Litvínov – Sparta 4:2 (kon.) | Vítkovice – Liberec 5:2 (kon.) | Motor ČB – K. Vary 2:3 (0:2 po s.n.)
Olomouc – Mountfield HK 1:2 (1:3 po s.n.) | Pardubice – Mladá Boleslav 3:1 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
5:2 (2:1, 1:0, 2:1)
Bílí Tygři Liberec
Pátek 13.10.2023, 17:30 • Ostravar aréna • Tipsport extraliga • 10. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Vítkovičtí ve středu v rámci pátého kola hokejové Ligy mistrů okusili pocit výhry, který by si určitě chtěli zopakovat také v Tipsport extralize. Bude to ale těžké, na led Ostravar arény míří Liberec.

Poslední výhru za tři body si Vítkovice připsaly ve druhém kole, kdy vyhrály 4:2 na ledě Mladé Boleslavi. To bylo v půlce září. Od té doby sbíraly body jen kusovitě, naposledy po váhře v prodloužení doma s Olomoucí. V posledním kole nedokázali skórovat vůbec a s Plzní prohrály fotbalovým výsledkem 0:1, což je definitivně poslalo na poslední, 14. místo neúplné tabulky. S bilancí 1-1-2-5 a pasivním skóre 21:31 mají na svém kontě 7 bodů. V polovině tabulky se nacházejí Bílí Tygři, kteří si v posledním kole poradily s pažskou Spartou na jejím ledě výsledkem 4:1. Dva předchozí zápasy ale dovedli do vítězného konce až po základní hrací době – s Budějovicemi 4:3 pp a s Pardubicemi 4:3 sn. Za bilanci 3-2-0-4 a pasivní skóre 26:30 si zatím připsali 13 bodů a drží se na 7. místě.

Kanadské bodování Vítkovic vedou s osmi body hned tři hráči, útočníci Marek Kalus, Peter Mueller (oba 3+5) a nejlepší z obránců Stuart Percy (2+6). Ten také dostává na ledě nejvíce prostoru, průměrně na něm tráví 22:51 minut. Ve statistice Radegast indexu má osmnáct bodů obránce Willie Raskob. Deset trestných minut si zatím vysloužil útočník Peter Krieger. Z dvojice gólmanů dostává více prostoru Lukáš Klimeš s průměrem 2,62 a úspěšností 90,68 %.

Nejproduktivnějším hráčem Liberce je s deseti kanadskými body útočník Tomáš Filippi (4+6), spolu s ním nasbíral šest asistencí útočník Oscar Flynn (3+6). Mezi beky se se šesti body daří T.J. Melanconovi (3+3). Čtyřiadvacet bodů má ve statistice Radegast indexu obránce Michal Ivan. Nejvytíženějším hráčem je s časem 22:40 minut obránce Ian McCoshen. Ten je společnš s Jaroslavem Valachem nejtrestanějším hráčem s dvanácti trestnými minutami. Z dvojice gólmanů odchytal více zápasů Dávid Hrenák s průměrem 2,96 a úspěšností 90,37 %.

HC Vítkovice Ridera: Klimeš (Machovský) – Percy, Grman, Mikuš, Raskob, Gewiese, Prčík, Stehlík – Bukarts, Krieger, Mueller (A) – Fridrich, Chlán, Lakatoš (C) – Kotala, Claireaux, Kalus – Dej (A), Přibyl, Krejsa.
    Trenér: Miloš Holaň

Bílí Tygři Liberec: Hrenák (D. Král) – McCoshen, Knot, Ivan, Melancon, Budík, Derner, Galvas – Flynn, Filippi (C), Faško-Rudáš – Pérez, Bulíř (A), Hawryluk – Rychlovský, A. Najman, Klíma – Vlach (A), Šír, Pekař.
    Trenér: Filip Pešán

Rozhodčí: R. Šír, T. Cabák – M. Hlaváč, V. Rožánek.

00:01

00:03
    Domácí vyhrávají vhazování a posílají kotouč do útočného pásma.

00:24
    Puk si bere pod kontrolu Percy, domácí musejí rozehrát od Klimeše.

00:57
    Liberec právě vstřelil branku!
    Tak to byla rychlovka. Zatímco většina hráčů byla v rohu u domácí branky, k puku se dostal Hawlyruk, nahrál zcela volnému JAROMÍROVI LISA PERÉZOVI, který otevírá střelecký účet dnešního zápasu – 0:1. Asistence: Jayce Hawryluk.

01:38
    Vítkovičtí vtrhli do pásma, Kalus nastřelil Hrenáka, ale nikdo z jeho spoluhráčů se nedokázal prodrat k puku na případnou dorážku.

02:06
    Hosté znovu u Klimeše, ten je ve střehu, pokus Bulíře letěl mimo.

