Přerov – Sokolov 3:0 (kon.) | Vsetín – Frýdek-M. 3:1 (kon.) | Litoměřice – Zlín 2:1 (kon.)
Poruba 2011 – Znojmo 4:1 (kon.) | Slavia – Prostějov 4:2 (kon.) | Pardubice B – Jihlava 3:2 (kon.)
HC Slavia Praha
4:2 (1:2, 1:0, 2:0)
LHK Jestřábi Prostějov
Středa 21.02.2024, 18:00 • Zimní stadion Eden, Praha • Chance liga • 49. kolo

Ve třetí třetině se slávistům podařilo otočit skóre na svou stranu, když nejprve ve 44. minutě skóroval Kulda, jenž předvedl parádní sólo skrz celým pásmem. Domácí definitivně rozhodli v 59. minutě gólem Kremláčka, který dostal nabito na pravý kruh od Holého, odkud mířil přesně. V závěru zápasu pak hráli domácí přesilovku, ze které už ale branka nepadla, a tak si Slavia připisuje velmi cenné tři body a posouvá se na 12. místo tabulky se ztrátou 1 bodu na předkolo. (20:33:29)

Venkrbec podrazil v levém kruhu svého soupeře a strhla se mela. Veselý dnešní utkání nedohraje, jelikož si až příliš otevřel pusu na rozhodčí a dostává dva osobní tresty. Slavia stráví závěr utkání v přesilovce.

59:13
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov:
    Matouš Venkrbec – 2 min., podrážení,
    Jan Veselý – 2 min., podrážení + 10 min. osobní trest + OK, napadání rozhodčích, odpyká Tomáš Jáchym.

58:54
    Jiří Fronk – 2 min., napadání rozhodčích.
    58:54 Vladimír KREMLÁČEK - 4:2

58:54
    5/5
    Slavia právě vstřelila branku! Krátce před koncem utkání je zřejmě definitivně rozhodnuto o vítězi dnešního utkání. Prosazuje se VLADIMÍR KREMLÁČEK, který dostal nahrávku od Holého na pravý kruh a tvrdou ranou nedal Pavelkovi šanci zasáhnout. Asistence: Jan Holý a Matěj Beran.
    Kremláček V., Holý J., Kulda E., Polák V. II, Beran Matě.
    Hanousek T., Doležal Z., Jiránek T., Ostřížek D., Pěnčík M.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:59
    Icing Prostějova. Buly před Pavelkou.

57:51
    Výborné střídání má za sebou Strnad. Domácí útočník s pukem objel celé pásmo, obkroužil branku a dostal se s ním až kousek za modrou čáru. odkud vypálil, ale Pavelka má puk v lapačce a vhazovat se bude před jeho brankou.

56:45
    Beran to zkusil z otočky z mezikruží, ale puk jen proletěl vedle Pavelkovy svatyně.

56:01
    Puk se dostal do výšky, odkud si ho elegantně stáhl do své rukavice Hölsä. Bude se vhazovat před jeho brankou.

55:53
    Zakázané uvolnění se píská Slavii. Hra se stěhuje před Hölsäho branku, kde proběhne další vhazování.

55:28
    Pavelka za svou brankou pomohl s rozehrávkou a oba týmy stihly vystřídat.

54:47
    Puk se dostal na modrou čáru, odkud vypálil Klikorka. Jeho pokus ale Pavelka viděl a má kotouč v lapačce. Buly před jeho brankou.

53:23
    Zakázané uvolnění Prostějova. Buly před Pavelkovou bránou.

53:10
    Holý nahazoval od modré čáry, ale Pavelka vyrazil puk před sebe, jenže nikdo z domácích se ke kotouči nedostal.

52:50
    Slavíček dostal hezkou přihrávku, uvolnil se a z mezikruží vypálil, ale Pavelka si s jeho pokusem poradil. Domácí útočník byl pak evidentně před brankou podražený, ale k nelibosti domácích příznivců se vylučovat nebude. Po komerční pauze se vhazuje před prostějovskou brankou.

Mateo

Branky a nahrávky: 14. V. Polák II (Žovinec), 36. Guman (Hrdinka, Holý), 44. Kulda (Strnad, Všetečka), 59. Kremláček (Holý, Matě. Beran) – 9. V. Burian (Slanina, Pohl), 13. Forman (Jiránek, Z. Doležal)

HC Slavia Praha: Hölsä (Volevecký) – Žovinec (A), Klikorka, Hrdinka, Holý (C), Kajínek, Křepelka, Kremláček – Matě. Beran, Kulda, Guman – Průžek, Kucharčík, J. Brož – Všetečka, Slavík, Slavíček – Havrda, V. Polák II, Strnad.
    Trenér: Aleš Totter

LHK Jestřábi Prostějov: Pavelka (Bartošák) – Šidlík, Hanousek, Forman, Poledna, Pohl, Krejčí, Pěnčík – Jiránek (A), Jáchym (A), Z. Doležal – J. Veselý, Hašek, Illéš – V. Burian, Ostřížek, Slanina – Maruna, Venkrbec (C), Fronk.
    Trenér: Martin Janeček

Rozhodčí: Barek, Jaroš – Kotlík, Pěkný