Vítkovice – Liberec 3:2 (po s.n.) | Plzeň – Sparta 4:3 (po s.n.) | Kladno – Zlín 2:3 (po s.n.)
Mladá Boleslav – Třinec 2:3 (po s.n.) | Kometa Brno – Litvínov 3:1 (kon.) | Slavia – Motor ČB 1:3 (kon.)
HC Kometa Brno
3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
HC VERVA Litvínov
Úterý 21.09.2010, 18:10 • hala Rondo. • Tipsport extraliga

Utkání mělo velké nasazení a tempo, tlak Komety byl velký, střelecká produktivita však nulová. Změnila se až v polovině, kdy střelecké trápení protrhl Radim Hruška. Ani hosté nezůstávali pozadu, mohli si dnes klidně připsat minimálně bod, jenže své možnosti nevyužili. Brno jich mělo o mnoho víc a tak se může v Rondu slavit. Vážení fanoušci obou týmů, díky za pozornost a hezký zbytek večera. Nashledanou u dalších přenosů z Brna.

Je tu konec zápasu. Nejlepším hráčem utkání je Jaroslav Hübl, celkem zaslouženě. Za domácí toto ocenění získává Marek Kvapil. Kometa nakonec dokázala proměnit své velké šance a po právu si připisuje tři body.

60:00

59:41
    Kometa právě vstřelila branku!
    Je hotovo. Hübl odjel z brány, hosté to zkusili v šesti hráčích, jenže neúspěšně. Kvapil vybojoval ve středním pásmu puk a místo střely raději přihrál na RADIMA HRUŠKU a ten jej poslal přes půl brány do sítě. Asistence: Marek Kvapil.

58:55
    Chystá se nápor hostů...který bohužel těžko vidíme, celá hala stojí a fandí přímo před našim komentátorským stanovištěm.

58:00
    Dvě minuty do konce základní hrací doby a puk je až za Hüblovou klecí.

57:32
    Brněnským se daří hrát na puku a nepouští soupeře do tlaku. Naopak hrozí z přečíslení, teď pálil do náruče Hübla Ivan Huml.

56:20
    V Rondu je letos podruhé vyprodáno - 7200 diváků.

56:17
    Domácí se znovu ubránili, Huml se vrátil z trestné lavice, dostal ideální pas od Stehlíka a dnes již počtvrté zazvonila hostující tyč.

55:55
    ...hostům navíc nejde rozehrávka

55:39
    Kamil Brabenec vyhazuje...

55:03
    Kometa po minutovém obléhání nájezdníků z Litvínova vyhazuje.

54:09
    Kometa vstřelila třetí branku, jenže nemůže být uznána. Do Hübla najel Ivan Huml a je potrestán. Brněnské čekají krušné dvě minuty.

53:29
    Hra se poměrně často přerušuje, čas nyní hraje pro Brno.

53:01
    Trvaj špatně rozehrál, ale ihned svou chybu dokázal napravit. Před dotírajícím Kracíkem touš zalehává.

52:44
    A následně jsou kompletní.

52:14
    Hosté se po více jak minutě dokázali osvobodit vyhozením.

51:25
    Hubáček si dlouho rovnal puk na hokejkou, nakonec pálil pouze do ležícího Černoška.

50:42
    Sudí Hradil vylučuje Jaroslava Kracíka za hru vysokou holí.

50:22
    Buly u Hübla. A znovu se bude vylučovat...

50:12
    Diváci a hráči Brna reklamují vyhození do hlediště hostujícím hráčem, dvě minuty se nepískají.

49:20
    Domácí se ubránili velkému tlaku a z následného brejku udeřili. Navrátilec z trestné lavice ONDŘEJ VESELÝ si položil obránce Kroupu, poté se dostal až před Hübla a mezi betony jej prostřeluje. Bez asistence.

48:24
    Závar před Trvajem, hosté melou svého soupeře ve velkém stylu. Kracík přijel do brankoviště, osamocený kotouč trefil pouze do Trvaje, který vůbec nevěděl co se na ledě děje. Tlak následně vrcholil střelou Černého z pravého kruhu, to už měl domácí mág situaci pod kontrolou.

47:42
    Poté pálil v rychlém sledu Lukeš, ten skončil v Trvajových betonech. Brněnský gólman hledal puk, nakonec ho našel ve výstroji.

