Alavés – Almería 1:0 (kon.) | Valencia – Granada 1:0 (kon.) | Villarreal – Ath. Bilbao 2:3 (kon.)
Real Madrid – Rayo Vallecano 0:0 (kon.)
Deportivo Alavés
1:0 (0:0)
UD Almería
Neděle 05.11.2023, 14:00 • Estadio de Mendizorroza (Vitoria-Gasteiz) • Španělská LaLiga • 12. kolo

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (16:06:00)

Žluté karty: 2 – 3.

Alavés zaslouženě vydřel první výhru po sedmikolovém půstu! Hra Basků měla kvalitní parametry hlavně první půli, jenže kvůli neproměněné penaltě Hagiho museli na gól trpělivě čekat až do 79. minuty. Polosmutným hrdinou se stal srbský obránce Sedlar, který nedlouho po vstřeleném vítězném gólu opustil hřiště na nosítkách se zraněným kolenem. Deportivo zvládlo ubránit závěrečné minuty i bez něj. V křeči hrající Almería si nevypracovala ani jeden náznak šance a s bilancí 0-3-9 zůstala na dně LaLigy. Deportivo se v rozehraném 12. kole posunulo před Sevillu na 15. místo.

90+9

90+9
    Ukvapený nákop z vlastní poloviny doputoval až k Siverovi. Na další akci už Almería čas nedostane.

90+8
    Šestý roh Almeríe byl odhlavičkován ven z pokutového území. Míč do něj vracel Baba, ovšem Arribas ho zkušeně doprovodil do autu.

90+7
    Akieme se vysunul takřka na hrot útoku. Nákop z hloubi pole v souboji nezpracoval a domácí si pomohli dalším vysvobozujícím odkopem.

90+6
    Almeríi se nedaří vytvořit závěrečný tlak. Po Guridiho malé domů poslal Antonio Sivera balon až na opačný konec hřiště.

90+5
    Domácí vcelku snadno dostali míč do vápna. Guevarovi však míč sjel na vnější nárt a střela levačkou nabrala nechtěnou faleš ven z branky.

90+4
    Omorodion zbrzdil protiútok. Vyměnil si míč s Guridim a sraženou přihrávkou z pravého křídla ukořistil rohový kop.

90+3
    Střídání v týmu Deportivo Alavés:
    ze hřiště odchází Aleksandar Sedlar, přichází Rafa Marín.

90+2
    Srbský stoper Deportiva je za potlesku zaplněných tribun odnášen na nosítkách. To je skutečně hořkosladký konec autora rozdílového gólu.

90+1
    Nastavovat se má 6 minut. Vzhledem ke zranění Sedlara to ale bude mnohem více.

90
    V jednu chvíli se na trávník poroučeli dva hráči Alavésu. Sedlar se drží za levé koleno a hra asi bude na delší dobu pozastavena.

89
    Deportivo suverénně ubránilo rohový kop. Rebbáš chtěl rychle otočit hru, jenže ve sprintu se s balonem dostal za levou pomezní čáru.

88
    Střídání v týmu UD Almería:
    ze hřiště odchází Largie Ramazani, přichází Marciano Sanca.

87
    Ramazani na křídle propadl v souboji s Rebbášem. Střídající Alžíran vnikl do vápna a prudkým nástřelem přispěl k teči Omorodiona. Maximiano ji skvěle zastavil, byť případný gól by kvůli ofsajdu stejně neplatil.

86
    Abdelrahman Rebbáš zabojoval na pravém okraji pokutového území a kromě získaného rohu může mít radost i z ušetřeného času.

84
    Omorodion otřel svůj technický pokus o hostujícího fotbalistu. Z nařízeného rohu tentokrát nic zapeklitého pro obranu Almeríe nebylo.

Michal Břuchanský

Branky: 79. Sedlar

Karty:   25. Gorosabel (DAL), 81. Rioja (DAL) – 14. Melero (ALM), 52. Maximiano (ALM), 59. Robertone (ALM)

Neproměněná penalta: 45+1. Hagi (DAL), mimo

Držení míče: 56 % : 44 %.
    Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 14:5. Rohy: 12:6. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 13:13.
    Deportivo Alavés: Sivera – Gorosabel (83. Tenaglia), Abqár, Sedlar (90+3. R. Marín), J. López – Blanco, Guevara – Rioja (C) (83. Sola), Hagi (68. Rebbáš), Guridi – K. García (68. Omorodion).
    Náhradníci: Montero, Owono – Alkain, Diallo Selu, R. Duarte, Karrikaburu, Maraš.

Trenér: Luis García

UD Almería: Maximiano – H. Mendes, E. González, Chumi, Akieme – Robertone (C) (71. Baba), Puigmal (46. Arribas), Lopy, Ramazani (88. Sanca) – Baptistão (71. Milovanović), Melero (46. Embarba).
    Náhradníci: Mariño, F. Martínez – Kaiky, Lázaro, Montes, A. Pozo.

Trenér: Gaizka Garitano

Rozhodčí: Santana – Melo, López

Diváci: 16 380