Florida – Ottawa 3:2 (po pr.) | NY Rangers – Dallas 3:1 (kon.) | Pittsburgh – NY Islanders 4:5 (po pr.)
Washington – New Jersey 6:2 (kon.) | Winnipeg – Minnesota 6:3 (kon.) | Colorado – Vancouver 3:1 (kon.)
Vegas – Nashville 3:5 (kon.) | Los Angeles – Columbus 5:1 (kon.)
Pittsburgh Penguins
4:5 (1:0, 1:3, 2:1 - 0:1)
New York Islanders
Středa 21.02.2024, 01:00 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • NHL

Utkání je u konce a po dramatickém průběhu se z výhry radují hosté. Ve třetí části jsme sledovali snahu Pittsburghu o srovnání skóre, jenže v 51. minutě se ke střele dostal Mike Reilly a hosté rázem vedli zase o dva góly. Jenže domácí celek se nevzdal, stále útočil a budoval si šance a byl z úvodu 53. minuty snížil Valtteri Puustinen a o minutu později srovnal Drew O'Connor. Pittsburgh dokonce sahal po obratu ve skóre, jenže Sorokin si vše zvládl pohlídat a šlo se tak do prodloužení. V něm se nehrálo ani minutu, když individuální průnik předvedl Adam Pelech, svou ranou překvapil gólmana a zařídil tak konečný výsledek 4:5. Pittsburgh je po této prohře na sedmém místě Metropolitní divize s 56 body, NY Islanders jsou ve stejné divizi pátí s 60 body.

Pittsburgh se v dalším utkání představí v pátek od 1:00 doma proti Montrealu, NY Islanders budou hrát ve stejný den od 2:00 na ledě St. Louis.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (04:12:35)

Islanders právě vstřelili branku!
    No a vyplatilo se! V obranném pásmu převzal puk ADAM PELECH, středem projel až ke kruhům a svou ranou zápěstím dokonale nachytal Nedeljkovice, který měl dobrý výhled, ale střela mu prolétla kolem vyrážečky do sítě – 4:5. Asistence: Mathew Barzal, Bo Horvat.
    Pelech A., Palmieri K., Nelson B.
    Rust B., Letang K., Crosby S.

60:37
    Hosté u puku, zatím se trojice v bílém nikam nežene a hledá si trpělivě cestu k brance.

60:01

60:00

59:44
    Z takřka nulového úhlu to zkusil Puustinen, tohle si ale Sorokin zvládl u své levé tyčky pohlídat.

59:38
    Crosby nabil Karlssonovi na bombu od modré čáry, Sorokin si připsal ještě jeden zákrok.

59:05
    Zprava střílel na první tyčku Rakell, Sorokin puk lapil a raději přerušil hru.

58:44
    Reilly zastavil rodící se akci Pittsburghu a poslal puk přes modrou čáru.

58:21
    Malkin srazil puk mimo ledovou plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

57:25
    Od Horvata dostal přihrávku do jízdy Barzal, po sprintu objel branku a chtěl zasunout za tyčku, byl ale odtlačen.

56:30
    Od levého mantinelu přihrával Clutterbuck, skákavý puk se pak ale stal kořistí domácích hráčů.

55:52
    Hosté se osvobodili, Barzal podržel puk a poté nahodil od modré čáry. Nedeljkovic musel vytáhnout těžký zákrok, před jeho brankovištěm totiž clonil Anders Lee.

55:37
    Zakázané uvolnění NY Islanders, domácí pokračují ve svém tlaku.

54:59
    Najednou je domácích plný led, Pittsburgh cítí, že dokonání obratu je blízko.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 13. M. Pettersson (Rakell, E. Karlsson), 37. Eller (Ruhwedel, Graves), 53. Puustinen (Letang, R. Smith), 54. D. O'Connor (Malkin) – 24. Nelson (Pulock, Pelech), 27. Barzal (Sorokin), 34. Holmström, 51. Reilly (Nelson, Lee), 61. Pelech (Barzal, Horvat)

Pittsburgh Penguins: Nedeljkovic (Jarry) – Letang (A), P. Joseph, E. Karlsson, M. Pettersson, Ruhwedel, Graves – Rust, Crosby (C), Rakell – M. Phillips, Malkin (A), D. O'Connor – Puustinen, Eller, R. Smith – White, Carter, Harkins.
    Trenér: Mike Sullivan

New York Islanders: Sorokin (Varlamov) – Dobson, Romanov, Pulock, Pelech, Mayfield, Reilly – Barzal, Horvat, Lee (C) – Palmieri, Nelson (A), Engvall – Wahlstrom, Pageau, Holmström – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.
    Trenér: Patrick Roy

Rozhodčí: Hebert, Sandlak – Kovachik, Kelly

Diváci: 18 016