AEK Atény – Ajax 1:1 (kon.) | Aris Limassol – Rangers 2:1 (kon.) | Real Betis – Sparta 2:1 (kon.)
Freiburg – West Ham 1:2 (kon.) | Marseille – Brighton 2:2 (kon.) | Raków – Sturm Graz 0:1 (kon.)
Sporting – Atalanta BC 1:2 (kon.) | Bačka Topola – Olympiakos 2:2 (kon.) | AS Řím – Servette 4:0 (kon.)
Häcken – Karabach 0:1 (kon.) | Liverpool – St.Gilloise 2:0 (kon.) | Maccabi Haifa – Panathinaikos 0:0 (kon.)
Molde – Leverkusen 1:2 (kon.) | Slavia – Šeriff Tiraspol 6:0 (kon.) | Toulouse – Linz 1:0 (kon.)
Villarreal – Rennes 1:0 (kon.)
Aris Limassol
2:1 (1:0)
Glasgow Rangers
Čtvrtek 05.10.2023, 18:45 • Alphamega Stadium, Kolossi • Evropská liga • Skupina C

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.

Tento skotský celek má za sebou zatím odehraných sedm kol v lize a jedno utkání v Evropské lize. Ve skotské Premiership se nachází na třetím místě a v Evropské zatím na druhé příčce za Spartou Praha o skóre po výhře 1:0 se španělským Betisem. Jediný gól za ně vstřelil Abdallah Sima.

Budou se Rangers znovu radovat z vítězství?

Domácí se nachází zatím na posledním místě skupiny C v Evropské lize a v domácí soutěži na pátém místě tabulky s jedenácti body. V Praze se Spartou prohráli 3:2 a dnes budou útočit na první vítězství v Evropě. Za Aris se v epet Aréně trefili Kokorin z penalty a v devadesáté minutě Babicka.

Dokáže Aris vybojovat první body ve skupině C?

Do dnešního utkání nenastoupí:

T. Cantwell (Rangers) – Poranění kolena
    Danilo (Rangers) – Zranění
    K. Dowell (Rangers) – Zranění
    T. Lawrence (Rangers) – Poranění lýtka
    R. Matondo (Rangers) – Poranění kolena

Aris Limassol: Vaná (C) – Boakye, Yago, Moucketou-Moussounda, Urošević – Mayambela, Szöke, Y. Gomis, Struski, Bengtsson – Babicka.
    Náhradníci: Chrysostómou, É. Sofroníou – Brorsson, Brown, Dimitriou, Kokorin, Montnor, Špoljarić, Stępiński.
    Trenér: Aleksey Shpilevski

Glasgow Rangers: Butland – Goldson, Tavernier (C), Davies, Barišić – Lammers, Raskin, Lundstram, S. Wright – Sima, Dessers.
    Náhradníci: McCrorie, K. Wright – Cifuentes, Devine, Fraser, King, Lyall, McCausland, McKinnon, Roofe, Souttar, Sterling.
    Trenér: Steven Davis

Rozhodčí: Fesnic – Avram, Cerei.

Oba týmy nastupují na hrací plochu. Za chvíli začínáme.

1

1
    Rozehrávku měli na starosti hráči Rangers. První nákop dopředu žádnou šanci nepřinesl.

2
    Nepovedená přihrávka od jednoho z hostů končí odkopem od branky.

5
    Na míči jsou v poklidu hráči domácího Limassolu.

6
    Střela Lundstrama skončila vysoko nad brankou Arisu.

9
    Aris Limassol právě vstřelil branku!
    První gól utkání je na světě! ALEX MOUCKETOU-MOUSSOUNDA si po centru Bengtssona našel míč hlavou v pokutovém území a posílá Aris do vedení! Asistence: Leo Bengtsson.
    9. Alex MOUCKETOU-MOUSSOUNDA - 1:0

11
    Rangers drží balón a snaží se o první větší ohrožení branky Rangers.

13
    Aut Rangers v blízkosti branky Arisu.

15
    Přímý kop Rangers nedopadl vůbec dobře. Odkopávat od branky bude brankář Vaná.

18
    Rohový kop hráčů Rangers obrana Arisu odkopla.

19
    Ve vápně se ke střele dostal Lammers, balón letící po zemi ale brankář Limassolu bezpečné udržel ve svých rukách.

20
    Faul Arisu na útočné polovině.

21
    Dessers běžel sám na branku a prostřelil domácího brankáře, ale v době přihrávky se nacházel v ofsajdové pozici. Pomezní rozhodčí odmával ofsajd.

