AEK Atény – Brighton 0:1 (kon.) | Atalanta BC – Sporting 1:1 (kon.) | Freiburg – Olympiakos 5:0 (kon.)
Maccabi Haifa – Rennes 0:3 (kon.) | Sparta – Real Betis 1:0 (kon.) | Sturm Graz – Raków 0:1 (kon.)
Bačka Topola – West Ham 0:1 (kon.) | Häcken – Leverkusen 0:2 (kon.) | Liverpool – Linz 4:0 (kon.)
Marseille – Ajax 4:3 (kon.) | Molde – Karabach 2:2 (kon.) | Rangers – Aris Limassol 1:1 (kon.)
Servette – AS Řím 1:1 (kon.) | Šeriff Tiraspol – Slavia 2:3 (kon.) | Toulouse – St.Gilloise 0:0 (kon.)
Villarreal – Panathinaikos 3:2 (kon.)
Olympique Marseille
4:3 (2:2)
Ajax Amsterdam
Čtvrtek 30.11.2023, 21:00 • Stade Vélodrome, Marseille • Evropská liga • Skupina B

A je dobojováno! Máme za sebou gólově velmi pestré utkání! Po čtyřgólovém prvním poločase, otevřel gólový účet druhého poločasu už ve 47. minutě Aubameyang, který se prosadil nádhernými nůžkami. Když ještě poté v 61. minutě dostal Berhuis za svůj zákrok červenou kartu, asi nikdo nepochyboval o výhře domácích. Jenže Ajax se ještě dokázal nadechnout a v 79. minutě srovnal hlavou Akpom. V první minutě nastavení fauloval po své hrubce brankář Ramaj Sarra a nařízenou penaltu proměnil znovu Aubameyang, který tak završil hattrick. Domácí získávají velmi důležité tři body a mají tak jistotu postupu do jarní části. Naopak Ajax tímto utkání o tuto šanci přišel a bude se už jen soustředit na boj o 3. příčku zaručující jaro v Konferenční lize. (23:03:39)

Držení míče: 46 % : 54 %.
    Střely na branku: 10:5. Střely mimo: 6:0. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 9:16.

90+9

90+8
    Další žlutá karta, tentokrát pro Hata za zákrok zezadu na Sarra.

90+7
    Domácí zahrávali rohový kop, hosté se ale bez potíží ubránili a dlouhým nákopem se budou snažit, co nejrychleji dostat na polovinu soupeře.

90+5
    Střídají i domácí, odchází autor hattricku Aubameyang, místo něj si zahraje Meité.

90+4
    Hosté ještě střídají, místo Tahiroviče přichází Banel.

90+3
    Rensch vidí žlutou kartu za protesty.
    90+3. Pierre-Emerick AUBAMEYANG - 4:3

90+3
    Marseille právě vstřelilo branku! I druhého pokutového kopu domácích se ujal PIERRE-EMERICK AUBAMEYANG a i tentokrát spolehlivě proměňuje! Svým dnešním hattrickem tak hodně přiblížil domácí k důležité výhře!
    90+1. Penaltová situace.

90+1
    Velká hrubka Ramaje, který si šel pro vysoký centr, míč mu ale vypadl z náručí a fauloval při tom dotírajícího Sarra! Bude z toho penalta!

90
    Hlavní rozhodčí nastaví 6 minut nad rámec hrací doby.

90
    Žlutá karta pro domácího Sarra.

86
    Trojí střídání domácích, hřiště opouští Veretout, Harít a Lodi místo nich přichází Vitinha, Únahí a Murillo.

85
    Rychlý brejk hostí zaváněl další brankou, Gaaei poslal střílený centr před branku, na který jen tak tak nedosáhl Brobbey.

82
    Domácí se okamžitě tlačí dopředu s remízou se nechtějí smířit.
    79. Chuba AKPOM - 3:3

79
    Ajax právě vstřelil branku! Hosté přeci jen srovnávají! Gaaei na pravé straně centroval, obrana ale míč odvrátila jen ke Hlynssonovi, jehož centr našel přesně na zadní tyči hlavu CHUBY AKPOMA a střídající hráč neměl problém dostat míč za záda Lópeze!

Jiří Zabilanský

Branky: 8. Aubameyang (pen.), 27. Mbemba (Clauss), 47. Aubameyang (Harít), 90+3. Aubameyang (pen.) – 10. Brobbey (Berghuis), 30. Brobbey (Berghuis), 79. Akpom (Hlynsson)

Karty:   69. Lodi (OMA), 90. Sarr (OMA) – 71. Taylor (AJA), 76. Hlynsson (AJA), 90+3. Rensch (AJA), 90+8. Hato (AJA)   61. Berghuis (AJA)

Olympique Marseille: López – Clauss, Mbemba, Gigot, Lodi (86. Murillo) – Sarr, Kondogbia, Veretout (86. Vitinha), Harít (86. Únáhí) – Correa (66. Ndiaye), Aubameyang (90+5. Meïté).
    Náhradníci: Blanco – Balerdi, Mughe, Nadir, Soglo.

Trenér: Gatusso

Ajax Amsterdam: Ramaj – Gaaei, Rensch, Hato, Sosa (77. Martha) – Tahirović (90+4. Banel), Berghuis, Taylor (77. Akpom) – Borges (46. Hlynsson), Brobbey, Bergwijn.
    Náhradníci: Rulli, Setford – Salah-Eddine, Medić, Mikautadze, Ávila, Godts, Gooijer.

Trenér: van 't Schip

Rozhodčí: Sozza – Bindoni, Tegoni (všichni Itálie)