Hellas Verona – Monza 1:3 (kon.) | Cagliari – Janov 2:1 (kon.) | AS Řím – Lecce 2:1 (kon.)
Fiorentina – Juventus 0:1 (kon.)
AS Řím
2:1 (0:0)
US Lecce
Neděle 05.11.2023, 18:00 • Stadio Olimpico, Řím • Italská Serie A • 11. kolo

AS Řím na Stadio Olimpico vyhrálo nad týmem US Lecce 2:1. Domácí v páté minutě kopali pokutový kop, jenže Lukaku trefil svou levačkou jenom střed branky a Wladimiro Falcone dokázal balon svou nohou dostat mimo ohrožený prostor. AS mělo dobré šance, ale Stephan El Shaarawy a Paulo Dybala selhali v zakončení. Lecce se v závěru dostalo k několika smělým průnikům, ale v největší šanci Lameck Banda přišel o balon, který mu ukopl LIorente. Druhé dějství začalo zlepšeným výkonem ze strany hostů, ti byli za svou aktivitu odměněni brankou v 72. minutě. PONTUS ALMQVIST potrestal minelu v defenzívě AS svou levačkou. S domácími to nevypadalo dobře. V 85. minutě ještě Gabriel Strefezza jen těsně minul svou pravačkou branku Římanů. Už to vypadalo, že hosté po 37 letech zvítězí v Římě. Jenže chyba lávky. Ve druhé minutě nastavení se prosadil hlavou SARDÁR AZMÚN a bylo to 1:1. Hosté by byli zřejmě i spokojeni s bodem, o ten je ale připravil o dvě minuty později ROMELO LUKAKU. Belgický útočník svou levačkou ukončil naděje Lecce na bod z věčného města.
    (20:15:04)

90+8

90+7
    Rasmus Kristensen (AS Řím) poslal bez rozmyslu balon do autu, Lecce útočí do plných. Všichni hráči AS jsou za balonem.

90+7
    Renato Sanches (AS Řím) poslal v tísni na hranici vápna balon do autu.

90+6
    Romelu Lukaku dostal za oslavu branky bez dresu žlutou kartu.
    90+4. Romelu LUKAKU - 2:1

90+4
    AS Řím právě vstřelil branku!
    Tak to je pro domácí fanoušky pohádka. AS se podruhé prosazuje v nastavení druhého dějství. ROMELU LUKAKU dostal balon na hranici vápna od Dybaly, zasekl si míč a pak jej poslal levačkou do odkryté části branky.

90+3
    Domácí fanoušci po vyrovnání ožili a ženou svůj tým za dalším gólem.
    90+2. Sardár AZMÚN - 1:1

90+2
    Domácí srovnávají po rychlém kontru v nastavení. Nicola Zalewski běžel po levé straně a poslal balon levačkou na hranici malého vápna, tam si naskočil na míč SARDÁR AZMÚN a poslal jej hlavou přesně k tyčce, 1:1.

90+2
    Marin Pongračić (Lecce) fauloval na polovině hřiště a rychle se zasunul do kompaktního bloku.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut.

90
    Domácí kapitán Bryan Cristante (AS Řím) si jasně pomohl v souboji rukou. Lecce opět odevzdalo balon soupeři.

89
    Roberto Piccoli (Lecce) to zkusil ve vápně AS, ale byl v jasném ofsajdu. Rui Patrício uvede balon do hry.

89
    Diego Llorente (AS Řím) zahrál rukou na polovině a viděl žlutou kartu.

88
    Gabriel Strefezza (Lecce) se ani nerozběhl za dlouhým centrem, Lecce se už spoléhá na svou defenzívu.

87
    Diego Llorente (AS Řím) byl zasažen do břicha loktem, viníkem je Brazilec Gabriel Strefezza a vidí za své počínání žlutou kartu.

86
    Joan Gonzàlez (Lecce) jasně přihrál faul domácích a tahá pro Lecce čas.

Vít Káňa

Branky: 90+2. Azmún (Zalewski), 90+4. Lukaku (Dybala) – 72. Almqvist (Banda)

Karty:   76. Sanches (ASR), 89. Llorente (ASR), 90+6. Lukaku (ASR) – 17. Banda (LCC), 27. Dorgu (LCC), 77. Ramadani (LCC), 81. Touba (LCC), 87. Strefezza (LCC)

Neproměněná penalta: 5. Lukaku (ASR), brankář Falcone zneškodnil

Držení míče: 61 % : 39 %.
    Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 15:15. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 18:11.
    AS Řím: Patrício – G. Mancini (78. R. Kristensen), Llorente, Ndicka – Karsdorp (78. Zalewski), Bove (70. Sanches), Cristante, Aouar (73. Azmún), El Shaarawy (78. Belotti) – Dybala, Lukaku.
    Náhradníci: Boer, Svilar – Çelik, Pagano, Costa.

Trenér: José Mourinho

US Lecce: Falcone – Gendrey, Pongračić, Baschirotto, Dorgu (62. Gonzàlez) – Kaba, Ramadani, Rafía (62. Gallo) – Almqvist (80. Touba), Krstović (80. Piccoli), Banda (74. Strefezza).
    Náhradníci: Brancolini, Samooja – Oudin, Sansone, Venuti, Berisha, Faticanti, Smajlović, Blin, Burnete.

Trenér: Roberto D'Aversa

Rozhodčí: Andrea Colombo