47:25
    Hübl hýbe Rondem. Jeho tvrdá střela orazíkovala spojnici tyče a břevna. Teď stálo při Brnu velké štěstí.

47:13
    Ondřej Veselý potrestán za hákování, rýsuje se dobrá šance pro Benzinu.

46:53
    Přerušení, buly po pauze u Hübla.

46:04
    Hra je hodně rozháraná, Brabenec se pokoušel obhodit Švarného, neuspěl. Diváci se hodně zlobí, protože dle nich viděli podražení, nepíská se a asi správně.

44:51
    Jaroslav Svoboda vypálil slabě, mnohem lépe to zvládl Kubát, ale i Trvaj může být v klidu.

44:07
    Slibná akce Litvínova, Kracík ujížděl na bránu, ale protože zahrál někdo z jeho spoluhráčů vysokou holí, do zakončení se dostat nemohl. Sudí ho přerušil přesně v moment, kdy chtěl na Trvaje vystřelit.

42:38
    Ani jeden z týmů si zatím nemůže kloudně přihrát a tak spíše sledujeme neurovnanou hru.

41:56
    Vhazování u Hübla, ke kotouči se ale dostal Gula posílá jej přes všechny čáry.

41:33
    Slabý pokus Černoška nemohl Trvaje překvapit.

40:40
    Kometa začíná poslední třetinu ve velkém tlaku z třetin předešlých. Ke střele se dostal Brabenec, tečoval jeden z obránců hostů těsně mimo, poté pálil od modré Stehlík, těsně mimo.

40:01

Poslední pasáž začně ve 20 hodin.

Aktivita a tlak ve znamení Komety a občasné výpady Litvínova, který hrozil z brejků nebo přesilovek. Vypálil na Trvaje celkem devětkrát, na Hübla šlo dvanáct ran. Celkově 26:15.

No, tak to tedy byla přátelé třetina. Hektická, plná osobních soubojů, nechybělo nasazení, fantastická atmosféra...jen nějak góly váznou. Po dvou třetinách je stav 1:1, a to se na vyrovnání Kometa hodně nadřela. Znovu se ji nedařilo dát branku ani z těch nejlepších pozic. Přeci jen se ale jednou radovala. Hübla prostřelil tvrdou bombou v přesilové hře Radim Hruška.

40:00

39:45
    Trvaj kryje střelu Švarného a končí druhá třetina.

39:12
    Kometa ve čtyřech, Brabenec vyhazuje.

38:42
    František Lukeš si najel do dobré pozice, jenže střelu mu nesedla, letěla hodně vedle a domácí vyhazují.

38:13
    Přesilovku 5 na 3 si zahrají i hosté, a to více jak minutu. Vyloučen je Jaroslav Svoboda.

37:15
    Veselý je potrestán za krosček, hosté jsou již v pěti, takže mají k dispozici i oni přesilovku.

36:59
    Následně se Kvapil chtěl omluvit a raději přihrávat, poslal mezi kruhy Baleje, ten pouze vyprášil Hüblovy betony.

36:25
    Marek Kvapil se až zbytečně ukvapil a místo přihrávky volil nájezd a nepovedenou střelu.

35:42
    Za hru vysokou holí je vyloučen Peter Janský.

35:25
    Hubáček naprosto čistě naražen na mantinel, jenže další zákrok už tak čistý nebyl.

34:05
    Drtivý tlak modrobílé sestavy, nyní pálil Protivný, Hübl s obtížemi kryje. Kdyby zápas byl 5:1, nikdo by se asi nedivil.

33:30
    A další snad tisíciprocentní šanci zazdila dvojice Kvapil-Hruška. Druhý jmenovaný snad jen o chloupek levé Hüblovy tyčky minul.

33:27
    Radost v Rondu je obrovská, střelecká smůla byla konečně prolomena.

32:26
    Neuvěřitelné, je vyrovnáno a navíc z přesilovky. Kvapil vyslal kolmici na RADIMA HRUŠKU, který se přesně trefuje pod víko Jaroslava Hübla. Asistence: Marek Kvapil a Josef Balej.

31:47
    V prvním případě hrála Kometa 46 vteřin přesilovku 5 na 3, nyní 44.

31:33
    Kometa dál buší do vrat. Jaroslav Svoboda si vybruslil z rohu kluziště, přihrál na lépe postaveného Brabence, který se ke střele nedostal, protože byl sekán Vopatem.

