Columbus – Boston 1:4 (kon.) | NY Rangers – Carolina 1:6 (kon.) | Pittsburgh – Washington 3:4 (kon.)
Dallas – Montreal 3:4 (kon.) | Minnesota – Calgary 1:3 (kon.) | Nashville – Chicago 3:0 (kon.)
Winnipeg – Tampa 4:2 (kon.) | Arizona – Florida 1:4 (kon.) | Colorado – NY Islanders 5:4 (po pr.)
Edmonton – Philadelphia 5:2 (kon.) | Vancouver – Ottawa 6:3 (kon.) | Los Angeles – Toronto 0:3 (kon.)
San Jose – Detroit 3:5 (kon.)
Nashville Predators
3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Chicago Blackhawks
Středa 03.01.2024, 02:00 • Bridgestone Arena, Nashville • NHL

S konstatováním, že Nashville Predators v domácí Bridgestone Areně přehrálo Chicago 3:0, se s vámi loučí a hezkou středu přeje Tomáš Lysý. (05:55:01)

3. Gustav Nyquist (NSH) 1+1

Utkání, které bylo do závěru hodně chudé na góly, přináší zaslouženou výhru Nashville. Předátoři se ujali vedení v šesté minutě po parádní trefě Gustava Nyquista. Na obou stranách bylo následně poměrně dost šancí na další gólový přísun. Hrozili hlavně domácí, ale brankář Chicaga Arvid Söderblom, který dostal šanci před Petrem Mrázkem, se překonával. I Juuse Saros na druhé straně vytáhl povedené zákroky. Nashville byli velmi pozorní v defenzívě a prakticky nedali šanci zahrozit Connoru Bedardovi, jenž byl velmi dobře střežen. Ve třetí části nevyužili hosté dvě přesilovky a naopak domácí čtyři minuty před koncem zvýšili náskok v početní výhodě pět na tři, kdy bez problémů využil kolmici Forsberga Ryan O'Reilly. Na konci ještě zkusili Blackhawks hru bez brankáře, kterou potrestal Luke Evangelista trefou přes půlku kluziště – 3:0.

59:27 Luke EVANGELISTA - 3:0

59:27
    6/6
    Nashville právě vstřelil branku!
    LUKE EVANGELISTA využil ztráty puku Chicaga, kdy Lukas Reichel neobehrál Schenna. Ten posunul puk právě na svého spoluhráče, který přesně z poloviny kluziště z pravé strany trefil prázdnou klec. Asistence: Luke Schenn.
    Schenn L., Trenin J., McDonagh R., McCarron M., Saros J., Evangelista L.
    Donato R., Dickinson J., Reichel L., Korchinski K., Entwistle M., Bedard C.

58:38
    Chicago zkouší ještě hru bez brankáře!

57:26
    Söderblom zapisuje další výborný zákrok proti střele z předbrankového prostoru.

57:12
    Chicago je v plném počtu.

56:17
    Arvid Söderblom skvěle pokryl prostor u levé tyče a poté měl štěstí, že nikdo z hostí nevystřelil, když už byl ve své brance v pozici vleže.
    55:23 Ryan O'REILLY - 2:0

55:23
    6/4
    Je prakticky rozhodnuto, RYAN O'REILLY si před brankou na pravé straně počkal na přesný pas Forsberga, nejproduktivnějšího hráče týmu, napříč brankovištěm a nekompromisně zavěsil. Soderblom byl bez šance. Asistence: Filip Forsberg, Gustav Nyquist.
    Forsberg F., Sissons C., Nyquist G., Josi R., Saros J., O'Reilly R.
    Dickinson J., Tinordi J., Söderblom A., Vlasic A.

55:12
    Hosté budou hrát minutu a 41 sekund oslabení pět na tři po hákování Connora Murphyho.

55:06
    Domácí hned od začátku svírají soupeře před jeho brankou.

54:53
    Preds jsou znovu blíže výhře, jelikož Borisi Katchoukovi v předbrankovém prostoru nezbylo nic jiného, než zahákovat Filipa Forsberga, který se před něj natlačil a chtěl zakončovat.

54:29
    Katchouk hledal střílenou přihrávkou z levé strany před brankou Blackwella, který ale na puk nedosáhl.

53:43
    Nashville druhé oslabení třetí třetiny zvládlo na jedničku.

53:24
    Alex Vlasic musí pro puk zase až za vlastní branku a Chicago musí rychle pospíchat na druhou stranu.

53:04
    Během minuty a půl hosté prakticky neohrozili branku soupeře. Nyní se provinili ofsajdem.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 6. Nyquist (Josi, O'Reilly), 56. O'Reilly (F. Forsberg, Nyquist), 60. Evangelista (L. Schenn)

Nashville Predators: Saros (Lankinen) – Josi (C), Fabbro, Lauzon, A. Carrier, McDonagh (A), L. Schenn – F. Forsberg, O'Reilly (A), Nyquist – Co. Smith, Novak, Evangelista – Sissons, Pärssinen, Sherwood – Trenin, McCarron, Tomasino.
    Trenér: Andrew Brunette

Chicago Blackhawks: Söderblom (Mrázek) – A. Vlasic, Crevier, Tinordi, Murphy (A), Korchinski, Zajcev – Beauvillier, Bedard, Kurashev – N. Foligno (A), Dickinson (A), Blackwell – Reichel, Entwistle, Guttman – Donato, Seney, Katchouk.
    Trenér: Luke Richardson

Rozhodčí: Frederick L'Ecuyer, Chris Rooney – James Tobias, Brandon Grillo