24
    Rozhodčí ještě další dvě minuty komunikoval s kolegy u videa, i přesto ale gól nebyl uznán. Pokračujeme ve hře.

26
    Zakládající útok Arisu byl zastaven ještě před půlící čarou. Píská se faul hostů.

27
    Obléhání pokutového území hostů skončilo neúspěšně.

28
    Lundstramova nepovedená přihrávka skončila v autu. Vhazovat budou domácí.

30
    První žlutá karta utkání. Tu vidí střelec branky Moucketou-Moussounda za došlápnutí kotníku hostujícího Wrighta.

31
    Přímý kop hráčů Rangers dobře nedopadl. Odkop od branky domácího celku.

31
    Faul na Babicku. Přímý kop z pozice, která od branky rozhodně není daleko.

32
    Pokus to nebyl špatný. Gólman Butland se střely rozhodně zalekl, ta ale skončila těsně vedle branky týmu z hlavního města Skotska.

33
    Míč za obranu odvrací obrana Arisu do autu.

34
    Přihrávka na Babicku skončila ofsajdem. Domácí útočník si nepohlídal svou pozici.

36
    Při nákopu k pokutovému území postrčil jeden z hostů obránce Arisu, rozhodčí píská faul.

39
    Hosté si kopnou rohový kop.

40
    Ten byl ale odvrácen obranou Kypřanů.

43
    Faul na domácího hráče blízko poloviny hřiště.

44
    Hosté budou rozehrávat další rohový kop.

45
    Na míči hostující hráči.

45+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.

45+2
    Domácí chtějí dohrát první poločas v klidu. Teď ale ztratili míč.

45+2
    Obrovská šance Rangers! Desser po skvělém nákopu Goldsona upaloval za míčem a v pokutovém území byl trochu postrčen domácím hráčem. Míč se poté ještě zatoulal za vyběhnutého brankáře, ale byl odklizen obráncem Arisu.

45+4
    Faul na Boakyeho v pokutovém území Arisu. Viníkem byl Abdallah Sima.

45+5
    Ještě jeden přímý kop. Aris ještě může před poločasem podruhé vstřelit branku v tomto utkání.

45+6

První půle je u konce. Domácí v ní vstřelili jedinou branku utkání zásluhou Moucketoua-Moussoundy, který se v deváté minutě trefil hlavou do sítě Butlanda a otevřel skóre. Od té doby byli aktivnější hostující hráči. Uvidíme, s jakou taktikou přijdou do druhého poločasu. A zda se jim dokáže vyrovnat, případně utkání otočit.

Druhý poločas začne přibližně v 19:52.

46

46
    Druhý poločas rozehrál domácí tým, který hned posílal od obránců nákop dopředu. Ten ale odhlavičkoval ex-slávista Sima.

48
    Rangers navazují na aktivitu z konce prvního poločasu a znovu obléhají branku Limassolu.

49
    Mayambela se těsně za vápnem odhodlal ke střele levou nohou, ta ale skončila vedle branky.

50
    Druhým hráčem, který si v tomto utkání prohlédl žlutý kartónek byl Abdallah Sima. Po malinkém faulu na Yaga stále běžel a vystřelil i po písknutí na bránu, za toto nesportovní chování tedy je odměněn žlutou kartou.

52
    Dalším provinilcem je Boakye. Po faulu na Simu vidí žlutou kartu a hosté budou mít nebezpečnou standartku z velmi nebezpečné pozice.

53
    Tavernier ale trefil pouze kyperskou zeď.

57
    Faul na jednoho z domácích.

59
    Limassol vede 2:0! Protiútok Arisu vedený Bengtssonem dopadl nejlépe jak mohl. Ten pak pred brankou nádhernou přihrávkou našel SHAVYHO BABICKU a jeho levačka usměrnila míč do branky Butlanda. Asistence: Leo Bengtsson.
    59. Shavy BABICKA - 2:0

64
    Dessers se po zatažení jednoho z obránců Arisu ve vápně dožadoval penalty, místo toho ale vidí za průpovídky k hlavnímu rozhodčímu žlutou kartu.

