Vítkovice – Kometa Brno 4:0 (kon.) | Pardubice – K. Vary 5:2 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
HC Kometa Brno
Středa 21.02.2024, 17:30 • Ostravar aréna, Ostrava • Tipsport extraliga • 24. kolo

Vítkovice dnes svou dohrávku zvládly na výbornou, svému soupeři nepovolili ani jednu branku, a to hlavně díky výbornému Klimešovi, který svou klec pro dnešek jednoduše zavřel. První branky se vítkovičtí fanoušci dočkali až ve druhé třetině, kdy Furcha překonal Barinka, ještě v téže třetině se mohli radovat podruhé, k Furch nestačil na teč Půčka. Do třetí třetiny nastoupili Jihomoravané s dvougólovým mankem, které v hokeji nemusí nic znamenat, ale vítkovičtí si jeli svou hru. Několik minut po zahájení poslední části rozjásal domácí Claireaux, který v přesilovce zužitkoval parádní nahrávku Zdráhala. Čtvrtý hřebíček do branky Komety pak ještě přidal šikovný Raskob a fanoušci byli na koni. Klimeš si dnes vychytal své páté čisté konto a Vítkovice se přesunuly na devátou příčku před Olomouc.
    Z Ostravy je to pro dnešek už vše, mějte příjemný zbytek večera a já se budu těšit brzy opět na počtenou. (20:10:56)

59:52
    Kometa v pásmu, ale vítkovičtí dělají první poslední proto, aby jejich gólman vychytal už pátou nulu.

59:42
    Přece jen se vylučuje, ale za úplně jiný prohřešek, za sekání bude pykat domácí Auvitu.

59:36
    Pospíšil se u své střídačky pustil do křížku s Rihardsem Bukartsem, ale Kometa právě útočí.

59:11
    Bude se vhazovat u Klimeše, který je dnes opravdu ve formě.

58:49
    Vítkovický Rihards Bukarts vystihl hostující rozehrávku, ale ke střele se nakonec nedostal.

58:12
    Halou objíždí mexická vlna, Zdráhal sprintoval k hostující brance, ale hráči Komety byli u puku rychleji.

57:59
    Kometa se dostala k puku bez větších potíží a okamžitě změnila směr hry, Klimeš byla ale i tentokrát připraven.

57:35
    Za svou brankou si převzal puk Jeřábek a vítkovičtí mohou zaútočit.

57:04
    Domácí fanoušci cítí naději na úspěch a začínají bez přestávky tleskat.

56:19
    Kometa se přesunula do útočného pásma, ale vítkovičtí jim příliš prostoru u své klece nedávají.

55:51
    Vítkovice v pásmu, Fridrich nastřelil jen Furcha.

55:30
    I když se brňané usadili v pásmu, Klimeš zasahovat nemusel.

55:09
    Hosté v plném počtu, mají před sebou zkrácenou přesilovku.

54:55
    Kometa kontroluje puk, ale zatím se drží na své obranné polovině.

54:13
    Moses se dostával do šance, ale přesunout se až ke Klimešovi nestihnul.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 24. Barinka (P. Zdráhal), 39. R. Půček (Lednický, Prčík), 45. Claireaux (P. Zdráhal, Barinka), 52. Raskob (Peterek)

HC Vítkovice Ridera: Klimeš (Machovský) – Percy, Raskob, Mikuš (C), Grman, Auvitu (A), Prčík, R. Jeřábek – Fridrich, Barinka, P. Zdráhal (A) – Ro. Bukarts, Krieger, Ri. Bukarts – R. Půček, Claireaux, Lednický – Peterek, Chlán, Přibyl.
    Trenér: Pavel Trnka

HC Kometa Brno: Furch (Kavan) – Ďaloga, Gazda, Ščotka (A), Moro, Kaňák, Holland, Hrbas – Zaťovič (C), Cingel, Flek – Pospíšil (A), Kollár, Ekrt – Okál, Zbořil, Moses – Vincour, Marcinko, Kos.
    Trenér: Jaroslav Modrý

Rozhodčí: A. Kika, T. Mejzlík – J. Ondráček, P. Blažek

Diváci: 4 197