03:28
    Hraje se v rychlém sledu od branky k brance, oba gólmani musejí být ve střehu.

03:55
    Vítkovickou snahu zastavuje ofsajd.

04:02
    Útok libereckých je také pozastaven, vhazuje se před jejich útočnou modrou.

04:30
    Derner od modré nahazuje kotouč do rohu ke Klimešovi.

04:51
    Ve středním pásmu obral vítkovického hráče o kotouč Knot a hosté se přesunují.

05:25
    Tygři mají kotouč pod kontrolou, za svou brankou čekají na dostřídání.

05:47
    Domácí v pásmu, Bukartsovi spolupráce s Kriegrem nevyšla.

06:11
    Hosté vyhazují puk, ale jen na hůl Gewieseho ve středním pásmu.

06:36
    Libereckým ujíždí puk z pásma, hra je přerušena a následuje komerční přestávka.

07:01
    Menší závar před vítkovickou klecí, Klimeš je na kolenou, ale dokázal si s několika dobrými střelami soupeře poradit.

07:40
    Domácí přesunuli hru k Hrenákovi, Kalus měl dobrou pozici, ale neměl čas přehodit si kotouč, jeho střela trefuje gólmana.

08:43
    Tygři v ofsajdu, hra je přerušena.

08:48
    McCoshen prudce nastřeluje puk za domácí klec.

09:25
    Vítkovice v pásmu, Kotala nastřelil jen hráče před sebou.

09:52
    Domácí znovu u Hrenáka, od modré střílel Grman, před brankou bojoval o puk Krejsa, ale skóre se nemění.

10:31
    Puky létají kolem liberecké klece, ale zatím bez gólového efektu.

11:03
    Hosté dostali puk pod kontrolu, rozehrávají do pásma a uklidňují hru.

11:37
    Několik dobrých pokusů Klimeš vykryl, při nečekané střele Bulíře byl z branky venku, ale kotouč v síti nekončí.

11:50
    Zakázané uvolnění pro domácí.

12:07
    Mohlo být vyrovnáno, ale Kotalovi před brankou ujel kotouč.

12:20
    K brance se řítil hostující Rychlovský, ale byl zastaven Mikušem, který mu sebral kotouč.

12:28
    Klimeš přece jen musel zasahovat, ale puk rychle přikrývá lapačkou. Následuje komerční přestávka.

12:44
    Klubko těl před vítkovickou brankou, ale puk je stále ve hře, a tak se hraje dále.

13:19
    Domácí dostali puk do bezpečí, Galvas jej za svou brankou drží a oba týmy střídají.

13:50
    Za krosček je vyloučen domácí Gewiese.

14:19
    Vítkovičtí zatím zdatně vyhazují kotouče až k Hrenákovi.

14:39
    Hosté se usadili v pásmu, ale přicházejí o puk.

14:58
    Kalus i s pukem za libereckou brankou, stačil mu dojet i Claireaux, ale hosté nakonec získali kotouč pro sebe.

15:07
    Z protiútoku se liberečtí dostávali do gólové šance, ale Flynn z otočky zakončil jen do Klimešových betonů.

15:50

16:20
    Mueller svedl bruslařský souboj s Filippim, ale hostující útočník byl nakonec u své klece úspěšnější.

17:02
    Lakatoš se dostal do úniku, stíhal ho Galvas, vítkovický kapitán nakonec kvůli teči posílá puk do ochranné sítě.

17:55
    Vítkovičtí fanoušci na nohou, rychlý útok jejich týmu ale Hrenáka nepřekonal.

18:12
    Domácí bojují u liberecké klece, Gewiese od kruhu nastřeluje Hrenákovu náruč.

18:16
    Další teč posílá kotouč do ochranné sítě. Vhazuje se znovu u Hrenáka.

18:22
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Je vyrovnáno!!! Percy našel mezi kruhy volnějšího PETRA CHLÁNA, který z pozice klečícího střelce srovnává na 1:1. Asistence: Stuart Percy.

18:59
    Za držení protihráče je vyloučen hostující Bulíř.

19:10
    Od kruhu vypálil Lakatoš, ale Hrenák byl na místě.

19:21
    Domácí museli rozehrát ze středního pásma, ale už jsou zpět před libereckou klecí.

19:34
    Domácí využívají přesilovku, Percy poslal nalevo kotouč na PETERA KRIEGERA, Hrenákovi ve výhledu zdatně zacláněl Kalus a po dělovce vítkovického útočníka se gólman Tygrů po puku jen otočil – 2:1. Asistence: Stuart Percy, Dominik Lakatoš.

20:00

Další třetina začne přibližně v 18:25.

Střely na branku:
    1/3 – 14:9

20:01

20:22
    Domácí se protáhli do pásma, u branky střílel Mueller, ale Hrenák zareagoval včas.

