Boston – San Jose 3:0 (kon.) | Detroit – Chicago 5:1 (kon.) | Montreal – Florida 1:5 (kon.)
Philadelphia – New Jersey 3:4 (po pr.) | Tampa – Pittsburgh 2:4 (kon.) | Toronto – Seattle 4:3 (2:0 po s.n.)
Carolina – NY Islanders 4:5 (po pr.) | Nashville – Minnesota 1:6 (kon.) | St. Louis – Buffalo 6:4 (kon.)
Winnipeg – Edmonton 1:3 (kon.) | Arizona – Colorado 4:3 (po pr.) | Calgary – Dallas 4:3 (po pr.)
Anaheim – Washington 4:5 (kon.) | Vancouver – Vegas 1:4 (kon.)
Nashville Predators
1:6 (0:3, 0:2, 1:1)
Minnesota Wild
Pátek 01.12.2023, 02:00 • Bridgestone Arena, Nashville • NHL

Z tohoto utkání je to všechno. Díky za pozornost a budu se těšit na počtenou zase někdy příště. Hezký den všem. (05:11:35)

Česká a slovenská stopa
    Do utkání nenastoupil žádný český ani slovenský hokejista.

Tři hvězdy utkání
    1. Connor Dewar (MNS) 3+0
    2. Filip Gustavsson (MNS) 26 zásahů
    3. Kirill Kaprizov (MNS) 1+1

Utkání je za námi. Ve třetí části padly dva góly, po jednom na každé straně. Nejprve se ve 43. minutě prosadil domácí Pärssinen díky šikovné teči McDonaghovy střely. V 50. minutě pak zkompletoval hattrick hostující Dewar, který ze skrumáže na brankovišti, která vznikla po Lankinenově vyražení Lettieriho střely, v pádu bruslí dostal puk do sítě a jeho zásah muselo potvrdit video. Video šlo do hry ještě jednou, když v 57. minutě odvolalo gól Dewara kvůli ofsajdu. Stalo se tak poté, co si Nashville vzal trenérskou výzvu právě na ofsajd. Preds si dnes spoustu šancí vytvořil, avšak Gustavsson chytal opravdu skvěle a inkasoval jen jednou.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:13

56:03
    Minnesota sice vstřelila branku díky Dewarovi, ale Nashville znovu sáhnul po trenérské výzvě kvůli ofsajdu. Video tentokrát odhalilo, že skutečně šlo o těsný ofsajd. Branka tak neplatí, Tomasino se musí vrátit na trestnou lavici a Wild pokračují v přesilovce.

55:13
    Vyloučení v týmu Nashville Predators:
    Philip Tomasino – 2 min., vysoká hůl.

54:27
    Boldyho střelu vykopl Lankinen pravým betonem.

53:31
    Po střele Zuccarella má kotouč ve své rukavici Lankinen. Vhazuje se před jeho bránou.

52:37

52:21
    Gustavsson má kotouč v lapačce a hra je přerušena. Buly před jeho brankou.

51:58
    Tomasino mohl snížit, ale ze skrumáže před bránou nedokázal usměrnit kotouč do sítě.

51:03
    Minnesota vyhodila kotouč až k brance Lankinena.

50:37
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild:
    Jacob Middleton – 2 min., podrážení.

50:24
    Minnesota musí začít další akci zpoza vlastní brány.
    49:47 Connor DEWAR - 1:6

49:47
    6/6
    Minnesota právě vstřelila branku! Wild dávají už šestý gól! Lettieriho ránu dokázal vyrazit Lankinen pouze před sebe a na brankovišti vznikla skrumáž, ve které byl nejdůraznější CONNOR DEWAR, který v pádu bruslí dostal puk do sítě za záda Lankinena. Celá situace se ještě zkoumala na videu, jestli nešlo o úmyslné kopnutí, ale gól platí a Dewar tak kompletuje hattrick. Asistence: Vinni Lettieri a Zach Bogosian.
    Dewar C., Lettieri V., Bogosian Z., Duhaime B., Brodin J., Gustavsson F.
    Schenn L., Forsberg F., Nyquist G., McDonagh R., Lankinen K., O'Reilly R.

48:40
    Lankinen zasáhl úspěšně proti střele Gaudreaua z pravého kruhu.

Mateo

Branky a nahrávky: 43. Pärssinen (McDonagh, Evangelista) – 7. Dewar (Duhaime, Rossi), 15. Middleton (M. Foligno, Dewar), 15. Kaprizov (Zuccarello, Spurgeon), 22. Maroon (Goligoski, F. Gaudreau), 32. Dewar (Kaprizov), 50. Dewar (Lettieri, Bogosian)

Nashville Predators: Saros (22. Lankinen) – McDonagh (C), Josi (A), Lauzon, A. Carrier, Barrie, L. Schenn, Fabbro – Nyquist, O'Reilly, F. Forsberg (A) – Evangelista, Pärssinen, Sherwood – Co. Smith, Sissons, Trenin – Tomasino, McCarron.
    Trenér: Andrew Brunette

Minnesota Wild: Gustavsson (M. Fleury) – Middleton, Spurgeon (C), Brodin, Faber, Goligoski, Bogosian – Kaprizov (A), Rossi, Zuccarello – M. Johansson, Eriksson Ek, Boldy – M. Foligno (A), F. Gaudreau, Maroon – Duhaime, Dewar, Lettieri.
    Trenér: John Hynes

Rozhodčí: Halkidis, Hebert – Murchison, MacPherson