Tábor – Liberec 4:9 (kon.) | Přerov – Pardubice 1:2 (kon.) | Mladá Boleslav – K. Vary 2:6 (kon.)
Plzeň – Č. Budějovice 3:1 (kon.) | Vítkovice – Poruba 2:1 (po pr.) | Třinec – Jihlava 3:0 (kon.)
Mountfield HK – Zlín 3:0 (kon.) | HC Litvínov – Kladno 9:3 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
2:1 (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)
HC RT TORAX Poruba
Sobota 28.10.2023, 13:00 • MFH Ostrava • Extraliga dorostu • Skupina B

O výhře v dnešním derby muselo rozhodnout až prodloužení. Poruba začala dobře, už ve třetí minutě otevřela skóre Skorochodem a dávala jasně najevo, že dnes to sní nebude lehké, protože přijela bodovat. Do konce třetiny ale žádný gól i přes veškerou snahu nepřidala. V polovině zápasu se domácím podařilo najít recept na pozorně chytajícího Láryše, kterého překonal Hofman a vítkovičtí přece jen zlepšili hru. Na porubského gólmana ale už další recept nenašli. Ve třetí třetině a hlavně v její druhé půli se vítkovičtí do zápasu opřeli se snahou otočit zápas, ale Láryš v brance chvílemi kouzlil. Utkání se dostalo do prodloužení, ve kterém si Poruba připsala jednu dobrou šancí, domácí ale dvě, z nichž právě tu druhou po zmatcích před brankou dokázal využít Zachariasz, který tak přinesl svému týmu prémiový bod.
    Z Ostravy je to pro dnešek vše, mějte příjemný zbytek dne a já se budu těšit brzy zase na počtenou. (15:31:08)

61:48
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Prodloužení dnešního zápasu ukončuje po zmatcích před Láryšem OLAF ZACHARIASZ, který se dokázal jako první před jeho brankou zorientovat, dostat k puku a rozhodnout – 2:1. Asistence: Jakub Kisza.

61:29
    Porubští v pásmu, ale jejich souhra nebyla přesná.

61:05
    Domácí Fojtík se dostal až k brance, Láryš se musel ujistit, že mu puk neproklouzl do branky.

60:48
    Vítkovičtí budou muset rozehrát ze středního pásma.

60:25
    Hofman zavezl kotouč do pásma, jeho nahrávka na spoluhráče prošla, ale ten nemířil dobře.

60:01

60:00

59:57
    Moc času už vítkovičtí nemají, ale zdá se, že skóre se už měnit nebude.

59:42
    Porubští vyhazují kotouč, domácí musejí vyjet až do pásma před Vargu.

59:25
    Oddechový čas pro tým HC RT TORAX Poruba.

59:25
    Láryš loví puk z lapačky, hra je přerušena.

59:13
    Nazad puk přes bránící brusle nedokázal protlačit.

58:49
    Vítkovičtí v pásmu, ale Poruba bojuje.

58:31
    Vhazování vyhráli hosté, Ostřížek si najel těsně k tyči, ale Varga byl připraven.

58:19
    Ostřížek projíždějící mezikružím poslal puk na Vargovu lapačku.

58:12
    Zakázané uvolnění Vítkovic.

57:50
    Douda krouží téměř celým kluzištěm a zachraňuje a rozehrává kotouče, žene svůj tým k výhře.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 32. M. Hofman (Nazad, Mareš), 62. Zachariasz (Kisza) – 3. Skorochod (Vehovský)

HC Vítkovice Ridera: Varga (Špírek) – Szarowski, A. Drábek, M. Fojtík, Zatloukal, Lyčka, Kisza (A), A. Vítek – Fasner (A), Svozil, Plško – Douda (C), Zachariasz, Max. Man – Mareš, Nazad, Rončka – M. Hofman.
    Trenér: Jan Vavrečka

HC RT TORAX Poruba: Láryš (Bernard) – Majkowski, Stasjuk, Planka, M. Kozák, Korbel, Dragon (A), Michalík – Ostřížek, Vehovský (A), Skorochod – Ignatěnko, Stryczek, Indrst (C) – Dietrich, Bobok, Václavek.
    Trenér: David Moravec

Rozhodčí: D. Tomeček – J. Molin, T. Vojtásek