30:35
    Polovina zápasu a registrujeme první přesilovku Komety v této třetině. Opět musím napsat jméno Hübl, tentokrát Viktor. Obě tyto příjmení jsou dnes prostě v kurzu.

29:05
    Kometa vs. Hübl, tento vzájemný duel pokračuje a hostující brankář si na nedostatek práce rozhodně nemůže stěžovat. Jak nedat branku ukázal názorně Pavel Mojžíš, nejprve trefuje lapačku a poté vyrážečku muže utkání.

28:11
    Střelecká nemohoucnost Komety, tentokrát z jasné pozice Stehlík, jen do připravených betonů Hübla. Vhazuje se po jeho levici.

27:54
    Ostřelování pokračuje a hosté jen vyhazují. Hübl zasahuje po střele Hrušky.

26:45
    Přímo z buly to zkoušel nebezpečně Hruška, jenže puk končí hádejte kde? Správně, u Jaroslava Hübla. Brankář, který tento led dobře zná, své pracoviště začaroval.

26:37
    Huml pálil spíše propagačně, to Hübla nemohlo rozhodně překvapit.

26:08
    Hra vysokou holí po menším závaru hostující pěti, Trvaj si dokázal poradit.

25:32
    Jako stojatá věž bez sebemenšího kazu funguje dnes Jaroslav Hübl ve svém pracovišti.

25:11
    Brno v pěti a hned příchází tvrdá rána Baleje, lapačka Hübla opět jistá. A posléze jeho tělo trefuje Jakub Svoboda.

24:15
    Hruška bude na trestné ještě tři vteřiny, nutno říci, že se hostům druhá přesilovka příliš nepodařila.

23:44
    Kamil Brabenec vypálil a Hübl byl připraven.

23:20
    Puk opět u Hübla, domácím se daří dobře bránit.

22:30
    Kometa vyhazuje a málem se i dostala do dobré střelecké pozice, jenže Procházka se k zakončení nedostal.

22:18
    Potrestán Radim Hruška.

22:18
    Vopat ve velké šanci a Trvaj vyraží betony. Následně pokračoval v akci, která končí vyloučením. Nutno dodat, že Houdek padl do jedné ze střel hostujících obránců a s nelichotivým výrazem odjíždí zraněn na střídačku.

21:42
    Rušno před Trvajem, ten ale hru uklidňuje a puk zalehává.

20:38
    Pojďme zpět k dění na ledě, tam se opět dostává do šance Kometa. Stehlík dostal výbornou přihrávku a z mezikruží pálil tam, kam všichni ostatní před ním.

20:10
    Zajímavá statistiky přesilovek, Kometa hrála letos sedmnáct přesilovek a nevyužila žádnou, její soupeři z šesti využili tři!

20:01

Autorem jediného gólu byl Viktor Hübl, který spolu se svými kolegy z útoku zaměstanal Trvaje šesti střelami. To domácí pálili hned čtrnáctkrát. Druhá třetina začně přibližně v 19:05.

Máme za sebou neuvěřitelnou první třetinu, kde především Kometa si vypracovala snad šancí na dva zápasy. Pět přesilovek nevyužitých, hosté využili faul Richtera a takřka z ničeho se dostali do vedení, které do konce třetiny dokázali udržet. Brněnské nelze kritizovat, bojují a příležitosti si vytvářejí, ale jednak mají velkou porci smůly a jednak nejsou schopni proměnit ani ty největší tutovky. Zároveň je potřeba pochválit litvínovské hráče, kteří bojují a společně s Hüblem drží těsný výsledek.

20:00

19:57
    Tyč s pořadovým číslem tři, autorem Kamil Brabenec.

19:08
    Kometa svého soupeře místy přehrává a drtí, jenže nikdo z brněnských hráčů není schopen zakončit. To hosté jsou mnohem efektivnější a pokud vyjedou provozovat své útočné choutky, vypadá to pro Brno zle nedobře.

18:22
    A puk létá pořád stejným směrem, tedy vedle tyčí Hübla. Tentokrát znovu trefil plexi domácí Procházka.

18:03
    Hra se malinko uklidnila, bojuje se ve středním pásmu.

16:54
    Tentokrát tutovka útočníka Viktora Hübla, kterého tváří v tvář vychytal Trvaj. Odražený puk se dostal ke Kubinčákovi, ten ale už nedokázal zakončit přesně.

