhodčí: StLaurent, Halkidis – Fournier, Tobias