Karviná – Ostrava 1:3 (kon.) | Liberec – Č. Budějovice 1:0 (kon.) | Slavia – Plzeň 1:2 (kon.)
MFK Karviná
1:3 (1:0)
FC Baník Ostrava
Neděle 05.11.2023, 15:00 • Městský stadion Karviná, Karviná • FORTUNA:LIGA • 14. kolo

Skončilo utkání 14. kola FORTUNA:LIGY, ve kterém domácí MFK Karviná prohrála 1:3 a Slezské derby tak ovládl FC Baník Ostrava. Baník vstoupil do utkání velmi aktivně, vylámal si ale zuby na brankáři Holcovi. V pětadvacáté minutě přišel trest, Budinský skvělou trefou poslal svůj tým do vedení. Do druhého poločasu vstoupil Baník skvěle, využil svých kvalit a během deseti minut třikrát skóroval. Nejprve se trefil Ewerton, a po něm dvakrát Buchta, který po celý zápas výřil aktivitou. Baník si tak připisuje důležité tři body a posouvá se v tabulce na třetí pozici! (16:56:47)

90+5

90+5
    Do poslední šance zápasu se dostal Doležal, ten si našel centr a hlavou zakončil. Pro něj ale bohužel nad branku Letáčka.

90+5
    Baník šel do přečíslení tři na dva, Buchta táhl míč středem hřiště, finální přihrávku na krajního hráče ale neprovedl přesně.

90+4
    Karviná dostala výhodu rohového kopu, Žák hledal na přední tyči Ezeha, ten se do zakončení nedostal.

90+3
    Utkání se pomalu dohrává, Baník vedení kontroluje a s výkonem může být dnes spokojen. Na domácí straně dlouho držel svůj tým Holec, v druhém poločase ale neměl nárok.

90+2
    Centr na zadní tyč byl příliš dlouhý, skončil v zámezí a Letáček bude rozehrávat od své branky.

90+1
    Poslední střídání Karviné. Bederka jde na poslední vteřiny využít své centimetry, pro Mosese zápas skončil.

90+1
    Čavoš faulovaný na útočné polovině, standartní situace pro Karvinou.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut.

90
    Klíma fauloval, Baník přichází o míč a musí se tak na poslední vteřiny zatáhnout na svou polovinu.

89
    Tomáš Rigo si nabíhal za obranu, domácí obránce ale úspěšnější a hlavou poslal míč svému brankáři. Svozil vytahuje své svěřence dopředu a chce zažít závěrečný tlak svého týmu.

88
    Ezeh rozběhnutý na pravé straně, míč ale nestihl a Karviná tak přichází o míč. Baník se přibližuje třetímu místu v tabulce a před zápasem se Spartou se zřejmě skvěle naladí.

87
    Letáček si našel volnou cestu na centrovaný míč a ten vyboxoval do bezpečí.

86
    Papalelé faulovaný Juroškou, standartní situaci mají k dispozici i hráči Karviné. Hostující Juroška vidí navíc žlutou kartu a příští týden si proti Spartě nezahraje.

85
    Pět minut před koncem sahá Pavel Hapal k poslednímu střídání. Ze hřiště odstupuje Ewerton, místo něj přichází posílit obranu Frydrych.

85
    Boula se postavil k zahrávání standartní situace, jeho střílený centr našel hlavu Pojezného, který minul branku Holce.

84
    Buchta faulovaný Papalelém a hosté mají k dispozici standartní situaci. Hostující střelec dvou branek patří jednoznačně k nejlepším na hřišti.

David Bochňák

Branky: 25. Budínský (Memić) – 49. Ewerton (Ndefe), 53. Buchta (Kubala), 59. Buchta (Ewerton)

Karty:   11. Čavoš P. (KAR) – 31. Tanko A. (OVA), 86. Juroška J. (OVA)

Držení míče: 45 % : 55 %.
    Střely na branku: 7:10. Střely mimo: 2:7. Rohy: 3:6. Fauly: 11:10.
    MFK Karviná: Holec – Moses (90+1. Bederka), Krčík, Svozil, Čurma – Boháč (60. D. Žák), Čavoš – Memić (69. Doležal), Budínský (C) (60. Ezeh), Iván (60. Papalelé) – Akinyemi.
    Náhradníci: Ciupa – Hošek, Ražnatović, Antovski.

Trenér: Juraj Jarábek

FC Baník Ostrava: Letáček – Kpozo, Lischka (C), Pojezný, Ndefe (79. J. Juroška) – Boula – Buchta, Rigo, Kubala (73. Ji. Klíma), Ewerton (85. Frydrych) – Tanko (73. Šín).
    Náhradníci: Markovič – Kaloč, Blažek, Madleňák, Fadairo, Almási.