24:15
    Za hákování je vyloučen domácí Chlán.

24:53
    Vítkovičtí zdatně vyhazují puky, Klimeš zatím zasahovat nemusel.

25:25
    Snaha libereckých končí na zadním mantinelu, vítkovičtí vyhazují puk až za Hrenáka.

25:59
    Tygři rozjeli přihrávkový kolotoč, ale příliš nestřílejí.

26:10
    Puk se odrazil k Vlachovi, který z mezikruží pohotově vypálil hned z první, ale Klimeš byl na místě.

26:15

27:43
    Zakázané uvolnění Tygrů.

30:40
    Za držení Raskoba je nařízeno trestné střílení proti Vítkovicím.

30:40
    Klíma se rozjel na Klimešovu klec, ale ten jeho střelu vystihl přesně.

33:18
    Dvě vteřiny po vypršení trestu libereckého hráče se domácí fanoušci znovunmohou radovat, skulinku u bližší tyče našel VALENTIN CLAIREAUX – 3:1. Asistence: Willie Raskob.

35:07
    Lakatoš ujížděl společně s Fridrichem na libereckou branku, ale kotouč míří těsně kolem tyče.

36:27
    Hosté dostávají šanci snížit, za krosček odjíždí mezi trestoměřiče domácí Grman.

37:08
    Vítkovičtí u puku, Lakatoš předvedl další rychlý výpad, podél mantinelu mu najížděl Dej, ale domácí kapitán zamířil mimo.

37:59
    Teď to byl pro změnu Chlán, který se vydal na zteč liberecké klece, ale zblízka nastřelil jen Hrenákovy betony.

38:20
    Liberečtí v protiútoku, až před branku si sjel Faško-Rudáš, ale výborný Klimeš chytá puk a rychle ho schovává do výstroje.

38:27

39:08
    Vítkovičtí rozehrávají útočnou akci.

39:53
    Chlán se snažil dostat do liberecké branky, ale liberečtí byli proti a po odpískání je před Hrenákem menší strkanice.

39:53
    Bude se vylučovat, na ledě se strhla bitka mezi více hráči.

39:53
    Domácí Lakatoš vítězí a za potlesku diváků odjíždí na trestnou lavici, kam už zamířil i poražený Derner. Oba vyfasovali pět minut za bitku. Lakatoš si dále vykoledoval dvouminitový trest za hrubost, stejně jako jeho spoluhráč Gewiese a hostující Vlach a Šír. Oba týmy hrají ve stejném počtu hráčů.

39:59
    Vítkovičtí zakončí druhou třetinu s pukem pod kontrolou.

40:00

Další třetina začne přibližně v 19:25.

1/3 – 14:9
    2/3 – 10:15

Ve druhé třetině padla jen jedna branka, k radosti domácích fanoušků lovil puk ze sítě Hrenák. Vítkovičtí se dostali do dvougólového náskoku a slušně zamotali hlavy svých soupeřů, hrají s větší chutí a dostávají se do výborných šancí. Jak to ale bude ve třetí části, to si ještě pár minut počkáme.

40:01

40:21
    Liberečtí se přesunují k domácí brance.

40:54
    Ze střední vzdálenosti to zkusil Hawryluk, ale Klimeš byl na místě.

41:07
    Vítkovičtí krouží s pukem středním pásmem.

41:31
    Vhazovalo se u domácí klece, hráči bojovali o kotouč, Najman našel volného RONALDA KNOTA, který prostřelil od mantinelu Klimeše bez větších potíží – 3:2. Asistence: Adam Najman.

42:37
    Tygři se stále drží na své útočné polovině, vítkovičtí hrají velmi pozorně.

43:09
    Domácí se protáhli do pásma, nahrávka na Fridricha nebyla přesná, musel bojovat u mantinelu o kotouč.

43:45
    Kotala dostal puk znovu k hostující brance, ale tentokrát byl u ní osamocen.

44:15
    Ofsajd pro hráče v bílých dresech.

44:58
    Hosté se musejí vrátit pro puk až za svou branku a rozvážně rozehrávají.

45:25
    Domácí se dostali do pásma, ale k puku se nedostali.

46:01
    Oba týmy střídají, hosté mají puk pod kontrolou.

46:25
    Liberečtí se bez potíží přesunuli do pásma, Faško-Rudáš ale nemířil přesně.

46:55
    Za držení protihráče odjíždí na trestnou lavici domácí Grman.

47:08
    Puk míří daleko za Hrenákovu branku.

47:17
    Dobrý pokus Filippiho, ale Klimeš společně s Mikušem udrželi puk před brankovou čárou.

47:50
    Z nenápadné střely Hawryluka se stala nebezpečná, když nastřelil svého spoluhráče a ten mohl kotouč dostat do klece, byl ale nepřesný.