16:40
    Snad druhá střela Litvínova v zápase, Kousalík a Jenáček poslali kombinací do brejku kapitána Vopata, ten jen o kousek přestřeluje Trvajovu svatyni.

15:34
    Malec dostal ideální žabičku na kruh, byl sám před Hüblem, jenže netrefuje vůbec jeho klec. Jako na kanonádě si musí připad hostující gólman. S pomocí velkého štěstí zatím odolává.

14:34
    Kometa má šance, dokonce tutovky, Stehlík, Mojžíš, Brabenec, prostě festival zahozených gólových šancí, je to až neuvěřitelné co nedokáži hráči Brna proměnit. Někdy samozřejmě pomůže skvělý Hübl, ale tohle se jen tak nevidí.

14:11
    Vhazování pro hosty, puk je ve středním pásmu.

14:07
    Roman Vopat na trestné, necelou minutu bude hrát Kometa přesilovku 5 na 3.

13:51
    Hübl je neustále ostřelován brněnskými hráči, jenže ani Zubíček, Balej a Kvapil nedokázali litvínovskou hráz překonat. A tlak bude pokračovat.

13:27
    Malec nahodil na Hübla, ten si bez problémů poradil.

12:53
    Marek Černošek další potrestaným hráčem v dresu Litvínova. Podrazil Hubáčka a Kometa má tak již čtvrtou možnost na vstřelení.

12:19
    Diváci jsou jako opaření, tlak Komety nebyl využit a z jedné jediné akce hostů přišel tvrdý direkt. Po krátké pauze se bude vhazovat u Hübla.

11:33
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Jak se mají hrát přesilovky názorně ukázal VIKTOR HÜBL. Kolega Kubinčák mu poslal přesnou přihrávku před bránu, kde autor branky nastavil hůl a usměrnil přesně puk za jeho záda. Využitá přesilovka. Asistence: Vojtěch Kubinčák a František Lukeš.

11:14
    Houdek odpaluje ihned do bezpečných míst.

11:06
    První trest v týmu Komety, Richter inkasuje dvě minuty za nedovolené bránění.

10:45
    Sám o tom může vyprávět Jaroslav Svoboda, který z levé kruhu mířil nad lapačku Hübla, ale branku netrefil.

10:22
    Chemici v pěti, Kometa nevyužila šest minut přesilovky. Šance měla, ale jak s nimi naložila...

9:48
    Následně se tvrdou pumelicí prezentoval Pavel Mojžíš a trefuje pravou boční tyč.

9:15
    Balej po nahrávce Malce netrefil z dobré pozice bránu, puk prosvištěl kolem levé tyče.

8:38
    Nákladá s ní prozatím prachbídně. Kotouč se motá u Trvaje, Litvínov pečlivě brání.

8:17
    Takže to už máme třetí přesilovku během krátké doby...jak s ní Kometa naloží?

8:06
    Po krátké pauze vhazování u Hübla. A ten musel zasahovat hned po vhazování, Houdek mířil dobře, ovšem nad. Nicméně Karel Kubát si jde znovu odpočinout na trestnou lavici. 2+10 za zásah do oblasti hlavy a krku.

7:59
    Benzina v plném počtu a znovu musela čelit nájezdu dvojice Kvapil-Balej, jenže opět vázla kombinace a přesné zakončení. Kometě se nedaří proměnovat šance, téměř podobný scénář byl i loni.

7:05
    Hrubice obránce Malce, který zaváhal na modré čáře, v oslabení mu ujel Černý a ač šance vypadala nadějně, Trvaj nemusel zasahovat.

6:34
    A ten je momentálně velký. Hráči Komety ostřelují Hübla ze všech pozici, nejdřív střílel od modré Stehlík, z těsné blízkosti míjí téměř opuštěnou klec Procházka!

5:55
    Hostům tedy dlouho nevydržela hra v pěti a znovu se musí bránit brněnskému tlaku.

5:42
    Hosté jsou kompletní, ovšem ne na dlouho. Ostrým zákrokem u mantinelu se prezentoval Karel Kubát a putuje za katr.

5:01
    Richter se znovu ukázal v dobrém světle, vypálil po ledě a jen těsně minul branku. Posléze se hra přerušuje. Vhazování u Hübla.

4:48
    Jenže teď má velké problémy, od modré napřáhl Richter a trefil spojnici tyče a břevna. Největší šance dnešního zápasu, která ale nekončí gólem.

