Sparta – Kladno 5:3 (kon.) | Motor ČB – Plzeň 5:4 (kon.) | Třinec – Pardubice 1:3 (kon.)
Litvínov – Vítkovice 4:2 (kon.) | K. Vary – Liberec 1:3 (kon.) | Zlín – Slavia 3:4 (po pr.)
Mladá Boleslav – Kometa Brno 5:2 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
1:3 (0:0, 1:2, 0:1)
Bílí Tygři Liberec
Neděle 19.09.2010, 17:30Tipsport extraliga

60:00

O vítězi dnešního zápasu tedy nakonec rozhodla především druhá třetina. Poslední část jen zvýšila náskok oproti domácímu celku. První domácí zápas extraligy tedy domácím nevyšel podle jejich představ a přenechali body týmu z Podještědí. Nejlepšími hráči vyhlášen za hostující Kudrna a z týmu domácích Saarinen.

59:48
    Poslední vteřiny patří domácím, kteří se ale nedostanou k pořádnému zakončení.

58:30
    Košťál zastaven na modré čáře.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny a domácí se nemohou dostat do větší šance.

57:02
    Gřegořek se s pukem dostal přes celé hřiště až k zakončení. Ačkoliv měl puk nepříjemnou rychlost pro Pince, jeho lapačka máchla s jistotou.

56:10
    Kudrna se ocitl před Sáblíkem. Ten ale stihl kotouč vyrazit.

54:27
    Pech stál teď proti Pincovi. Kotouč ale přizvedl víc, než chtěl a ten tak skončil vysoko nad brankou.

53:49
    Hosté hrají v plném počtu.

53:00
    Hřebejkovu střelu ještě několikrát dorážel Kumstát. Ačkoliv se Pinc položil už proti první střele, ani jednomu z domácích se nepodařilo gólmana Liberce prostřelit.

51:49
    Liberec bude hájit svůj dvoubrankový náskok. Na dvě minuty za hákování si jde odpykat svůj trest Hořava.

50:23
    Kumstát vyzkoušel střelu u pravého kruhu. Ta ale jenom proletěla kolem Pincovy branky.

49:30
    Dej se dostal až k zakončení, Pinc ale měl před sebou tolik prostoru, že střelu bez problému přečetl.

48:19
    Liberec právě vstřelil branku!
    Liberec zvyšuje své vedení. MILOSLAV HOŘAVA si počkal před brankou na přihrávku a dostal kotouč za beton Sáblíka. Asistence: Jaroslav Kudrna a Tomáš Vak.

48:10
    Liberec naléhá na domácí branku.

Utkání sleduje 3497 diváků.

46:34
    Skuhravý odjíždí na trestnou lavici na dvě minuty za vysokou hůl. Karlovy Vary si zahrají další oslabení.

46:34
    Skuhravý se snažil pálit od modré, jeho střele ale bránil jeden z hostujících obránců a skončil po srážce se Skuhravým na zemi.

45:48
    Karlovarští ubránili další svoje oslabení a hrají v plném počtu.

45:20
    Domácím se daří vyhodit kotouč do bezpečí.

Markéta Flekácsová

TJ

Branky a nahrávky: 23. Saarinen (Skladaný) - 33. Ondřej (Čakajík), 40. Kudrna (Hunkes), 49. Hořava (Vak, Kudrna)

HC Energie Karlovy Vary: Sáblík - Nosek, Čutta, Dobroň, Gřegořek, Kokko, Parýzek, Sloboda, Prošek - Kumstát, Skuhravý, Hřebejk - Melenovský, Pech, Sailer - Hruška, Dej, Košťál - Saarinen, Skladaný, Zaťovič
    Bílí Tygři Liberec: Pinc (Vošvrda) - Moravec, Čakajík, Výtisk, Rýgl, Holub, Derner, Hunkes, Trončinský - Podkonický, Nedvěd, Klimenta - Kica, Víšek, Dušek - Bárta, Kudrna, Špaček - Vak, Hořava, Ondřej.