Švédsko – USA 0:4 (kon.) | Švýcarsko – Slovensko 1:2 (po pr.)
Švýcarsko
1:2 (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)
Slovensko
Středa 10.01.2024, 16:00 • Arena Zug • Mistrovství světa žen do 18 let • Skupina B

Střely po konci zápasu: 31:27. (18:40:24)

Oba týmy jsou oceněny za výkon potleskem svých fanoušků. Švýcarky si dokonce užily krátkou děkovačku u sektoru na stání, ve kterém celý zápas neúnavně fandily mladé naděje místního hokejového týmu.

V Zugu tak poprvé zaznívá slovenská hymna. To znamená, že se Slovenky ve čtvrtfinále střetnou s Finskem, na Švýcarky čeká souboj s Kanadou.

Prodloužení přineslo hned v prvních sekundách dvě obrovské šance na obou stranách, které zůstaly nevyužity. Šťastnější jsou nakonec Slovenky, které se po minutě a jedné sekundě prosadily zásluhou Hany Krákorové po přihrávce Nely Lopušanové.

Nejlepšími hráčkami zápasu byly vyhlášeny Sonja Inkampová (SUI) a Tatiana Blichová (SVK).

61:01 KRÁKOROVÁ - 1:2

61:01
    Slovensko právě vstřelilo branku!
    Obrovská radost na jedné straně, slzy a zklamání na té druhé. Nela Lopušanová přihrála k pravé tyči švácarské brány, kde se zblízka za přesouvající se brankářku trefila HANA KRÁKOROVÁ! Asistence: Nela Lopušanová.

60:30
    Na druhou stranu v přečíslení dvou na jednu zase pelášila Ivana Weyová, také ona ztroskotala na betonech brankářky.

60:08
    Tatiana Blichová se hned prohnala kolem obránkyň, její kličku do forhendu vykopla brankářka betonem.

60:01

Ve třetí třetině i přes některé velmi slibné šance gól nepadl. Základní hrací doba vítěze nepřinesla, po tříminutové přestávce tak bude následovat pětiminutové prodloužení.

60:00

59:18
    Rána od modré od Rebeccy Langeneggerové už na bránu mířila, Lívia Debnárová zakročila betony.

58:45
    Norina Müllerová získala puk u mantinelu v pásmu Slovenska, její střela ale na bránu neprošla.

58:08
    V závěrečných minutách jsou opět aktivnější Švýcarky.

57:05
    Ivana Weyová nabrala za slovenskou bránou puk na čepel a zakončila takzvaným Michiganem! Lívia Debnárová se ale rychle natlačila na tyč, švýcarské útočnici tak lacrossové zakončení nevyšlo.

56:19
    Po odmlce zaútočily také Slovenky. Alexandra Mateičková vystřelila od modré čáry, Talina Bendererová vyrazila puk do ochranné sítě.

55:31
    Také Ivana Weyová hýří aktivitou. Její střelu z osy hřiště vykopla Lívia Debnárová levým betonem.

Milan Sochor

Branky a nahrávky: 31. Inkampová (Leibundgutová, Balzerová) – 6. Lopušanová (Juríková), 62. Krákorová (Lopušanová)

Švýcarsko: Bendererová (Bergerová) – Rosselová (A), Langeneggerová, Inkampová, Leibundgutová, Meriguetová, Bottoniová, Wrannová – Herzigová (C), Weyová (A), Dalessiová – Müllerová, Balzerová, Manetschová – Balzarolová, Näfová, Kunzová – Romeriová, Ochsnerová, Strnadová – Vuilleminová
    Trenér: Melanie Häfligerová

Slovensko: Debnárová (Sumegová) – Mateičková, Halušková, Krákorová (A), Tischlerová, Tomaštíková, Masláková, Nogová, Kostková – Blichová (C), Beňáková, Paulínyová (A) – Juríková, Tóthová, Lopušanová – Lacková, Komloš, Lačná – Taricsová, Karkošková
    Trenér: Gabriela Sabolová

Rozhodčí: Kainbergerová (AUT), Manthaová (CAN) – Dinantová (BEL), Monardová (SUI)