48:12
    Domácí vyhazují kotouč a rychle střídají.

48:37
    Tygři točí domácí čtveřici před brankou a snaží se srovnat stůj co stůj.

48:55

48:55
    Je odpískáno zakázané uvolnění pro vítkovické.

49:20
    Nedovoleným bráněním se provinil Rychlovský a domácí mohou pojistit svůj náskok.

49:50
    Tygři jsou do tří, Šír si vypomohl hákováním.

50:04
    Liberec posílá puk do středního pásma.

50:20
    Mueller nastřelil nadvakrát puk do hráče před sebou, nedovolil mu ale vyhodit kotouč do bezpečí.

50:36
    Domácí využívají dvojnásobnou přesilovku, PETER MUELLER propálil od kruhů Hrenáka mezi betony – 4:2. Asistence: Dominik Lakatoš, Roberts Bukarts.

50:36
    Vítkovice pokračují v klasické přesilovce.

51:33
    Přestože na kostce nad lede probíhá záznam faulu libereckého hráče u mantinelu, na trestnou lavici je odeslán domácí Percy za podrážení. Kapitáni obou týmů diskutují s rozhodčím.

51:33
    Hraje se ve čtyřech na obou stranách.

51:46
    Hosté krouží s pukem v útoku, zatím nestřílejí.

51:50
    Liberec v plném počtu, zahraje si zkrácenou přesilovku.

52:27
    Vítkovičtí konečně vyhazují kotouč, oba týmy střídají.

52:53
    Domácí posílají puk až k Hrenákovi, ten rychle rozehrává.

53:16
    Melancon vyslal od modré točenou střelu, ale Klimeš byl dobře postaven a puk se od něj odráží do rohu.

53:33
    Percy se vrací zpět do hry.

54:05
    Tygři se dostávají do pásma, ale Najman nebyl přesný.

55:45
    Za nedovolené bránění bude pykat hostující bek Budík.

55:53
    Bukarts z kruhu tvrdě nastřeluje Hrenáka.

56:02
    Liberečtí dosáhli na puk a vyhazují jej ke Klimešovi.

56:20
    Vítkovičtí zpět v pásmu, Bukarts vystřelil na branku, Kalus zakrýval Hrenákovi výhled, ale skóre se nemění.

56:42
    Tygrům se znovu podařilo dostat puk do bezpečnějších vod.

56:55
    Kalus se dostal se spoluhráčem do situace dva na dva, ale Hrenák byl připraven.

57:31
    Domácí točí hostující čtveřici, ale ta se brání zarputile.

57:45

58:19
    Oddechový čas pro tým Bílí Tygři Liberec.

58:19
    Hrenák zůstává na střídačce.

58:45
    Domácí posílají nepřesnou rozehrávku na zakázané uvolnění.

59:12
    Domácím se podařilo dostat k puku, z dálky jej do opuštěné branky posílá STUART PERCY – 5:2. Bez asistence.

59:12
    Hrenák se staví zpět do své klece.

59:45
    Liberečtí mají puk pod kontrolou, ale domácí si už tři body nenechají uniknout.

Bílí Tygři Liberec – RONALD KNOT

Dnes bude v Ostravě veselo. Vítkovičtí po delší době vyhráli zápas Tipsport extraligy, navíc za tři body a se silným Libercem. Hned v první minutě se sice hosté dostali do vedení díky Pérezovi, do první sirény domácí srovnali Chlánem a ještě stihli využít přesilovku Kriegrem. Ve druhé části řádili domácí na ledě Ostravar arény jako černá ruka, ale vytěžili z toho jen jednu branku, když zvyšoval Claireaux. Před druhou sirénou došlo u vítkovické branky ke strkanici, která vyústila v bitku, do které se pustil kapitán Lakatoš a za bouřlivých ovací v ní zvítězil. Liberec zkraje třetí části snížil vítkovické vedení na 3:2. Vítkovice ale dobře rozjetý zápas nechtěly pustit z rukou, a tak přidaly dvě branky – nejdříve využil dvojnásobnou početní výhodu Mueller, před koncem zápasu pak pečetil domácí výhru Percy gólem do prázdné branky.
    Z Ostravy je to pro dnešek vše, užijte si páteční večer a nadcházející víkend a já se budu těšit brzy zase na počtenou. (20:55:56)

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 19. Chlán (Percy), 20. Krieger (Percy, Lakatoš), 34. Claireaux (Raskob), 51. Mueller (Lakatoš, Bukarts), 60. Percy – 1. Pérez (Hawryluk), 42. Knot (A. Najman)

Rozhodčí: R. Šír, T. Cabák – M. Hlaváč, V. Rožánek

Diváci: 5 225