Florida – Carolina 4:2 (kon.) | Boston – Philadelphia 3:4 (0:2 po s.n.) | Montreal – Toronto 1:2 (kon.)
Ottawa – Winnipeg 3:1 (kon.) | Tampa – Carolina 4:0 (kon.) | Calgary – Edmonton 1:2 (po pr.)
Anaheim – Los Angeles 3:4 (kon.) | Vegas – Arizona 3:1 (kon.) | Buffalo – Columbus 4:3 (kon.)
Tampa – Nashville 5:4 (kon.)
Tampa Bay Lightning
5:4 (0:1, 2:2, 3:1)
Nashville Predators
Sobota 30.09.2023, 23:00 • Amalie Arena, Tampa • Příprava NHL

Tampa ve velmi zajímavém duelu dokázala porazit Nashville 5:4. Hosté třikrát v utkání vedli, ale na začátku třetí třetiny srovnal Merela, který posléze skóroval ještě jednou, krátce před ním se ale do listiny střelců zapsal i Nikita Kučerov. Tampa tak vedla o dva góly, ale v závěrečné minutě ještě snížil Novak. O'Reilly měl dvě sekundy před koncem na hokejce srovnání, toho se však Predators nedočkali.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (01:52:19)

59:58
    O'Reilly trefil dvě sekundy před koncem v naprosto ideální pozici tyč! Nashville prováhal obrovskou možnost na srovnání.

59:32
    Nashville už je opět v útočném pásmu a znovu to zkouší se šesti bruslaři v poli.
    59:21 Tommy NOVAK - 5:4

59:21
    Nashville právě vstřelil branku!
    Hosté ještě dokázali v poslední minutě snížit. Střelu Josiho vyrazil domácí brankář před sebe, o dorážku se postaral TOMMY NOVAK. 5:4. Asistence: Roman Josi a Joakim Kemell.

58:52
    Nashville už je opět v útočném pásmu, kde se snaží kombinovat.

58:24
    Kemellova rána byla o kousek přizvednuta nad horní tyč branky Lightning.

58:08
    Kučerov si situaci nekomplikoval a z vlastního pásma vyhodil kotouč na zakázané uvolnění.

57:55
    Carrier nahazoval od modré čáry, ale brankář Tampy potvrdil, že je v laufu. Posléze přišlo další zakončení, které Tomkins zachytil.

57:26

57:04
    Merela odvedl vynikající práci, kotouč vybojoval a pak jej poslal přes všechny čáry.

56:18
    Kemell po přihrávce Josiho tvrdě pálil z první po ledě. Tomkins byl úspěšný, mezitím ale Predators odvolali brankáře.

55:42
    Novakovu nepřesnou přihrávku zachytil Michail Sergačjov, který poté vyhodil kotouč přes všechny čáry.

55:26
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning:
    Alex Barré-Boulet – 2 min., podrážení.

55:10
    Hosté se ještě budou moct vrátit do hry, poněvadž na ně čeká přesilová hra.
    53:51 Waltteri MERELA - 5:3

53:51
    Tampa právě vstřelila branku!
    Vypadá to, že Blesky tento přípravný zápas zvládnou! WALTTERI MERELA obral obránce Predators na vlastní modré čáře a spěchal dopředu. Natlačil se před Schenna, přičemž našel mezírku mezi betony Askarova. 5:3. Bez asistence.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 21. Hagel, 29. Watson (Merela, Crozier), 45. Merela (Hedman, Perbix), 53. Kučerov (Point, Stamkos), 54. Merela – 15. Kemell (Trenin), 22. Tomasino (O'Reilly), 38. Novak (Evangelista, Josi), 60. Novak (Josi, Kemell)

Tampa Bay Lightning: Tomkins (Alnefelt) – Perbix, Hedman, Raddysh, Sergačjov, Crozier, Lilleberg – Kučerov, Point, Hagel – Barré-Boulet, Stamkos, Paul – Watson, Allard, Koepke – Merela, Fortier, Grošev
    Trenér: Jon Cooper

Nashville Predators: Lankinen (30. Askarov) – Schenn, Lauzon, McDonagh, Carrier, Fabbro, Josi – Forsberg, Sissons, Trenin, Kemell, Tomasino, Svečkov, Sherwood, Afanasjev, Pärssinen, Evangelista, Novak, R. O'Reilly
    Trenér: Andrew Brunette

Rozhodčí: St. Laurent, Hiff – Tobias, Kelly