68
    Střídání v týmu Aris Limassol:
    ze hřiště odchází Karol Struski, přichází Morgan Brown,
    ze hřiště odchází Leo Bengtsson, přichází Alexandr Kokorin.

Střídání v týmu Glasgow Rangers:
    ze hřiště odchází Nicolas Raskin, přichází José Cifuentes,
    ze hřiště odchází Sam Lammers, přichází Kemar Roofe.

70
    Rangers právě vstřelili branku!
    Zápletka je na světě! ABDALLAH SIMA si našel v pokutovém území míč po centru Lundstrama a přesnou hlavičkou snižuje na 2:1. Asistence: John Lundstram.
    70. Abdallah SIMA - 2:1

72
    Branka byla ještě kontrolována u videa, rozhodčí ale ukazuje na střed. Gól platí!

74
    Centr do vápna našel Gomise, který ale hlavou na míč nedosáhl, tak ho trefil rukou a málem míč skončil v brance. Zbytečně ale dostává žlutou kartu.

77
    Nebezpečná standartní situace končí nad brankou po střele jednoho z hostů.

80
    ze hřiště odchází Eric Boakye, přichází Franz Brorsson.

81
    Rangers se pokouší o vyrovnání. Zatím se jim ale útočné akce nedaří.

82
    Centr Goldsona zachytil pouze brankář Vaná.

84
    Sima vybojoval aut blízko pokutového území Arisu.

85
    ze hřiště odchází Scott Wright, přichází Ross McCausland.

87
    Skvělý balón za obranu na Roofa, ten ale nahrával pod sebe a nenašel nikoho z vlastních spoluhráčů.

89
    ze hřiště odchází Yannick Gomis, přichází Mariusz Stępiński,
    ze hřiště odchází Shavy Babicka, přichází Matija Špoljarić.

90
    Rohový kop pro Rangers. Další šance na vyrovnání.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 6 minut.

90+1
    Nákop odklízí obrana Limassolu do autu.

90+2
    Další centr Rangers odvrácen a je z toho protiútok Limassolu, brankář ale po střele jednoho z útočníků nemusel zasahovat.

90+3
    Sima vyhrál hlavičkový souboj, ale brankář Vaná si přivlastnil míč sám pro sebe.

90+5
    Rangers na míči. Jedna z posledních šancí, jak vyrovnat.

90+7

Je konec! Aris poprvé vítězí a ve skupině C se posune na druhé místo. Rozhodující gól vstřelil Babicka. Druhý poločas byl velice vyrovnaný, v tom prvním byli lepší hosté. Děkuji za pozornost. (20:44:32)

Matyáš Hampl

Branky: 9. Moucketou-Moussounda (Bengtsson), 59. Babicka (Bengtsson) – 70. Sima (Lundstram)

Karty:   30. Moucketou-Moussounda (ALI), 52. Boakye (ALI), 74. Y. Gomis (ALI) – 50. Sima (RFC), 64. Dessers (RFC)

Držení míče: 38 % : 62 %.
    Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 4:4. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 13:11.
    Aris Limassol: Vaná (C) – Boakye (80. Brorsson), Yago, Moucketou-Moussounda, Urošević – Mayambela, Szöke, Y. Gomis (89. Stępiński), Struski (68. Brown), Bengtsson (68. Kokorin) – Babicka (89. Špoljarić).
    Náhradníci: Chrysostómou, É. Sofroníou – Dimitriou, Montnor.

Glasgow Rangers: Butland – Goldson, Tavernier (C), Davies, Barišić – Lammers (68. Roofe), Raskin (68. Cifuentes), Lundstram, S. Wright (85. McCausland) – Sima, Dessers.
    Náhradníci: McCrorie, K. Wright – Devine, Fraser, King, Lyall, McKinnon, Souttar, Sterling.

Rozhodčí: Fesnic – Avram, Cerei