Kometa Brno – Hr. Králové 9:1 (kon.) | Jihlava – Havlíčkův Brod 3:5 (kon.) | Olomouc – Zlín 4:5 (kon.)

59:28
    Vyhození hokejistů Hradce Králové znamená jediné - zakázané uvolnění.

58:57
    Ale počet hráčů na ledě se srovná. Tomáš Hofman je vyloučen na dvě minuty za hrubost.

58:43
    Domácí Pavel Jenyš je vyloučen na 2 minuty za sekání.

58:38
    Hradecký Klemenc nahodil puk od pravého mantinelu a jeden ze dvou hráčů před Slezákem tečoval puk na domácí bránu. Puk zůstal brankáři ve výstroji.

57:27
    Hradecký brankář Hak dnes předvádí výborný psychický a místy i fyzický výkon. Ani devět branek jej nevyhnalo z brány. Musím však dodat, že minimálně dalších devět tutovek hráčů Komety pochytal.

56:23
    Kometa právě vstřelila branku!
    Hráči Brna využili přesilovku pět na čtyři. Zpoza brány přihrál Král před brankoviště, kam si najel ADAM ZBOŘIL a ranou z první se trefil pod pravé rameno Haka. Asistence: Tadeáš Král.

55:05
    Domácí špatně rozehráli - icing. Z jejich přesilovky pěti proti třem zbývá ještě 22 vteřin.

54:30
    Daniel Šeps dostává dvě minuty za nedovolené bránění. Kometa hraje 57 vteřin v pěti proti třem.

54:11
    Garčic z boku mící opuštěnou hradeckou bránu.

53:27
    Michael Novák (HKR) dostává dvě minuty za vysokou hůl.

53:13
    Kapitán Komety Zbořil zavezl puk až k levé tyči, odkud přhral jemnou zadovkou na TADEÁŠE KRÁLE, jenž ze tří metrů trefil přesně k levé tyči. Asistence: Adam Zbořil.

52:05
    Daniel Šebs vystrašil Slezáka svojí střelou z otočky. Směřovala mezi nohy a Slezák se musel ujistit, zda mu tam puk zůstal. A bylo tomu tak.

51:09
    Po pravém křídle zavezl puk do pásma Adam Zbořil, přihrál na modrou najíždějícímu Jenyšovi, jehož střela byla zblokována až do ochranné sítě.

49:01
    Myslivec nahrál před bránu na Klemence, který kotouč jemně tečoval vedle brankáře Slezáka, ale i pravé tyče.

48:13
    Hosté se ubránili, ale stálo je to všechny síly. Kometa celé dvě minuty obléhala bránu Haka. Brankář Hradce Králové však všechny pokusy domácích pochytal.

46:13
    Už dlouho jsme neměli přesilovou hru. Tak je to tu. Lukáš Myslivec (HKR) dostává dvě minuty za držení.

Tomáš Čekal

Branky a nahrávky: 3. Kupčík , 6. Jenyš, 23. Zbořil (Jenyš), 28. Kozel (Boltvan), 38. Kupčík (Jenyš), 39. Štancl (Zbořil, Račický), 44. jenas (Král), 54. Král (Zbořil), 57. Zbořil (Král) - 39. Zahradník (Novák)

HC Kometa Brno: Slezák (Brychnáč) - Kupčík, Zbořil Jakub, Štancl, Vlček, Koch, Varačka - Zbořil Adam (C), Jenyš, Kozel, Král, Račický, Garčic, Boltvan, Grunwald, Svoboda, Biolek, Venclík, Weiss

Královští lvi Hradec Králové: Hak (Hejda) - Myslivec, Jakub Hofman, Matějček, Hercig, Novák, Zahradník, Voříšek, Faltýnek - Šeps, Jebavý (C), Klemenc, Pilař, Gančarčík, Matouš, Pumr, Drašan, Jiránek, Tomáš Hofman