4:23
    Druhou část přesilovky je u puku častěji Litvínov, který bez problému vyhazuje.

3:35
    Od modré ihned po buly střílel Stehlík, puk byl ještě tečován Balejem, ale vše jistí klidným zákrokem Hübl.

3:03
    Obrovská šance Brna, nejprve pálil Pospíšil, vzápětí se před branku snažil nacpat Hruška, byl zastaven nedovoleně Maxou a ten jde na dvě minuty za hákování na trestnou.

2:14
    Kometa začala v dobrém tempu, Kamil Brabenec se snažil zakončit ze samotné blízkosti, brankář Litvínova připraven.

1:41
    Trvaj zastavil nebezpečnou akci, kdy zakončoval Jenáček, ten to zkoušel mezi betony, ale neuspěl.

1:26
    Hraje se ve středním pásmu...

0:59
    První šance zápasu a v ní Petr Hubáček, který obkroužil celou bránu, najel si až před Hübla a ten vyrážečkou kryje.

0:01
    V bráně Brna Trvaj u hostů Jaroslav Hübl.

0:01

Hráči nastupují na led, za pár okamžiků můžeme začít.

Rolba krouží po ledě, rozbruslení je za námi a hala Rondo se pozvolna začíná plnit, do utkání nám chybí něco přes deset minut, zdá se, že bude opět vyprodáno

V dresu Litvínova budou dnes hrát dva hráči, kteří prošli v dřívějších nebo nedávných letech Kometou. Nejprve brankář Jaroslav Hübl, který odchytal ve městě pod Špilberkem čtyři zápasy v první lize a jeden ve skupině o udržení, kdy Brňané hájili prvoligovou příslušnost. Druhým je pak Petr Kousalík, jenž jako dorostenec odešel do Litvínova a je rodákem z Brna.

HC Kometa Brno: Trvaj (Hovi) - Houdek, Richter, Mojžíš, Stehlík, Protivný, Malec, Zubíček - Erat, Balej, Brabenec (C) - Veselý, Procházka, Hubáček - Svoboda Jar., Huml, Kvapil - Svoboda Jak., Hruška, Pospíšil.

HC BENZINA Litvínov: Hübl (Franěk) - Černošek, Švarný, Kousalík, Kubát, Kroupa, Gula, Skuhrovec, Jareš - Vopat (C), Lukeš, Gerhát - Rindoš, Černý, Hübl V. - Jenáček, Kubinčák, Bojer - Kracík, Janský, Maxa.

Rozhodčí: Roman Polák (Rosice), René Hradil (Valašské Meziříčí) - Jaromír Bryška a Jiří Novák (oba Kroměříž).

Kometa zůstává s Karlovými Vary a Kladnem bez bodu a před úterním kláním jí přibyly další starosti. Modrobílým se totiž rozpadl elitní útok. Mimo hru jsou Dopita s Dlouhým a obránce Bičánek má dlouhodobější zranění. Na marodce měl být i Roman Erat, ten ale dnes do utkání zasáhne. Hosté by měli nastoupit v nejsilnější možné sestavě.

Hezké odpoledne z brněnské haly Rondo. Dnes krátce 18h budeme sledovat duel mezi Kometou Brno a Benzinou Litvínov. Domácím hokejistům se nepodařil vstup do nového ročníku a stejně jako v loni okupují poslední místo. Soupeř z Litvínova měl hodně nepodařenou přípravu, nicméně v extralize má o něco lepší bilanci jak Brňané.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:10.

Roman Zajíček

Branky a nahrávky: 33. Hruška (Kvapil, Balej), 50. Veselý, 60. Hruška (Kvapil) - 12. Hübl (Kubinčák, Lukeš)

HC Kometa Brno: Trvaj (Hovi) - Houdek, Richter, Mojžíš, Stehlík, Protivný, Malec, Zubíček - Erat, Balej, Brabenec - Veselý, Procházka, Hubáček - Svoboda Jar., Huml, Kvapil - Svoboda Jak., Hruška, Pospíšil.
    HC VERVA Litvínov: Hübl (Franěk) - Černošek, Švarný, Kousalík, Kubát, Kroupa, Gula, Skuhrovec, Jareš - Vopat, Lukeš, Gerhát - Rindoš, Černý, Hübl V. - Jenáček, Kubinčák, Bojer - Kracík, Janský, Maxa.

Rozhodčí: Polák, Hradil - Bryška, Novák